Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Aз мисля за Антихриста, че дава хляб на впечатляващ брой булевардни драскачи и подхранва мазохистичните фантазии на богословите. Той също така е полезен на обществото с това, че ни дава благодатна тема за чесане на езиците, което ако не друго, убива много от очевидно излишното свободно време на фанатиците.... За мен последните дни ще настъпят, когато започна да прекарвам повече време в страх от идващия Антихрист, отколкото в динамично, прекрасно и стремително живеене.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така или иначе с теб и всички тук ще чакаме заедно...ще видим кой ще излезне разочарован и кой впечатлен от цялата работа...Чакайте си вие "последните дни" аз ще се радвам на настоящите...

П.П Оценявам добрия ти тон ;)

Здравей,dindi !

Може много да ти се струва странно, но никак не е без значение как ще подходиш към своето време. Не бъди като тези, за които Библията казва, че разбират живота: "Да ядем и пием, защото утре ще умрем". Човекът не е създаден да бъде един търбух, а е създаден по Божий образ и подобие. И въпреки че е отхвърлил Божието ръководство като е съгрешил и нее слушал Създателя си, Бог пак не го е оставил, а е дал Своя Единороден Син за да плати цената на греха. Неблагодарност е да не каже човек поне едно "Благодаря!" за сторена услуга, а колко повече да не благодари за тази безкрайно скъпа Жертва, която Сам Бог плати на кръста! Защото Библията казва: "Защото заплатата на греха е смърт". Ние би трябвало да бъдем унищожени завинаги, но вместо това Христос даде Себе Си, та да не умрем ние, а да живеем един ден вечно с Него. Ти би ли дала живота си вместо някой престъпник? Едва ли. Но Христос го направи. Ти можеш да отхвърляш това и да казваш, че не е истина, но ако прочетеш Стария завет ще видиш, че още стотици години преди Той да се въплъти на земята, е описано всичко, което ще направи. И най-вече страданията Му.

И трябвало да отговорим поне с благодарност за стореното. Но това е най-малкото. Истинският отговор е любов и преклонение пред тази велика Жертва.

А ако желаеш поне малко да прочетеш какво е казано седем века преди Христос да се въплъти, давам ти възможността да го направиш:

http://bible.netbg.com/bible/paralel/bible...mp;l=1&cm=2

Дано разбереш на какво се е подложил Бог за да ни даде възможност един ден да живеем заедно с Него, като е заплатил лично цената за нашите грехове!

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почти всяка майка обича детето си безусловно. Независимо какво е детето, дори и да е престъпник. Обича без да очаква, без да изисква, без да налага. Такава е истинската любов. Безусловна. Всяка любов, която е свързана с ограничения, налагане на воля, изисквания, подчинение, ревност ... това просто не е истинска любов.

Ей, тук ще се съглася със теб...Да, истинската любов е Безусловна. Ето, един цитат от Библията:

1 Коринтяни 13 глава

1 Ако говоря с човешки и ангелски езици, а любов нямам, аз съм станал мед що звънти, или кимвал що дрънка.

2 И ако имам пророческа дарба, и зная всички тайни и всяко знание, и ако имам пълна вяра, тъй щото и планини да премествам, а любов нямам, нищо не съм.

3 И ако раздам всичкия си имот за прехрана на сиромасите, и ако предам тялото си на изгаряне, а любов нямам, никак не ме ползува.

4 Любовта дълго търпи и е милостива; любовта не завижда; любовта не се превъзнася, не се гордее, 5 не безобразничи, не търси своето, не се раздразнява, не държи сметка за зло,

6 не се радва на неправдата, а се радва заедно с истината,

7 всичко премълчава, на всичко хваща вяра, на всичко се надява, всичко търпи.

8 Любовта никога не отпада; другите дарби, обаче, пророчества ли са, ще се прекратят; езици ли са, ще престанат; знание ли е, ще се прекрати.

9 Защото отчасти знаем и отчасти пророкуваме;

10 но когато дойде съвършеното, това, което е частично, ще се прекрати.

11 Когато бях дете, като дете говорех, като дете чувствувах, като дете разсъждавах; откак станах мъж, напуснал съм детинското.

12 Защото сега виждаме нещата неясно, като в огледало, а тогава ще ги видим лице с лице; сега познавам отчасти, а тогава ще позная напълно, както и съм бил напълно познат.

13 И тъй, остават тия трите: вяра, надежда и любов; но най-голяма от тях е любовта.

Много важно е да се знае, че е възможно да си прекрасен човек и без да си християнин и не е необходимо да вярваш в Бог. Има хора, които живеят за другите, хора за които интересите на другите са по-важни от техните, такива хора може да вярват в Бог, а може и да не вярват. Не е задължително условие да си вярващ за да си добър човек.

Така е не е условие да си вярващ следователно да си добър човек и обратаното, добротата не те прави вярващ и вярата не те прави добър всичко е въпрос на избор, да избереш да бъдеш добър човек или не...Ако човек вярва в Бога, но не се променя като характер все тая, че е повярвал, а делата му са си същите като преди да повярва... както е казано, че по делата на човек ще се разбере кой какъв е, а не по това какво изповядва като вяра или убеждения човека...

Навлязох в този свят както човешкия вид - през вратите на плътта. Но това не ме прави част от този вид. Душата ми беше отгледана в най-тъмните дълбини на Ада и там бях подготвян за този миг. Ние - Апостолите на Сатаната сме тук във вашият свят и това е достатъчно доказателство, че Армагедон наближава.

Да, за това говорих преди малко за избора...твоя е този...

Защо не си направите нова тема със заглавие "Моите любими пасажи от Библията" и там да си доказвате един на друг каквото си искате? Моята гледна точка е следната - няма Антихрист,няма Дявол,няма рай,няма ад,няма добро,няма зло,няма библия. Има една действителност,която е тук и сега,и абсолютно всичко е част от нея. Всички сме част от Бога - аз,ти,той, всеки един човек на тази планета,дори и убийците и тираните. Всяко едно камъче,всяко едно дърво,всяка тревичка,всичко,което виждаме - всичко е едно цяло,всичко е произлязло от един първоизточник - как ще го наречете,е ваша работа. Думата "Бог" също става... Но тези празни брътвежи за Антихристи и т.н. ме карат да се смея.

