Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Пътуване в самолет при туберкулоза?

sofiatraffic
 Сподели

Препоръчан отговор

Здравейте преди 5 години преболедувах туберкулоза. Докторите ми казаха, че се в момента е калцирана в тялото ми, и ми забраниха да пътувам в самолет. Обаче ми е налага да пътувам. Искам да попитам някой, в моята ситуация возил ли се е на самолет? И какви могат да са страничните ефекти, ако въпреки това се пътува?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, sofiatraffic написа:

Здравейте преди 5 години преболедувах туберкулоза. Докторите ми казаха, че се в момента е калцирана в тялото ми, и ми забраниха да пътувам в самолет. Обаче ми е налага да пътувам. Искам да попитам някой, в моята ситуация возил ли се е на самолет? И какви могат да са страничните ефекти, ако въпреки това се пътува?

И какво пречи пътуването със самолет на туберколозата. Абе целия свят ли изтрещява или аз нещо не вдявам? Хващаш самолета и пътуваш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На теб нищо няма да ти стане от летенето. Предполагам докторът го е казал с оглед на това, че може да изпозаразиш пътниците, но ако не кашляш и нямаш бактерии в храчките, не си опасен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, Гемето написа:

На теб нищо няма да ти стане от летенето. Предполагам докторът го е казал с оглед на това, че може да изпозаразиш пътниците, но ако не кашляш и нямаш бактерии в храчките, не си опасен.

След като е калцирала, няма опасност от заразяване. Освен това ако има опасност постъващия може да зарази всичко. Не е нужно да е в самолет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В самолета по време на полет се поддържа понижено атмосферно налягане, еквивалентно на 3000 м. надморска височина. Та евентуално затруднения с дишането. Да се пита доктора за уточнение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ново двайсе- калцирала се туберкулоза. :laughing4: Кой доктор ти го каза това бе пич?   Туберкулозата е бактериална инфекция. Засяга най- често белия дроб, но може да вирее навсякъде. В следствие могат да се появят сраствания в белодробната тъкан, които си остават форевър, не се "лекуват" (освен оперативно, ако са големи и пречат на друг орган) и сами по себе си не са "болест". заразяването с туберкулоза общо взето е доста трудна работа, изискваща продължителен контакт с бактерията и много, ама много лоша лична хигиена и много, много еднообразно и нездравословно хранене- примерно с месеци да ядеш само лук и сланина.

А да не летиш със самолет, тва вече не знам как е измислено...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване