Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Въобще не му светва лампичката да тръгне. Освен изгоряло захранване или повреда в пауър бутона, друго какво?

кабелите които трябва да идват от пауър бутона са включени там където трябва, не че съм 100% сигурен :) но там бяха пъхнати преди и си включваше?

Някакви идеи имате ли?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, kpetrov.ibox01 написа:

Въобще не му светва лампичката да тръгне. Освен изгоряло захранване или повреда в пауър бутона, друго какво?

кабелите които трябва да идват от пауър бутона са включени там където трябва, не че съм 100% сигурен :) но там бяха пъхнати преди и си включваше?

Някакви идеи имате ли?

Дава ли признаци на живот? Или не се чува нищо.:) Някакви симптоми?

Редактирано от acnekt (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, acnekt написа:

Дава ли признаци на живот? Или не се чува нищо.:) Някакви симптоми?

Не въобще, той не е мой, правили са големи каши и по софтвера и по кабелите и по дъното, но поне включваше.

Сега е все едно няма ток, никви признаци, поуър бутона му явно отдавна не е в ред и запецва, нз оттам ли нещо се е повредило нз..

Тоя дет го донесе сложил да бутва от флопи, махнал флопито, пробвал да инсталирва от флашки, вадил кабели и батерии и нз още какви довотии е правил. 

Редактирано от kpetrov.ibox01 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, kpetrov.ibox01 написа:

Не въобще, той не е мой, правили са големи каши и по софтвера и по кабелите и по дъното, но поне включваше.

Сега е все едно няма ток, никви признаци, поуър бутона му явно отдавна не е в ред и запецва, нз оттам ли нещо се е повредило нз..

Тоя дет го донесе сложил да бутва от флопи, махнал флопито, пробвал да инсталирва от флашки, вадил кабели и батерии и нз още какви довотии е правил. 

Дъното какво е? Виж джъмперите или другите кабели дали са свързани правилно, щом е пипано.

Редактирано от acnekt (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, acnekt написа:

Дъното какво е? Виж джъмперите или другите кабели дали са свързани правилно, щом е пипано.

То аз ги свързвах, принципно би трябвало да са свързани както трябва, след като по рано включваше. Кабелите от бутона са res pow, led hdd, не че съм сигурен къде трябва да се сложат, но ги сложих където пише rew pow и hdd, и се включваше, но след няколко поредни шътдоуна спря да се включва.

преди 6 минути, kpetrov.ibox01 написа:

То аз ги свързвах, принципно би трябвало да са свързани както трябва, след като по рано включваше. Кабелите от бутона са res pow, led hdd, не че съм сигурен къде трябва да се сложат, но ги сложих където пише rew pow и hdd, и се включваше, но след няколко поредни шътдоуна спря да се включва. Той е някакъв много стар комп, даже не мога да му извада предната пласмаса, щото умниците са я занитили отвътре и трябва или да се чупи или да се разглобява половината комп... а на мен за тва не ми плащат.

+ това въобще аз не знам какво е правено точно, но ми до гокара с лууп на стартъп рипеър и таман от консолата успях да стигна до сетъп, ново 20 стигна ли до там клавиатурата и мишката отказват и не мога да избера нищо и така след тва се шътдаунна и толкоз  беше .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, kpetrov.ibox01 написа:

А тия двете причини провери ли ги? Няма смисъл да се търси друго, преди да се пробват очевидните неща. 

преди 1 час, kpetrov.ibox01 написа:

Изключи буксата на power бутона и пробвай да го включиш като дадеш пиновете на късо. Ако и тогава не тръгне, пробвай с друго захранване. Според това е проблема, но трябва да се диагностицира, няма полза да се гадае на сляпо. 

Редактирано от Петко К (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Включи щепсела в контакта .

преди 2 часа, kpetrov.ibox01 написа:

свали му захранването и го сложи на  твоя компютър 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво значи големи каши по хардуера и софтуера? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Емил Костов написа:

Какво значи големи каши по хардуера и софтуера? 

Ами таквоз, детето нищо не разбира и е човъркал, вадил сменял разменял кабели, батерията незнам с кво я е стъргал. биоса го намерих с бут флопи без флопи и с лууп на систем репеър. Абе сигурно е от някоя спойка може да е откъм поуър бутона, ама не ми е работа аз да му оправям нещата безплатно...

И аз съм си правил каши, ама като не разбираш нищо да не е пипал...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, kpetrov.ibox01 написа:

Ами таквоз, детето нищо не разбира и е човъркал, вадил сменял разменял кабели, батерията незнам с кво я е стъргал. биоса го намерих с бут флопи без флопи и с лууп на систем репеър. Абе сигурно е от някоя спойка може да е откъм поуър бутона, ама не ми е работа аз да му оправям нещата безплатно...

И аз съм си правил каши, ама като не разбираш нищо да не е пипал...

Това за мен е достатъчно аз този компютър да не го пипам, защото после ще изляза АЗ виновния. Вече имах 2-3 такива случая. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, Емил Костов написа:

Това за мен е достатъчно аз този компютър да не го пипам, защото после ще изляза АЗ виновния. Вече имах 2-3 такива случая. 

Абсолютно +++

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.