Поздрави!

p.s. Надявам се,че постът ми няма да изчезне мистериозно,както се случи с 1-2 преди това... :angry:

Ти явно се самозалуждаваш, че няма ЗЛО...а утре, ако някой те промушка с нож тогава какво няма ли да има зло...?! или мислиш, че това е добро.... :wors:

пп. И моето мнение е че всички са прекалено крайни и всеки си пише по темата това, което си е наумил, аз никой няма да убеждавам в истинността или не истинността на нещата, кой както се е изградил като личност и начин на мислене такъв ще си остане така, че успех във релния живот и стига с това чесане на клавиатурите, ама прочетете статията а не само да философствате всеки може да пише каквото му падне...аз помолих само да прочетете статията и сами да си направите изводи за вас си, мисля че всички сте достатъчно интелигентни, че да се правите на клоуни точно в тази тема. Благодаря Ви за вниманието и се надявам да няма повече неуместни коментари.Благодаря.

Веселяшка тема Публикувано изображение

Скъпа, ако темата беше "Веселяшка" нямаше да я публикувам тук...както обичам да казвам има си време за всичко и място за всичко, но тук не е мястото за веселба. Моля те най-любезно и с пълна сериозност да разбереш, че не е забавно и на мен тази тема не ми е забавна никак даже повярвай ми.

Публикувах точно тук темата, защото знам, че е сериозна и не бих си правила гавра с нещо, особенно ако е от значение за човешки живот и повярвай не ми е безразлично какво ще се случи със всички хора, та за това я поместих темата тук.

пп. Надявам се постовете ми да не бъдат изтрити и моля да не бъдат изтривани темата не е забавна, не е смешна...На мен ми се плаче, когато я чета дано поне за някой да бъде от полза.

Публикувано изображение

Тук вече съм напълно съгласен. Винаги съм мислел,че Ватикана е най-антихристиянското нещо,съществуващо на тази земя. Това е една мафиотска организация,печелеща пари,власт и влияние на гърба на вярващите хора.А папите са "Capo di tutti cappi" :)

А Уж нямаше Антихристи :) !

, а Ангелската песен изчезна и спря да пише в темата. Жалко, постовете й бяха интересни и подбуждаха размишления дори в скептиците като мен.

Така, ето това мисля по въпроса, ако си чел от начало статията ми ще разбереш сам какво съм искала да кажа или какво мисля по въпроса.

Какво мислите за Антихриста?

Последно време, статията ТУК

И понеже никой не внимава на въпросите които съм поставила, ами се хваща за заглавието на темата пак поставям статията която лично мен ме вълнува и разтресе когато я прочетох..най-жалкото е че знам, че е истина, но на никой не мога да го дакажа дори и да е написано нещо някъде си, ако човек не вярва в това все тая дали ще извадя хиляди доказателства и обяснения...Въвсем логично е след като сме здравомислещи хора да поставяме Всичко под съмнение иначе се съмнявам да сме интелигентни, ако приемаме всичко за чиста монета, за истина. И другото, което е че е прекалено ограничено и повърхностно да се пренебрегва нещо, което е споделено тук като се гледа с лека ръка и се пренебрегва написаното без дори да се замисли някой...Ами, АКО това е Истина...тогава какво?!

Благодаря ти за интереса не съм вярвала, че някой се е опитал да разбере написаното от мен, но е добре, че си се опитал да вникнеш в написаното от мен. Дано откриеш истината пожелавам ти го най-искрено. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Появяването на антихриста ще бъде естествена последица от "оскъдняването на духовното познание и разбиране у хората" и от "отсъствието на истинско богопознание", поради което "делата на дявола ще бъдат приемани за дела Божии."

Цялата обстановка в света преди идването на антихриста ще бъде такава, че антихристът ще се яви като неизбежно следствие от тази наистина антихристиянска обстановка, от цялото антихристиянско умонастроение на света. Ето защо св. ап. Иоан Богослов говори за "много антихристи" (1 Иоан. 2:18), ето защо може да се говори за проявите в света на антихристовия дух дълго преди възцаряването на самия антихрист. И да говорим за това съвсем не означава да се наемем смело да предсказваме времето на появяването на антихриста, което според учението на словото Божие никому не е известно със сигурност, макар и да са посочени много признаци за неговото идване.

Но да се говори за това е нужно, за да не се увлечем от антихриста, който ще бъде необикновено изкусен измамник и прелъстител, способен да върши даже лъжливи знамения и чудеса.

Ето какво казва за тази опасна и гибелна за душите измама епископ Игнатий, като се основава на учението на словото Божие и на светите отци:

"Преди Второто Христово пришествие когато християнството, духовното знание и духовното разсъждение ще станат крайно оскъдни сред хората, "ще се появят лъжехристи и лъжепророци и ще покажат големи личби и чудеса, за да прелъстят, ако е възможно и избраните" (Мат. 24:24). Самият антихрист ще извършва множество чудеса, ще поразява и удовлетворява с тях плътското мъдруване и невежеството на хората. Той ще им даде "знамение от небето", което те търсят и за което жадуват. "Неговото появяване —казва св. ап. Павел - ще стане "по действие на сатаната, с всяка сила, и с поличби, и с лъжливи чудеса, и с всяко неправедно прелъстяване на ония, които загиват, задето не са приели любовта на истината за свое спасение" (2 Сол. 2:6-10). Незнанието и плътското мъдруване, виждайки тези чудеса, ни най-малко няма да се замислят, но веднага ще ги приемат като сродни с техния собствен дух и в своето заслепение ще признаят и ще изповядат действията на сатаната за най-велика проява на Божията сила. Така антихристът ще бъде приет твърде бързо, необмислено (преп. Ефрем Сирин, част 2). Хората няма да преценят, че неговите чудеса нямат никаква блага, разумна цел, никакво определено значение, че те са чужди на истината, преизпълнени с лъжа, че са едно чудовищно, всезлобно, лишено от смисъл актьорство, което се стреми да удиви, да предизвика недоумение и самозабрава, да увлече, да измами и заблуди със своя бляскав, но празен и глупав ефект."

