Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Привет!

От доста време забелязвам изскачащи и крайно неприятни реклами ,заемащи половината лист с абонати. Опитах се да намеря из интернет информация относно това ,как да ги премахна. Пробвах ,дори да блокирам един адрес ,на принципът за премахване на рекламите в скайп ,но не се получи. За това се сетих да пиша тук ,та ако някой има представа, как да премахна тези нежелани и крайно дразнещи реклами ще се радвам да сподели. 

П.С. Забравих да спомена ,че ОС ми е Windows 8.1 ,ако това има значение. 

Редактирано от Soviet Soldier (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама във Вайбър има ли реклами? :ph34r:
Моят Адгард десктоп ги почиства в зародиш. :) 

Пробвай с добавяне на : 
127.0.0.1 ads.viber.com
в c:\windows\system32\drivers\etc\hosts
Стартираш notepad с админски права и редактираш файла.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, ExaFlop написа:

Пробвай с добавяне на : 
127.0.0.1 ads.viber.com
в c:\windows\system32\drivers\etc\hosts
Стартираш notepad с админски права и редактираш файла.

Прочетох го това в един сайт ,но не посмях да си играя точно в тия папки ,да не прецакам нещо. 

dgnjdg.png.660bfe5b89e96ed1132e039199aa5e93.png

Има ли начин от тук да го блокирам ,на принципа на скайп? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ДА, можеш и от там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става така ,рекламите все още си стоят. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи през hosts файла.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ExaFlop написа:

Значи през hosts файла.

Ок. А за какво служи този файл? Дали има някаква опасност да се оплеска нещо ,ако добавя там?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В този файл могат да се указват IP адрес и веб адрес на даден ресусрс с цел ускоряване на доистъпа до тази страница или да се задава т.н. localhost (127.0.0.1) и уеб адрес с цел блокиране на достъпа до дадената страница.
Както писах по-горе стартираш notepad задължително с администраторски права и отваряш файла c:\windows\system32\drivers\etc\hosts (можеш да копираш направо удебеления текст). Или като стартираш notepad изпълни следната клавишни комбинации:
в notepad:
Ctrl+O Ctrl+V > [Open] >Ctrl+End > Enter

Сега копирай от тук
127.0.0.1 ads.viber.com
натисни Alt+Tab (ще се появи notepad на преден план, ако несе появи не пускай клавиша Alt и щракай клавиша Tab,  доокато на преден план излезе notepad. Сега натисни Ctrl+V > Ctrl+S > Alt+F4
Рестартирай компютъра или от cmd  с админски прави изчисти DNS кеша и рестартирай Viber.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно не от този адрес се поддържат рекламите на Viber. Не се получава с блокирането му. Как мога да разбера точния адрес? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А изчисти ли DNS кеша? Адресът е този и работи.
Пробвай с този bat файл:

Цитат

@echo off
echo Patch hosts
SET VIB_IP=""
FOR /f "usebackq tokens=1-2" %%i IN (`FINDSTR /I "ads.viber.com" %SystemRoot%\system32\drivers\etc\hosts`) DO SET VIB_IP="%%i %%j"
IF %VIB_IP%=="" >> %SystemRoot%\system32\drivers\etc\hosts echo 127.0.0.1 ads.viber.com
ipconfig /flushdns

запиши като vib_patch.bat. Не като vib_patch.bat.txt!!! Стартирай с админстраторки права

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

така сработи... Докато не сменят домейна ще караме така.

На някои места пише, че може да се блокира още един домейн, така че двата за добавяне във ХОСТ-файла стават следните:

0.0.0.0 ads.viber.com #viber ads

0.0.0.0 media.cdn.viber.com #viber ads

Редактирано от _ramus_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте , рекламите в десктоп версията на Вайбър се появиха от ново , явно има нов домейн от който ги изпращат , някой има ли представа как се спират сега , защото са ужасно дразнещи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Miroslav Obreshkoff написа:
на 10.08.2017 г. в 15:15, DarkEdge написа:

Здравейте , рекламите в десктоп версията на Вайбър се появиха от ново , явно има нов домейн от който ги изпращат , някой има ли представа как се спират сега , защото са ужасно дразнещи

Аз използвам всеобщо известния AdBlock.

Също като DarkEdge нямах представа, че Вайбър пускат реклами :)

Е, да товари браузъра, ако машината е с малко RAM.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз днес за пръв път видях рекламите. Досега ползвах само ads . viber . com в хостс файла.

Слагат се общо следните редове в hosts файла и поне засега спряха.

127.0.0.1 ads.viber.com
127.0.0.1 ads.aws.viber.com
127.0.0.1 ads-d.viber.com
127.0.0.1 s-bid.rmp.rakuten.com

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да актуализирам скрипта:

Цитат

@echo off
attrib -r  %SystemRoot%\system32\drivers\etc\hosts

echo Patch hosts
SET VIB_IP=""
FOR /f "usebackq tokens=1-2" %%i IN (`FINDSTR /I "viber.com" %SystemRoot%\system32\drivers\etc\hosts`) DO SET VIB_IP="%%i %%j"
IF %VIB_IP%=="" >> %SystemRoot%\system32\drivers\etc\hosts echo 127.0.0.1 ads.viber.com media.cdn.viber.com ads.aws.viber.com ads-d.viber.com s-bid.rmp.rakuten.com
attrib +r  %SystemRoot%\system32\drivers\etc\hosts
ipconfig /flushdns 

Стартира се с администраторски права.

