Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

В последно време ми прави впечатление ,че от ГЕРБ предимно Ц.Цветанов и Б.Борисов се хвалят ,че не само в България безработица няма ,а дори има дефицит на работна ръка. От там ми изникват няколко въпроса в главата:

При положение, че България в последните години създава добри условия за чужди инвестиции, с ниски данъци и евтина работна ръка ,не е ли настанал момент вече да се покачи рязко минималната работна заплата ,поне на 1000лв? 

2-ро При положение ,че има недостиг на работна ръка ,до кога ще чакат да повишат стандарта на живот ,защото българите постепенно се изнасят да търсят щастието си в чужбина и с всяка година ще става все по-зле. Има все още хора с значително по-висока от минималната заплата ,които въпреки това работят само за прехраната си. Замислете се с заплата примерно 600, с която живеят доста българи особено извън София ,за какво освен храна и елементарни сметки стигат тези пари? 600лв при нормална работна седмица 5 работни дни ще рече по 30лв на ден. Като човек остави след работа 20лв в магазина за храна му остават 10-тина лв ,а те до къде стигат? Да си плати транспорт и сметки ,или да се облече ,да не говорим да иде на почивка или да се грижи за дете.

3-то Дали поддържането на нисък стандарт на живот се прави от нашите политици изкуствено ,защото всеки един от тях има свой бизнес и за него работят доста хора. Един вид с вдигането на стандарта на живот ,хората във властта си бъркат в своя джоб.

4-то При положение ,че има голям интерес спрямо България и недостиг на работна ръка ,не е ли време сами да си вземем това ,което искаме? Нужно ли е четвърт век да сменяме едни и същи управляващи и да си гарантираме мизерното съществуване. 

П.С. Като ги слушам тия нагли нищожества и просто побеснявам ,но май не са много хората като мен. Не разбирам що за умствено деградирал индивид трябва да си ,че да гласуваш за ГЕРБ? Те имаха доста шансове да направят нещо ,не е до това, че не могат ,работата е в липсата на желание ,защото е в разрез с личните им интереси. 2017 година сме и все още ни управлява ГЕРБ ,все още живеем мизерно ,работим за да оцеляваме ,все още децата ни напускат родината и едва ли някога ще се върнат. С каква нагласа отивате до урните и пускате гласа си за ГЕРБ? 
Принципно съм оптимист ,знам че в историята на всяка държава има и тежки моменти ,но до кога ще продължава всичко това в България? До кога сами ще си удължаваме агонията се питам аз . . . 

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ниския стандарт в България е поради нежеланието на българина да се хване в ръце и да си оправи нещата. Така като гледам все още ще продължава този вид стандарт. Има начини и варианти, с които държавата наистина ще започне да се развива, но никой не иска да си цапа ръцете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виждал съм във всяка една работа в България персонала как си взима стока от там където работи.

Шофьорът или машинистът си взима нафта и я продава на черно, месаря пък си взима месо или слагат червени лампи на витрината, за да не личи развалената стока и месото да изглежда червено ,  и поне 100 пъти размразява и замразява това месо, а уж прясно, продавачката пък реже от сметката или от кантара, бармана долива обратно от чашите неизпитите алкохол в бутилката или малко вода с алкохол смесва, на пазара слагат залежалата стока от горе да се купува. Всичко се продава даже и развалената стока. Нищо не се изхвърля.

Когато си купя нещо и се укаже, че е счупено,  не мога да го върна, даже и глоба получавам, защото съм го върнал.  Поръчвал съм си супа и имаше муха и косъм, но платих за втора супа. Сякаш искам и си нося мухи от вкъщи, за да ям безплатно. Билет си купувам, автобусът се разваля, слизаме всички, за да изчкаме всички, другия автобус. Кондуторката иска да си купя нов билет, защото тя си вади хляба от това. Колко билета е продавала.

Да продължавам ли? Списъкът е дълъг. Всички страдат от това.

Жалка история. 

Редактирано от acnekt (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Soviet Soldier написа:

В последно време ми прави впечатление ,че от ГЕРБ предимно Ц.Цветанов и Б.Борисов се хвалят ,че не само в България безработица няма ,а дори има дефицит на работна ръка. От там ми изникват няколко въпроса в главата:0

Така си е. При нас от 2 годни поне се търсят хора без образование, които да работят за чисти 800-900 лева, ама няма. Кофти е, защото по тоя начин експлоатират нас, старите работници. Стягат ни примката около шията, щото сме стари и пекани кадри, дето трудно ще се решат да сменят работата. Обаче няма новеи кадри и старият кадър трябва да работи на 3-4 позиции. Това няма как да стане, без да се заебе до някаква степен качеството и проблемът се връща при капиталиста. И когато за две години почнат да текат рекламации, не само работника, дето е пренатоварен почва да страда, ами и капиталиста постепенно губи клиенти. Това не може да го разбере в момента капиталсита в България и затъва все повече и повече. Надявам се някога да го разбере. 

При положение, че България в последните години създава добри условия за чужди инвестиции, с ниски данъци и евтина работна ръка ,не е ли настанал момент вече да се покачи рязко минималната работна заплата ,поне на 1000лв? 

Абсурд. евтината работна ръка в България са циганите, които са необразовани. Ето, миналата седмица Борисов откри завод в Пазарджик, обслужващ автомобилната промишленост. Веднага инвеститора се оплака, че няма кадри. Какво кадри в Пазарджик, дето сигурно над половината цигани без основно образование? А и при нас подобно положението. Много образовани българи минаха през Монтюпе, но в крайна сметка се наложи да търсят работна ръка от 4 околия. Естествено  цигани и необразовани турци, щото тук главно необразовани турски цигани, дето не се смятат за цигани, ама са си тъпи турскоговорящи. Те умните турци дори не са в България или са си устроили живота някъде из Добруджа. Обаче тия тъпи турскоезични цигани. Е каква минимална заплата да вдигат?  Защо? Ето, Монтюпе вече реши да напуска региона и да се мести на друго място. Вече няма инвестиции. Няма, щото първо, няма обучена работна ръка и второ, тук викаме срещу инвеститора че замърсява, но на практика замърсяването идва не от тоя инвеститор, а от ония бивши комуняги, дето си взеха декари за без пари. Всеки ден усещам това замърсяване и то не е от инвеститорите, а от мамините и татковите синчета, дето наследиха фабрики от реституцията и приватизацията. Това дори не са кадри на ДС, а просто някакви лайнета, дето бащите им са били такива. Ей и затова минимална 1000 няма да има скоро!