още

ето още няколко православни линка по темата:

АНТИХРИСТЪТ ЧОВЕКЪТ НА ГРЕХА ОТ ПОСЛЕДНИТЕ ВРЕМЕНА

За нашето поражение

със Здраве :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти явно се самозалуждаваш, че няма ЗЛО...а утре, ако някой те промушка с нож тогава какво няма ли да има зло...?! или мислиш, че това е добро.... :)

Ако някой ме намушка с нож, той просто ме намушква с нож. За мен това е зло,за него може да е добро. А всъщност събитието просто е. Нещата са такива,каквито ние ги оценяваме. А конкретно по темата - за пореден път повтарям,че ми се струва прекалено детински да вярваме в разни дяволи и антихристи. А защо не и в Торбалан или Баба Яга? Но щом има хора,на които им харесва да вярват в това,нека си вярват. Всеки има правото да се заблуждава,както си иска... :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
2.17 Желателно е да се въздържате от обширни цитати на друг език, освен българския. Ако смятате, че информацията, съдържаща се в чуждоезичен цитат е ценна за потребителите на форума, добре е да го преведете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Появяването на антихриста ще бъде естествена последица от "оскъдняването на духовното познание и разбиране у хората" и от "отсъствието на истинско богопознание", поради което "делата на дявола ще бъдат приемани за дела Божии."

Цялата обстановка в света преди идването на антихриста ще бъде такава, че антихристът ще се яви като неизбежно следствие от тази наистина антихристиянска обстановка, от цялото антихристиянско умонастроение на света. Ето защо св. ап. Иоан Богослов говори за "много антихристи" (1 Иоан. 2:18), ето защо може да се говори за проявите в света на антихристовия дух дълго преди възцаряването на самия антихрист. И да говорим за това съвсем не означава да се наемем смело да предсказваме времето на появяването на антихриста, което според учението на словото Божие никому не е известно със сигурност, макар и да са посочени много признаци за неговото идване.

Но да се говори за това е нужно, за да не се увлечем от антихриста, който ще бъде необикновено изкусен измамник и прелъстител, способен да върши даже лъжливи знамения и чудеса.

Ето какво казва за тази опасна и гибелна за душите измама епископ Игнатий, като се основава на учението на словото Божие и на светите отци:

"Преди Второто Христово пришествие когато християнството, духовното знание и духовното разсъждение ще станат крайно оскъдни сред хората, "ще се появят лъжехристи и лъжепророци и ще покажат големи личби и чудеса, за да прелъстят, ако е възможно и избраните" (Мат. 24:24). Самият антихрист ще извършва множество чудеса, ще поразява и удовлетворява с тях плътското мъдруване и невежеството на хората. Той ще им даде "знамение от небето", което те търсят и за което жадуват. "Неговото появяване —казва св. ап. Павел - ще стане "по действие на сатаната, с всяка сила, и с поличби, и с лъжливи чудеса, и с всяко неправедно прелъстяване на ония, които загиват, задето не са приели любовта на истината за свое спасение" (2 Сол. 2:6-10). Незнанието и плътското мъдруване, виждайки тези чудеса, ни най-малко няма да се замислят, но веднага ще ги приемат като сродни с техния собствен дух и в своето заслепение ще признаят и ще изповядат действията на сатаната за най-велика проява на Божията сила. Така антихристът ще бъде приет твърде бързо, необмислено (преп. Ефрем Сирин, част 2). Хората няма да преценят, че неговите чудеса нямат никаква блага, разумна цел, никакво определено значение, че те са чужди на истината, преизпълнени с лъжа, че са едно чудовищно, всезлобно, лишено от смисъл актьорство, което се стреми да удиви, да предизвика недоумение и самозабрава, да увлече, да измами и заблуди със своя бляскав, но празен и глупав ефект."

още

ето още няколко православни линка по темата:

АНТИХРИСТЪТ ЧОВЕКЪТ НА ГРЕХА ОТ ПОСЛЕДНИТЕ ВРЕМЕНА

За нашето поражение

със Здраве :shy11:

Здравей,sprite !

Естествено е, че всичко, което ще се случи, ще бъде вследствие от слабата вяра на хората. Но за да има силна вяра, трябва да има и познание на Божието слово. Но как може да се познава то добре? Като се изследва. Ето, посочваш някои статии, но в самите статии има ли някаква последователност, която да показва откъде ще дойде този Антихрист? Има нахвърляни някои стихове и от тях изведнъж се появява страшилището за хората. Бог когато дава пророчества така ли ги дава? Да се чудят хората откъде им е дошло? Бог винаги е точен и последователен. Той не оставя хората в неведение и казва кое какво е и от всичко какво ще последва. Обяснил е последователността на историческото развитие на човечеството, как една империя ще наследи предишната, а самата тя от следващата. Показал е как религията ще бъде смесена с политика и накрая тази религиозно-политическа сила ще се представи за поставена от Бога и дори ще иска поклонение. Как преди това, а и преди Второто пришествие ще гони истинските християни. И всичко друго също е показано в подробности. А колкото за знаменията и чудесата, да Сатана наистина ще ги ползва. Но по какво ще се разберат, че те не са от Бога? Ами именно чрез познаване на Божието слово. Ето, ти казваш какво учи Православната църква. Ами тя добре говори, че хората трябва да се обичат, но на какво ги учи? Че имаме застъпници на небето като Дева Мария и светиите. Но Божието слово ясно казва:

1 Йоаново 2:1, 2 1. Дечица мои, това ви пиша, за да не съгрешите; но ако съгреши някой, имаме ходатай {Или, Утешител. Вж. Иоан 14:16}* при Отца, Исуса Христа праведния.

2. Той е умилостивение за нашите грехове, и не само за нашите, но и за греховете на целия свят.

Кой е Застъпникът? Христос!

Деяния 4:12 12. И чрез никой друг няма спасение; защото няма под небето друго име дадено между {Или: Открито на.}* човеците, чрез което трябва да се спасим.

