Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Stoyannnov

MAC OS X Lion 10.7.5 Зависна на ... will be verified with apple

Препоръчан отговор

При опит за преинсталация MAC OS X LION 10.7.5 зависна на съобщението, че трябва да направи verification с apple, за да продължи инсталацията и така върти 5 часа вече. Wi fi има..... Има ли начин да се инсталира от външен носител?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Краткия отговор е "ДА". Ако мога с нещо да помогна? Предполагам, че става дума за оригинален MAC? Model?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да. Оригинален е.

Какви са стъпките, трябва да го инсталирам до сутринта, защото ми е нужен.

Модела мисля, че е Macbook Pro 13" A1278

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Muadib написа:

Какво ще ви помогне? Image образа на 10.7? 

Не Ви разбирам? Казвам, че това е оригиналната операционна система, с която е лаптопа.

Следвах тези стъпки, обаче зависна на Verifying with apple.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чудесно, че е оригиналната. Apple разпространява от няколко години безплатно операционната си ситема за всички потребители на MAC. Тази версия мисля, че беше платена ...Тя е оригинал. Ако бяхте написали модела, щях да знам дали мака е със DVD. Тези модели които имат DVD получават и дискове с инсталационен OS. Ако не разполагате с оригиналните дискове на мака, мога да ви сваля официален Image на тази версия на операционната система и през интернет да Ви го пратя. Записа остава ваш проблем.   

Ако имате познати с MAC те могат да направят това което аз ви предложих.

https://support.apple.com/en-us/HT202294

http://osxdaily.com/2011/07/08/make-a-bootable-mac-os-x-10-7-lion-installer-from-a-usb-flash-drive/

Редактирано от Muadib (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно обаче оправих проблема, оказа се, че датата и часа не са верни. Сверих ги през терминала с командата Data (monthdatetimeyear) пишат се слято числата, и инсталацията се потвърди и продължи. 

Благодаря за бързия отговор! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 8/14/2017 в 14:20, Muadib написа:

мога да ви сваля официален Image и през интернет да Ви го пратя. Записа остава ваш проблем.   

Aко  не е много нахално, има ли начин да получa Image на Lion, че моя се е повредил.

Записа остава мой проблем.

благодаря предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Swa On
      Здравейте,
      Имам стар МБП 17" 2011, на който наскоро реших да сложа Убунту наред с МакОС Каталина (неподдържана версия). След инсталацията на Убунту, то изтри ейпълският ефи буутлоъдър и оттогава не можах да стартирам МакОС. Лаптопът ми има проблем със АМД графичната карта, която допълнително затрудни положението. След доста опити успях да изтрия Убунту, но заедно с него се махна какъвто и да е буут диск. Остана ми само линукс конзола, от която нищо не мога да направя. Добре, че имам СД-ром към лаптопа и успях някак да подкарам Уиндоус 10. В момента се опитвам да създам буут флашка със МакОС, за да подкарам инсталацията, но за съжаление засега нищо не става. Системата не разчита флашката, направена от Уиндоус (заради разлика в партитишън формата).
      Създадох тази тема, за да попитам дали има някой, който би иска да ми помогне като ми прати флашка със инсталиран МакОС, направена на МакОС?
      В момента се опитвам да подкарам виртуалка, за да видя дали през нея мога да направя флашка, но се съмнявам да проработи.
      Бих бил много благодарен, ако някой се отзове. Който иска, може да драсне на лични, ако има такива тук. Ползвам сайтът за първи път.
      Поздрави
    • от Alexander Petrov
      Помогнете ми как да инсталирам последната версия на MacOs Sierra на лаптоп Asus x552mj и същевременно да имам Windows 10. Никога не съм го правил !
    • от ErethoroN
      Здравейте,
      Ще карам накратко - търся кутия от Apple Power Mac G5, която ще използвам за модинг проект, който планирам от дълго време.
      Приемам всичко - само кутия, цяла работеща или неработеща система, система с липсващи части - всичко съдържащо кутия в прилично състояние на разумна цена.
      Приемам предложения и оферти.
      Предварително благодаря!

• от ivo23
      Появи се проблем с телефонът ми htc Desire 820 Dual Sim. Давах го два пъти в сервизът на фирмата от която е закупен телефонът.
      Първият път беше за смяна на батерията и качване на БГ меню. Върнаха ми го без да са го тествали и се оказа, че че при поставяне на сим картите в гнездата не ги отчита, никаква връзка, нищо. Направи ми впечатление, че самолетният режим, като че ли не се изключва напълно. Батерията уж нова, а пада по-бързо от старата само на WiFi и без ползване за абсолютно нищо. Седеше си на шкафчето само. Върнах им го, оправиха до някъде нещата, но проблемът с батерията остана. Дори батерията започна да пада за часове без никакво ползване от 100% до 10%!
      Направи ми впечатление обаче, че след включване и изключване на самолетният режим този темп се забави и сега задържа за доста повече време ток.
      Предполагам, че при качване на бг менюто нещо са омазали.
      Има ли вероятност да сваля от някъде оригиналният софтуеър на телефона и да го преинсталирам напълно и да видя дали ще се реши този проблем?
      Благодаря предварително
    • от Teodor Georgiev
      Здравейте, днес докато разглеждам видях този нов модел на Xperia XA. Та не можах да немеря кой знай колко мнения във интернет и реших да попитам вас. Ако някой вече има такъв телефон какви са му впечатленията, на външен вид ми излгежда добре. Днес имах възможността да го разгледам. Въпроса ми е как се държи самия телефон, батерията издържа ли ден / два, забивали при по-голямо натоварване, и тн тк. Нека всеки който има впечатления от въпросния телефон да изкаже мнение. 
      ПП: Извинявам се ако вече има такава тема
  • Дарение

• Добави ново...