Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

имам следната ситуация. Наскоро си закупих компютърна конфигурация: i5 6500 /  geforce 1060 3gb ocwinforce / 8 gb ram 2133 (skoro 6te imam 16 gb Ram dual chanel) / Kingston SSD 240 gb. Накратко това е. Монитора който имам е Dell 60hz 8 милисекунди. По принцип го купих за графичен дизайн. Сега искам да си купя геймърски монитор, защото при някои игри като например Battlefield 1  имам tearing когато не използвам v-sync. При V-sync on нямам никакви проблеми, campign мисиите ги играя дори на ултра. Спрял съм се на този монитор Asus vg248qe. Той е 144 hz  надявам се да се премахне tearing-a  и да ми варвят игрите по плавно. Чудех се дали да отделя повече пари за да си куппя монитор със G-sync ...но наистина са доста скъпички. Ще си продам този който имам и за 550 лв мисля да си взема този Асус..как мислите ?

Поздрави,
Николай

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По скоро fps-sa се покачва когато херците на монитора са повече. Не знам каквва компютърна конфигурация имаш. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Nikolay Bachvarov написа:

По скоро fps-sa се покачва когато херците на монитора са повече. Не знам каквва компютърна конфигурация имаш. 

Това беше глупост. Реално, когато колкото повече са херците на монитора, толкова повече ти реално виждаш. (примерно, BF1 ти върви с 80fps, с 60 херцов монитор ти виждаш само 60, но примерно с 144 херцов ти виждаш и 80те)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, niki292002 написа:

Това беше глупост. Реално, когато колкото повече са херците на монитора, толкова повече ти реално виждаш. (примерно, BF1 ти върви с 80fps, с 60 херцов монитор ти виждаш само 60, но примерно с 144 херцов ти виждаш и 80те)

добре...поправям се..не се покачва..просто вижаш повече. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледни и Iiyama G-MASTER GB2488HSU-2

G-sync тръгват от 700 лв. нагоре

Редактирано от Kamen Zhelyazkov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

144 херца с този хардуер е безсмислена покупка. Тиъринг ще имаш винаги без някаква синхронизация. По-добре си пусни vsynch и си спести немалкото парички. Другия вариант е да го купиш и да му използваш пълния потенциал с бъдещ хардуер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Tommygun написа:

144 херца с този хардуер е безсмислена покупка. Тиъринг ще имаш винаги без някаква синхронизация. По-добре си пусни vsynch и си спести немалкото парички. Другия вариант е да го купиш и да му използваш пълния потенциал с бъдещ хардуер.

Какво му има на хардуера ?   Напълно ли си сигурен че не мога да вдигна повече от 60 фпс с тази  хардуер ? 

Редактирано от Nikolay Bachvarov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш, но процесора няма да стигне за доста игри за 144 кадъра. И нищо му няма просто 144 херцов монитор ще му дойде нанагорно.

Gesendet von meinem SM-G900F mit Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, Nikolay Bachvarov написа:

Здравейте,

имам следната ситуация. Наскоро си закупих компютърна конфигурация: i5 6500 /  geforce 1060 3gb ocwinforce / 8 gb ram 2133 (skoro 6te imam 16 gb Ram dual chanel) / Kingston SSD 240 gb. Накратко това е. Монитора който имам е Dell 60hz 8 милисекунди. По принцип го купих за графичен дизайн. Сега искам да си купя геймърски монитор, защото при някои игри като например Battlefield 1  имам tearing когато не използвам v-sync. При V-sync on нямам никакви проблеми, campign мисиите ги играя дори на ултра. Спрял съм се на този монитор Asus vg248qe. Той е 144 hz  надявам се да се премахне tearing-a  и да ми варвят игрите по плавно. Чудех се дали да отделя повече пари за да си куппя монитор със G-sync ...но наистина са доста скъпички. Ще си продам този който имам и за 550 лв мисля да си взема този Асус..как мислите ?

Поздрави,
Николай

Пускай fast sync. Това ще ти изобразява всичките кадри без тиъринг. 

