Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, преди 5 години ми откриха киста на опашката,първо я сцепиха изкараха гнойта и после я изрязаха,после се наложи още 2 пъти да я режат,беше се затворила до тази вечер като видях,че има някакво червено топче и боли и кърви леко. Та предполагам,че някой от вас са имали и имат киста,да препоръчате някой добър хирург,които наистина знае как трябва се изчисти. Няма значение в кой град е, но предпочитам в някой от големите,защото казват там са специалистите. Пловдив,София,Варна или Бургас

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Военномедицинска Академия или Токуда. По-скъпи са, но си заслужава. Във ВМА оперираха баща ми и съм изключително доволен от вниманието и професионализма на персонала! Не е същото заболяване и не мога да говоря за конкретен хирург, но горещо ги препоръчвам като цяло. В Токуда и СофияМед ходиха мои познати, като отзивите бяха много добри.

Успех!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ВМА са наистина добри специалисти. Токуда са едни частници-печалбари и нищо повече. С безкрайно учтива усмивка ще ти изцедят и последния лев, който могат да измъкнат и така ще си свършат работата, че след няколко месеца пак да си при тях.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Токуда (Аджибадем Сити Клиник Болница Токуда) ще ти съдерат 10 кожи, приготви си пачка. Иначе е единствената б-ца в България с всички възможни европейски сертификати и най-модерно оборудване. Има добри специалисти там. За ВМА, доколкото разбрах, доста от специалистите са напуснали и там нещата не са много добре. По времето на ген. Тонев там бяха едни от най-добрите, сега май не е така, аз лично бих избегнал ВМА. Аз имам предпочитания за болница, но всеки проблем е различен и едни болници имат много добри специалисти по едно, други по друго, а за твоя проблем конкретен съвет не мога да дам. Може би ще е най-добре да направиш едно търсене в Интернет за хора с твоя проблем и къде са им помогнали. Явно не е толкова рядък, защото имах съсед навремето със същото оплакване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен съм да ,дам всичките си пари само да ме оправят. Някаква болница в Турция да знаете,часна където може да помогнат?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Малкия стар войник написа:

Съгласен съм да ,дам всичките си пари само да ме оправят. Някаква болница в Турция да знаете,часна където може да помогнат?

Няма нужда да ходиш до Турция, Токуда (вече Аджибадем) е турска вече :)  и доколкото знам, Аджибадем е :

Цитат

Аджибадем Сити Клиник е част от здравната верига на Аджибадем – една от най-големите медицински структури в Турция и региона. Глобално веригата е част от базираното в Малайзия публично дружество IHH Healthcare Berhad - световен лидер в предоставянето на висококачествени здравни услуги. IHH оперира в 10 страни (включително Малайзия, Сингапур, Турция, Индия, Китай, ОАЕи др.), представена е с 52 болници и има над 30 000 служители. Групата е второто по големина публично дружество в сектора на здравеопазването в света и предлага акции на Малайзийската (Bursa) и Сингапурската (SGX) фондови борси.

Приятелката ми работи там ;) 

И още..

Цитат

Три от болниците в групата – Аджибадем Сити Клиник Сърдечно-съдов център, Аджибадем Сити Клиник Болница Токуда и Аджибадем Сити Клиник Онкологичен център са единствените лечебни заведения в страната, сертифицирани по международния стандарт за качество и безопасност при предоставянето на медицински услуги – JCI (Joint Commission International).

http://www.tokudabolnica.bg/bg/about-us

п.п. Аджибадем - горчив бадем май значело :) 

Редактирано от djagi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Една година мина, откакто ме оперира д-р Антон Койчев от 2-ра хирургия на Александровска болница, за когото не ми е известно да е светило, но засега всичко е наред. Операцията беше Z-пластика, но не знам дали е приложима след класическо изрязване. При всички положения ти трябва някой, който е запознат с по-актуалните хирургични техники.

Редактирано от Гемето (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, Малкия стар войник написа:

В медицината понятията "частно" и "качествено" са взаимно изключващи се :) Целта на частника е да печели от теб. Колкото по-дълго боледуваш и колкото повече интервенции се налагат, толкова по-голяма е печалбата му. Да очакваш в частната клиника да направят всичко възможно, за да те излекуват окончателно и така да заколят кокошката, която може да им снася златни яйца години напред е меко казано наивно. Затова американските милионери и милиардери като се разболеят сериозно, не ходят в клиниките в Израел, а постъпват в кубинска болница. Там за чужденци има някаква фиксирана такса, безплатно е само за кубински поданици, но болниците са държавни и са най-добрите в света.

Другият вариант е - търси познат. Мобилизирай всичките си връзки, както и тези на родителите си. България е малък град :) Със сигурност ще намериш познат, който да те препоръча на познат добър хирург, който срещу скромна сума на ръка ще направи най-доброто, на което е способен.

За пример - преди няколко години претърпях катастрофа и бях с тежко, спираловидно счупване на костта между лакътя и рамото. В едната болница ортопедът беше категоричен, че без метален пирон в костта ще остана инвалид за цял живот. Определи дата за операцията след 2 дни и ме прати да си поръчвам титанов пирон с цена 1500 лева. Отидох във втора болница, при завеждащия ортопедията. Становището му беше същото - без метален пирон е изключено да зарасне правилно! И веднага ме прати да поръчвам пирона на друго място, за някаква близка сума, мисля 1350 лв беше... Аз обаче се стегнах, разтърсих се и намерих връзка с познат хирург-ортопед. Човекът видя снимките и ми каза: "Това счупване с пирон ще зарасне след месец. Без пирон - за два месеца. Само че хирургичният път за поставяне на пирона минава през раменната става. Като ти отворят ставата два пъти - веднъж при поставянето на пирона и втори път - за изваждането му, до 10 години гарантирано ще развиеш артрит. Така че, моят съвет е - идвай през две седмици да ти сменям гипса, т.е. пластмасата, с която ще заменим гипса, нищо няма да плащаш и след два месеца ще си здрав!". Послушах го и съм здрав. А финансово се разминах с една щедра почерпка, но все пак на стойност доста под 1500 лева.

Редактирано от Win_user (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, Win_user написа:

В медицината понятията "частно" и "качествено" са взаимно изключващи се :) Целта на частника е да печели от теб. Колкото по-дълго боледуваш и колкото повече интервенции се налагат, толкова по-голяма е печалбата му. Да очакваш в частната клиника да направят всичко възможно, за да те излекуват окончателно и така да заколят кокошката, която може да им снася златни яйца години напред е меко казано наивно.

Много далече от истината. Пациентите искат резултати, независимо дали е на частно или на държавно. Те много-много от рискове, ползи и вероятности за успех или неуспех от едно лечение не разбират. Като няма резултат, отиват другаде и няма да препоръчат лекаря на близки и приятели, които от своя страна ще споделят, какво са чули на други хора, ще пишат по форуми и социални мрежи. Точно обратното става, като си свършиш добре работата, а и новите случаи никога няма да свършат, така че не ги мисли лекарите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 4.08.2017 г. в 20:38, Гемето написа:

Една година мина, откакто ме оперира д-р Антон Койчев от 2-ра хирургия на Александровска болница, за когото не ми е известно да е светило, но засега всичко е наред. Операцията беше Z-пластика, но не знам дали е приложима след класическо изрязване. При всички положения ти трябва някой, който е запознат с по-актуалните хирургични техники.

Някакви координати? Ти с обратен косъм ли беше?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Причината за опашната киста са косми, пробили кожата и образували джоб, така че да. Оттогава ща не ща, се епилирам по негова препоръка. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.