Чрез никого другиго!!!

Тогава защо са тези молитви към починали? И не само че това е идолопоклонство, но и е смешно. Защото тези починали в момента не съществуват. Аз не казвам дали са праведни или не. Само Бог може да каже кой е праведен. Но вярването в задгробния живот дава сили на Сатана да мами хората. И тъй като хората не знаят къде са починалите, ще има да им се явява и "Дева Мария" и "светии". Те ще ги учат на всичко друго, но не и на Божието слово. Ето така хората ще бъдат мамени. А това дори и сега става. Малко ли са плачещите икони? Малко ли са явяванията на "Дева Мария" по света? Е, истинската Дева Мария дори и не знае, че се явява, защото си е в гроба и ще бъде възкресена при Второто пришествие! Но пък хората тичат да й се молят. А на кого се молят? След като тя в момента "не знае нищо"(Както пише в "Еклисиаст" 9:5), то значи тази, която се явява е някой измамник. А кой е той е лесно да се досетим:

2 Коринтяни 11:14 14. И не е чудно; защото сам сатана се преправя на светъл ангел;

Така че за да се разбере кой е Антихристът трябва да се познава Библията, а не мненията на хора, колкото и да се мислят за мъдри.

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съботянина:

Марк 2:23 И в една събота, когато минаваше през посевите, учениците Му, вървейки из пътя, почнаха да късат класове.

Марк 2:24 И фарисеите Му рекоха: Виж! защо вършат в събота нещо, което не е позволено?

Марк 2:25 А Той им рече: Не сте ли чели що стори Давид, когато беше в нужда, и огладня и мъжете, които бяха с него?

Марк 2:26 Как влезе в Божия дом, когато Авиатар беше първосвещеник и изяде присътствените хлябове, които не е позволено никому да яде, освен на свещениците, като даде и на ония, които бяха с него?

Марк 2:27 И каза им: Съботата е направена за човека, а не човек за съботата;

Марк 2:28 така щото Човешкият Син е господар и на съботата.

Обичам всичките ви противоречия. Публикувано изображение

Редактирано от Жерав (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се на модераторите, но мисля, че имам право на отговор. Или по-точно на обяснение.

За съботянина:

Марк 2:23 И в една събота, когато минаваше през посевите, учениците Му, вървейки из пътя, почнаха да късат класове.

Марк 2:24 И фарисеите Му рекоха: Виж! защо вършат в събота нещо, което не е позволено?

Марк 2:25 А Той им рече: Не сте ли чели що стори Давид, когато беше в нужда, и огладня и мъжете, които бяха с него?

Марк 2:26 Как влезе в Божия дом, когато Авиатар беше първосвещеник и изяде присътствените хлябове, които не е позволено никому да яде, освен на свещениците, като даде и на ония, които бяха с него?

Марк 2:27 И каза им: Съботата е направена за човека, а не човек за съботата;

Марк 2:28 така щото Човешкият Син е господар и на съботата.

Обичам всичките ви противоречия. Публикувано изображение

Здравей,Жерав!

Да, много хора, които искат да не пазят съботата, цитират подобни стихове. Но тези стихове не казват, че Господният ден е променен, а че към него трябва да има по-особено отношение. Ще се обоснова. Сам Господ Исус Христос каза:

"Матей" 5:18. Защото истина ви казвам: Докле премине небето и земята, ни една йота, ни една точка от закона няма да премине, докато всичко не се сбъдне.

Небето и земята преминали ли са? Ако са, значи вече сме в Рая. Ако не са, значи законът продължава да е валиден така, както е даден още в "Изход" 20 глава.

А относно думите на Христос, които посочваш, те не означават, че на едно място пасителят казва едно, а на друго място - нещо различно. Исус обясняваше на хората отношението, което трябва да има истинският вярващ към Господния ден. Евреите не бяха схванали съботата като ден за общение с Бога, а като бреме. В този ден те не смееха да изминат повече от определените от тях самите крачки, не смееха да ядат яйца, които са снесени в събота, не смееха да си закачат носни кърпи, защото това е товар и така нататък. Какво пък оставаше да се лекува някой в събота. Но не това е целта на Господния ден. Да, в този ден не трябва да се готви, чисти, пере, или да се върши ежедневната работа. Но съвсем друго е да се помага на ближния ,ако е изпаднал в беда, или да се лекува болен, или да се проповядва. Целта на съботата е да се прославя Божието име и да се изявява чрез нас любовта Му към всеки човек. Както разбира се и да отделяме време за общуване с Него. Ето това евреите не разбираха и си пазеха свои измислени заповеди.

А ристос не каза, че съботата трябва да се премахне, а че е направена за човека. Да не работи и да освещава деня. Погледни какво вършат хората, които не пазят съботата: готови са от раждане до гроб да не вдигнат глава от работа. А Бог е определил ден, в който да се дава отмора.

Така че преди да се говори за противоречия, най-добре е да се мисли къде да се търсят те.

Поздрави!

Редактирано от OCHAKVANE (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава защо са тези молитви към починали? И не само че това е идолопоклонство, но и е смешно. Защото тези починали в момента не съществуват. Аз не казвам дали са праведни или не. Само Бог може да каже кой е праведен. Но вярването в задгробния живот дава сили на Сатана да мами хората. И тъй като хората не знаят къде са починалите, ще има да им се явява и "Дева Мария" и "светии". Те ще ги учат на всичко друго, но не и на Божието слово. Ето така хората ще бъдат мамени. А това дори и сега става. Малко ли са плачещите икони? Малко ли са явяванията на "Дева Мария" по света? Е, истинската Дева Мария дори и не знае, че се явява, защото си е в гроба и ще бъде възкресена при Второто пришествие! Но пък хората тичат да й се молят. А на кого се молят? След като тя в момента "не знае нищо"(Както пише в "Еклисиаст" 9:5), то значи тази, която се явява е някой измамник. А кой е той е лесно да се досетим:

2 Коринтяни 11:14 14. И не е чудно; защото сам сатана се преправя на светъл ангел;

Така че за да се разбере кой е Антихристът трябва да се познава Библията, а не мненията на хора, колкото и да се мислят за мъдри.