преди 14 часа, Tommygun написа:

Можеш, но процесора няма да стигне за доста игри за 144 кадъра. И нищо му няма просто 144 херцов монитор ще му дойде нанагорно.

Gesendet von meinem SM-G900F mit Tapatalk

Не беше ли ти, дето миналия месец показа една графика, свързана със 144 Hz монитори или се бъркам? Ставаше въпрос за лага. Дори по-малко кадри да има, то със 144 Hz  ще е по-добре. Друг е въпроса за TN  матрицата. 

преди 15 часа, Nikolay Bachvarov написа:

Какво му има на хардуера ?   Напълно ли си сигурен че не мога да вдигна повече от 60 фпс с тази  хардуер ? 

Процесорът ти ще те ограничава при много нови игри. Не знам какво разбираш под 'тиъринг", но това е една хоризонтална линия, която се движи с различна скорост в зависимост от fps. Колкото по-близо си до 60  fps, толкова тиъринга става по-забележим, защото и линията се движи по-бавно. Това напълно се премахва с опцията fast sync ( вид вертикална синхронизация), която може да се включи от контролния панел на NVIDIA. Друг е въпроса, дали ще ти харесва винаги резултата, защото по принцип тая опция е предназначена за избягване на тиъринга и намаляване на лага, когато искаш много кадри ( примерно CS), но не искаш да включваш вертикална синхронизация на 60 херца. С fast sync, някои други далаверки, може примерно да ограничиш кадрите на 120 и ако процесора ти позволява над 120  fps, да играеш гладко. Но дори кадрите да паднат под 120, няма да има тиъринг и няма да забележиш голяма разлика.  Личното ми мнение - първо пробвай как ще е с fast sync  игрите, които играеш. След това мисли за TN монитор, щото реално ще скочиш от Мерцедес на Golf R  и реално ще загубиш комфорта, който си имал със сегашния монитор. Сега те дразни тиъринга, после ще те дразнят ъглите на видимост. А и както казаха, тиъринга няма да изчезне ако не вземеш мерки да го няма, като например с fast sync. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По въпроса с TN матриците - много често се правят изказвания, бзаирани на старите такива. В момента новите и сравнително скъпи TN монитори имат само и единствено недостатъка на ъгъла на виждане, който е пренебрежим,oсвен ако не гледате 3 човека филм на тоя монитор. За игри на висок фреймрейт продължават да печелят от ниското време на реакция и ниския input lag. 144 херца е супер ,но още по-добре е комбинирано с някаква синхронизация. Дали ще е fast synch или някоя от адаптивните , няма голямо значение. Но и като цяло монитора просто е по-бърз и разликата е чуствителна от 60 херца. Наскоро поцъках на един Acer Predator от по новите и просто чуството е съвсем различно. Не можеш да покажеш с пръст кое точно е по, но знаеш ,че е по....

Тиъринга не е нищо повече от 2 кадъра един върху друг несинхронизирани. И затова се получава чертата и изглежда разрязана картината. Има много хора(мисля и колегата в другата тема с некомфортната игра), които го бъркат с input lag. Евтините офис IPS-и ,които се предлага масово и тук имат ужасяващ input lag и дори недотам чуствителен човек го забелязва. Просто чуството за реакцията на събитията е някакво странно без отново да можеш да покажеш с пръст. Просто нещата се случват на подсъзнателно ниво, защото с тези честоти на опресняване няма как да кажеш стоп, ето тук нещо има.

Затова и аз винаги препоръчвам при мониторите поглед на място в магазин. Отиваш, носиш си флашката с материал,пускаш и гледаш. Който ти "хване" окото него взимаш а не просто ей така общи изказвания, TN,IPS,VA,144 херца, Freesynch,G-synch. Макар че за последните 2 правя изключение и бих ги купил винаги пред друг монитор. С адаптивната синхронизация ако свикне човек и ще му стане лошо ако седне на монитор без. Аз затова се точа на следващ монитор по-скоро 4К с Free/G-synch, отколкото 144+ херца. Нито CS играя ,нито рейсърите са ми приоритет.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Tommygun написа:

Просто чуството за реакцията на събитията е някакво странно без отново да можеш да покажеш с пръст. Просто нещата се случват на подсъзнателно ниво, защото с тези честоти на опресняване няма как да кажеш стоп, ето тук нещо има.

