Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам проблем с heroes might of magic 3 на новия компютър, който е с windows 10. 2 хироса теглих от замунда и един си записах от флашка на брат ми и все излиза по следния начин. Самата картина на екрана е 3-4 сантиметра забита в ляво, а в дясно имам черна лента. От монитора изместих картината максимално на дясно но не е достатъчно. Монитора ми няма ауто настройка понеже е малко стар. Възможно ли е да е от монитора проблема? На стария компютър си тръгва нормално играта. Как играете HoMM3 на win10 ако може някой да ми помогне. Моля някой да помогне. Качвам снимки заснети от телефона понеже като ги направя чрез компютъра и ги постна на paint-a излизат все едно играта си е нормална.

20170812_172103.jpg

Редактирано от Станислав Желев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за начало я стартирай като администратор и дай съвместимост с Windows xp или Windows 7. Ако проблема не се решава просто ще я играеш по този начин. Да ви е честит Windows 10.

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Работи си нормално под Win 10x64.
Инсталира ли DX9.0C?
Сканирай със съветника за съвместимост.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

в DX диагностика пише че е dx12. Ако инсталирам 9 няма ли да повреди на другите ми игри пък и на филмите ми ? А как става това сканиране ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтегли и си инсталирай Heroes 3 HD patch - и не това не е пуснатата HoMM3HD, а пач който ти позволява да пуснеш играта на произволна от теб резолюция + strech filter + color mode. Проблема е, че играта ти тръгва на 800х600 и от тям ти се измества картината, от монитора трябва да имаш опция Adjust да ти центрира картината.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо просто не си купите играта от GOG? Там често старите игри са пачнати и пригодени да вървят на модерните Операционни Системи без да се занимавате с излишни машинации.

https://www.gog.com/game/heroes_of_might_and_magic_3_complete_edition

Самия релийз често попада в намаленията, а ако толкова не можете да отделите 10-20 лв. то релийза го има и из торент сайтовете, защото релийзите от GOG са без DRM.

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, B-boy/StyLe/ написа:

А защо просто не си купите играта от GOG? Там често старите игри са пачнати и пригодени да вървят на модерните Операционни Системи без да се занимавате с излишни машинации.

https://www.gog.com/game/heroes_of_might_and_magic_3_complete_edition

Самия релийз често попада в намаленията, а ако толкова не можете да отделите 10-20 лв. то релийза го има и из торент сайтовете, защото релийзите от GOG са без DRM.

точно ти на мен зе хероес  не ми говори за 10 -20 лв 

e  тоя  пробвай 

https://sites.google.com/site/heroes3hd/eng/download

иначе може ит монитора да е

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Станислав Желев написа:

в DX диагностика пише че е dx12. Ако инсталирам 9 няма ли да повреди на другите ми игри пък и на филмите ми ? А как става това сканиране ?

Не, няма да повреди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Yvan Sergeev написа:

точно ти на мен зе хероес  не ми говори за 10 -20 лв

И къде е проблема? И изобщо май цитираш това, което ти изнася без да прочетеш целия пост за кой ли път вече...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, B-boy/StyLe/ написа:

И къде е проблема? И изобщо май цитираш това, което ти изнася без да прочетеш целия пост за кой ли път вече...

не бре световен шампион съм по хероес 3 ако ме биеш ти давам 5 лева.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, Yvan Sergeev написа:

не бре световен шампион съм по хероес 3 ако ме биеш ти давам 5 лева.

И отново поредната глупост написана в поредната тема без да е свързана с проблема. И това, че си "шампион" на HMM3 не означава, че никой не може да те бие. В играта има голяма доза късмет особено ако се играе на Random Maps.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Емил Костов написа:

И отново поредната глупост написана в поредната тема без да е свързана с проблема. И това, че си "шампион" на HMM3 не означава, че никой не може да те бие. В играта има голяма доза късмет особено ако се играе на Random Maps.

че има късмет има кажи от  5 игри колко ще ме биеш ? 1-2  максимум с късмет и без късмет.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Yvan Sergeev написа:

че има късмет има кажи от  5 игри колко ще ме биеш ? 1-2  максимум с късмет и без късмет.

За твое сведение аз навремето съм бил геймър, и не съм спал с дни за да играя. Въпроса обаче в ТАЗИ тема е за помощ и проблем с игра, а не дали си световен, непобедим шампион. Това е все едно да се обадиш на доктора, че те боли глава, а той да ти разказва вицове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Емил Костов написа:

За твое сведение аз навремето съм бил геймър, и не съм спал с дни за да играя. Въпроса обаче в ТАЗИ тема е за помощ и проблем с игра, а не дали си световен, непобедим шампион. Това е все едно да се обадиш на доктора, че те боли глава, а той да ти разказва вицове.

аз винаги съм бил

но сега играя по- малко

нещо ме домързя да играя

на тази игра и знам кътните зъби.

проблемът на човека се реши, а остава нашия проблем-->

намери ми някой да ме бие 3 от 5 не се измъквай

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Yvan Sergeev написа:

аз винаги съм бил

но сега играя по- малко

нещо ме домързя да играя

на тази игра и знам кътните зъби.

