Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, знам, че има много теми за dns server not responding, но моят е малко по-сложен. Постоянно ДНС-ът ми пада и след някакво време се оправя. Имам DNS jumper, но и това не помага. Това, което правя е: command prompt ipconfig/flushdns; ipconfig/registerdns;ipconfig/release; ipconfig/renew Освен това влизам в network and sharing center/properties/internet protocok version 4/properties - там е настроено автоматично да се свързва с DNS server, аз съм въвеждал настройките на google, но няма файда, отново се появява същото и в момента пак го върнах на автоматични. Звънях и на Близу и при тях всичко изглежда, че е наред и явно проблемът е в моя компютър. Някой знае ли къде какви настройки не са ми наред? Според клипове в ютуб и форуми би трябвало да съм направил всичко, за да нямам този проблем. Проблемът всъщност е, че постоянно не може да се свърже с интренет и ми изписва dns server not responding. След минута-две, когато постоянно търся с dns jumper и flushdns, се оправя, всичко е наред, но после пак се скапва. Няма закономеност кога се оправя и кога се скапва и за колко време работи или не. Ако не използвам dns jumper и flush - за много дълго не работи.  Иначе имам интернет - google drive, dropbox и bittorrent си работят. Влизам в сайтове и през телефона си, когато не ми дава през лаптопа... а, да - не съм забелязал да ми прави проблем с wifi на работа - само вкъщи. Ако някой може да ми каже какво не е наред, ще бъда изключително благодарен :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, знам, че има много теми за dns server not responding, но моят е малко по-сложен. Постоянно ДНС-ът ми пада и след някакво време се оправя. Имам DNS jumper, но и това не помага. Това, което правя е: command prompt ipconfig/flushdns; ipconfig/registerdns;ipconfig/release; ipconfig/renew Освен това влизам в network and sharing center/properties/internet protocok version 4/properties - там е настроено автоматично да се свързва с DNS server, аз съм въвеждал настройките на google, но няма файда, отново се появява същото и в момента пак го върнах на автоматични. Звънях и на Близу и при тях всичко изглежда, че е наред и явно проблемът е в моя компютър. Някой знае ли къде какви настройки не са ми наред? Според клипове в ютуб и форуми би трябвало да съм направил всичко, за да нямам този проблем. Проблемът всъщност е, че постоянно не може да се свърже с интренет и ми изписва dns server not responding. След минута-две, когато постоянно търся с dns jumper и flushdns, се оправя, всичко е наред, но после пак се скапва. Няма закономеност кога се оправя и кога се скапва и за колко време работи или не. Ако не използвам dns jumper и flush - за много дълго не работи.  Иначе имам интернет - google drive, dropbox и bittorrent си работят. Влизам в сайтове и през телефона си, когато не ми дава през лаптопа... а, да - не съм забелязал да ми прави проблем с wifi на работа - само вкъщи. Ако някой може да ми каже какво не е наред, ще бъда изключително благодарен :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, Hristo Kabadjov написа:

само вкъщи

Зад рутър ли саиу вкъщи? Задай в рутъра статични DNS адреси. Пробвай с Google, ако не - с OpenDNS

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А интернет доставчика питахте ли дали не е при тях проблема ? Опитахте ли с други днс сървъри дали се получава същото (примерно на Гугъл - 8.8.8.8 и 8.8.4.4) ?  

Принципно падне ли днс би трябвало да не може да се ризолват адреси.

Не бих казал, че проблема е при теб.

Аз така при предния доставчик си бях вдигнал един Smokeping, за да следя кога пада връзката ми по трасето до тях. Виках техници, показвах им, и те се съгласиха, че им се претоварват трасета. Уж оправяха за едно известно време и пак..

Така и не го оправиха изцяло проблема, и минах на нов доставчик. Сега нямам никакви прекъсвания на връзката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите. Пробвах с ДНС-а на гугъл с осмиците и четворките - пак се получава същото. А интернетът ми е с модем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Hristo Kabadjov написа:

А интернетът ми е с модем.

В този момент по-подрбно - модем към телевизия? И свързвате компютъра директно към модема?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, някакви нови са. Модем като за телевизия, но разпръсква и интернет като рутер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е марка и модел има ли си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами, действай - задай си DNS сървъри в "модема" и виж как ще се държи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявай, че толкова късно отговарям, но моите познания по компютри са доста базови - как да си задам DNS сървъри в модема?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия линкове нали затова ги споделяме (вж. по-горе)

http://setuprouter.com/router/cisco/epc3925/manual-1491.pdf

стр.79-80

Задаваш само
Primary DNS  8 8 8 8 
Secondary DNS 8 8 4 4 

Snap10.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.