Поздрави!

Спазвай добрия тон ако обичаш! Редактирано от infinity1305 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отново се измества темата, но дано не ми се сърдят останалите участници , а и модераторите.

Засрами се,това си е аболютна ерес и атеизъм!Как смееш да говориш,давайки заключения кой не съществува,какво знае Дева Мария,да казваш къде е и какво ще стане!Ако наистина ти бяха известни тези неща-ти нямаше да имаш правото да ги откриваш!Да не би Тя да те упълномощила?!

Не е мое мнението ,че Дева Мария в момента не съществува. Виж сам какво казва Библията, а не хората:

Еклесиаст 9:5 5. Защото живите поне знаят, че ще умрат;

Но мъртвите не знаят нищо, нито вече придобиват,

Понеже споменът за тях е забравен;

Ако Дева Мария знаеше какво става, значи трябваше да бъде някъде. А тя къде е? Ето къде:

Йоан 5:28-29 28. Недейте се чуди на това; защото иде час, когато всички, които са в гробовете, ще чуят гласа Му,

29. и ще излязат; ония, които са вършили добро, ще възкръснат за живот, а които са вършили зло, ще възкръснат за осъждане.

Както виждаш, това са думи на Исус, а не мои.

Мъртвите, които са намерени праведни, ще възкръснат чак при Второто пришествие:

1 Солунци 4:16-17 16. Понеже сам Господ ще слезе от небето с повелителен вик, при глас на архангел и при Божия тръба; и мъртвите в Христа ще възкръснат по-напред;

17. после ние, които сме останали живи, ще бъдем грабнати заедно с тях в облаците да посрещнем Господа във въздуха; и така ще бъдем всякога с Господа.

Надявам се да имаш повече доверие в Бога, а да оставиш настрана човешките измислици.

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но нали според християните праведниците не отиваха ли в Рая? Свети Петър не ги ли разпределяше... Рай, ад, чистилище, ... Или всички си умират и после чакат векове и хилядолетия Второто пришествие, за да им се каже кой къде? И Свети Петър си седи без работа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но нали според християните праведниците не отиваха ли в Рая? Свети Петър не ги ли разпределяше... Рай, ад, чистилище, ... Или всички си умират и после чакат векове и хилядолетия Второто пришествие, за да им се каже кой къде? И Свети Петър си седи без работа?

Здравей, Жерав!

Както казваш , е така. "Според християните", това е точният израз. Но ни е според Библията. Ако се чете Божието слово, никога няма да се мисли, че починалите са в Рая или "ада". Те са в шеол, или в превод, в гроба. Всички починали са в гробовете. Не е точен изразът, че чакат да бъдат възкресени. Починалите просто не съществуват. Библията сравнява тяхното състояние с един сън без сънища, но не защото починалите спят, а защото един ден ще бъдат възкресени. И както от заспиването има събуждане, така и от смъртта ще има събуждане. Но е важно кой как е живял, защото според него ще участва или в Първото или във Второто възкресение. Който бъде възкресен при Първото възкресение ще живее вечно. А който бъде възкресен при второто, ще бъде осъден.

Колкото до апостол Петър, той също си е в гроба. Ще бъде възкресен при Второто пришествие , а сега не държи никакви ключове: нито от Рая, нито пък каквито и да е. Христос не му каза, че ще му даде връзка с месингови ключове, а нещо съвсем друго. Спасителят говореше за учението. Той каза, че ще му даде Божието слово, защото това е всъщност ключът за Небесното царство. "Думите дух са и живот са".

Благословена събота!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ми е смешно,когато виждам как разни хора приемат съвсем буквално всички "свети" писания...Но всъщност,да вярваш на нещо,втълпено ти от друг,е много по-лесно,отколкото сам да стигнеш до истината...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, Жерав!

Както казваш , е така. "Според християните", това е точният израз. Но ни е според Библията. Ако се чете Божието слово, никога няма да се мисли, че починалите са в Рая или "ада". Те са в шеол, или в превод, в гроба. Всички починали са в гробовете. Не е точен изразът, че чакат да бъдат възкресени. Починалите просто не съществуват. Библията сравнява тяхното състояние с един сън без сънища, но не защото починалите спят, а защото един ден ще бъдат възкресени. И както от заспиването има събуждане, така и от смъртта ще има събуждане. Но е важно кой как е живял, защото според него ще участва или в Първото или във Второто възкресение. Който бъде възкресен при Първото възкресение ще живее вечно. А който бъде възкресен при второто, ще бъде осъден.

Колкото до апостол Петър, той също си е в гроба. Ще бъде възкресен при Второто пришествие , а сега не държи никакви ключове: нито от Рая, нито пък каквито и да е. Христос не му каза, че ще му даде връзка с месингови ключове, а нещо съвсем друго. Спасителят говореше за учението. Той каза, че ще му даде Божието слово, защото това е всъщност ключът за Небесното царство. "Думите дух са и живот са".

Благословена събота!

Сън без сънища? Въз основа на кой библейски пасаж си вадиш тези заключения? Да прав си че който участва в първото възкресение ще живее вечно и ще царува с Христос но не си прав че при второто възкресение всички ще бъдат усъдени на смърт и за да не бъда голословен като тебе ще дам и цитат от библията на базата на който си правя тези заключения.

Rev 20:11 След това видях един голям бял престол и Онзи, Който седеше на него, от Чието лице побягнаха земята и небето, че не се намери място за тях.

Rev 20:12 Видях и мъртвите големи и малки, стоящи пред престола; и едни книги се разгънаха; разгъна се и друга книга, която е книгата на живота; и мъртвите бидоха съдени според делата си по написаното в книгите.

Rev 20:13 И морето предаде мъртвите, които бяха в него; и смъртта и адът предадоха мъртвите, които бяха в тях; и те бидоха съдени всеки според делата си.

Rev 20:14 И смъртта и адът бидоха хвърлени в огненото езеро. Това е втората смърт.

Rev 20:15 И ако някой не се намери записан в книгата на живота, той биде хвърлен в огненото езеро.