проблемът на човека се реши, а остава нашия проблем-->

намери ми някой да ме бие 3 от 5 не се измъквай

Въобще не слушаш какво ти говоря. Явно искаш да те закучат с титлата "бот".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хубаво прав си

сега ми намери някой 

да ме бие   на хероес 3

единственото условие ми е  1-2 мин на ход. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от juveplu
      Здравейте , инсталирах  win10  и екрана ми остана свит . Как мога да го пазпъна до размерите на монитора ? Монитора е 23" а екрана е с по 1см свит от горе и от долу и с по 2см от ляво и дясно . Преди имах същия проблем във Win7  и за там знам как се разпъва , но тук е друго и не мога . Гледах няколко клипа във  Youtube ,  но там показват неща които вече са настроени точно така и няма резултат . Изглежда има нещо друго за настройка или пък самата видео карта е причината . Видеокартата е ATI Radeon HD 4600 която позволява до 1920 / 1080 , но аз не мисля че това не може да се разпъне до 23" монитор . Аз не разбирам има ли ограничение до колко инча монитор  ? 
      Моля помогнете как се разпъва екрана във  win10 ? Ако за това е необходима по добра видео карта коя е най ефтината която ще стане защото не съм геймър и ще ползвам компа за обща друга употреба и само искам да се разпъне екрана .
    • от Георги Констанинов
      Здравейте. Исках да пробвам десятката и за целта първо свалих една версия от замунда. Понеже нямам cd/dvd, буутнах iso файла на плашка чрез програмата "Rufus". При първия опит след "Press any key to boot USB.." ми излизаше черен екран с една долна черта, която премигаше само, като с течението на времето тя остава така,но фона вместо черен ставаше оранжев с бели успоредни черти с леко opacity, защото виждах как чертата продължаваше да премигва. Реших че е някакъв проблем със самия файл и изтеглих втори. Този път преминах етапите, "Press any key ..." и разделих дяловете,като избрах къде да се инсталира операционната система. Следващата стъпка беше, ако не се лъжа самото инсталиране, което си се изпълнява от компютъра (не обърнах внимание какво пишеше, защото просто видях,че зарежданещо). Нямаше ме известно време и като се върна видях снимката, на която пише модела на дънната платка, като  не реагираше нито на бутона DEL , нито на бутона TAB. Рестартирах и ако изчаквах да се покаже картина, после не реагираше на бутоните отново  (клавиятурата работи ). Показването на картината на, която пише American Megattrends трябваше още при самото пуснкане да натискам бутоните DEL или Tab . След  като се покаже мога да натисна DEL за Setup или F8 за BSS POPUP. И единия и другия да са натиснати не реагира на нищо и стой така както е, като само показва че влиза в setup-а i или е избрано Popup менюто. Колкото и да чакам все така си стой.

• от Ivajlo Angelov
      Здравейте,
      Имам един много неприятен проблем.
      Опитвам се да инсталирам Windows 10 от може би... 6 дни, но това е невъзможно.
      1 опит - пуснах го от стандартния инсталатор, който е автоматичния и на сайта на Майкрософт. Ъпдейт - 1 ден и една нощ, запецва на 99 процента и до там
      2 опит - същото положение
      3 опит - същото
      4 опит - От друг инсталатор на Уин 10, този с тъмно синята тема. Отново - запецва на проверка за ъпдейти цял ден
      5 опит - DVD и ISO изображение. Обяснянаа ми, че компютърътт вече използва Уиндоус 10. WTF?!

Моля ви се, кажете какво да правя - компютърът ми е на 4 години, Dell Inspiron, но вече е много бъгав и бавен. Казаха ми, че с Уиндоус 10 ще може да се използва повече. Защото за 6 месеца сменям 3 хард диска, компютърът се изключва сам, не може да се слуша музика на него, предава се на по-тежките програми и при работа над 1 час дневно ( а н мен ми трбява 9 часа на ден нон-стоп ) и така... Какво ще ме посъветвате да правя? Бих го отнесъл на IT-то, но сега с тези почивки ще трябва да чакам още 20 дена. 
    • от Gangosa
      Добър вечер .Дадоха ми лаптоп ASUS X540S бил с 10 .Не го гледах форматирах и по молба на клиента сложих 8.1 64 битов.
      По време на инсталация забелязох ,че не мога да мърдам стрелка ,защото няма .След инсталация не се показва стрелка.
      Пробвах с бутона fn+f9 май беше за заключване и отключване не се появява стрелка.Нямам и мишка да пробвам гледам драйвъри за този лаптоп само за 10 сега го проверих.Ще слагам 10 64 битов.После ще пиша.
    • от Янислав
      Добър вечер. От известно време имам лаптоп Hewlett Packard 15-R106NA. Вчера си закупих играта Counter Strike: Global Offensive. Видеокартата на лаптопа е 2GB, но "Специализираната памет" е само 64 MB (по-долу ще сложа снимки). Играта изисква минимум 258MG. До сега по-нови игри не бях пробвал, но при стартирането на Counter Strike, с минимални настройките, играта засича и просто върви на отделни картинки. С две думи, играта е невъзможна. Поразрових се в интернет и открих, че е възможно един вид увеличаването на "Специализираната памет" през BIOS-а на компютъра. Лаптопа ми е с 8GB рам и пишеше, че е възможно увеличаването до поне 1024MG. И точно тук срещам проблема си. Компютъра ми е с BIOS - Insydeh20 - Версия F.20, където не намирам абсолютно никакъв контрол над каквото и да било по компютъра, освен промяна на дата и час и още някой друга функция, но нищо свързано с видеото. Та, въпроса ми е как мога да получа достъп до "стандартния BIOS", който има достъп до всички настройки на компютъра или как по друг начин мога да увелича тази специализирана памет
      Основните параметри на лаптопа:

Свойства на видеокартата:

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.