2-ро При положение ,че има недостиг на работна ръка ,до кога ще чакат да повишат стандарта на живот ,защото българите постепенно се изнасят да търсят щастието си в чужбина и с всяка година ще става все по-зле. Има все още хора с значително по-висока от минималната заплата ,които въпреки това работят само за прехраната си. Замислете се с заплата примерно 600, с която живеят доста българи особено извън София ,за какво освен храна и елементарни сметки стигат тези пари? 600лв при нормална работна седмица 5 работни дни ще рече по 30лв на ден. Като човек остави след работа 20лв в магазина за храна му остават 10-тина лв ,а те до къде стигат? Да си плати транспорт и сметки ,или да се облече ,да не говорим да иде на почивка или да се грижи за дете.

Забравяш, че трябва и да се вземе покрив над главата. В момента много от нас ползват покрива на дядо си, дори не на баща си. Обаче съвсем скоро и такъв покрив няма да има по ред причини. 

3-то Дали поддържането на нисък стандарт на живот се прави от нашите политици изкуствено ,защото всеки един от тях има свой бизнес и за него работят доста хора. Един вид с вдигането на стандарта на живот ,хората във властта си бъркат в своя джоб.

Това е 110 % така. Да добавим и мазохизма на тия хора, както и това, че им липсва добро образование. Те ако мислеха с главите си, щяха да разберат, че печалбите ще дойдат с доволния работник. Но това е някакъв мазохизъм - как така работника да е доволен...

4-то При положение ,че има голям интерес спрямо България и недостиг на работна ръка ,не е ли време сами да си вземем това ,което искаме? Нужно ли е четвърт век да сменяме едни и същи управляващи и да си гарантираме мизерното съществуване. 

Стига сме вземали. Нека и малко да дадем. Със сигурност, ако някой вземе нещо от другия, ще е по-добре. Със сигурност обаче тия,дето не са взели, ще са още по-зле.

П.С. Като ги слушам тия нагли нищожества и просто побеснявам ,но май не са много хората като мен. Не разбирам що за умствено деградирал индивид трябва да си ,че да гласуваш за ГЕРБ?

Проблемът тук е, че трябва да има силна фигура, която да се задържи на власт. В момента това е само ББ. Няма друг! Това е истината. И Нинова да спечели и Симеонов и Доган и Марешки...няма да имаме мира и 3 месеца!

Орешарски нали стана министър-предсеедател? Какво направи? Нищо не можа да направи, защото го задушиха още в зародиша си. Това е пример, как добрите намерения умират. Въпреки всичко при Орешарски станаха доста хубави неща за моя регион. Откак се махна, нищо хубаво не се е случило. Ето, оня ден пътувам Русе-Габрово. По такива пътища никога, ама никога не съм карал през целия преход досега!!! Ужасен асфалт. Постоянно ти се набиват в главата шумове от абразивния асфалт. Няма маркировка. Няма достатъчно знаци. Няма места за изпреварване. Скоро не бях минавал по тоя път...може би от 3-4 годни. Нищо не е попаравено, напротив - новото дето беше навремето, вече е старо. Старото, дето бе навремето, вече е ужасно старо! 

Като карах, си спомнях за новите участъци навремето. Днес няма ни един нов, а новите вече са за бракуване. Смятай какво качество, щом само след 3-4 годни за нищо не става тоя асфалт. 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, bildera_ написа:

Абсурд. евтината работна ръка в българия са циганите, които са необразовани. Ето, миналата седмица Борисов откри завод в Пазарджик, обслужващ автомобилната промишленост. Веднага инвеститора се оплака, че няма кадри. Какво кадри в Пазарджик, дето сигурно над половината цигани без основно образование? А и при нас подобно положението. Много образовани бълагри минаха през Монтюпе, но в крайна сметка се наложи да търсят работна ръка от 4 околия. Естествено  цигани и необразовани турци, щото тук главно необразовани турски цигани, дето не се смятат за цигани, ама са си тъпи турскоговорящи. Те умните турци дори не са в България или са си устроили живота някъде из Добруджа. Обаче тия тъпи турскоезични цугани. е каква минимална заплата да вдигат?  Защо? Ето, МОнтюпе вече реши да напуска региона и да се мести на друго място. Вече няма инвестиции. Няма, щото първо, няма обучена работна ръка и второ, тук викаме срещу инвеститора че замърсява, но на практика замърсяването идва не от тоя инвеститор, а от ония бивши комуняги, дето си взеха декари за без пари. Всеки ден усещам това замърсяване и то не е от инвеститорите, а от мамините и татковите синчета, дето наследиха фабрики от реституцията и приватизацията. Това дори не са кадри на ДС, а просто някакви лайнета, дето бащите им са били такива. Ей и затова минимална 1000 няма да има скоро!

И 1000лв или 500 евро да стане минималната ,това пък няма да измести България, като едно от държавите с най-евтина работна ръка в ЕС. Пък и има доста неприятна работа ,която не изисква образование ,но за сметка на това се иска голяма мотивация за де се хване човек и да я работи. Примерно в един металургичен цех където се вдишват вредни вещества ,работата е физически и психически натоварваща ,над главата ти се движат товари с маса десетки тонове ,а от шума вътре дори с тапи за уши не можеш да си чуеш и мислите . . . Повярвай ми там дори и с заплата над 1000лв не са много хората ,дето биха се задържали. Липсата на добро образование не прави човек нетрудоспособен ,липсата на мотивация да работи го прави. Представи си да работиш в подобно предприятие за някакви мизерни пари ,дето дори 1000лв не връзваш на месец ,а поради липсата на персонал имаш право на 1 почивен ден на 2 седмици. Това са не са измислени примери ,а напълно реални ситуации в България. 

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Soviet Soldier написа:

И 1000лв или 500 евро да стане минималната ,това пък няма да измести България, като едно от държавите с най-евтина работна ръка в ЕС. Пък и има доста неприятна работа ,която не изисква образование ,но за сметка на това се иска голяма мотивация за де се хване човек и да я работи. Примерно в един металургичен цех където се вдишват вредни вещества ,работата е физически и психически натоварваща ,над главата ти се движат товари с маса десетки тонове ,а от шума вътре дори с тапи за уши не можеш да си чуеш и мислите . . . Повярвай ми там дори и с заплата над 1000лв не са много хората ,дето биха се задържали. Липсата на добро образование не прави човек нетрудоспособен ,липсата на мотивация да работи го прави. Представи си да работиш в подобно предприятие за някакви мизерни пари ,дето дори 1000лв не връзваш на месец ,а поради липсата на персонал имаш право на 1 почивен ден на 2 седмици. Това са не са измислени примери ,а напълно реални ситуации в България. 

Аз точно това работя, хаха ;) Май станаха 18 години и карам 19-тата. Не ми обяснявай тия неща, щото самия аз се опитвам да ги обяснявам на троловете в тоя форум, а и не само на тях. Да, то на трол няма как да обясниш нещо. 

преди 37 минути, acnekt написа:

Виждал съм във всяка една работа в България персонала как си взима стока от там където работи.

Шофьорът или машинистът си взима нафта и я продава на черно, месаря месо или салагат червени лампи на витрината, за да не личи развалената стока и месото да изглецда червено ,  и поне 100 пъти размразява и замразява това месо, а уж прясно, продавачката пък реже от сметката или от кантара, бармана долива обратно от чашите неизпитите алкохол в бутилката, на пазара слагат залежалата стока от горе да се купува. Всичко се продава даже и развалената стока. Нищо не се изхвърля. 

Жалка история. 

Кога бях млад, знаеш ли кво ме ръководеше? Защо капиталиста да ме обира и ограбва, а аз да не си взема своето? Те това е. Дай му на човека две хилядарки минимум ( към днешна дата), заплаши го с уволенение ако краде( днес камери навсякъде) и да видиш, няма ли да работи и ще краде ли. 

МА той щом та краде при 1000 лева заплата, представи си каква е печалбата ти, та да си още капиталист :P Замислял ли си се за това?

преди 1 час, Емил Костов написа:

Ниския стандарт в България е поради нежеланието на българина да се хване в ръце и да си оправи нещата. Така като гледам все още ще продължава този вид стандарт. Има начини и варианти, с които държавата наистина ще започне да се развива, но никой не иска да си цапа ръцете.

Емо, хвърчиш из облаците както винаги. Да се хванем за ръце...как...хоро ли да играем? Или може би да се хванем да бачкаме за без пари 20 години наред, белким капиталиста се сети да ни оправи заплатите? Или може би имаш предвид не да се хванем за ръце, а да хванем в ръце Калашниците? Айде уточни се, че си много, ама много неточен с тоя си коментар. Язък де си модератор, та било то и модератор-хардуер. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, bildera_ написа:

Аз точно това работя, хаха ;) Май станаха 18 години и карам 19-тата. Не ми обяснявай тия неща, щото самия аз се опитвам да ги обяснявам на троловете в тоя форум, а и не само на тях. Да, то на трол няма как да обясниш нещо. 

Кога бях млад, знаеш ли кво ме ръководеше? Защо капиталиста да ме обира и ограбва, а аз да не си взема своето? Те това е. Дай му на човека две хилядарки минимум ( към днешна дата), заплаши го с уволенение ако краде( днес камери навсякъде) и да видиш, няма ли да работи и ще краде ли. 

МА той щом та краде при 1000 лева заплата, представи си каква е печалбата ти, та да си още капиталист :P Замислял ли си се за това?

Емо, хвърчиш из облаците както винаги. Да се хванем за ръце...как...хоро ли да играем? Или може би да се хванем да бачкаме за без пари 20 години наред, белким капиталиста се сети да ни оправи заплатите? Или може би имаш предвид не да се хванем за ръце, а да хванем в ръце Калашниците? Айде уточни се, че си много, ама много неточен с тоя си коментар. Язък де си модератор, та било то и модератор-хардуер. 

Е добре, аз отивам да заредя гориво, за да продължавам да хвърча в облаците.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое, как, защо... факта е, че живота си отлита с всяка секунда. Ама какво можело да се направи, ама кога щяло да стане, ама кой бил виновен... са лакардии от години. Всеки се спасява поединично, както намери за добре. Нищо няма да се оправи с драскане по форуми и разни фейсбук групички.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Емил Костов написа:

Е добре, аз отивам да заредя гориво, за да продължавам да хвърча в облаците.

Бе човек, как да се хванем за ръце? А  обясни ми. Отивам оня ден на Шипка, снимам това-онова, оръдията, паметника и какво да видя като се прибирам на снимките? Хубавоа снимка на оръдие и на метър от оръдието стърчи капачка на пластмасова бутилка! Хубава снимка на паметника на Шипка и знамето, а отстрани нещеш ли, табела, информираща ни за билети! Е как ще се оправим и хванем за ръце, след като си хвърляме шибаните боклуци дето ни падне и след като загрозяваме и най-светлите си паметници? Ето, ще ти покажа двете снимки и си кажи мнеието. Лично аз съм разочарован. Много снимки съм правил из природата и на 99% от тях я бутилки, я автмобилни гуми ( покрай реките), я хартии или някаква друга гадост:

2017-08-08%2002%2016%2008.jpg

2017-08-08%2002%2017%2011.jpg

И знаеш ли кое ме озадачи най-много? На паметника имаше 5-6 руснака, дето от чутото разбрах, че си говорят какво е станало преди 140 години. В същото време имаше и един човек с дете, дето говореше на турски и пак обясняваше на детето какво е това.  Просто невероятно! Невероятно е, че днес и руснаци и турци гледат и се чудят, невероятно, че ние, българите, си хвърляме боклуците и загрозяваме с табели паметниците си!

• Харесва ми 4
  • Тъжен 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

3-то Дали поддържането на нисък стандарт на живот се прави от нашите политици изкуствено ,защото всеки един от тях има свой бизнес и за него работят доста хора. Един вид с вдигането на стандарта на живот ,хората във властта си бъркат в своя джоб.. 

Да, така е. Защото всеки работодател гледа от другия какви заплати дава и общото ниво е мизерно, няма да се промени и никой няма да се прекара да даде повече. Нещо като..КАРТЕЛ на работодателите. Не купуват оборудване, искат от работника да работи много със старо/дефектиращо постоянно оборудване, а после реват че производителността на труда като изражение краен продукт не е връх на световното ниво.

преди 9 часа, acnekt написа:

Не всички крадем, знаеш ли? И все пак...когато работиш за очевидно не достойна заплата...много се съблазняват да вземат нещо..за да не им се налага да дават от мизерната си заплатка...да спестят нещичко..

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, simtech написа:

Не всички крадем, знаеш ли? И все пак...когато работиш за очевидно не достойна заплата...много се съблазняват да вземат нещо..за да не им се налага да дават от мизерната си заплатка...да спестят нещичко..

