Премини към съдържанието
nqkakvoime

Компютъра не иска да буутва от флашката

Препоръчан отговор

омазах уин-а и реших да преинсталирам

направих флашката буутваща с        " Windows 10 Media Creation Tool "   изтеглен от сайта на Майкрософт

направих от Биоса да буутва първо от  USB-HDD (пробвах и с USB-FDD ...USB-ZIP..... всички възможни опции)

legacy-то е на enabled

usb controller е на enabled

къде бъркам .. цял ден се мъча . рестартирах около 50 пъти в опити компа да буутне от USB-то но нищо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А каква флашка направи UEFI или Legacy и съответно bios вижда ли я като устройство?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows 10 Media Creation Tool не ме е питал дали искам да е UEFI или Legacy

биоса ми вижда флашката като устройство

след като буутна от флашката и ми е появява един син прозорец  (логото на уин 10) и флашката почва да мига но нищо не се случва .... чакам 2-3 минути .. губя търпение и натискам рестарт бутона

Редактирано от nqkakvoime (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига вайкане с тва правене на специални флашки за UEFI или legacy BIOS! Достатъчно е флашката да е FAT32 форматирана, за да е съвместима и с двата фърмуера!

Какъв е тоя мистериозен компютър, че "не иска да зареди от флашката"?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах подобен проблем, след дълги опити при мен се оказа, че е  от флашката. Пробвах с друга и се получи. С проблемната после си играх с различни формати и много прграми за запис, но с нищо не ставаше. Беше някакво TDK. Сега го ползвам за пренос на файлове.

Редактирано от profan4o (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако знаете колко е лесно да се пре/инсталира от дял от твърдия диск...все едно си имате закачена постоянно флашка, но с висока скорост. Много рядко се случа да се овреди зареждащият дял (100-300MB), когато се налага използването на външен носител. Отделяте си едни 3-4GB от диска и пей сърце. Минимално изискване за размера на този дял - 600MB (само за целите на инсталирането и с уговорката, че iso файлът е на друг несистемен дял на диска).

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ExaFlop написа:

Ако знаете колко е лесно да се пре/инсталира от дял от твърдия диск...все едно си имате закачена постоянно флашка, но с висока скорост. Много рядко се случа да се овреди зареждащият дял (100-300MB), когато се налага използването на външен носител. Отделяте си едни 3-4GB от диска и пей сърце. Минимално изискване за размера на този дял - 600MB (само за целите на инсталирането и с уговорката, че iso файлът е на друг несистемен дял на диска).

И кое му е сложното на инсталация от флашка?!

Методите, които постоянно рекламираш във всички теми не са универсални и не са по-бързи от инсталацията от флашка. Да не говорим за имиджите, с всички инсталирани програми и настройки, които се връщат за броени минути, особено на SSD.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, baikolio95 написа:

И кое му е сложното на инсталация от флашка?!

Методите, които постоянно рекламираш във всички теми не са универсални и не са по-бързи от инсталацията от флашка. Да не говорим за имиджите, с всички инсталирани програми и настройки, които се връщат за броени минути, особено на SSD.

Забравяш и инсталацията чрез Hirren's boot. :D

За направта на буутваща флашка - Rufus. Избираш си за UEFI или BIOS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.