Забележи че ще има хора които се намират в книгата на живота и ако някой все пак не се намери тогава бива хвърлен в огненото езерото. Толкова кристално ясно е написано.

Само ще поясня че тезии събития чисто хронологично в отрковение стават след възкресението на светиите и 1000 годишното царство. Така че в този съд биват съдени абсолютно всички мъртви които не са взели участие в първото възкресение и някой от тях ще влезнат в живота.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ми е смешно,когато виждам как разни хора приемат съвсем буквално всички "свети" писания...Но всъщност,да вярваш на нещо,втълпено ти от друг,е много по-лесно,отколкото сам да стигнеш до истината...

Ами затова Библията е направена така,че всеки да си я тълкува за себе си :)

До каква истина искаш да стигнеш?Да видиш Бог,да се здрависаш с него?Е,това трудно ще стане

За това се нарича Вяра, а не нещо друго.Примерно ако вярваш че има извънземни(подчертавам казах примерно :) ) няма как да докажеш,че има... но и няма как да докажеш,че няма...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи когато някой почине всичко това, което ти казват: "Той сега е на едно подобро място" - вие не вярвате в това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи когато някой почине всичко това, което ти казват: "Той сега е на едно подобро място" - вие не вярвате в това?

Здравей, Жерав!

Важно е не какво казват хората, а кое е истина. Библията ясно казва, че починалите "не знаят нищо". Ако бяха някъде("ад", Рай), те щяха да знаят. Но те дори нямат представа за собственото си положение, а какво остава за другите:

"Йов" 14:12. Така човек ляга, и не става вече;

Докато небесата не преминат те няма да се събудят,

И няма да станат от съня си.

"Йов" 14:21. Синовете му достигат до почитание, а той не знае;

И биват свалени, а той не забелязва това за тях;

Ако беше някъде, нямаше ли да знае за синовете си?

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да разбирам ли, че всички във форума споделят мнението на Очакване?

Не-просто му гледаме сеира. :) С подобни цитати взети от тук-от там от Библията не може да се докаже нищо (или да се докаже всичко-зависи от гледната точка.Нали знаеш- "И Дяволът тълкува Светото писание както му е угодно...")

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не-просто му гледаме сеира. :rolleyes: С подобни цитати взети от тук-от там от Библията не може да се докаже нищо (или да се докаже всичко-зависи от гледната точка.Нали знаеш- "И Дяволът тълкува Светото писание както му е угодно...")

Здравей!

Аз нямам за цел да убеждавам хората в моята гледна точка. Това ,което пиша, е библейското разбиране. Никъде в Божието слово не пише, че починалите след смъртта си живеят. Може да погледнете дори и възкресяването на Лазар. Когато Христос казва на учениците си за смъртта на сСвоя приятел, не казва, че Лазар е в Рая или в "ада", а "Лазар заспа, но аз отивам да го събудя". Просто сравни смъртта на Лазар със сън. И тъй като учениците не разбраха какво им се казва, Христос поясни, че Лазар е мъртъв. Когато отиде да го възкреси, не извика приятеля Си от рая или от "ада", а му каза:"Лазаре, излез вън". Защо? Ако лазар беше в Рая, то Спасителят би трябвало да му каже, да слезе от небето. Ако беше в "ада", трябваше да го извика оттам. Но такова нещо не стана! Лазар си беше в пещерата и не знаеше, че е мъртъв. не вярвате ли? Защо след това не разказа какви прекрасни неща има в Рая? Или как са го набучвали на вилица в "ада"? Лазар не знаеше какво е станало през тези четири дни!

При всяко възкресение Христос не казваше, че този, когото ще възкреси, ще бъде върнат от Рая, а казваше, че ще го събуди!

А представи си, че наистина починалият беше наистина в Рая? Това нямаше ли да бъдеподигравка спрямо него, след като Христос го върнеше от прекрасните места, та да го кара отново да се мъчи да живее на тази грешна земя?! Имаше ли някой от възкресените да протестира, че е върнат от Рая? Не! А имаше ли някой от възкресените, който да казваше:"Ох, какъв ужас е в "ада". Как ме мъчиха! Добре ,че се отървах!". Каза ли някой нещо подобно? Не! защото никой от възкресените не беше ходил никъде. Починалите не съществуват! Те ще почнат да съществуват тогава, когато бъдат възкресени. Без живот, няма съществуване!

Никой компютър не работи без ток. Никоя кола не работи без гориво. Никой човек не живее без живот.

Ако смъртта означава съзнание, то тогава какво е животът? Замисли се малко. Теорията, че човекът съзнава след смъртта си всичко, е дяволска измислица и хули Бога. Библията казва, че :

"1 Тимотей" 6:16. Който сам притежава безсмъртие; обитавайки в непристъпна светлина; Когото никой човек не е видял, нито може да види; Комуто да бъде чест и вечна сила. Амин.

Разбираш ли това? САМО БОГ ПРИТЕЖАВА БЕЗСМЪРТИЕ!!! Всички хора са напълно смъртни и могат да живеят само чрез Бога. Когато ние получаваме живот от Него, живеем и съзнаваме. Ако Той спре жизнената енергия, ние преставаме да съзнаваме и умираме. При Второто пришествие ще се случи именно даването на нов живот на починалите и те ще почнат отново да съществуват. Но в момента просто ги няма!

Не е важно дали вярваш в това, за да бъде то истина. Ти можеш да отхвърляш съществуването и на електроните, защото не ги виждаш, но те съществуват. А вярата в задгробния живот не е християнство, а езичество.

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да разбирам ли, че всички във форума споделят мнението на Очакване?

Аз твърдо не съм съгласен с неговите свободни съчинение, базирани върху взети от тук и там стихчета извадени от всякакъв контекст. Абе то всъщност не са и негови, това си е чиста проба адвентна пропаганда. Няма искрен човек който да се занимава със задълбочено изследване на библията и да приеме тия научни фантастики. Наскоро четох работи за Елена Уаит, еми то направо косатата ти да настръхне от такива небивалици противоречия и лъжепророчества които тази женица е казвала и давала приживе. Дори има основание( да не кажа 100%, все пак не съм видял лично но от много места го чувам) да се смята че много от нейните "трудове" са били преписвани едно към едно от разни книги на други хора. Все повече и повече адвентни пастори има които я отричат но естествено веднага биват отлъчени то в противен случай ще се разпадне целият адвентизъм а предполагам се сещате че някои хорица не са заинтересовани от това.

