Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

trapped

Глупави ли са американците?

Препоръчан отговор

Нормално :rolleyes:

ето още нещо интересно (не си споням дали го има вече)

ДЕЙСТВИТЕЛЕН РАЗГОВОР УЛОВЕН НА КАНАЛ ЧЕСТОТА 106 ОТ БРЕГОВАТА ОХРАНА МЕЖДУ АМЕРИКАНЦИ И РАДИОПРЕДАВАТЕЛ ОТ ГАЛИЦИЯ

Галиция (звуков фон)

Тук А-853, моля да отклоните курса си с 15 градуса юг, за да избегнете сблъскване. Движите се право към нас. Разстояние 25 морски мили.

Американци (звуков фон)

Препоръчваме вие да отклоните курса си с 15 градуса север, за да избегнете сблъскване.

Галиция (звуков фон)

Отказ! Повтаряме: отклонете курса си с 15 градуса юг, за да избегнете сблъскване.

Американци (глас различен от първия)

Говори капитанът! Капитанът на кораб на Съединените Американски Щати. Настояваме: отклонете курса си с 15 градуса север, за да избегнете сблъскване!

Галиция

Отказ! Не смятаме, че тази алтернатива е подходяща. Следователно предлагаме да отклоните курса си с 15 градуса юг, за да избегнете сблъскване.

Американци (силно раздразнен глас)

Говори капитан Ричард Джеймс Хауърд, командващ самолетоносач USS LINCOLN от националната флота на Съединените Американски Щати, вторият по големина военен съд от американската флота! Ескортирани сме от 2 броненосеца, 6 ескадрени миненосеца, 6 крайцера, 4 подводници и други военни съдове в подкрепление. Движим се към водите на Персийския залив за провеждане на военни маневри в перспективата на евентуална офанзива срещу Ирак.

Ние не предлагаме, ние ви нареждаме да отклоните пътя си с 15 градуса север! В противен случай ще бъдем принудени да вземем съответните мерки, за да гарантираме сигурността на флотата и силата на коалицията.

Вие принадлежите към съюзническа страна, членка на НАТО и на коалицията, затова моля да се подчините незабавно и да напуснете нашата траектория!

Галиция

Говори Хуан Мануел Салас Алкантара. Ние сме двама. Ескортирани сме от нашето куче, от нашата манджа, от две бири и от едно канарче, което в момента спи.

Подкрепени сме от Радио Коруня и от канал 106 на Бреговата охрана. Ние не се движим наникъде, тъй като говорим от сушата. Намираме се във фар А-853, във Финистер, на брега на Галиция. И хабер си нямаме каква е нашата позиция съобразно класацията на испанските фарове. Можете да вземете всички мерки, които смятате за подходящи и ви оставяме скапаната грижа да гарантирате сигурността на вашата лай**на флота, която ще си размаже физиономията в скалите!

Затова настояваме отново и ви припомняме, че най-доброто, най-логичното и най-разумното, което можете да направите е да отклоните курса си с 15 градуса юг, за да избегнете да се нахакате в каманяка!

Американци

Прието. Благодарим...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е тъпи парчета са, убеди ме техния президент, който би трябвало да олицетворява нацията. Гледам си аз "Daily show" с Джон Стюарт (много яко шоу) и по едно време Буш е на пресконференция и съответно му се задават въпроси. Един пич с тъмни очила иска да зададе своя въпрос, но Буш пуска резачката "Абе ти наистина ли ще ми задаваш въпроси с тия очила", журналистът отговаря любезно че би искал да остане с тях, а президентът му натяква, че няма никакво слънце. Така беше, нямаше слънце, но журналистът носеше черни очила, защо ли г-н Буш? Кой ли носи черни очила по всяко време, мдаа сигурно слепите хора sad.gif.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ааа,за Буш спор няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

В един наръчник за студенски бригади пишеше че ако американец те убеждава че е обиколил целият свят, това означава че е бил в Канада, Пуерто рико, Ню-йорк и в екстремни случай - Лас Вегас. А и от другите постове разбрах че са доста ограничени на тема география. Но трябва да сме свикнали с това. Спомнете си "До Чикаго и назад" как Алеко обяснява на американският граничар каде е България.

