Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте приготвил съм 1700+- лв. за лаптоп, ще се ползва за игри главно, ако ме сдобиете с добра машинка, приготвил съм половинка домашна ;):D

Засега съм хванал на мушка това: https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_VX5_591G-acer_aspire_vx5_591g_NH_GM2EX_019

Редактирано от pi4a7a (преглед на промените)
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единственото за игри е Dell Alienware. Ама там цените са други.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не това ми е въпроса, трябва ми най-мощното за 1700+- лв на което ще играя игри, а дали ще изгори чипа след 5 години, не ме бърка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Една позната наскоро си взе такъв но с 1050Ti...За сега е доволна като изключим първоначалната смяна понеже матрицата беше дефектна.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.vario.bg/lenovo-legion-y520-80wk008ubm

Този е малко по-скъп но с добри характеристики и мисля че ще е идеален за твоята цел.

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Azhen написа:

http://www.vario.bg/lenovo-legion-y520-80wk008ubm

Този е малко по-скъп но с добри характеристики и мисля че ще е идеален за твоята цел.

За 1750 има подобен, но с i5 процесор. Мисля е по-удачния вариант да се добави още една плочка RAM, защото двуканалния режим влияе добре на процесора и това може да подобри нещата. Освен това много нови игри вече излизат с препоръчителни изисквания за 16 GB RAM. 

Ето около тоя бюджет какво ми грабва окото, но с 2х8GB RAM. 

https://laptop.bg/laptops-lenovo-Legion_Y520-lenovo_legion_y520_80WK00UCBM#characteristics

И не се лъжи по това, че едната плочка дето я дават е на 2400 MHz. Файда никаква спрямо двуканалния режим при две плочки РАМ на 2133MHz. 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_VX5_591G-acer_aspire_vx5591g52x1_NHGM4EX033

Колебая се между двата като се има впредвид че ще ги взема с 1х8 рам

https://laptop.bg/laptops-lenovo-Legion_Y520-lenovo_legion_y520_80WK00UCBM#characteristics

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, bildera_ написа:

1х8 GB  ще те спъне с тоя процесор. Но ти си решаваш. Гледай поне да е 1050Ti  видеокартата. 

Става 1888лв ако избера 2х8, някъде бях гледал с i7 за тея пари

Едит: ето го http://www.altech.bg/bg/product/70743/lenovo-legion-y520-156-intel-i7-7700hq-38g-8gb-ram-1000gb-hdd-ext-vc-dos-black-80wk008#tabset1-1 явно това ще е 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, pi4a7a написа:

Става 1888лв ако избера 2х8, някъде бях гледал с i7 за тея пари

Едит: ето го http://www.altech.bg/bg/product/70743/lenovo-legion-y520-156-intel-i7-7700hq-38g-8gb-ram-1000gb-hdd-ext-vc-dos-black-80wk008#tabset1-1 явно това ще е 

Това е с 8 GB RAM  и с не толкова обмисленото SSHD. Даваш грешни пари за не това, дето ти трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, bildera_ написа:

Това е с 8 GB RAM  и с не толкова обмисленото SSHD. Даваш грешни пари за не това, дето ти трябва.

Но е с по-добрия процесор, или се бъркам, нима в случая i5+2x16 e по-добре?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, pi4a7a написа:

Но е с по-добрия процесор, или се бъркам, нима в случая i5+2x16 e по-добре?

При моите тестове за РАМ, двуканалния режим се оказа доста по-добрия вариант за някои игри. А ако и процесорът е малко по-слаб, то РАМ влияе още повече, ако е в двуканален режим. Ти ще играеш игри, но тук има едно несъответствие. Вземаш бърз процесор, но с бавна памет (едноканален режим). Вземаш по-бавен процесор на 300 MHz  по-ниска честота, но с двуканален режим на РАМ. Първо, това може да доведе до по-добра работа на четириядрения процесор и второ, 16 GB RAM  ще са ти от полза при игри. Освен това, дори четириядрен i5  няма да е толкова вреден за тая видеоакрта 1050Ti. да не говорим, че по принцип 4 чисти ядра работят по-добре при игри, отколкото 8 трейда. Е, ще има някакво забавяне примерно при Crysis 3, ако си се клел да играеш тая игра, но като цяло не. Тук хора дори с i3 6100, който е двуядрен, макар и за настолна машина се кълнат, че не им пречи за GTX970, дето е два пъти по-бърза от картата, която си избрал на лаптопа. Пак казвам, не се подлъгвай по процесора. Това не е настолна машина, дето ти трябва бърз процесор, за да имаш аванс, ако след година-две смениш видеокаратта с два пъти по-бърза. Това е лаптоп и нищо няма да сменяш! Затова вземай четириядрения (поне е чист четириядрен, а не като преди двуядрен с HT), no s 2x8GB памет. Това е моето мнение. Аз бих взел тоя лаптоп за тия пари. Ако видя нещо конкурентно в други магазини може и него, но на пръв поглед е това в магазина, към, който даде линк. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, bildera_ написа:

