Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет!

От доста време забелязвам изскачащи и крайно неприятни реклами ,заемащи половината лист с абонати. Опитах се да намеря из интернет информация относно това ,как да ги премахна. Пробвах ,дори да блокирам един адрес ,на принципът за премахване на рекламите в скайп ,но не се получи. За това се сетих да пиша тук ,та ако някой има представа, как да премахна тези нежелани и крайно дразнещи реклами ще се радвам да сподели. 

П.С. Забравих да спомена ,че ОС ми е Windows 8.1 ,ако това има значение. 

Редактирано от Soviet Soldier (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама във Вайбър има ли реклами? :ph34r:
Моят Адгард десктоп ги почиства в зародиш. :) 

Пробвай с добавяне на : 
127.0.0.1 ads.viber.com
в c:\windows\system32\drivers\etc\hosts
Стартираш notepad с админски права и редактираш файла.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, ExaFlop написа:

Ама във Вайбър има ли реклами? :ph34r:
Моят Адгард десктоп ги почиства в зародиш. :) 

Пробвай с добавяне на : 
127.0.0.1 ads.viber.com
в c:\windows\system32\drivers\etc\hosts
Стартираш notepad с админски права и редактираш файла.

Прочетох го това в един сайт ,но не посмях да си играя точно в тия папки ,да не прецакам нещо. 

dgnjdg.png.660bfe5b89e96ed1132e039199aa5e93.png

Има ли начин от тук да го блокирам ,на принципа на скайп? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ДА, можеш и от там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става така ,рекламите все още си стоят. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи през hosts файла.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ExaFlop написа:

Значи през hosts файла.

Ок. А за какво служи този файл? Дали има някаква опасност да се оплеска нещо ,ако добавя там?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В този файл могат да се указват IP адрес и веб адрес на даден ресусрс с цел ускоряване на доистъпа до тази страница или да се задава т.н. localhost (127.0.0.1) и уеб адрес с цел блокиране на достъпа до дадената страница.
Както писах по-горе стартираш notepad задължително с администраторски права и отваряш файла c:\windows\system32\drivers\etc\hosts (можеш да копираш направо удебеления текст). Или като стартираш notepad изпълни следната клавишни комбинации:
в notepad:
Ctrl+O Ctrl+V > [Open] >Ctrl+End > Enter

Сега копирай от тук
127.0.0.1 ads.viber.com
натисни Alt+Tab (ще се появи notepad на преден план, ако несе появи не пускай клавиша Alt и щракай клавиша Tab,  доокато на преден план излезе notepad. Сега натисни Ctrl+V > Ctrl+S > Alt+F4
Рестартирай компютъра или от cmd  с админски прави изчисти DNS кеша и рестартирай Viber.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно не от този адрес се поддържат рекламите на Viber. Не се получава с блокирането му. Как мога да разбера точния адрес? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А изчисти ли DNS кеша? Адресът е този и работи.
Пробвай с този bat файл:

Цитат

@echo off
echo Patch hosts
SET VIB_IP=""
FOR /f "usebackq tokens=1-2" %%i IN (`FINDSTR /I "ads.viber.com" %SystemRoot%\system32\drivers\etc\hosts`) DO SET VIB_IP="%%i %%j"
IF %VIB_IP%=="" >> %SystemRoot%\system32\drivers\etc\hosts echo 127.0.0.1 ads.viber.com
ipconfig /flushdns

запиши като vib_patch.bat. Не като vib_patch.bat.txt!!! Стартирай с админстраторки права

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

така сработи... Докато не сменят домейна ще караме така.

На някои места пише, че може да се блокира още един домейн, така че двата за добавяне във ХОСТ-файла стават следните:

0.0.0.0 ads.viber.com #viber ads

0.0.0.0 media.cdn.viber.com #viber ads

Редактирано от _ramus_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Ramiram
      Здравейте. Казвам се Рамин и имам един въпрос.
      Имам телефон Nokia с Windows 8.1 и наскоро случайно деинсталирах някои приложения от телефона. Опитах се да ги изтегля от Windows Store, но за съжаление те вече не са достъпни за моя тип телефон. Бихте ли ми казали как мога да изтегля тези приложения и откъде?
    • от danaill55
      Здравейте, компютъра ми е Asus и след като го пуснах ми заби, чаках известно време и ми излезе това "Error reading partition table drive 01 sector 0, какво е и какво трябва да правя?
    • от daima
      Не знам. Кое бихте ми препоръчали ? Игри ще играя на него. Имам онзи от замунда ,дето има всички версии в едно,затова питам.минавам на 8.1,щото като съм на 7 ме човърка да го направя на класик тема за уж повече фпс . Инсталирах вируталната машина с windows core ,ама разликата не се вижда ,  B гоогле няма почти нищо, а аз не съм специалист . Може ли да ми обясните по-подробно  това CORE ? компа има вируси и искам да го преинсталирам,също е напрашен.Ще го  карам без актуализации
    • от excuse-me-what-the-f
      Здравейте, търся си драйвери за волана, които баща ми ми купи преди много време.
      Помня, че играх Need for speed underground или underground 2 на предишния ми компютър, които е с windows xp.
      На новия ми компютър, с windows 10 x64 си инсталирах nfs hot pursit, но волана не работи, не мога да завивам с него. Влизам в настройките на играта и си задавам кое копче за какво да ми е - спирачка, ръчна спирачка, газта и nitro-то. Добре, ама като трябва да задам, че искам завиването наляво/надясно да се извършва с волана играта просто не засича движението на самото устройство.
      Сетих се, че когато го set-up-вахме за първи път, един човек, които явно ни помагаше да го инсталираме, каза "Вече има драйвери, момчето може да си играе най-нормално с кормилото" или нещо такова. 

Тогава осъзнах, че ми трябва моделът и марката, за да изровя това което ми е нужно, но нито пазим кутията, нито някъде по самия волан е написан моделът или марката. Има само USB universal serial bus и прословутите "Made in China" надписи ... -.-
      Моля, помогнете ми да си намеря драйверите, или поне да го накарам да работи, защото знам, че преди бачкаше. Опитах се да калибрирам от настройките няколко пъти, но не ми се получи. Noob-ска работа.
      https://files.fm/f/n9vqwjrt
    • от hong yeonduk
      Лаптопа ми беше много бавен и реших да го сканирам за вируси и си изтеглих една антивирусна. Когато го сканирах ми излизе прозорче с отметка и ме попита дали искам да ми следи и онлайн сърфирането(или нещо от сорта) и аз натиснах да, и след това ми поиска рестарт. След рестарта нямах икони, показва ми че няма връзка с интернет и няма налични връзки. Това на снимката е съобщението което ми излиза.
      Също така каквото и да се опитам да направя(например да проверя за неизправности) ми дава грешка.
      Моля помогнете не разбирам от компютри.(Понеже не знам какъв е проблема най-вероятно категорията на темата е грешна).
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.