Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

И от там свалях махах старите пак слагах  и си стой по същия начин.Като дам на adaptor proparties ми излиза само интелската и пише total avalivable graphic memoery 4124mb, dedicated video memoery 128mb,system video memoery 0mb, shared system memory 3996mb  и тия 128мб си стоят така независимо дали съм пуснал игра,фирлм програма или нещо друго не ги увеличава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

АМи те картите са на едно ниво, каква разлика искаш? Пробутали са ти лаптоп с ненужна и слаба дискретна видеокарта. Преди да купувате, проверявайте точно нещата. Ако кажеш и точно модела на процесора, може да направим и по-точна справка за бързината на двете карти. Но като цяло са на едно ниво и ако има разлика, то тя ще е минимална. 

Ако процесора ти е i5 7200  с вградена Intel HD620, ето рейтинга и в PassMark:

2017-07-25%2012%2041%2045.jpg

Ето и рейтинга на дискретната ти:

2017-07-25%2012%2043%2023.jpg

Дори тук се вижда, че резултатите за 3D   на теста са леко в полза на вградената. А честито за покупката и друг път да гледаш. 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Catalyst контрол центъра за АМД картата има настройки дали тя да се използва или вграденото виде. Влез там и си направи настройките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Intel(R) Core(TM) i5-7200U CPU @ 2.50GHz, 2712 MHz    .   Ти не ми казвай какво са ми пробутали като много знаеш ми кажи как да подкарам другото видео. Сложих си програма за следене на GPU-то в реално време. Радеона не го го ползва,а позлва само интелската. На memory usage като дам на радеоена в програмата и си стой на 1мб,а като дам да ми следи интелската се увеличава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Емил Костов написа:

В Catalyst контрол центъра за АМД картата има настройки дали тя да се използва или вграденото виде. Влез там и си направи настройките.

Би трябвало всичко да става автоматично. Само че ако погледнеш редактирания ми горен пост ще видиш, че вграденото видео дори е леко по-бързо. Тогава все едно с какво работи. може би единствено се разтоварва процесора откъм натоварване, а от там и по-ниска температура. Това е единствената логика да се поставя външна видеокарта, равна на вградената. Дори ме съмнява причината да са някакви портове, макар че и това е възможно. 

преди 8 минути, Georgi Monov написа:

Intel(R) Core(TM) i5-7200U CPU @ 2.50GHz, 2712 MHz    .   Ти не ми казвай какво са ми пробутали като много знаеш ми кажи как да подкарам другото видео. Сложих си програма за следене на GPU-то в реално време. Радеона не го го ползва,а позлва само интелската. На memory usage като дам на радеоена в програмата и си стой на 1мб,а като дам да ми следи интелската се увеличава.

По принцип, първо се инсталират драйверите на Интел за HD Graphics,  а след това драйверите на АМД. 

И не с лошо. набутал си си се, набутал си се. Другия път няма да го направиш. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, bildera_ написа:

Би трябвало всичко да става автоматично. Само че ако погледнеш редактирания ми горен пост ще видиш, че вграденото видео дори е леко по-бързо. Тогава все едно с какво работи. може би единствено се разтоварва процесора откъм натоварване, а от там и по-ниска температура. Това е единствената логика да се поставя външна видеокарта, равна на вградената. Дори ме съмнява причината да са някакви портове, макар че и това е възможно. 

Ако го оставиш автоматично лаптопа ще си избира, коя карта да работи в зависимост от натовареността. В настройките на софтуера на външните видеокарти ( АМД или Nvidia) има опции, да кажеш дали да работи само вградената или само външната.  А това, че лаптопа е слаб е съвсем друго нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не виждам такива настройки. Не ги намирам стига сте  разтягали локуми кое е слабо. Като сте силни кажете как да се реши проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако го оставиш автоматично лаптопа ще си избира, коя карта да работи в зависимост от натовареността. В настройките на софтуера на външните видеокарти ( АМД или Nvidia) има опции, да кажеш дали да работи само вградената или само външната.  А това, че лаптопа е слаб е съвсем друго нещо.

Това е ясно. Не го обяснявай на мен. Явно се преценява, че вграденото видео е по-добрата опция за игри и затова се избира то. А каква е целта на дискретната видеокарта, изобщо не знам какви бръмбари са влезли в главите на Dell. Може да е свързано както казах, с допълнителни видеоизходи или някакви други неща, свързани с АМД видеокартата. За работа имам предвид. Ясно е, че никой не е пшредвидил тоя лаптоп за игра, а предназначението му явно е съвсем друго. Какво точно, не знам, нека тия дето работят да акжат. Ние дето играем не знаем, освен някакви опцийки на АМД свързани със стрийм или подобни неща. Но да се чакат повече кадри при включена външна видеокарта...По-скоро ако има някакви интересни опции на АМД при игри да се ползват. 

преди 8 минути, Georgi Monov написа:

Не виждам такива настройки. Не ги намирам стига сте  разтягали локуми кое е слабо. Като сте силни кажете как да се реши проблема.

Човека ти го каза! И аз ти казах! Инсталираш първо интелските драйвери. След това тия на АМД. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами първо интелските са инсталирани.Той windows 10 си ги инсталира тях сам даже после аз си сложих ръчно на амд не я ползва, разпознава я,но не я ползва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 26 минути, Georgi Monov написа:

Ако си инсталирал драйверите за АМД картата трябва да имаш и Catalyst Control Center. Имаш ли такъв софтуер.

преди 23 минути, bildera_ написа:

Това е ясно. Не го обяснявай на мен. Явно се преценява, че вграденото видео е по-добрата опция за игри и затова се избира то. А каква е целта на дискретната видеокарта, изобщо не знам какви бръмбари са влезли в главите на Dell. Може да е свързано както казах, с допълнителни видеоизходи или някакви други неща, свързани с АМД видеокартата. За работа имам предвид. Ясно е, че никой не е пшредвидил тоя лаптоп за игра, а предназначението му явно е съвсем друго. Какво точно, не знам, нека тия дето работят да акжат. Ние дето играем не знаем, освен някакви опцийки на АМД свързани със стрийм или подобни неща. Но да се чакат повече кадри при включена външна видеокарта...По-скоро ако има някакви интересни опции на АМД при игри да се ползват. 

Човека ти го каза! И аз ти казах! Инсталираш първо интелските драйвери. След това тия на АМД. 

Е ти се засегна. Аз на теб не го обяснявам. Обяснявам го на постващия. Просто писах под твоя коментар.  Явно си напрегнат, отивай в залата да потренираш :)

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си инсталирал драйверите за АМД картата трябва да имаш и Catalyst Control Center. Имаш ли такъв софтуер.

Имам AMD RADEON SETTINGS  

Untitled.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Georgi Monov написа:

Имам AMD RADEON SETTINGS  

Untitled.jpg

Добре, а на опцията Software какви възможности и настройки имаш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ги. 

Untitled.jpg

Тука като  дам на интелската на UEFI Има отметка,а на радеона няма да не е нещо забранена от биоса или и аз не знам. 

2.jpg

Untitled1.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз все пак ще попитам. Как разбираш, че радеонката не се ползва? Не виждам да си пуснал някоя игра и да следиш натоварването на радеона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...