При моите тестове за РАМ, двуканалния режим се оказа доста по-добрия вариант за някои игри. А ако и процесорът е малко по-слаб, то РАМ влияе още повече, ако е в двуканален режим. Ти ще играеш игри, но тук има едно несъответствие. Вземаш бърз процесор, но с бавна памет (едноканален режим). Вземаш по-бавен процесор на 300 MHz  по-ниска честота, но с двуканален режим на РАМ. Първо, това може да доведе до по-добра работа на четириядрения процесор и второ, 16 GB RAM  ще са ти от полза при игри. Освен това, дори четириядрен i5  няма да е толкова вреден за тая видеоакрта 1050Ti. да не говорим, че по принцип 4 чисти ядра работят по-добре при игри, отколкото 8 трейда. Е, ще има някакво забавяне примерно при Crysis 3, ако си се клел да играеш тая игра, но като цяло не. Тук хора дори с i3 6100, който е двуядрен, макар и за настолна машина се кълнат, че не им пречи за GTX970, дето е два пъти по-бърза от картата, която си избрал на лаптопа. Пак казвам, не се подлъгвай по процесора. Това не е настолна машина, дето ти трябва бърз процесор, за да имаш аванс, ако след година-две смениш видеокаратта с два пъти по-бърза. Това е лаптоп и нищо няма да сменяш! Затова вземай четириядрения (поне е чист четириядрен, а не като преди двуядрен с HT), no s 2x8GB памет. Това е моето мнение. Аз бих взел тоя лаптоп за тия пари. Ако видя нещо конкурентно в други магазини може и него, но на пръв поглед е това в магазина, към, който даде линк. 

Благодаря за обяснението.

Не може ли да го купя с и7 и в последствие да му купя друга плочка 8 гиги ?

Магазина го изрових от pazaruvaj..

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, pi4a7a написа:

Благодаря за обяснението.

Не може ли да го купя с и7 и в последствие да му купя друга плочка 8 гиги ?

Магазина го изрових от pazaruvaj..

Може, що да не може. Ти си решаваш.  Въпросът бе, че едната плочка там се рекламира на 2400 MHz,  а другите са на 2133MHz. 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, bildera_ написа:

преди 20 часа, bildera_ написа:

Може, що да не може. Ти си решаваш.  Въпросът бе, че едната плочка там се рекламира на 2400 MHz,  а другите са на 2133MHz. 

А мнение за това http://www.altech.bg/bg/product/41481 ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей,

Рядко се намират геймърски лаптопи, които наистина си струват парите. Ако искаш да минеш на тънко, имам една оферта, която в момента предлагам. Можеш да я погледнеш тук.

Основно обобщавам, че е с видеокарта 970M, процесор i7-6700HQ и 12GB RAM. Виж повече на линка.

Лаптопът е съвсем нов, само отворих кутията и го тествах да видя дали всичко е наред. 

Поздрави,
Габриел

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 11.08.2017 г. в 23:25, Eclipse2G написа:

Единственото за игри е Dell Alienware. Ама там цените са други.

защо така си мислиш!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото всякакви Рейсъри, Йоги и евтините Азиси не струват. За съжаление в България не се внасят геймърските модели на Gigabyte/Aorus, MSI...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от De Santa
      Здравейте, 
       Отново притичвам към форумът този път с по голям проблем... та не знам дали помните миналата седмица имах проблеми с хард диска оказаха се лоши сектори, изхвърлих го и купих нов, сложих нив уиндолс 8.1 PRO (тъй като е най-добър за гейминг според мои наблюдения). Та всичко е както трябва, вървят игри и тн но това което забелязах още в началото когато инсталирах уиндолса на новия хард е че не иска да инсталира драйверите на видеото от сайта на производителя. Пренебрегнах факта и скочих директно на windows updates от където знам че се свалят автоматично макар и остарели малко. Всички драйвери съм свалил от сайта на леново, всички ъпдейти са инсталирани системата е изрядна... освен видеото. Пуснах си CS GO да играя, 40 FPS  на минимални, GTA 5 с 20FPS на минимални и тн... влезнах в Geforce Experience да оптимизирам игрите и кво да видя.. версията на драйвера ми е 376.54 който мисля че май е от 2014 година (същият инсталиран от windows updates). Отидох в сайта на Nvidia да сваля най-новите драйвери внимателно проверих ОС-то и всички други критерий и свалих най новият за моят чип (GT820M)  версия на драйвъра 398.85 и при инсталация ми казва " The graphics driver could not find compatible graphics hardware". Проверих в нета и пише че тряб ва да се едитне един от файловете "nvami.inf" с ID-то на чипа за да може сетъп-а да го разпознае но и това не помага...Дори Geforce Experience ми казва че драйвърът трябва да се ъпдейтне но не ми дава да го направя, ако имате идеи какво да правя моля споделете. 
      Благодаря предварително.

• от Trenndo
      Здравейте, преди няколко дни си закупих  asus vivobook pro 17 n705ud, като добавих функцията за инсталация на оригинален windows 10. Реших да си инсталирам Assassin's Creed - Syndicate, като след инсталацията самата игра просто не тръгваше(моля някой да ми обясни от какво се предизвиква това),  някак си успях да я подкарам, но останах неприятното изненадан като видях ужасното лагене! Не съм очаквал, при положение че видеокартата e nvidia geforce gtx 1050, а процесора  Intel Core i7-8550U.  Инсталирах league of legends(всички знаем , това е игра която изисква малко) и отново лагването беше на лице, дори и на най-слабите настройки. Мисля, че липсват драйвери или пък трябва да превключа на по-мощната видеокарта-Nvidia (дочух от приятел за това)?! Моля, помогнете ми да се насладя на новия си лаптоп :( Благодаря предварително! 
      P.S. Функционалните бутони за яркостта на екрана не ми работят, какъв може да е проблема и как да го управя
      Поздрави! 
    • от Trenndo
      Здравейте, ще уча архитектура и ще ми е нужен мощен лаптоп. Бюджета ми е 2000-2100лв като държа марката да е DELL или Asus. Ще се радвам ако някой успее да ми препоръча модел, да ми изясни каква е разликата между NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti и AMD Radeon 530, има ли смисъл от съчетанието HDD и SSD, и защо intel i7-8... поколенията са по-добри от intel i7-7.. Ще съм Ви безкрайно благодарен! 
      Поздрави!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.