Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Цитат
  • 127.0.0.1 is the loopback address (also known as localhost).
  • 0.0.0.0 is a non-routable meta-address used to designate an invalid, unknown, or non-applicable target (a ‘no particular address’ place holder).

преди 8 минути, _ramus_ написа:

сайбърфокс

Е, то си е firefox(почти)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

всички антиспайдърски похвати за Уин-а ползват нулите за да попречат да се изпраща инфо към МС.

Тъй като прочетох горното, а имам само основи в мрежи и протоколи, каква е разликата между двата подхода, в чисто практически план? В случая с рекламите на вайбър - резултата е един и същ, но ако е за друго?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казват, че с нулите по-бързо се изпълняват заявките/операциите. Доколко е така не знам..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, _ramus_ написа:

имам въпрос - малко встрани от темата:

каква е разликата в 'забиването' с адресите 0.0.0.0 и 127.0.0.1 ?

Important Note: The HOSTS file now contains a change in the prefix in the HOSTS entries to "0.0.0.0" instead of the usual "127.0.0.1".
This was done to resolve a slowdown issue that occurs with the change Microsoft made in the "TCP loopback interface" in Win8.1.

This change in the prefix should not affect everyday users. I've had some feedback that COMODO antivirus, and System Mechanic seems to have issues with the "0.0.0.0" prefix ... to resolve this issue:

You can use the "Replace" function in Notepad to convert the entries, or either of these freeware utilities (see below) has an option for converting the entries from "0.0.0.0" to "127.0.0.1.

Източник: http://winhelp2002.mvps.org/hosts.htm

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При 127.0.0.1 все пак трябва да се "пробва" дали на локалната машина има вървящ уеб сървър, за разлика от 0.0.0.0.

Аз лично имам съмнения, че някои софтуери проверяват IP адреса и behave-ват различно ако даден домейн резолвне към някои от тези специалните адреси (0.0.0.0 или локални като 10.ххх.ххх.ххх примерно). Нищо не им пречи да го правят и да имат и "задни вратички" в тези случаи. Поне аз бих помислил за това :) на тяхно място. В някои случаи пък е много по-"изгодно" ако можеше някои URL да се зададат с wildcards или regexes заради голям брой последователни (в определен смисъл) URLs. Някои по-адванцед рутери го имат и това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, Bubbles написа:

Има и за десктоп бре и върши работа за вайбъра : https://adguard.com/en/download.html?os=windows

Аз ползвам Adblock Plus за Хрома.Ако инсталирам този adguard, какво да правя с Adblock Plus?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С добавянето на всички горни адреси в хост файла, спират да се получават снимки в десктоп версията. Получават се само тъмбнейлите. Изтрих   <<0.0.0.0 media.cdn.viber.com #viber ads>>   от хост файла и се получават снимките вече, а рекламите ги няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 2.09.2019 г. в 15:46, DarkEdge написа:

Да актуализирам скрипта:

Цитат

@echo off
attrib -r  %SystemRoot%\system32\drivers\etc\hosts

echo Patch hosts
SET VIB_IP=""
FOR /f "usebackq tokens=1-2" %%i IN (`FINDSTR /I "viber.com" %SystemRoot%\system32\drivers\etc\hosts`) DO SET VIB_IP="%%i %%j"
IF %VIB_IP%=="" >> %SystemRoot%\system32\drivers\etc\hosts echo 127.0.0.1 ads.viber.com ads.aws.viber.com ads-d.viber.com s-bid.rmp.rakuten.com
attrib +r  %SystemRoot%\system32\drivers\etc\hosts

ipconfig /flushdns 

Стартира се с администраторски права.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още  адреси за блокиране, с цел да прекъснат рекламите във вайбър:

0.0.0.0 ads.cdn.viber.com
0.0.0.0 ads.*.viber.com
0.0.0.0 locp-ir.viber.com

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от HollowDemon
      Здравейте, 
      В момента съм бакалавър в техническа специалност свързана с мрежи и искам да се специализирам към системната администрация. Някой компетентен или човек на тази позиция може ли да ми каже от коя OS да започна - Windows или Linux. Aко може да ми препоръча някакви материали - онлайн книги, курсове и т.н. или guide, който да следвам за своето обучение към системната администрация, защото знам че трудно се намира стаж за тази позиция и всичко е self-motivation и ако може да и да ми помогне с избора - например дали да започна с Windows Server 2008 или Windows Server 2016, Hyper-V и други неща, ако е за windows os. Благодаря предварително! 
    • от Funky_noob
      Здравейте, смених Ubuntu с Windows 10 и сега не виждам SSD диска си.
      Преди инсталацията форматирах дисковете и уж им зададох да бъдат NTFS, но пак не ми даде да инсталирам новата операционна система на SSD диска. Инсталирах я на хард диска и сега не виждам SSD диска. Бихте ли помогнали? По принцип искам да прехвърля инсталацията на операционната система на SSD диска.
      Благодаря предварително!
    • от Funky_noob
      Здравейте, преди няколко дена купих нов лаптоп, който обаче е с операционна система Ubuntu 19.04. Искам да изтрия Ubuntu и да иснталирам Windows 10. Опитах с различни туториали, но не ми се получава. Ще съм много благодарен, ако някой ми помогне.
    • от М. Проданов
      Здравейте! На скоро родителите ми ме помолиха да им преинсталирам компютъра на Windows XP. Проверих конфигурацията и установих, че е 64 bit и следователно свалих windows xp 64. Направих си боотващ диск с такъв windows, настроих си BIOS на първо боот. устройство да е CD/DVD и второто да е HDD и следователно ме вкара Windows Setup. Обаче преди да ме пустне в partition-ните ми се появява следния екран от снимката. Гледах клипчета и разбрах, че трябва да сменя от SATA Configuration на BIOS на  AHCI на нещо друго, но с голям не успех поради факта, че първо нямам SATA Configuration, а IDE Configuration и второ  имам 3 настройки - SATA, AHCI и RAID. Изпробвах ги и трите, но не се получи. Отново излиза този проблем. Пробвах и с друг ISO файл, но пак излиза този проблем. 
      Забравих да спомена, че и написах на конзолата командата - chkdsk /f, рестартирах, изпробвах на ново с инсталацията и не се получи.
      Моля ви за помощ! Ще бъда много благодарен. 😊

• от Ангел Александров
      Здравейте,
      инсталирам windows 7 professional x64, но почти веднага, след като натисна "install windows" се показва проблемът, показан на снимката. Потърсих инфо в нета, но операцията си остава неуспешна. Моля за идеи.

• Дарение

• Добави ново...