Пък дори съм чувал как американец е бил доста учуден от факта че е пристигнал в Вашингтон D.C. , а не в щата Вашингтон(който си е доста по-далечко). Че на автобуса си е пишело едно D.C. май дори и за него е нямало голямо значение.

Редактирано от ivan_iliev3bg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Европа по умни ли са?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
В Европа по умни ли са?

Разговарям с около 60 годишна италианка за икономическото положение в България и тя казва:

_ След войната и ние бяхме много зле,но граничим с Америка и американците ни помогнаха много. :)

Вярно, че 6-ти американски флот е оставил много долари(и други неща) там, ама чак пък да граничат с Америка...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
В Европа по умни ли са?

Навсякаде можеш да срещнеш тъпи парчета, но като че ли в Европа вероятността да стане това е по-малка. Елате в Швеция, за да срещнете интелигентни хора, вярно малко лишени от към емоции, но все пак не става дума за това. Още на първия месец спрях да уча шведски, просто няма смисъл. Тук 99.99% говорят перфектен Английски, а 99.98% още един език. Опитът ми с холандци и германци е подобен. Но истината е че контактувам предимно със студенти, докато в Щатите не беше така, което има някакво значение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Навсякаде можеш да срещнеш тъпи парчета, но като че ли в Европа вероятността да стане това е по-малка. Елате в Швеция, за да срещнете интелигентни хора, вярно малко лишени от към емоции, но все пак не става дума за това. Още на първия месец спрях да уча шведски, просто няма смисъл. Тук 99.99% говорят перфектен Английски, а 99.98% още един език. Опитът ми с холандци и германци е подобен. Но истината е че контактувам предимно със студенти, докато в Щатите не беше така, което има някакво значение.

Именно това щях да кажа. Всичко изключително зависи от средата, в която попаднеш. На всякъде има келеши, но има и умни хора. Европа, Америка, Азия и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

10 милиона американци не могат да четат. Не знам дали това е от глупост или незаинтересованост. Вие преценете ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
10 милиона американци не могат да четат. Не знам дали това е от глупост или незаинтересованост. Вие преценете :)

7% от българите са неграмотни.

US LiteracyStatistic:

definition: age 15 and over can read and write

total population: 99%

male: 99%

female: 99% (2003 est.)

Без коментар.

Амрериканците в никакъв случай не са глупави. Просто са мнооого различни. Проблемът при тях е, че имат огромна държава, която им осигурява всичко, от което имат нужда и ги защитава от каквито и да било проблеми. Животът им е толкова лесен, че много рядко им се налага да мислят. Според мен от там идват и абсурдните съдебни дела - от скука. Те не се интересуват от случващото се извън US, а и са възпитавани от малки, че американският начин е най-добрият. Смееха ми се, че си слагам кетчуп и царевица на пицата, че четката ми за зъби е вакумирана за мивката, и т.н. и като ги попитам "А защо не?", нямат отговор. Мен също са ме питали коя е столицата на скандинавия и какво осначава СССР (чете се си си си пи), но това не е защото са тъпи. Просто са ограничени, нямат достъп до информация, а и не ги интересува особено много.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А колкото до грамотността, можем да обясняваме колко необразовани са американците и да продължаваме да ги копираме и в това отношение. Казвам го, защото съм ученик и виждам какво се случва в образователната система. А то въобще не ми харесва sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

WTF?!Не говорим за неграмотност,а за глупост.Може да нямаш и пЪрви клас,ама акЪла ти да е като брЪснач,а може и да си с три висши,но да не можеш да си отрежеш хляб или да си кажеш думата.Така че не засягайте образованието.Още повече,че бЪлгарското отдавна си е изпяло песента,а дори и в редките случаи,когато не е,просто е нерентабилно и няма признание.