Аз като гледам какви неща се крадат на работа...примерно телефони ( това няма общо с чорбаджията). Скоро един бе откраднал душ от банята, дето струва 5 лева. Други крадат врътки от чешмите за по 80 стотинки. Дреме му на капиталсита за тия кражби. По-скоро работниците страдат, щото като нямат течаща вода и душ, ства кофти ситуация. И тръгнали чорбаджите да се оплакват. От какво?  Реално от чорбаджията не се краде нищо. Всъщност крадат, ама тия, дето ги е назначил за някакви началници. Те имат повече власт да прикриват и крадат. Работника обаче ако открадне нещо, то това ще е за жълти стотинки. Даже аз се изненадвам, че се крадат неща за стотинки. Тия големите неща се крадат от големите риби, дето са сол ташак на шефа - шуробаджанаци в 90% от случаите.  Краде се главно по документи, а работника, дето работи за 600-1000 лева, няма достъп до такива документи.  Освен това си има и камери навсякъде, дето следят работника кога е отишъл по малка и голяма нужда. Няма как да откраднеш нещо, без после да си изпатиш. Ама ония с документите крадат и ироничното е, че те са хора на чорбаджията. Ама как крадат...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, bildera_ написа:

Аз като гледам какви неща се крадат на работа...примерно телефони ( това няма общо с чорбаджията). Скоро един бе откраднал душ от банята, дето струва 5 лева. Други крадат врътки от чешмите за по 80 стотинки. Дреме му на капиталсита за тия кражби. По-скоро работниците страдат, щото като нямат течаща вода и душ, ства кофти ситуация. И тръгнали чорбаджите да се оплакват. От какво?  Реално от чорбаджията не се краде нищо. Всъщност крадат, ама тия, дето ги е назначил за някакви началници. Те имат повече власт да прикриват и крадат. Работника обаче ако открадне нещо, то това ще е за жълти стотинки. Даже аз се изненадвам, че се крадат неща за стотинки. Тия големите неща се крадат от големите риби, дето са сол ташак на шефа - шуробаджанаци в 90% от случаите.  Краде се главно по документи, а работника, дето работи за 600-1000 лева, няма достъп до такива документи.  Освен това си има и камери навсякъде, дето следят работника кога е отишъл по малка и голяма нужда. Няма как да откраднеш нещо, без после да си изпатиш. Ама ония с документите крадат и ироничното е, че те са хора на чорбаджията. Ама как крадат...

На мен още не са ми известни народ или държава ,където кражби няма. Имам доста приятели работещи зад граница (предимно Германия) и са оставали доста силно изумени ,че точно прехвалените германци измислят доста хитри начини да крадат. В САЩ е същата работа ,заради корупцията покрай проект Ф-35 почти всяка втора страна участник в проекта е замразявала финансирането ,защото това се превърна в най-скъпия проект в тази сфера за всички времена. Тук става дума за наистина големи кражби ,и то не от кой да е ,а от държави ,като САЩ ,Великобритания ,Франция ,Япония ,Германия и други . . . 
Дори Тръмп е насочил вниманието си към корупцията в сферата на отбраната, защото напълно обикновени не особено сложни проекти чрез добре измислени схеми на компаниите заети в тази сфера излизат на космически суми. 

Аз като гледам кокошкарските кражби на българите по никакъв начин не пречат на големите клечки да карат скъпи автомобили и да поддържат висок стандарт на живот. На бившата ми приятелка баща ѝ си има собствен бизнес ,дава 500лв заплата на служителите си ,пък кара Инфинити за над 100 000лв ,отделно си ходят на почивки когато си решат по 10 пъти на година ,я Гърция ,я Италия ,я Русия и така ,докато на работниците си не дават да ползват цялата си отпуска на веднъж. 

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ви един пример от работодател. Приемайте го както си изберете аз ви го казвам както е. Става дума за услуги и се търси неквалифицирана работна ръка. Не цигани, все пак са услуги, не завод. Работят само 5 човека, и цяла година търся хора за да запълня тези 5 места. Първоначално плащам малко, първите 3 месеца, но има бонуси и схема за вдигане на заплатата при което може да стигне лесно 800лв а с малко труд и 1000лв. Става въпрос за Пловдив където от големите градове заплатата е най ниска.
И аз не мога да си намеря хора защото на интервю ми идват 10 човека(преди имаше адски много), 8 от тях олигофрени, не знаят какво искат и дори ми го казват. Мързи ги още на интервюто или са кофти хора. 2 стават, като се обадя единия станал сервитьор(щото там директно ще взиам 1000лв, без никакви усилия , но не осъзнава, че няма да научи нищо и това не е професия или каквото и да било) другия го взимам на работа. И за 1-2 месеца той не върши никаква работа, минава обучение, не запомня нищо, после почва работа, забравил всичко, мързи го. И аз на такива да тръгна от раз, без опит, без нищо да им давам 1000лв? Те 300 не заслужават. 
И се сетете сами, че това не са единични случаи. Така е навсякъде. Пари не се взимат щото някой решил нещо. Пари се взимат , защото ги изработваш. Аз като ида да работя на някой, първо му изкарвам 5000 на месец и след това му искам 2500 заплата. Или доказвам, че преди това съм изкарвал на някой 5000 на месец и затова сега искам 2500 заплата. 
А голяма част от българите, от тези дето са студенти и нямат много опит, те струват пари на работодателите и не им изкарват нищо. Само евтина работна ръка не е файда. Аз предпочитам да не беше евтина ама да работи.  

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, stanislavnba написа:

Ето ви един пример от работодател. Приемайте го както си изберете аз ви го казвам както е. Става дума за услуги и се търси неквалифицирана работна ръка. Не цигани, все пак са услуги, не завод. Работят само 5 човека, и цяла година търся хора за да запълня тези 5 места. Първоначално плащам малко, първите 3 месеца, но има бонуси и схема за вдигане на заплатата при което може да стигне лесно 800лв а с малко труд и 1000лв. Става въпрос за Пловдив където от големите градове заплатата е най ниска.
И аз не мога да си намеря хора защото на интервю ми идват 10 човека(преди имаше адски много), 8 от тях олигофрени, не знаят какво искат и дори ми го казват. Мързи ги още на интервюто или са кофти хора. 2 стават, като се обадя единия станал сервитьор(щото там директно ще взиам 1000лв, без никакви усилия , но не осъзнава, че няма да научи нищо и това не е професия или каквото и да било) другия го взимам на работа. И за 1-2 месеца той не върши никаква работа, минава обучение, не запомня нищо, после почва работа, забравил всичко, мързи го. И аз на такива да тръгна от раз, без опит, без нищо да им давам 1000лв? Те 300 не заслужават. 
И се сетете сами, че това не са единични случаи. Така е навсякъде. Пари не се взимат щото някой решил нещо. Пари се взимат , защото ги изработваш. Аз като ида да работя на някой, първо му изкарвам 5000 на месец и след това му искам 2500 заплата. Или доказвам, че преди това съм изкарвал на някой 5000 на месец и затова сега искам 2500 заплата. 
А голяма част от българите, от тези дето са студенти и нямат много опит, те струват пари на работодателите и не им изкарват нищо. Само евтина работна ръка не е файда. Аз предпочитам да не беше евтина ама да работи.  

