Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за "Анатомията на Грей" (Grey's Anatomy)

Romantically involved (Main characters)  

7 гласували потребители

1. 1. Кой са любимите ви двойки?

• Meredith & Derek
      2
    • Lexie & Mark
      1
    • Christina & Owen
      1
    • Callie & Arizona
      2
    • Teddy & Henry
      1
    • Alex & Lucy
      0
    • Miranda & Eli
      0
    • Alex & Izzie (gone)
      0
    • Callie & Erica (gone)
      0
    • Christina & Burke (gone)
      0
    • Izzie & Denny (gone)
      0

Препоръчан отговор

Харесвате ли "Анатомията на Грей" по БТВ. Аз лично много му се кефя на този филм, особено на О'Мали

Редактирано от yvsot (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сериала с супер, изгледал съм и двата сезона.Дразнещо ми стана. че по нататък всичко започва да се завърта по линията "влюбени двойки имат проблеми"...А честно казано първите сезони на спешното според мен са по добри. Само едно не мога да разбера - защо в бтв превеждат филма като "анатомията...", а не "Анализът на грей"?Още след първата серия ,всеки би разбрал как е по-правилно и по смислено...Става ми смешно.

Редактирано от Karko (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много сладък сериал. И аз съм на мнение, че е по интересен от Спешно отделение Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен спешно отделение си е класика, но е много тежък филм. Често се сменят героите и това не се харесва на зрителите, докато в "Анатомията на Грей" са си едни и същи шантави хирурзи!!! И си е по лекичък филма!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сериала с супер, изгледал съм и двата сезона.Дразнещо ми стана. че по нататък всичко започва да се завърта по линията "влюбени двойки имат проблеми"...А честно казано първите сезони на спешното според мен са по добри.

Само едно не мога да разбера - защо в бтв превеждат филма като "анатомията...", а не "Анализът на грей"?Още след първата серия ,всеки би разбрал как е по-правилно и по смислено...Става ми смешно.

Правилно си забелязал-буквално е анализ,но при "анатомия" има игра със смисъла-"анатомия" има няколко значения в английския :

ANATOMY

[ə'nætəmi]

1. анатомия

2. дисекция

3. шег. човешко тяло, скелет

4. прен. анализ

В българския са само "1.анатомия" и "3. шег. човешко тяло, скелет"

Всеки,обаче като се замисли и открива,че в заглавието на филма се крие професията на героите (хирурзите изучават анатомията най-задълбочено) и преносното значение-анализът на живота им.

Много добро е попадението с този превод на заглавието на филма.... :ph34r:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко, което е свързано със Болници е гадно :ph34r:

Редактирано от готян (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Голяма глупост е, само съм хващал части от два епизода.В единият някакъв мъж имаше яичник, а в другият мъж беше бременен.... глупости на търкалета! А BTV както винаги си правят някакви изчанчени преводи като примерно Fast line го бяха превели Луда надпревара....

Редактирано от alp (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно казано след "Спешно отделение" и "Болница "Чикаго хоуп" поне за мен няма какво да ме впечатли,да покаже нещо ново - така е и с "Анатомията на Грей".Може би по-натам да ми стане интересно.Във връзка с превода на заглавието си правя майтап - до сега нищо не видяхме от анатомията на Грей :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че филмът е супер.Освен обикновенното да се правят операции и да се лекуват хората мисля че а преден план излиза отново любовта :) .Те така се навързаха сички в болницата и много влече тоя сериал.Поне аз смятам че е по хубав от спешно отделение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпреки,че рядко успявам да го гледам,определено ме кефи....Мен поне ме кара да се замисля колко е тежка професията на тези хора...Аз не бих издържала на тяхното темпо....Евала.... :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сериалът е интересен, но рядко го гледам. Въпреки това рейтингът му е изключително висок. Спечелил е награда Golden Globe, още 5 награди за филмово изкуство и е с 19 номинации.

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да мисля , че е по хубав от Спешно отделение (ако могат да се сравняват)

BTV.BG

АКТЬОРИТЕ

На мен повече ми харесва Спешно Отделение , то си остава класиката в жанра ;) Но и този не е лош :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правилно си прочела, ще има трети сезон.То е и невъзможно да няма, след наградите които получиха. П.С.Оправи си поста - латиницита не се котира много в този форум :clap:

Редактирано от Hanibal_Lektar (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да и на мен ми харесва този сериал все пак нещо различно и ти показва суровата действителност,навсякъде. :clap:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

И мен много ме кефи тоя сериал накой знае ли му оригиналния саит????И някои може ли да ми казе от де мога да си изтегля 2-та сезона????

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледах преди година сериите в рамките на една седмица редувайки ги с Prison break и My Name Is Earl и здраво се бях зарибил,но в един момент действието започва да тъпче на едно място,а това убива интереса затова и не бързат с трети сезон - трябва си добър сценарии.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И мен много ме кефи тоя сериал накой знае ли му оригиналния саит????И някои може ли да ми казе от де мога да си изтегля 2-та сезона????

