Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, понеже моят настолен компютър е 512рам от 10 години, та и повече, не ми върши никаква работа, имам и задръстен от вируси и ненужни файлове лаптоп асус 4гб рам, за други параметри не знам, но не ми е удобно и затова искам настолен компютър. Вие какво предлагате, да си купя направен или да ми сглобят? Не знам какво да гледам, искам да е що годе добър за сърфиране в интернет, че лаптопа цепи като отворя 2-3 клипа. Имам клавиатура, мишка и монитор, търся само компютър до 700-800лв. Въобще не знам какво да гледам, колко трябва да е процесора, видео карта и тнт. Някакви предложения за добър компютър до тези пари? Готов или да ми сглобят?

Скалъпих нещо, но 50% от нещата не знам какви са и дали са добри. 

IMG_4741.PNG

Редактирано от В. Христев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето нещо примерно 

http://www.stealtech.org/?pr63192=1&act=add&_cid=13&leasing=0&pid=63192

Видеокарта по- добра от вградената графика е поне още 200+ лв

Сглобяването мисля че е безплатно

Понеже ще трябва да се ъпдейтне биоса на дъното ,ако не ти се занимава може да го смениш с това http://www.stealtech.org/dunni_platki/GIGABYTE_B250M-D2V_LGA1151_id66245/ + 37 лв.

Редактирано от Kamen Zhelyazkov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо ми го пращаш този твърд диск, да го заменя с този който аз харесах ли? Казаха ми че процесора който съм избрал е много зле, така ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А за какво ще се ползва машината? Ако ще е САМО за сърф поне според мен не си струва тръсването на хилядина лева. Една реновирана маркова машина с добавен SSD ще свърши същата работа за по-малко от 1/2 цена.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, В. Христев написа:

Защо ми го пращаш този твърд диск, да го заменя с този който аз харесах ли? Казаха ми че процесора който съм избрал е много зле, така ли е?

Не виждам да си избрал твърд диск а този който съм ти предложил е с 3 год. гаранция.За браузване е хубаво и ссд да имаш

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, ExaFlop написа:

А за какво ще се ползва машината?

преди 45 минути, В. Христев написа:

Не знам какво да гледам, искам да е що годе добър за сърфиране в интернет, че лаптопа цепи като отворя 2-3 клипа.

Според мен нещо минимално със SSD  му трябва.

преди 21 минути, В. Христев написа:

Ако ще ползваш компютъра само за сърфиране и гладко гледане на клипчета в 1080p., даже тоя процесор ти е много. Трябва ти нещо още по-евтино.  Бюджета ти е малък, а трябва и SSD  да се включи там, за да имаш комфортна работа при сърфиране.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се ...мислех че съм копирал цялата кошница 

1 Дънна платка: Asrock - ASROCK H110M-DGS / LGA1151   94.75 BGN 94.75 BGN ОбновиИзтрий
2 Кутия: DEEPCOOL - DeepCool DUKASE - USB3.0   74.59 BGN 74.59 BGN ОбновиИзтрий
3 Захранване: SEASONIC - SEASONIC SSR-430ST /430W   84.67 BGN 84.67 BGN ОбновиИзтрий
4 Твърд диск 2,5: ADATA - ADATA 128GB SU800 3D NAND   112.90 BGN 112.90 BGN ОбновиИзтрий
5 Твърд диск: Seagate - Seagate 1TB SATA 6G/7200 ST1000DM010 3Y   99.79 BGN 99.79 BGN ОбновиИзтрий
6 Памет: Kingston - KINGSTON 8G DDR4 2400   116.93 BGN 116.93 BGN ОбновиИзтрий
7 Процесор: Intel - INTEL G4600 3.6GHZ/3M/BOX1151   169.34 BGN 169.34 BGN ОбновиИзтрий

Общо 752 лв. с безплатно сглобяване

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното, което си избрал, няма да тръгне с процесора без ъпдейт на BIOS.

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, niki292002 написа:

Дъното, което си избрал, няма да тръгне с процесора без ъпдейт на BIOS.

преди 3 часа, Kamen Zhelyazkov написа:

Понеже ще трябва да се ъпдейтне биоса на дъното ,ако не ти се занимава може да го смениш с това http://www.stealtech.org/dunni_platki/GIGABYTE_B250M-D2V_LGA1151_id66245/ + 37 лв.

Знам :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@ExaFlop не разбирам какво е смешното. Говорех за кошницата от последния му отговор.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, confusion написа:

Здравейте, не е ли по-добре за тези пари, процесор като: Intel  i3,i5? 

За тея кинти иди ми сложи i5. Той ще глътне половината бюджет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От къде я изровихте тая тема?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, niki292002 написа:

За тея кинти иди ми сложи i5. Той ще глътне половината бюджет.

i3 не е ли по-добър от  INTEL G4600 3.6GHZ/3M/BOX1151

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Логично предвид че е на по-високи честоти но е и по-скъп. 

Темата отдавна е изчерпана предвид че е на повече от месец но ако не си обърнал внимание се търси нещо за филмчета и нет.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За сърфиране миналия месец си взех компютър втора ръка за 100 лева. Е8400 и 4ГБ памет. Справя се прилично. Лично аз не бих дал 700-800 лева за това, но всеки си знае...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 9/13/2017 в 22:23, ncl написа:

За сърфиране миналия месец си взех компютър втора ръка за 100 лева. Е8400 и 4ГБ памет. Справя се прилично. Лично аз не бих дал 700-800 лева за това, но всеки си знае...

Кажи и другите параметри :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези са най-важните затова съм споменал само тях. Иначе компютъра е HP Compaq DC7900 SFF. За сърфиране и за клиповете в YT няма проблеми(с изключение на 1080p50/60), но и монитора ми с 1680х1050 резолюция. Доволен съм от покупката, още повече, че доставката беше безплатна и има една година гаранция. За толкова пари - толкова. За около 300 лева бих взел нещо с i5-2500 и при нужда някоя видеокарта втора ръка за 40-50 лева, но всеки се разполага според чергата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, ncl написа:

Тези са най-важните затова съм споменал само тях. Иначе компютъра е HP Compaq DC7900 SFF. За сърфиране и за клиповете в YT няма проблеми(с изключение на 1080p50/60), но и монитора ми с 1680х1050 резолюция. Доволен съм от покупката, още повече, че доставката беше безплатна и има една година гаранция. За толкова пари - толкова. За около 300 лева бих взел нещо с i5-2500 и при нужда някоя видеокарта втора ръка за 40-50 лева, но всеки се разполага според чергата.

Честито за новата конфигурация.Похвално е,че си намерил фирма предлагаща 12 месечна гаранция.При повечето търговци се наблюдава тенденция да отпускат 3 или 6 месеца гаранционен срок за компютри втора употреба.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.