Аз ли да ви я обуча тая работна ръка? Като искате квалифицирани работници за дадена сфера ще ви се наложи да направите нещо. Немците в областта на строителството имат огромен дефицит на работна ръка ,но не като вас само да се оплакват, а се организират едни от най-крупните строителни фирми в Германия инвестират огромни суми в обучение и транспорт ,дори уроци по немски език на българи и испанци. След като завършат подписват с тях 3 годишни договори ,чрез които въпросните фирми поне си възвръщат инвестициите, но заплатите ,които им дават са хиляди евро ,а не едвам да им се откъснат 400евро. 

Това е пълна глупост ,че да си сервитьор няма бъдеще ,имам позната дето в Happy тук в София се скъсваше от работа по 14 часа на ден и отгоре, като сервитьорка, но е достигала над 2000лв на месец с бакшиши и всичко. След 4 години там я взеха на круизен кораб за 2500 долара на месец. Единственото ,което искат е да се справя с английския език ,а всеки допълнителен се счита за предимство. 

При вас българските работодатели ,ако ще човек да се скъсва от работа всеки ден 2500 долара на месец няма да му дадете, та каквото ще да става. Вие масово предпочитате да сменяте ниско платени и слабо продуктивни негодяи, вместо да задържите добре квалифицирани специалисти ,но с подобаващо заплащане. И за Пловдив 800лв са малко ,особено пък ,ако става дума позиция ,на която се изискват високо квалифицирани кадри. Я провери във вашия Пловдив в един цех за дограми примерно ,дето дори образование не им искат кви са заплатите? Там под 1000лв не падат!!! А ти търсиш квалифицирани работници за 800 . . . 
Има една друга голяма фирма в София - Мегапартс ,много мои приятели работиха там ,но понеже условията са тежки само за 1 година заплатата я вдигат супер значително. Мой близък почна миналата пролет там за заплата 1000лв ,но беше само дневна ,след 3-тия месец започна и нощни ,а заплатата му стана на 1200лв ,в момента казва ,че поради липса на желаещи понеже работата е много тежки дават 1800лв. Има български фирми ,дето им идва акъла и започват да се досещат ,че като пускат обяви без заплата, защото ги е срам да напишат цифрата ,няма да си намерят работници и след 5 години. 

Докато не се научите да инвестирате в добра подготовка на кадри и след това да им предложите достатъчно средства ,че да ги задържите, ще си пускате обяви в джобса и все работници ще си търсите и по-зле ще става ,защото от ден на ден хората се изнасят в чужбина.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хораа... стига разтягахте локуми и сметки за минимални заплата и инвестиции.Вече и бебетата знаят,че всичко е под всякаква критика и държавата е набелязана за унищожение и то от самите нас..друг не ни е виновен!!! Преди години имаше смели хора и ходехме на протести..Да 40% от протестиращите бяха там само за шоуто но имаше протести ходехме ..действахме.. имаше по-малко фейсбук и онлайн ""професори"".. тук всеки знае, може и тнт/./.
Организирайте протести.. това е посещаван форум.. на някой може да му дойде акъла. Последните няколко пъти се опитахме да организираме нещо..ама хората ги интересуват фейсбук статиите.. лайковете..всеки е бияч, разбираш, патриот, адвокат ама пак казвам онлайн..Стига дъвкахте едно и също по цял ден. Действие действие..излезте и кажете това което имате публично!! Излезте пред  НС ..... най-внека  страхливците видят,че има и друг вариант и надежда, нека заблудените видят,че има и друга истина, кажете го пред всички медии..нека те го отразят за да може поне половината да стигне до хората...

ЗаклЮчете темата, и кажете всичко това навън.Ако народа не излезе, няма сила която да спаси БЪЛГАРИЯ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Но трябва и смелост, защото жертви ще има....но ще си заслужава...защото идва поколение след нас. Искате ли то да израсне в Англия или Германия и тнт..?!??

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, stanislavnba написа:

Много ясно, че хората ще търсят по-голяма заплата. Освен заплата - и условия. Бил забравил всичко, бил това..бил онова. Това са оправдания.
В чужбина са същите боклуци като тук, разлика практически няма.
СТУДЕНТИ и нямали много опит. И няма как да имат, когато никой не иска да се хване да им даде стаж.
Вие работодателите сте яко нагло племе. Първо ще даваш по 500лв стартова при 450минимална, после ми говориш за БОНОСИ... Имам един приятел, който се хвана така, ама БОНОСИТЕ през крив макарон ги вижда! И после се чудите като работи за хляб и сол - защо няма стимул...
Не заслужавали и 300лв? А ти колко заслужаваш? Значи, един работодател ако няма нереалистични щения, предлага нормални условия на труд и достойно заплащане, няма да събира само боклуците.
При теб..са дошли такива..защото такава ти е била летвата!
И ти плюем на БОНОСИТЕ за 800лв, на мен на предната работа стартовата ми беше 700лв... Ти като работиш..да изкарваш 5000, да получаваш 2500? Или да изкарваш 5000, работодателят да те товари още, а да ти дава 500лв, като в твоя случай?!

преди 1 час, Soviet Soldier написа:

Вие масово предпочитате да сменяте ниско платени и слабо продуктивни негодяи, вместо да задържите добре квалифицирани специалисти ,но с подобаващо заплащане.
...Докато не се научите да инвестирате в добра подготовка на кадри и след това да им предложите достатъчно средства ,че да ги задържите, ще си пускате обяви в джобса и все работници ще си търсите и по-зле ще става ,защото от ден на ден хората се изнасят в чужбина.

С това съм напълно съгласен..с условието..че кадри има..Но не им харесват нито условия, нито заплащане..и се изнасят!

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, stanislavnba написа:

От твоя гледна точка е така. Но защо? При нас от 2 години се търси работна ръка и никой не идва. За това време смените ни намаляха от средно 5 човека на средно под 4 човека при нормални поне 6 човека. Идва някой кадърен и с желание. Аз виждам, че е кадърен. Стои година и бачка добре, надъхва се да стане човек от него. Само че оня отгоре почва да го праща да работи на места, дето са за общи работници или го върти на 5-6 позиции. Това без да му увеличава и с лев заплатата. Е тоя човек вече след една година го виждам, че почва да не му пука за работата и вече няма никакво желание да се учи нагоре. А и никой не му позволява да отиде малко по-нагоре за малко по-добра заплата. Ето, например аз, нямам заместник. Примерно ако се разболея, няма кой да ме замести и от две смени, както работим нормално последните години, става една сборна смяна, която трябва да работи по-яко - повече часове и събота ако се налага. А хора, имащи желание да се научат има. Само че това не се случва вече 15 години, откак съм на тая работа. По едно време, когато бяхме повече хора, разболея се изненадващо и някой ще не ще се опитва да ме замести. Колкото и да е, почва да се учи. Само че тогава бяхме два пъти повече хора и дори един да отсъства, не се усеща толкова. Сега сме малко хора, защото и няма желаещи да работят. Навремето много хора ме караха да ги уреждам на работа. Избор имаше някакъв. Поне избор за няколко месеца или година, щото тия хора са с по-високо образование и разбират, че не си заслужава да си скапват живота с тая работа. Сега никой не се появява на обявите. Ами аз преди две седмици отворих статистиката за търсена работна ръка от Бюрото по труда. Останах поразен. Търсят се стотици хора, а специално за нашата работа или подобна, има дори по 20-30 човека дето се търсят само за една фирма!!! Откъде толкова хора? Те останаха само циганите от селата. Скоро ни пратиха един леко олигофрен, дето всеки ден си удряше я ръка, я крак, я глава, я се режеше. Дрогираше се, освен това вземаше и лекарства, щото бе с един бъбрек и явно попадаше все в кофти ситуации, та често го биеха. Вземаше си болнични, ама нищо че на болничния пише 6 дена. Той човека смята, че това са 6 работни дена и маха съботите и неделите :) Е изгониха го, макар че почти бе свикнал с работата и щеше да върши работа. Та ей такива хора идват при нас. Скоро някакво момче дойде, дето се завърна от чужбина. Само че познат на друг и нищо не мога да му кажа, дори и да искам. Виждам, че почва да се офлянква, може би щото и тоя, дето го докара, прави това.  

Абе...проблемът с хората( не говоря даже за кадри) е голям към днешна дата. Ние имаме в момента двама човека с болнични от по година заради операции и цяла година караме на въздух. Заместници няма, нови хора не идват. За последните месеци при нас напуснаха много хора и заместници няма. Задържат се средно 2-3 месеца и се махат. Други пък се пенсионираха и пак няма хора да ги заместят. Положението е много зле.  И от това страда качеството, защото клиенти се печелят с години, но се губят за месеци. Ей това не го разбира капиталиста и за всичко обвинява работника. Ама няма как тоя работник да работи в отрови за 800 лева, защото той вижда, че здравето му заминава. Няма аспирации, няма климатици, няма нищо. Сега лятото работим при 35 градуса и то физическа работа. Представи си 8 часа непрекъснато в действие. Ами те по футболните терени след 20 минути бягане дават почивка. При нас няма такова нещо - газ, газ, газ и това е, щото има програма за седмицата и не я ли изпълним, работим в събота без пари или оставаме след края на работното време! Някой си измисля програма и може да си я измисли както му е угодно. Разбирай, ако има повече работа, ще вдигне програмата и така ще ни принуди или да действаме на фурия или да идваме в събота без заплащане. и това със супер малко хора. И понеже сме супе малко, всеки търчи и покрива други работни места. А той като напусне своето, има риск от занижаване на качеството и дори цели пропуски. После това отива до клиента и може да се върне като рекламация. Е, така един път, два пъти, три пъти и клиента се отказва. И защо? Защото на капиталиста му свиди да вдигне с 200 лева за платите на работниците и защото според него всеки работник е тежест, а не печалба. Докато се мисли така, никога БГ няма да успее. Все ще ревем за инвеститори, пък не виждаме, че дори и ние самите може да си помогнем без инвеститори. Ама умни глави няма. Или по-точно не всичкото капиталист умна глава. По-скоро обратното - глупава глава, щото тати му подарил цехче, а той ходи по машинки и казина. И като тати го няма вече, се чуди кво да прави с банките. Ами да ги прати в казиното ;)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отговорите Ви са точно каквото мисли нашето население. Сравнявате една лоша фирма с всички. Обаче после сравнявате и с най богатите немски фирми. Аз ви говоря за малък бизнес. И мога да се похваля, че съм най добрия в бранша. Защото си обучавам персонала. Мързела не мога да го обуча. Когато някой не иска да работи, ти може да го обучаваш колкото си искаш. Преди съм имал хора за 3-4 дена се научават и работят идеално. Сега са останали безработни само идиотите и тях с по 7 дена не мога да ги обуча на нищо. А обучението е едно и също. 
Аз като ходя на работа не се оправдавам като вас. Отивам и се договарям за стартова заплата. След 1 година като се справям много по добре и т.н. пак се договарям. Като работодателя е прост и не ми дава повече пари, пък аз му работя по добре, напускам и си намирам друга работа. 
Ама това го правят кадърните. Некадърните искат да идат да получават заплата. Не да ходят да работят. 
И да ви кажа в Германия изобщо не е така със студентите. Не са олигофрени и почват на смешни пари. Не са смешни за мен и теб ама са смешни за Германия. И работят 2 години на тея смешни пари докато не се научат. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, bildera_ написа:

Бе човек, как да се хванем за ръце? А  обясни ми. Отивам оня ден на Шипка, снимам това-онова, оръдията, паметника и какво да видя като се прибирам на снимките? Хубавоа снимка на оръдие и на метър от оръдието стърчи капачка на пластмасова бутилка! Хубава снимка на паметника на Шипка и знамето, а отстрани нещеш ли, табела, информираща ни за билети! Е как ще се оправим и хванем за ръце, след като си хвърляме шибаните боклуци дето ни падне и след като загрозяваме и най-светлите си паметници? Ето, ще ти покажа двете снимки и си кажи мнеието. Лично аз съм разочарован. Много снимки съм правил из природата и на 99% от тях я бутилки, я автмобилни гуми ( покрай реките), я хартии или някаква друга гадост:

2017-08-08%2002%2016%2008.jpg

2017-08-08%2002%2017%2011.jpg

И знаеш ли кое ме озадачи най-много? На паметника имаше 5-6 руснака, дето от чутото разбрах, че си говорят какво е станало преди 140 години. В същото време имаше и един човек с дете, дето говореше на турски и пак обясняваше на детето какво е това.  Просто невероятно! Невероятно е, че днес и руснаци и турци гледат и се чудят, невероятно, че ние, българите, си хвърляме боклуците и загрозяваме с табели паметниците си!

Ето това ни е проблема. Липса на елементарно уважение към себе си. Тоест нежелание да се помисли и да се решат проблемите. Много е лесно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, stanislavnba написа:

Отговорите Ви са точно каквото мисли нашето население. Сравнявате една лоша фирма с всички. Обаче после сравнявате и с най богатите немски фирми. Аз ви говоря за малък бизнес. И мога да се похваля, че съм най добрия в бранша. Защото си обучавам персонала. Мързела не мога да го обуча. Когато някой не иска да работи, ти може да го обучаваш колкото си искаш. Преди съм имал хора за 3-4 дена се научават и работят идеално. Сега са останали безработни само идиотите и тях с по 7 дена не мога да ги обуча на нищо. А обучението е едно и също. 
Аз като ходя на работа не се оправдавам като вас. Отивам и се договарям за стартова заплата. След 1 година като се справям много по добре и т.н. пак се договарям. Като работодателя е прост и не ми дава повече пари, пък аз му работя по добре, напускам и си намирам друга работа. 
Ама това го правят кадърните. Некадърните искат да идат да получават заплата. Не да ходят да работят. 
И да ви кажа в Германия изобщо не е така със студентите. Не са олигофрени и почват на смешни пари. Не са смешни за мен и теб ама са смешни за Германия. И работят 2 години на тея смешни пари докато не се научат. 

1 година? Та нали твърдите, че човек може да се научи за 3 дни ,защо е нужно да чакате година за да му повишите заплатата ,ако още от самото начало си върши работата съвестно? И кой ще вярва на сладки приказки че като почне днес на малка заплатя ,утре ще му я увеличите? Та повечето работодатели ,дори в обявите си лъжат за разбера на заплатата ,та да се излъже някой ,да се яви на интервю . . . Кой дава гаранция на човек ,че ако си губи една година от живота да работи за мизерна заплата ,след това ще бъде оценен ,а няма работодателя да му посочи вратата ,като си поиска по-високата заплата и да заповяда следващия оптимист-балък . . . 
Я пуснете по-нормална заплата да видите, дали няма да се появят способни кандидати ,в крайна сметка ако не си вършат работата може по всяко време да ги освободите. За 800лв сериозен човек трудно ще се задържи. Не го правите щото ви е лесно така за мизерна заплата дойде един балък днес ,утре друг и така до безкрай. 

Кой бяга от хубавото? Ако работодателя е коректен ,а заплащането добро ,всеки ще се старае да си запази позицията в дадената фирма и ще работи нормално. А като получава 800лв си вика тука не стига ,че им работя за без пари ,пък и тръгнали претенции да имат спрямо мен ,и му е все тая дали ще напусне или ще го изгонят ,защото нула време ще си намери подобна работа с подобно мизерно заплащане. 

Не са виновни хората, че не им се работи. Всеки човек работи ,ако е доволен от резултатите след това. Сам си правете сметка с заплата 800лв днес как се свързват двата края. 800лв при нормална работна седмица от 5 дни се равняват на 40лв на ден. Като иде вечер и остави 20лв за храна в магазина ,като си плати транспорт ,сметки ,и там куп други разходи ,какво може да си позволи този човек? Как да е доволен от плодовете на труда си, като заработва, колкото да съществува? Пък ако има деца този човек . . . за това бягат в чужбина.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, stanislavnba написа:

Ти защо си мислиш,че всички работодатели са като тебе? Първата работа която трябва да направи човек при търсене на работа да види какво е текучеството във фирмата и има ли такова да бяга далече от подобни работоДАтели! Вие какво си мислите да наемете човек за конкретна работа и впоследствие да го товарите допълнително с каквото ви хруме без и да ви хрумне  , че всяка работа изисква умения и труд , понякога къртовски за да постигнете някакъв приличен успех. После се изживявате тук из форуми като много велики.

Мога да дам поне десет кокретни примера от последните два месеца за такива работоДАтели които с подобно отношение към работниците си останаха без тях. Не само това ами и им станаха конкуренти в бранша. С малко помощ естествено.

Истината е проста - искате роби ,които да яхате както ви е кеф не мислещи същества и получавате това за което си и плащате. Това е положението.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отново с мислещите коментари :) . До руския войник, правиш някакви изводи без да знаеш нищо , че и от написаното го четеш грешно. От 800-1000лв могат да се изкарват. Това за неквалифицирана работа. Обучението трае 1 седмица, но никой не става добър в работата си след едно обучение. Трябва време и желание. И не желание от работодателя. Аз правя всичко възможно да задържа даден служител, за по дълго. Правя редовни обучения, помагам когато е необходимо, давам отпуски когато искат, дори това да ме прецаква финансово. 
На всичкото отгоре аз съм почнал така. Взимал съм заплата 150лв, 300лв и 600лв(на сегашния стандарт). И на последната заплата ме повишиха 3 пъти за 2 години и взимах по 3000лв. Ама той работодателя ми бил готин. Дръжки готин. И той е като всички останали, просто аз си искам и предоговарям. Като нещо не ти изнася го сменяш. 
Аз говоря, че хората се съгласяват на едно нещо, казват ти, че имат едни качества и после се оказват пълна нула. Парите са без значение. Аз ако мога да ида да работя за 5000лв няма да си търся и да се съгласявам на работа за 500лв. Ама щом съм се съгласил и съм подписал договор за 500лв ще работя по най добрия възможен начин тая работа. И като видя, че не съм оценен ще напусна и ще имам опит и т.н. за да изкарам 800 и т.н. и т.н. 

А до Никсси, има такива дето търсят роби. Ама са малко. Аз познавам достатъчно, които търсят добри работници. И искат да се докажеш преди това и след това си получаваш заслуженото. 
Напълно ми е ясно, че прецаквам ли си хората накрая ще му ям главата. И за да спестя някакви глупави пари не изкарвам повече. 
Но аз ви казвам, няма хора които да искат да работят. Има само такива които искат да получават. 
Тези добрите и свестните вече взимат по 1500+лв. 
И докато останалите на пазара на труда не разберат, че първо е труда а после е възнаграждението, нашата държава ще е  в застой.
Защото икономиката се регулира сама. Няма нужда от дебеланковци в парламента да решават кой колко ще взима. 
Аз искам да давам по 1500лв заплати, ама реално ще фалирам. Имам 2 ма човека които заслужават повече и те всеки месец взимат повече от останалите. Ако имах 5 такива и заплатите на всичките щяха да са повече и аз щях да съм по добре. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, stanislavnba написа:

А до Никсси, има такива дето търсят роби. Ама са малко. Аз познавам достатъчно, които търсят добри работници. И искат да се докажеш преди това и след това си получаваш заслуженото. 
Напълно ми е ясно, че прецаквам ли си хората накрая ще му ям главата. И за да спестя някакви глупави пари не изкарвам повече. 
Но аз ви казвам, няма хора които да искат да работят. Има само такива които искат да получават. 
Тези добрите и свестните вече взимат по 1500+лв. 
И докато останалите на пазара на труда не разберат, че първо е труда а после е възнаграждението, нашата държава ще е  в застой.
Защото икономиката се регулира сама. Няма нужда от дебеланковци в парламента да решават кой колко ще взима. 
Аз искам да давам по 1500лв заплати, ама реално ще фалирам. Имам 2 ма човека които заслужават повече и те всеки месец взимат повече от останалите. Ако имах 5 такива и заплатите на всичките щяха да са повече и аз щях да съм по добре. 

Това за кой регион става въпрос? За какъв тип бизнес понеже дотук ала бала портокала. Аз ти говоря от личен опит и то съвсем немалък да не кажа нещо повече :D  обаче манталитета на работоДАтеля е такъв. Мачкаш и ако мине - мине ако не мине се правиш на умряла лисица. Ако и това не мине изведнъж взел,че размислил. Ама докато работодателите  имат такъв манталитет ще имат и такива работници.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, stanislavnba написа:

Направо ми скри топката! Ти му даваш 800 лв, и искаш от него да учи и да работи много с надеждата, че в бъдеще ще взема повече, той гадът избрал още сега да вземе 1000 и да не учи нищо! Напълно изненадващо се оказва, че хората не желаят да си дават зор за ниска заплата. Напълно изненадващо се оказва, че умните и кадърните (заедно с много некадърници) се отишли да работят в Европа. При нас казват така "С трици маймуни да ловиш". Защо един умен и кадърен човек трябва да остане да работи в България за 2000 или 3000 лв, като може да отиде в Европа и да взима много повече? Как ти като работодател ще привлечеш работник да остане при теб и да работи за малка заплата, като може да иде в Европа и да работи за голяма?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре защо не си сменят работата работниците, като е такъв работодателя. При мен издържи ли някой над няколко месеца и изкарва бая време. Въпреки, че работата е преходна. 
Имах един колега, който винаги си сменяше работата ако нещо не е наред. И сега е много добре. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Soviet Soldier
      Здравейте!
      Днес за първи път получих следното съобщение относно активиране на защитата на литиево-полимерната батерия на моя телефон. Стори ми се странно, защото се активира при сравнително висока температура (11-12 градуса) по време на зареждане. 

Реших да прочета някой ред относно батерията на устройството и намерих следната информация: 

Та искам да попитам, тази защита нормално ли е да се активира при толкова висока температура? В крайна сметка 11 градуса не са нищо, на фона на условията, в които би трябвало да функционират тези устройства в далеч по-студени части на света. Ползвал съм други устройства на далеч по-ниски температури от тази, без абсолютно никакви проблеми, та ми с стори странно активирането на този вид защита. Възможно ли е да се е активирала поради софтуерен или хардуерен проблем, или е напълно нормално? 
    • от Lumberman
      Във форума сигурно има 50 теми за агентите на ДС, протежетата на Москва и прочие, но няма тема за агентите на западно подчинение, агенти на ЦРУ, британските служби, Мосад, финансирани от Сорос активисти и "експерти" и т.н. Та рекох, че е време да запълним тая липса и да компенсираме тая едностранчивост на форумното пространство.

Когато някой работи за чужди интереси и още повече - когато работи за чужди интереси в разрез с националните ни такива и в ущърб на народа ни - то такъв е национален предател. Защото може някой български политик или обществен деец да работи косвено и за чужди интереси, защото често интересите са взаимни, но и ние да имаме полза от това като народ и държава. Не бих нарекъл такъв предател.

Иначе ние си ги знаем хорицата, някои са по-известни и по-публични личностни от други, като небеизвестният Ал. Йорданов или Евгений Дайнов. Не на последно място и локалното участие на "форумния боец с руската пропаганда" miro20.

Та ще почна с ей тази новина:

https://www.mediapool.bg/zhurnalistat-ivan-bedrov-oglavi-balgarskata-sektsiya-na-svobodna-evropa-news284152.html

https://pressroom.rferl.org/a/rfe-rl-names-leadership-for-romania-bulgaria-news-services/29502774.html

И ще добавя един коментар на Костадин Костадинов:
      Преди време излезе новината, че радиото се възродило. Не съм проявявал интерес към него по обясними причини.
    • от kalansuv
      http://vek21press.com/index.php/2016/01/17/russia-ograbva-bulgaria/
      Как да стане така, че всички българи да четат тези прости факти.
      Защо е тази слепота!
      И тази мъка българска!
      Явно на някой хора в България нивото си е такова, интелектуална немощ и слепота, колкото и да доказваш и с цифри и факти и не става и туй то, Ганьо се е запънал на братушките, мрази злите американци и точка. Ти му обясняваш как му бъркат ежедневно в джоба то те гледа, като живо и „ааа мариците…“, Ганьоо тия марици са толкова американски, колкото ти си Китаец или другия ми любим русофилски тъпизъм е за „грантовите журналисти“ щото взимали грантове и са купени, а Ганьо не разбира просто, че с въпросните грантове се финансират дейности в които никой не инвестира за да има някакво равновесие и всичко това се прави абсолютно прозрачно, което изключва рекета на другия полюс са ганьовите патриоти, дето ги финансират абсолютно незаконно не прозрачно типично по ганьовски, обаче Волгин може да каже на Гамизов, че е грантов журналист и да хвърля кал с доказателства, ех ако нямаше толкова чугунени глави в България такива, като Волгин също нямаше да има, защото той е мърсотията хвърляща мърсотия….
      http://vek21press.com/index.php/2016/01/17/russia-ograbva-bulgaria/
      Поздравления за статията! Освн за пенсионерите (като мен) оставени на доизживяне, главната беда за България е, че грабежът от червените господари (комунистически и посткомунистически, руско-българо-съветски) прокудиха преобладаващата от младото дееспособно поколение да търси оцеляване, спасение и достоен живот в чужбина. Главната причина за дмографския и морален разпад на България е въведения сталинско -димитровски насилнически, диктаторски режим на мизерно, робско зплащане на труда, което не е било и го няма в нито една нормална капиталистическа демократична страна. Този манталитет на ограбване на хората и от държавата и от новоизпечените „капиталисти“ господства и съсипва народа и сега и в „братска“ Русия и у нас, които сме уж „по демократични и по европейци“….
    • от sinet
      Здравейте, предлагаме временна работа която ще бъде заплащано на базата но това каквко количесто работа сте свършили и как точно.  
      Работата се сътои във редакцията на продукти в наш сайт.Работата е изключително лесна. Изискват се елементарни познания във компютърната сфера и абсолютно всеки човке с компютър и достъп до интернет може да я свърши. Свържете се със нас на лични съобщения и ще объсдим по подробно нашите инструкции за работата която предлагаме.

Хора които имат опит във сферата на Уебсайтовете и Website Developing  са с предимство!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.