Здравей!

Аз нямам за цел да убеждавам хората в моята гледна точка. Това ,което пиша, е библейското разбиране. Никъде в Божието слово не пише, че починалите след смъртта си живеят. Може да погледнете дори и възкресяването на Лазар. Когато Христос казва на учениците си за смъртта на сСвоя приятел, не казва, че Лазар е в Рая или в "ада", а "Лазар заспа, но аз отивам да го събудя". Просто сравни смъртта на Лазар със сън. И тъй като учениците не разбраха какво им се казва, Христос поясни, че Лазар е мъртъв. Когато отиде да го възкреси, не извика приятеля Си от рая или от "ада", а му каза:"Лазаре, излез вън". Защо? Ако лазар беше в Рая, то Спасителят би трябвало да му каже, да слезе от небето. Ако беше в "ада", трябваше да го извика оттам. Но такова нещо не стана! Лазар си беше в пещерата и не знаеше, че е мъртъв. не вярвате ли? Защо след това не разказа какви прекрасни неща има в Рая? Или как са го набучвали на вилица в "ада"? Лазар не знаеше какво е станало през тези четири дни!

Толкова груби интерпретации със словото само от яховистите и адвентистите съм виждал, кой си ти че да определяш какво е трябвало Исус да каже и какво не, не сме ли всички трева и пара в краката на Бог? Нека да видим какво писанието казва и по точно какво не казва .

Joh 11:43 Като каза това, извика със силен глас: Лазаре, излез вън!

Joh 11:44 Умрелият излезе, с ръце и нозе повити в саван, и лицето му забрадено с кърпа. Исус им каза: Разповийте го и оставете го да си иде.

Joh 11:45 Тогава мнозина от юдеите, които бяха дошли при Мария и видяха това що стори Исус, повярваха в Него.

Joh 11:46 А някои от тях отидоха при фарисеите и казаха им какво бе извършил Исус.

Както виждаме твоите свободни съчинения на тази тема са напълно неостнователни, защото в библията няма сведения Лазар да е казал каквото и да е, но това не значи че наистина не е говорил. Библията ни спестява всякаква информация относно това защото набляга на друго така че всякакво доказване чрез тази случка си е 4исто лицемерие. Един вид ти знаеш кво е станало макар че в библията не пише нищо по въпроса.

"1 Тимотей" 6:16. Който сам притежава безсмъртие; обитавайки в непристъпна светлина; Когото никой човек не е видял, нито може да види; Комуто да бъде чест и вечна сила. Амин.

Разбираш ли това? САМО БОГ ПРИТЕЖАВА БЕЗСМЪРТИЕ!!! Всички хора са напълно смъртни и могат да живеят само чрез Бога. Когато ние получаваме живот от Него, живеем и съзнаваме. Ако Той спре жизнената енергия, ние преставаме да съзнаваме и умираме. При Второто пришествие ще се случи именно даването на нов живот на починалите и те ще почнат отново да съществуват. Но в момента просто ги няма!

Не е важно дали вярваш в това, за да бъде то истина. Ти можеш да отхвърляш съществуването и на електроните, защото не ги виждаш, но те съществуват. А вярата в задгробния живот не е християнство, а езичество.

Ако ти знаеше какво пише в библията нямаше да твърдиш такива глупости...Безсмъртие и вечност са две съвсем различни неща, но атеистичната и комунистическа промивка си е казала думата

Ecc 3:14 Познах, че всичко що прави Бог ще бъде вечно; Не е възможно да се притури на него, нито да се отнеме от него; И Бог е направил това, за да Му се боят човеците.

и още това...

Ecc 3:11 Той е направил всяко нещо хубаво на времето му; Положил е и вечността в тяхното сърце, Без обаче да може човек да издири Отначало до край делото, което е направил Бог.

Ние няма да сме вечни от самосебеси а защото Бог го е решил и направил така, и кои сме ние да му се противопоставяме на намеренията, кой може да му каже що правиш?

Никъде в библията не се говори че човек не е вечен това е лицемерно учение което се издига над Бога и прави компромиси със словото за сметка на хуманизма.Смъртта е отделянето от Бога а не преставане на съществувание както комунистите и атеистите смятат. Всичко което прави Бог е вечно и ако ние изберем вечността без него това и ще получим, а всичко без него е смърт. То за това каза Исус "остави мъртвите да погребват своите мъртавци" защото те макар и живи физически бяха отделени от Бога което ги правеше мъртви още приживе. Именно и това е втората смърт окончателно отделяне от Бог за вечни времена.Целият проблем идва от неразбиране на думите смърт, безсмъртен и вечен и в следствие на това им се влага атеистично и комунистическо съдържание. Словото казва че за всяка празна дума ще отговаряме в съдния ден...

1Pe 3:18 Защото и Христос един път пострада за греховете, Праведните за неправедните, за да ни приведе при Бога, бидейки умъртвен по плът, а оживотворен по дух;

1Pe 3:19 с който отиде да проповядва на духовете в тъмницата,

И малко по надолу

1Pe 4:6 понеже затова се проповядва благовестието и на мъртвите, тъй щото, като бъдат съдени по човешки в плът, да живеят по Бога в дух.

Тук ясно се говори за някакви духове на непокорници в тъмница и проповядването на благовестието на мъртвите и това ли ще отречеш?

Редактирано от Sithrow (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще споделя още малко нахвърлени мисли относно смъртта.(Sorry за лошия офф топик)

Това че много хора ще съществуват цяла вечност лишени от Божието присъствие не ги прави безсмъртни защото само при Бога е живота

Mat 25:46 И тия ще отидат във вечно наказание, а праведните във вечен живот.