тук са дадени 4 "официални" сайта http://www.imdb.com/title/tt0413573/officialsites

тук е 1-ви сезон,има линк към 2-ри,но явно ги рипват от БТВ http://torrents.linkos.bg/details.php?id=25711

Редактирано от emil644466 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сериалът е страхотен, аз по-принцип не гледам ТВ, но заради него всяка вечер се зареждам пред телевизорчето в 21:00 и седя и точа лиги да почва ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

аз страшно много харесвам "анатомията на грей" но не мога да си сваля втори сезон :hush: Ако някой може да ми го прати по и-меила ще му бъда много благодарна! П.П.Кой ви е любимия герой и искате ли меридит и дерек да се съберат? аз лично не мога да определя кой точно ми е любимия герой , но със сигурнос искам да се съберат меридит и дерек

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 година по-късно...

В отговор на въпраса който бе зададен:

Здравейте ;) някой знае ли откъде мога да сваля 4ти сезон, поне епизодите, които са излезли на "Анатомията на Грей"? :yanim:

otter, "Grey's Anatomy" е продукция на abc, а те все още не са пуснали новия четвърти сезон. Ще го направят сега през септември заедно с премиерата на неговия spin-off "Private Practice".

Точната дата е Thursday, September 27

Официална страница (Grey's Anatomy) IMDB

През 2006 има номинация, а през 2007 печели наградата Златен Глобус в категорията "Най-добър драматичен сериал".

Точната дата е Wednesday, September 26

Официална страница (Private Practice) IMDB

Публикувано изображение

Публикувано изображение

От видеото и двата сериала изглеждат обещаващо!

Публикувано изображение

Shonda Rhimes - сценарист и продуцент

Преди повече от 4 месеца приключи трети сезон и пуснаха много интересно нейно интервю. В него коментират концепцията на сериала. Факт е, че всички епизоди до сега са заглавия на песни, но явно няма да продължи тази традиция.

Сюжет: "Анатомията на Грей" проследява живота на група млади лекари, които се борят с обстоятелствата, за да запазят човешкото в себе си. Една драма, която съчетава напрежението от подготовката да станат лекари със забавните, емоционалните и дори тъжните и драматични моменти в живота на петима млади хора, които са на път да разберат, че истинският живот е изрисуван в нюансите на сивото. Основният персонаж е стажантката по хирургия Мередит Грей (Елен Помпео). Тя се опитва да се пребори с несправедливостта на живота с помощтта на своята най-добра приятелка Кристина Янг, както и другите стажанти Джордж О'Мали, Изобел (Изи) Стивънс и Алекс Карев. До вчера тя и нейните колеги стажанти бяха студенти, днес те са вече лекари. Сега всяко тяхно решение е въпрос на живот и смърт, а междувременно всички те се опитват да подредят личния си живот. Макар да са приятели, петимата млади лекари са напълно различни. Голяма роля в живота им имаше и техният наставник, наричаната "нацистът" Миранда Бейли. В основата на сериала стои любовната история между Мередит и един от лекарите в болницата - Дерек Шепърд. Заглавието на сериала е игра на думи. В превод "grey" означава "сив", което се покрива с основната идея на филма - че в живота няма "черно" и "бяло", а само сиво, защото всяка постъпка може да се разглежда от две страни.

Любопитно: „Анатомията на човешкото тяло на Хенри Грей” (на английски Henry Gray's Anatomy of the Human Body), известна като "Анатомията на Грей" (Gray's Anatomy) е учебник по анатомия, смятан в англоговорящите страни за една от класическите творби в сферата на човешката анатомия. Книгата първоначално е издадена под заглавието "Анатомия на Грей: Описателна и хирургическа" (Gray's Anatomy: Descriptive and Surgical) във Великобритания през 1858 година и в САЩ на следващата. Авторът умира след второто издание от 1860 г., на възраст от 34 години, но работата му е продължена от други и на 24 ноември 2004 във Великобритания е издадено 39-тата редакция. Тъй като авторскита права на изданието на книгата от 1918 г. са изтекли в САЩ, това издание е обществено достояние не само за САЩ, но и за останалата част от света и илюстрации от него могат да и активно се използват.

Скандал на снимачната площадка: След неколкократни хомофобски изказвания, договора на актьора Айзая Уошингтън няма да бъде подновен и той няма да участва в новия 4-ти сезон. Ролята на д-р Престън Бърк бе връх в досегашната му кариера и му донесе заплата от приблизително $2.7 милиона.

Диагноза: Решете този забавен тест и разберете на коя от героините приличате по характер.

Private Practice: Официално бе обявено, че през новия телевизионен сезон, който започва тази есен, ще започне излъчването на този нов сериал. В него главна героиня ще бъде Адисън Монтгомъри, която ще напусне болницата Сиатъл Грейс и ще се премести в Калифорния. Пилотният епизод на "Private Practice" бе излъчен в САЩ под формата на епизод от третия сезон на "Анатомията на Грей".

Kate Walsh разбира новината заедно със зрителите в шоуто на Ellen Degeneres. Ето как се правят нещата: youtube Публикувано изображение Невероятно, нали!