преди 5 часа, Мих. Люз. написа:

Аз полвам и adguard for desktop...

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, DarkEdge написа:

Аз полвам и adguard for desktop...

От къде да го сваля и маха ли рекламите от Вайбър?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

имам въпрос - малко встрани от темата:

каква е разликата в 'забиването' с адресите 0.0.0.0 и 127.0.0.1 ?

преди 13 часа, Мих. Люз. написа:

Въпросния софт не е ли просто добавка към браузърите и няма самостоятелна десктоп версия?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, _ramus_ написа:

Въпросния софт не е ли просто добавка към браузърите и няма самостоятелна десктоп версия?

Има и за десктоп бре и върши работа за вайбъра : https://adguard.com/en/download.html?os=windows

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Bubbles написа:

върши работа за вайбъра

Разбира се, дори го ползвам вече над 2 години. Но зададох въпрос за друг софтуер - нека се четем, преди да пишем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, _ramus_ написа:

Точно така! 

AdBlock е добавка към браузъра. 

Изложих се с този отговор, не знам къде ми беше акъла, като го писах. Май съм сбъркал в мислите с уеб версията на Скайп-а.

Моля за извинение, ако съм подвел някого да търси и да се чуди. 

И да, наистина не съм виждал реклами в десктоп версията на Вайбър. Може би защото съм под Линукс. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, _ramus_ написа:

Разбира се, дори го ползвам вече над 2 години. Но зададох въпрос за друг софтуер - нека се четем, преди да пишем.

Съжалявам, мислех че не си видял поста на DarkEdge, разбрах че става дума за добавката която се казва адблок но те всичките тези програмки най общо така се наричат та реших че може да е полезна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах предвид не добавка за браузър, а десктоп версия на Adguard за Windows. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, _ramus_ написа:

имам въпрос - малко встрани от темата:

каква е разликата в 'забиването' чрез адресите 0.0.0.0 и 127.0.0.1 ?

А по това?

преди 6 часа, DarkEdge написа:

десктоп версия на Adguard за Windows. 

в тази връзка - също да питам:

в много сайтове, както и точно калдата форума, адгарда пречи заради непрекъснато съобщение за липсващ сертификат. И се блокират страници и сайтове. Доста е дразнещо това. Не съм се ровил - Дарки, как го настройваш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, _ramus_ написа:

съобщение за липсващ сертификат

Това в Mozila Firefox?
https://kb.adguard.com/en/windows/solving-problems/connection-not-trusted

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, сайбърфокс, но благодаря че показа решението и вече е ок.

По въпроса за адресацията и разликите между 0.0.0.0 и 127.0.0.1?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от HollowDemon
      Здравейте, 
      В момента съм бакалавър в техническа специалност свързана с мрежи и искам да се специализирам към системната администрация. Някой компетентен или човек на тази позиция може ли да ми каже от коя OS да започна - Windows или Linux. Aко може да ми препоръча някакви материали - онлайн книги, курсове и т.н. или guide, който да следвам за своето обучение към системната администрация, защото знам че трудно се намира стаж за тази позиция и всичко е self-motivation и ако може да и да ми помогне с избора - например дали да започна с Windows Server 2008 или Windows Server 2016, Hyper-V и други неща, ако е за windows os. Благодаря предварително! 
    • от Funky_noob
      Здравейте, смених Ubuntu с Windows 10 и сега не виждам SSD диска си.
      Преди инсталацията форматирах дисковете и уж им зададох да бъдат NTFS, но пак не ми даде да инсталирам новата операционна система на SSD диска. Инсталирах я на хард диска и сега не виждам SSD диска. Бихте ли помогнали? По принцип искам да прехвърля инсталацията на операционната система на SSD диска.
      Благодаря предварително!
    • от Funky_noob
      Здравейте, преди няколко дена купих нов лаптоп, който обаче е с операционна система Ubuntu 19.04. Искам да изтрия Ubuntu и да иснталирам Windows 10. Опитах с различни туториали, но не ми се получава. Ще съм много благодарен, ако някой ми помогне.
    • от М. Проданов
      Здравейте! На скоро родителите ми ме помолиха да им преинсталирам компютъра на Windows XP. Проверих конфигурацията и установих, че е 64 bit и следователно свалих windows xp 64. Направих си боотващ диск с такъв windows, настроих си BIOS на първо боот. устройство да е CD/DVD и второто да е HDD и следователно ме вкара Windows Setup. Обаче преди да ме пустне в partition-ните ми се появява следния екран от снимката. Гледах клипчета и разбрах, че трябва да сменя от SATA Configuration на BIOS на  AHCI на нещо друго, но с голям не успех поради факта, че първо нямам SATA Configuration, а IDE Configuration и второ  имам 3 настройки - SATA, AHCI и RAID. Изпробвах ги и трите, но не се получи. Отново излиза този проблем. Пробвах и с друг ISO файл, но пак излиза този проблем. 
      Забравих да спомена, че и написах на конзолата командата - chkdsk /f, рестартирах, изпробвах на ново с инсталацията и не се получи.
      Моля ви за помощ! Ще бъда много благодарен. 😊

• от Ангел Александров
      Здравейте,
      инсталирам windows 7 professional x64, но почти веднага, след като натисна "install windows" се показва проблемът, показан на снимката. Потърсих инфо в нета, но операцията си остава неуспешна. Моля за идеи.

• Дарение

• Добави ново...