Мога, мога. Ето защо преди малко поиграх съвсем малко Ассетто Корса - поднесох със студените гуми, контрирах, а като на забавен каданс виждам, как ръцете ми се забавят. Това едва ли би се случило на 144 херца монитор и при повече фпс. Ето защо не само монитор трябва, а и видеокарта/и + процесор. 

преди 4 часа, Tommygun написа:

Затова и аз винаги препоръчвам при мониторите поглед на място в магазин.

Зависи кой магазин. Тук като купувах лаптоп от Технополис, не ми дадоха дори да отворя кутията преди да си платя. Добре че имах един бивш колега там, че отворихме да видим лаптопа и да го пуснем за малко.  Освен това на витринте са пуснали някакви неща, но те нямат нищо общо с действителността. Човек може да се подлъже. Видя моя монитор - Филипс. Ако го караш на стандартни настройки без калибровка, е направо отврат. Ако позлваш VGA  - още по-голяма отврат. Трябва му калибровка и намаляване на синьото преди това до 88%. Иначе не става - синее като енергоспестяваща крушка със студена светлина.  Затова аз съм противник на подобни покупки. Единственото, дето може да видиш и то негарантирано, е ъгъла на видимост. Но и там има заблуди, ако единия монитор е на по-светло, другия на по-тъмно и няма отблясъци. 

преди 50 минути, Nikolay Bachvarov написа:

Благодаря за информацията. Този Асус който предложих заслужава ли си ? 

