Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Трябва ми за обработка на видео/3D/рендиране, Бюджет 200-300лв.

Смятам да се възползвам от приложения които използват CUDA технологията - за това си мисля че ми трябват повече CUDA ядра.

До колкото разбирам броя на ядрата е пропорционален на извършената работа.

Но не зная дали има различия между различните технологии които използват CUDA - Pascal, Maxwell, Kepler (тоест едно ядро да е по-бързо/бавно при определена технология)

Тъй като бюджета ми е никакъв - за нова карта гледах GTX 1050 с 640 ядра.

А видеокарта втора ръка - например някое GTX 670 е с 1344 ядра

Та въпросите са ми два:

Заслужава ли си видеокарта втора ръка от OLX, има ли някой опит? Или е по-добре нова?

Има ли хора които да ме насочат към по-добра карта - спрямо нещата за които ще я използвам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

По-добре си вземи нова, най-малкото ще имаш гаранция. 1050 или 1050ti би трябвало да свършат работа. Най-добре виж из нет-а бенчове на това, което се опитваш да правиш с различни видеокарти. И все пак с толкова оскъдна информация не очаквай кой знае какъв отговор. За копане ли ще се ползва картата, за рендиране ли или за нещо друго?

Редактирано от Радослав Матев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Радослав Матев написа:

За копане ли ще се ползва картата, за рендиране ли или за нещо друго?

3D MAX; рендери с Vray; ефекти/симулации; PhysX; видеообработка и видео рендиране - Adobe Premiere/After Effects.

преди 6 часа, Радослав Матев написа:

Най-добре виж из нет-а бенчове на това, което се опитваш да правиш с различни видеокарти.

Доста търсих но чисто сравнение между GTX1050 и карти втора ръка тип GTX670; GTX960 просто не намирам - освен как се представят в игрово отношение - което мен не ме интересува.

А и  бих искал да разбера дали тези карти втора ръка държат - или има твърде риск...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз специално видеокарта втора ръка не бих взел, освен ако няма поне година гаранция и си струва много. Виж за процесор, рам, дъно мисля че е по-малък риска, но тези видеокарти не се знае как и къде са работили. Също е най-добре ако е наблизо някъде да може да я тестваш по-обстойно, в краен случай и пред куриера, но за втора ръка задължително тест и то от някой, който разбира и хубаво да я огледа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...