то за това Исус каза:

"Истина, истина ви казвам, ако някой опази Моето учение, няма да види смърт до века." или

"Аз съм възкресението и живота; който вярва в Мене, ако и да умре, ще живее; и никой, който е жив и вярва в Мене, няма да умре до века. Юдеите Му рекоха: Сега знаем, че имаш бяс. Авраам умря, също и пророците; а Ти казваш: Ако някой опази Моето учение, няма да вкуси смърт до века. "

"Истина, истина ви казвам, който слуша Моето учение, и вярва в Този, Който Ме е пратил, има вечен живот, и няма да дойде на съд, но е преминал от смъртта в живота. "

Какво имаше в предвид Исус тука? че който стане негов ученик няма да умре ли? Както виждаме не е това, защото и неговите ученици си отидоха от този свят и много негови последователи и днеска преминават.... но когато праведните умрат физически не биват отделени от Бога а напротив защото смъртта е точно това отделяне на Бога и хората което наблюдаваме дори и в този живот. В откровение виждаме една група от вярващи на които душите им си почиват под олтара.

Rev 6:9 И когато отвори петия печат, видях под олтара душите на ония, които са били заклани за Божието слово, което опазиха.

Rev 6:10 И те викаха с висок глас, казвайки: До кога, Господарю свети и истинни, не ще съдиш и въздадеш на живеещите по земята за нашата кръв?

Rev 6:11 И на всеки от тях се даде по една бяла дреха; и рече им се да си почиват още малко време, докле се допълни числото и на съслужителите им и братята им, които щяха да бъдат убити като тях.

Има много такива места не е само в откровение, както казва словото всяко нещо ще се потвърди най-малко от двама или трима свидетели...

Апостол Петър какво казва? Скоро ще престана да съществувам или нещо друго?

2Pe 1:13 И мисля, че е право, докато съм в тая телесна хижа, да ви подтиквам чрез напомняне;

2Pe 1:14 понеже зная, че скоро ще напусна хижата си, както ми извести нашият Господ Исус Христос.

2Pe 1:15 Даже ще се постарая щото вие и след смъртта ми, да можете всякога да помните тия работи.

Забелязвате ли че той сравнява физическото си тяло с хижа която скоро ще напусне...

Или нека да видим това което Апостол Павел казва:

Phi 1:21 Защото за мене да живея е Христос, а да умра, придобивка.

Phi 1:22 Но ако живея в тялото, това значи плод от делото ми; и така що да избера не зная,

Phi 1:23 но съм на тясно между двете, понеже имам желание да отида и да бъда с Христа, защото, това би било много по-добре;

Phi 1:24 но да остана в тялото е по-нужно за вас.

WOW! Това е просто размазващо! Апостол Павел не оставя място за никакво съмнение...

А историята която Исус разказа за богаташа и бедният Лазар? Да историята казвам не притчата, адвентистите имат нужда да е притча защото иначе целият адвентизъм ще отиде в пъкъла от където е и дошъл.... Исус в никоя притча не е използвал реални имена а тук дори споменева и Авраамовото лоно.

1Jo 3:14 Ние знаем, че сме преминали от смърт в живот, защото любим братята. Който не люби, остава в смърт.

Тук виждаме още веднъж потвърждение на това което казвам, че хората които приживе са отделени от Бога са в смърт, но когато гприемат христовото учение, преминават от смърт в живот и няма да вкусят от смъртта до века.

1Ti 1:17 А на вечния Цар, на безсмъртния, невидимия, единствения Бог, да бъде чест и слава до вечни векове. Амин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Sithrow, Ти съвсем си се оплел... Явно вече не правиш разлика между физическа смърт и духовна смърт(не "душевна" !). Но няма да коментирам цитатите ти, защото са няколко. Ако искаш, дай ги един по един. Само ще ти кажа, че с притчата за Лазар и богаташа окончателно доказваш, че вървиш към дъното. Няма да обяснявам на теб притчата, защото много добре си запознат с обяснението й. Но ще кажа на тези, които искат да мислят: ако това беше буквален разказ, то как "душата" на Лазар(нематериална!), ще си топи пръста във вода? Как нематериалната "душа" на богаташа ще усеща болки и ще има език, който да се намокри от водата? Как "душата" на богаташа, която няма нито очи, нито гласни струни, ще види Лазар и ще вика колкото й глас държи, та да я чуят на другия край на вселената? А освен това каква е задачата на Авраам? Да прегръща Лазар? Смешно е, че си бил толкова наясно, а сега ... Но, който отстъпи от истината.... Дано пък другите да се замислят! Всичко добро!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Sithrow,

Ти съвсем си се оплел...

Явно вече не правиш разлика между физическа смърт и духовна смърт(не "душевна" !). Но няма да коментирам цитатите ти, защото са няколко. Ако искаш, дай ги един по един. Само ще ти кажа, че с притчата за Лазар и богаташа окончателно доказваш, че вървиш към дъното.

Няма да обяснявам на теб притчата, защото много добре си запознат с обяснението й. Но ще кажа на тези, които искат да мислят: ако това беше буквален разказ, то как "душата" на Лазар(нематериална!), ще си топи пръста във вода? Как нематериалната "душа" на богаташа ще усеща болки и ще има език, който да се намокри от водата? Как "душата" на богаташа, която няма нито очи, нито гласни струни, ще види Лазар и ще вика колкото й глас държи, та да я чуят на другия край на вселената?

А освен това каква е задачата на Авраам? Да прегръща Лазар?

Смешно е, че си бил толкова наясно, а сега ...

Но, който отстъпи от истината....

Дано пък другите да се замислят!

Всичко добро!

С оглед на нещата които си написал ми се струва че към материализма клониш и се опитваш по материален начин да си обясниш Бог и духовното. Имам една новина за тебе.... няма да успееш. Почти съм сигорен че и 5 мин не отдели на това което съм написал.. нали? Това че стиховете които съм дал са няколко не виждам какво ти пречи да почнеш да ги коментираш? Карай ги подред ако искаш и като ги изкривиш достатъчно мога да пусна и нови, но като гледам е безсмислено...

Редактирано от Sithrow (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване