Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Първо уточнявам ,че става дума за основната камера , а не за селфи камерата. Наближава да преподписвам договора си към Теленор. Сегашния ми телефон няма хубава камера Lenovo Vibe K5 и се заглеждам за някой с добра камера. Lg G6  е супер и снима в RAW, но ми идва прекалено скъпичък да го взема на изплащане към договора. Sony XA1 ми изглежда добре и се вмества в бюджета, но не снима в RAW. Нокия 6 също ми допадна и е в бюджета, но също не снима в RAW, а и за него нищо не знам като качесто на снимне (ако може подробности за него). За по специални случаи си имам DSLR, но ми се иска и телеона да снима читаво, а не като сеашното ми Леново. Общо взето това ме интересува, да снима добре и да се вмества в бюджета както са XA1 и Нокия 6. Споделете кои телефони си заслужават инвестицията?

Месечната такса ми е 14.80 и мисля да си остана на нея. NOKIA 6 е 16,98 лв./месец, а SONY Xperia XA1 е 20,59 лв./месец

Горе/долу макс 35-36лв. е бюджета на месец. Надявм се според бюжета да ме ориенирате кой телефон снима добре и си заслужава да се  вземе. Китайчета от неизвестни марки не искам. Даже съм скептичен към Huawei и Alcatel (не ми се говори на тая тема, лоши спомени). Samsung Galaxy A5 и Samsung Galaxy J7 ми харесват, но са над бюджета.

Или иначе казано камерата на телефона да прави качествени снимки, да е с възможно най-много опции за настройки и възможности, според бюджета.

• Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бива наивност, ама твоята чупи рекорда. Хубавите телефони с камера са от 1000 лв. нагоре. И имат функция забавен каданс, но ти него не спомена. Продължавай да поставяш условия и да пестиш, пестовник!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, zazvida написа:

Първо уточнявам ,че става дума за основната камера , а не за селфи камерата. Наближава да преподписвам договора си към Теленор. Сегашния ми телефон няма хубава камера Lenovo Vibe K5 и се заглеждам за някой с добра камера. Lg G6  е супер и снима в RAW, ...

Не е задължително да снимате в RAW за да можете да правите добри снимки.

35617621453_06bf9f8ef8_z.jpgDSC_0296 by Romeo Ninov, on Flickr

преди 10 часа, zazvida написа:

....За по специални случаи си имам DSLR,....

Ползвайте го и за по-неспециални случаи

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Mlechko написа:

Бива наивност, ама твоята чупи рекорда. Хубавите телефони с камера са от 1000 лв. нагоре. И имат функция забавен каданс, но ти него не спомена. Продължавай да поставяш условия и да пестиш, пестовник!

Можеше и без ирония нали? След като съм попитал значи ми е писнало от сегашния ми телефон. Можеше поне да кажеш нещо за тия двата или техни алтернативи. Не съм снимал с други марки телефони освен Самсунг S2+ и сегашното ми Леново К5. И на двата изобщо не ми харесват снимките.  И още нещо: "Човек се простира според чергата си", са казали старите хора. За какво пестене на пари говориш изобщо когато не знаеш какво е положението на хората?

преди 6 часа, capnemo написа:

Не е задължително да снимате в RAW за да можете да правите добри снимки.

Ползвайте го и за по-неспециални случаи

Споменах RAW формата заради Lg G6, но той е над бюджета, а DSLR-а много рядко го използвам заради липса на време и за това казах специални случаи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се обиждайте, но вашата работа е малко..... " с трици, маймуни да ловиш"! След, като нямате финансовата възможност за изискванията, които имате, се насочете към компромисен вариант. Потърсете по-добра оферта за телефон с добра камера от магазин различен от на операторите!

Отправлено с моего LG-H990 через Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези пари според мен samsung J7 ( 2016)  другите излизат доста над бюджета...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи искате да ми кажете, че от тези които посочих нито един не става, така ли? Или нямат алтернативи които да си заслужават?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Значи искате да ми кажете, че от тези които посочих нито един не става, така ли? Или нямат алтернативи които да си заслужават?

Между двата, бих избрал Sony XA1. И двата смартфона имат основна камера с бленда f/2.0, но мисля, че на Sony камерата ще прави по-добри снимки и при ниска осветеност. Основната камера е същата, като на Sony Z5.

Отправлено с моего LG-H990 через Tapatalk

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, chany написа:

Между двата, бих избрал Sony XA1

Добре, благодаря. Гледах ревю на XA1 и XA1 Ultra където се споменава, че имат една и съща камера, която (както и ти спомена) е от  Sony Z5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично съм много доволен от Sony XA. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично не съм защото две познати имам с въпросния Sony XA и на двете дисплея им прегоря и пожълтя. Камерата пък е по зле от на Xiaomi note 4.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам защо ползвате note 4-като пример за лоша камера, лично за мен не снима зле.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.