Ами отиваш, гледаш дали се вижда добре от различни ъгли и купуваш. Имам и TN  монитор, но от евтините. Не е приятно изобщо да го гледаш от ъгъл, различен от точно определен. Дори тогава ако пуснеш бял екран като например фона на тоя форум, виждам жълтеене в краищата. При игра пък се виждат различни нюанси отгоре и отдолу. За гледане на филми не става, ще ми се схване врата да се мъча да стоя в една позиция.  Но това от най-евтините TN. Както казва @Tommygun, сегашните TN  не са като тия от близкото минало в бюджетния клас. Но като те гледам как се драззниш от разни неща, гледай да не се подразниш и от ъглите на видимост. Затова по-добре да видиш на място, въпреки че това няма да ти даде представа за точните цветове. Отивай в ТП или ТМ и гледай на воля монитори с различни матрици. 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от ganimed
      Реших да сменя монитора Samsung Sync Master 710N с друг вече широкоекранен wide-screen монитор, отново Samsung Sync Master с нативна резолюция 1680x1050 
      но се появи ужасно досаден проблем, който на всичко отгоре не се проявява всеки път а на случаен принцип и доста често, а от скоро забелязах и след излизане от full screen в YouTube.
      ОС -Windows 10; видео - вграденото; чип-сет - B75; CPU - Intel® Pentium® Processor G860 (3M Cache, 3.00 GHz). 
      Драйверите на видеото бяха преинсталирани многократно и с най-различни версии, бяха ползвани допълнителни програмки за пълно деинсталиране на видео-драйвера. С вградения драйвер, с драйверите от помощника от сайта на Intel. с много рестарт и ... ядец - проблемът остава.
      Разтегнатия екран се изразява в това, че резолюцията е някаква по малка от нативната и зададена 1680x1050 следствие на което иконите са по големи а лявата и дясната час на екранното поле са извън видимата област.
      Търсих решения в гугъл варианти на много подобни или приблизителни случай но никое тяхно решение не ми помогна.
      Как излизам от ситуацията когато се появи? Отварям screen resolution избирам някаква друга все едно каква, после Applay и след като ме попита ОК или cancel се отказвам с cancel и воала - нативаната резолюция от 1680x1050 се възвръща. Понякога не става така с cancel та се налага да избера ОК вместо cancel и след това наново резолюцията която трябва.
      По някаква идиотска причина не си запомня зададената резолюция. Вече започнах да се съмнявам и в хардуера на монитора... нима е възможно???
      Пробвах да го направя да се хибернира вместо да влиза в стендбай но без резултат. Крайното решение е да се забрани приспиването, но смяната юзера и излизане от full screen в YouTube остава и това не ме устройва.
      Къде да копая?
    • от Емилиян Маринов
      Здравейте преди няколко дни се сдобих със стар монитор SyncMaster 753s, който работи, но просто не ми трябва втори монитор, а не искам и да го изхвърлям. Затова се чудех дали не мога да си направя нещо от него. Ако имате някакви идей ще се радвам да ги чуя. 
    • от bumblebee
      Привет пичове, пак опрях до Вас   Преди година благодарение на Вас поръчах на един приятел геймърска конфигурация, с която направо отрепа рибата... ето я и темата https://www.kaldata.com/forums/topic/260578-нова-конфигурация-до-3000-лв/?tab=comments#comment-3615688 Товага избрах конфигурацията на Mariyan Raynov и не съжалявам.
      Време е и за мен да сменя стария компютър, който вече кара 8-ма година, за нещо по-добро. Цената на конфигурацията е трудно да я кажа, но ще кажа като изисквания какво имам и какво съм си харесал, а оттам нататък сте Вие
      Компютъра ще се ползва геймин и от време на време видеообработка. Играта на която играя в момента е Overwatch, а по-нататък ще пробвам сигурно и Anthem (която не е излязла все още). Видеобработка правя на Movavi, не е нщо сериозно просто си сглобявам клипчета, които на сегашната система чакам по 4 часа, за да ги направи......
      Като за начало - компютъра искам да е тих. Мразя нещо да ми Вие, бучи и тн. защото понякога не го спирам, а спя в същата стая. 
      Искам компютъра да е с най-новите излезли компоненти.
      Нещо много важно - видеокартата ще ми бъде подарена, все още не се знае каква ще е, но най-вероятно ето тази http://nikem-bg.net/computer-components/ASUS-R9-290-DC2-4GD5/
      Ако има някаква промяна с нея ще Ви кажа, но определено ще е някаква Radeon серия.
      АМД фен съм, така че отиваме на Ryzen 2700x  Сигурно ще си поиграя и малко с клок, надявам се с Ваша помощ, но това е по-нататък.
      Дъно - не знам   може би от ROG серията?
      Рам - поне 16 гб
      Кутия - http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-BASE-PRO-900-Silver-BGW12/picture.html  ако не става, винаги съм отворен за други предложения (предполагам FD)
      Захранване - be quite! да се съобрази, че ще се клоква процесор, евентуално
      SSD - държа на 2 SSD-та. 1 - нещо около 120 гб за операционната система - бързичко, и едно поне 500 гб (Samsung или?)
      Охладител за процесора - може би този http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-ROCK-PRO-4-BK022/
      Вентилатори - в случай, че изберем друга кутия нещо на be quite отново
      Монитор - AOC AG322QCX мисля да си купувам този, но търпи промяна - Вие кажете дали става. Искам да изпробвам това прословуто freesync.  

• от bomar00
      Здравейте предварително се извинявам ако темата е в грешния раздел. Продавам частите си за компютър и се чудя в какво да сложа Рам памета, дънната платка и процесора ? Много ще съм ви благодарен ако ми отговорите.
    • от Xristis Games
      Здравейте,
      Имам следния проблем. Компютъра ми е старичак, но постоянно добавям някоя част за да се подобри и преди седмица си купих процесор. Първият процесор с който е купен компютъра беше Intel Pentium 4 (HT 640) и му взех Intel core 2 duo E8400 и реших да го сложа, но след като го сложих и нямах картина и перките на компютъра се въртяха много силно. По интересувах се и едно момче ми каза, че дъното не ми поддържа FSBto което в случая е 1333мхз. Сложох на другия ден един друг процесор който е Pentium E5700, но с FSB 800мхз и пак не подкарва картина ...      Като си върна стария процесор и всичко си тръгва... От какво може да е това? (Биос ъпдейт? Ново дъно?) Благодаря предварително!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.