Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

На времето, когато доминираше сателитната телевизия, за да си запиша доста интересни музикални предавания на британската телевизия Чарт шоу, си купих едно записващо ДВД -LG. Един ДВД диск стига за един час запис с приемливо качество. Бедата е, че записите се правят на формат , недостъпен за никакви плеъри и сега не мога да ги гледам на нищо друго, било компютър или телевизор от флашка. Прерових къде ли не, даже и в нашия форум отдавна е писано на тая тема, но не  се намира средство. Една програма ArcSoft Total Media Theatre дава известна надежда, но е много недостъпна, трябва да я купя, без да знам дали ще върши работа. Какво да правя?

21.JPG

224.JPG

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До колкото си спомням, такива файлове от бала ми съм отварям с ето тази програма, ама незнам дали ще свърши работа и в този случей : Nero Show Time Essentials.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От снимките които си показал видео файловете би трябвало да се намират в папката video_ts, посочения .dat файл е с големина 1 мб и не съдържа видео а помощна информация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, B3M2W0 написа:

Бедата е, че записите се правят на формат , недостъпен за никакви плеъри и сега не мога да ги гледам на нищо друго, било компютър или телевизор от флашка. Прерових къде ли не, даже и в нашия форум

Стартирай си плеъра,който и да е : "Отвори->отвори папка->video_ts.Става и с влачене.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Only Fools and Horses написа:

Стартирай си плеъра,който и да е : "Отвори->отвори папка->video_ts.Става и с влачене.

Ти си златен, приятел! Работи ! Отначало БС плеъра се позаинати, но после се засрами и почна да възпроизвежда. Благодарности!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 8/8/2017 в 7:27, B3M2W0 написа:

Отначало БС плеъра се позаинати, но после се засрами и почна да възпроизвежда.

Ако искаш да гледаш  DVD филми без проблем смени тоя анахронизъм-BS Player.VLC,MPC-HC,PotPlayer.....С тях е по-лесно.Първите два даже не искат инсталиране,имат  portable версия.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

БС плеъра има едно голямо предимство-автоматичното търсене на субтитри на свалени филми, което е улеснение за мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, B3M2W0 написа:

БС плеъра има едно голямо предимство-автоматичното търсене на субтитри на свалени филми, което е улеснение за мен.

MPC-HC с клавиш "d". И даже замества текущите. Да не говорим че субтитрите могат да бъдат настройвани за конкретния филм

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, B3M2W0 написа:

Повечето го правят,а mpc-hc намира субтитри в няколко сайта,не само в opensubtitles

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Only Fools and Horses написа:

не само в opensubtitles

44.JPG

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да се довърши разговорът на тази тема, казвам какво още направих.В същност, мен в крайна сметка ми трябваше нещо, с което да запиша на диска на компютъра съдържанието, да го конвертирам специалния формат на диска до нещо, познато на плеъри и компютри.  VLC се оказа много добър- отваря и същевременно прави запис. Неговия запис после се конвертира с видеоконвертор до AVI или   MP4 , и готово.

22.png

23.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, B3M2W0 написа:

За да се довърши разговорът на тази тема, казвам какво още направих.В същност, мен в крайна сметка ми трябваше нещо, с което да запиша на диска на компютъра съдържанието, да го конвертирам специалния формат на диска до нещо, познато на плеъри и компютри.  VLC се оказа много добър- отваря и същевременно прави запис. Неговия запис после се конвертира с видеоконвертор до AVI или   MP4 , и готово.

Да, VLC е добър плеър.Можеш директно/без запис/ да конвертираш във формат по избор,но е по-добър плеър отколкото конвертор.Трябва да имаш много време и търпение защото ще брадясаш от чакане.Препоръчвам ти Any Video converter или HandBrake.И двете програми са free,поне бяха когато правех подобни неща.Не е нужно първо да записваш на харда както пишеш.

Би ли споделил, как и в какъв формат направи записа с VLC?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като отворя диска и в първата секунда на възпроизвеждането натискам бутона "Запис" (червен) в падащото меню на "Възпроизвеждане". Каквото е на екрана, това се записва и на диска-по подразбиране в системна папка "Видеоклипове" и във формат МР4. Този формат е познат на телевизора , а за конвертиране в AVI използвам WinAvi ... Тук трябва да спомена един интересен ефект- ако направя запис на целия диск, после при конвертирането след първата песен се оказва , че няма звук. За това направих запис на песен по песен, а след това си направих филм с програмата за видеобработка, която пак ги сля в един файл. Тя се казва (виж снимките). Сега си имам в двата формата( AVI и  MP4). Порових в настройките на VLC плеъра да видя как да го накарам да записва в друг формат и на друго място, но не открих.

21.JPG

Екранна снимка (60).png

Редактирано от B3M2W0 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подозирам че е стандартен DVD формат по структурата на файловете и в същност това .DAT е обикновен .VOB IFO (Info)е управляващия файл, от който се стартира, .BUP е негово копие (Backup). Пробвай Mediainfo какво ще ти каже за файла. По принцип от плеъра трябва да се стартира .IFO. И доколкото е DVD, картината вътре трябва да е MPEG-2. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.