Та глупави ли били американците.Ами какво да ви кажа...мразя ги и в червата,та не мога да ги гледам!Искам да затрия цялата им ши...на нация!Според мен те са дебили с два листа история,с голямо самочувствие,но без никакво покритие.Всичките им "техни" изобретения са дело на чужденци дошли в страната им,заради финансово-изгодните условия.Погледнете какво става:компютЪра е изобретение на Джон Атанасов,който е бЪлгарин,но сега американците ни продават компютри на баснисловни цени!От друга гледна точка изобщо не са глупави,след като изнасят цялата си тежка промишленост извЪн страната си.Така продЪлжават да печелят от нея,но не замЪрсяват страната си.Представете си американския вариант на "Кремиковци".Не можете,нали?Ами защото няма!Всичко е навЪн.Още повече,че с агресивната си политика разрушават ценностните системи на по-малки страни,ограбват ги,разбиват ги,изтребват населението им,налагат диктатура там!Как започна войната в Ирак?Америка обвини Ирак в притежаването на ядрени орЪжия.Такива не бяха намерени,но войната започна.От друга страна е всеизвестен факт,че Америка е на пЪрво място по ядрена мощ в света.

Е,глупави ли са американците?Да!За сметка на това обаче са гадни,подли изгодаджии,които мислят само и единствено за собствения си интерес и управляват и се разпореждат с цялата планета!

Да живее Бин Ладен и да се свети делото му!Дано се намерят повече личности като него!Хич не ме интересува дали в дома ми ще нахЪлтат US агенти!Аз сЪм ЗА това което направи Бин Ладен!!!

!!! ТОЗИ ПОСТ НЯМА ЗА ЦЕЛ ДА ПРОКАРА ПРОПАГАНДНИ ИДЕИ.ТОЙ ПРОСТО ИЗРАЗЯВА ЛИЧНОТО МНЕНИЕ НА ЧОВЕК,НА КОЙТО МУ Е ПИСНАЛО ДА ГЛЕДА КАК ЕДНА ДЪРЖАВА УПРАВЛЯВА ПО НЕЧОВЕЧЕН НАЧИН ЦЯЛА ПЛАНЕТА !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
WTF?!

Хич не ме интересува дали в дома ми ще нахЪлтат US агенти!Аз сЪм ЗА това което направи Бин Ладен!!!

За такива брътвежи чакай по-скоро ония с белите престилки. cool.gif

Редактирано от sonif (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че защо?ДЪржавата ни е не по-малко свободна на хартия,колкото и USA!Имам право да изказвам мнението си свободно.Следователно "ония с престилките" могат да си идат сЪщо толкова спокойно,колкото са дошли!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Глупави незнам да ли са,но с голямо самочувствие опреселено са.Срещала съм такива които се мислят за голяма работа.Сяко правило си има изключения което важи и в този случай,но все пак моите преки срещи са били с такива индивиди.

Едни познати ми разказаха история от преди няколко години.Как в една Бургаска дискотека група американци от военната база седяли на едно сапаре и на една част от тях краката им били на масата.Пичовете им направили забележка(може и с цел да се заядат незнам),а американците им казали,че те така си правили у тях.Тогава нашите ги ступали набързо и им казали,че така правят у нас.

Не съм била там и не мога да твърдя,че се е случило,но ако е вярно не е ли това проява на адска наглост :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още не може да ми го побере акъла. Колко ограничен трябва да си за да вярваш на всичките им бръщолевеници относно свободния свят. Те се мислят за най-свободната нация на света, а не са. Не мога да се сетя за по-полицейска държава от САЩ. Мислят че държавата им е пазител на ценностите на свободният свят - а тя е пазител на ценностите на Ирак и С.Арабия - петрола. Мислят че всяка некланяща им се държава трябва да бъде заличена от картата на света. Една журналистка преди доста години проведе една анкета. Въпроса и беше : "Да изпратим ли нашите войници в Косово?"

Единодушен отговор - ДА. И това в държавата от който идва призива "Правете любов, а не война".

Втори въпрос: "Каде е Косово?"

Ми неможете да си представите какви отговори имаше - от близката бензиностанция до Африка.

Друга анкета: Коя е следващата държава която трябва да нападнем?

Ми и тука ви е бедна фантазията какви бяха отговорите, но маи не пропуснаха никоя, освен Северна Корея и Иран. Италия,Франция, Англия, Канада, Русия, Австралия, Германия - всички. Дразнели ги били, нацисти били, странно говорели англииски(за Англия това), скапани жабари били - всякакви поводи. А бе пацифисти хора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено ние сме по глупави като нация.Нима някой може да определи като умен народ който е избрал за президент Гоце Първанов и за премиер човек без нито един работен ден като нещо друго освен партиен функционер.Буш верно не е много умен но Америка просперира а ние с нашите професори вижте до къде сме я докарали.А на тези като по горния потребител препоръчвам да да поразмислят кой събори на колене СССР и дали ако това не беше станало сега щяха да маршируват под знамената на партията-майка а не да си разцъкват по форумите.

Редактирано от VEELVET (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

VEELVET напълно съм съгласен с изключение само на това, че америка просперира. Точно обратното е :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Масите в САЩ са прости материалисти и лесно се манипулират, както е и в по-голямата част от света biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може някой да е глупав само защото не се интересува от това от което и ние, че не му пука много за фигурата; за това какво се случва по света и изобщо че има различни интереси и виждания за нещата от живота. Да не знаеш някои неща за света говори за интелигентността ти но не и за това глупав или умен си - различни неща са.

Обикновено някой когато успее в нещо винаги се започва да му се търси недостатък който някак май намалява вътрешното ни недоволство от това колко несправедлив е света за нас - или ще е к***а която се е изчукала с който трябва, или ще е го е постигнал незаконно, или ще е имал късмет ... или ще е тъп дебел задник който освен да яде мазните си пилета и хамбургери за друго не става.

И защо говорим за американеца, а въпроса не е за канадеца например?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изцяло подкрепям Ivan_Iliev3bg и CrazyCorpse!!!

Арогантна с8амовлюбена нация,водена от алчни и безскрупулни мошеници,целящи да подчинят целия свят. А обикновеният американец и понятие си няма от нищо.Той сляпо вярва в превъзходството на американския начин на живот,и в правото на страната му да тероризира останалата част от света.Именно,това е точната дума - Терор. Точно това,в което наглите американци обвиняват всеки,който не се съгласява с тях. Само че терористите са именно американците,а не другите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Канадецът е по-скромен,затова.

Ха ами тогава да говорим за французина или англичанина, много по-нескромни са от американеца

Арогантна с8амовлюбена нация,водена от алчни и безскрупулни мошеници,целящи да подчинят целия свят. А обикновеният американец и понятие си няма от нищо.Той сляпо вярва в превъзходството на американския начин на живот,и в правото на страната му да тероризира останалата част от света.Именно,това е точната дума - Терор. Точно това,в което наглите американци обвиняват всеки,който не се съгласява с тях. Само че терористите са именно американците,а не другите.

Чакай малко сега обикновения американец е поне 95% от нацията/американската/ и въпроса Глупави ли са американците? включва вероятно и него. Защо мислиш че сляпо вярва, а просто не го вълнува кой знае колко, на мене ми е през оная работа за това какви ги дъвче "Дневен Труд" примерно, що и на него да не му е. В наште медии малко ли глупости се пишат ама направо откачение изсилвания и измишльотини.

Иначе с един от най-тъпите си президенти в историята може би темата е актуална, защото реално президента им ги представя пред света в доста голяма степен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ха ами тогава да говорим за французина или англичанина, много по-нескромни са от американеца

Говорете,лошо няма.

Аз европейците ги степенувам така по тъпотия:

-испанците

-италианците

-гърците

-французите

-германците

англичаните и скандинавците са най-интелигентни(това са си мои наблюдения). От юг на север малко.

От всички най-тъпи и прости са българите. Не искам да обиждам никой тук.

Европейският тъпак поне се знае,че е тъп и оставя някой умен да мисли.

Ние това го нямаме. Поради ред причини нас ни управляват и решения за нас взимат или глупаци ,или хора със съмнителен морал.

А пък американецът...за него некой друг път.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

VIVA CASTRO VIVA REVOLITION

Принтирай си поста и без да се замисляш отивай в Кубинското посолство и искай гражданство.Ako не пробиеш там ( в което се съмнявам ) Иран ти остава като резервен вариянт.

Така може да говори само човек който не помни комунистите и си мисли че демокрацията и правото да говориш каквото си искаш се е появило ей така от самосебе си без борба.Ако я нямаше Америка ти сега щеше или да маршируваш под портрета на любимия фюрер или под знамената на партията - майка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...