Използвани са материали от Wikipedia

ПАТРИК ДЕМПСИ, познат у нас като доктор Шепърд от излъчвания по bTV сериал "Анатомията на Грей", страда от коварна болест. Актьорът има дислексия, заради която среща проблеми при четене и писане. Заболяването му пречи също да трупа речников запас и обща култура, съобщава авторитетното списание "Стар". През 2004-а Патрик кандидатства за ролята на доктор Хаус в едноименния тв сериал. Продуцентите на хитовата поредица обаче предпочетоха да поверят персонажа на англичанина Хю Лори. И слава Богу! Колкото и да ни е симпатичен Демпси, няма как да не отчетем, че като актьор не е на нивото на британския си колега.

Публикувано изображение

Мередит е първа година стажант-лекар в болница "Сиатъл Грейс", едно от най-трудните за работа медицински учреждения на Запад от Харвард. До вчера тя и нейните колеги-стажанти Кристина Янг, Изи Стивънс, Джордж О’Мали и Алекс Калев, са били студенти, днес те са вече лекари. Сега всяко тяхно решение е въпрос на живот и смърт, а междувременно всички те се опитват да подредят личния си живот.

Макар да са приятели, петимата млади лекари са напълно различни.

Мередит е амбициозна млада жена, измъчвана от семейна тайна. Майка й, известен хирург, умира от тежка болест. Кристина е раздирана от вътрешни противоречия. Тя обича да се конкурира, води се от целите си и не приема чужда помощ.

Изoбел ”Изи” Стивънс произлиза от малко градче. Тя е работила като модел, за да плати обучението си, но продължава да се бори с ниското си самочувствие. Джордж О’Мали е доброто момче, което все успява да каже не каквото и не където трябва.

Алекс Карев е мразен от всички. Той прикрива бедния си произход с амбиция и арогантност.

Стажант-лекарите са под ръководството на елитна група лекари, които са решили, че или ще ги обучат, или ще ги откажат от лекарската професия.

Миранда Бейли, безмилостна и сурова, е наричана още ”нацистката”. Дерек Шепърд е талантлив хирург, привлечен от Мередит. Престън Бърк притежава изключителни умения със скалпела, но е и крайно надменен. Начело на екипа стои др. Ричард Уебър.

Герои

Чандра Уилсън като Миранда Бейли

Миранда Бейли, безмилостна и сурова, е наричана още ”нацистката”.

Елен Помпео като Мередит Грей

Мередит Грей може да бъде изключителен хирург, но преди това трябва да се пребори с проблемите си. Тя не знае как да приеме болестта на майка си. Мередит е изключително интелигентна, има добри инстинкти на лекар, но прекалено много се влияе от чувствата си.

Изая Уошингтън като д-р Престън Бърк

Д-р Престън Бърк притежава изключителни умения със скалпела, но е крайно надменен. Бърк е високо ценен професионалист, единствено д-р Ричард Уебър е резервиран в оценката си за него.

Джеймс Пикънс Джуниър като Д-р Ричард Уебър

Д-р Ричард Уебър оглавява хирургията в болница Сиатъл Грейс. Той започва своята кариера в същата болница преди 30 години, след което работи в Ню Йорк. Д-р Уебър приема предложението да оглави отделението, след като д-р Елис Грей отказва по неизвестни причини.

Джъстин Чеймбърс като Алекс Карев

Алекс Карев е мразен от всички. Той прикрива бедния си произход с амбиция и арогантност. Има голяма уста, обича да се хвали, а лошото му отношение към пациентите едва ли е предпоставка да стане добър хирург. Интересува се от пластична хирургия, защото там са големите пари.

Катерин Хейгъл като Изобел ”Изи” Стивънс

Изобел ”Изи” Стивънс произлиза от малко градче. Тя е работила като модел, за да плати обучението си, но продължава да се бори с ниското си самочувствие. Отдала се е напълно на обучението си, за да докаже, че заслужава да бъде част от програмата. Тя може да бъде добър лекар, но преди това трябва да повярва сама в себе си.

Патрик Демпси като Дерек Шепърд

Дерек Шепърд е изключително талантлив хирург, най-добрият според д-р Ричард Уебър. Преди да започне работа в Сиатъл Грейс, Дерек работи в Ню Йорк.

Сандра О като Кристина Янг

Кристина Янг е амбициозна, агресивна, обича да се съревновава. Това са добрите и лошите й страни. Тя е добър лекар, интелигентна и се учи бързо, но има ужасни маниери.

Ти Ар Найт като Джордж О’Майли

Джордж О’Майли е мил, по детски невинен, успява винаги да каже не каквото и не където трябва. Влюбен е в Мередит. Джордж не е много умел със скалпела, но само бъдещето ще покаже дали ще стане добър лекар.

Това което лично мен ме привлече да го гледам са две неща:

1. Уникално добрия подбор на музика

2. Съжденията изказвани от вътрешния глас

Редактирано от yvsot (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване