Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Работя във транспортна фирма и току що започнаха да се появяват някакви съобщения в АБВ пощата Mail Delivery System/ Subsystem, както и други най-различни. Очевидно това е спам или някакъв вид вирус, и препраща зловредни имейли и на наши клиенти. Моля кажете как да спра това нашествие. Благодаря предварително!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Petko Peev написа:

Здравейте! Работя във транспортна фирма и току що започнаха да се появяват някакви съобщения в АБВ пощата Mail Delivery System/ Subsystem, както и други най-различни. Очевидно това е спам или някакъв вид вирус, и препраща зловредни имейли и на наши клиенти. Моля кажете как да спра това нашествие. Благодаря предварително!!

Очевадно това не е спам а системни съобщения че дадено писмо не може да бъде доставено. 

Дайте повече информация като заглавните части на писмата и т.н.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, capnemo написа:

Очевадно това не е спам а системни съобщения че дадено писмо не може да бъде доставено. 

Същите са като на този клип. Човека обяснява какви са съобщенията и до колкото разбирам не са известие за неизпратена поща. А и получихме над 70 в рамките на 5 минути.

преди 13 минути, capnemo написа:

Screenshot_1_LI.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, Petko Peev написа:

Същите са като на този клип. Човека обяснява какви са съобщенията и до колкото разбирам не са известие за неизпратена поща. А и получихме над 70 в рамките на 5 минути.

Ако слушахте внимателно какво казва човека щяхте да разберете че не вие пращате тези съобщения, просто някой използва вашия адрес. Което вие няма как да избегнете.

Ако все пак имате съмнения че някой праща писмата използвайки вашия компютър изпълнете указанията от тази тема:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тей. Отговор няма, затова темата се маркира като приключена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Владиславов
      Помощ! От два дена компютъра се рестартира сам на всеки 5 минути. Проверявах с анти вирусната,анти троянската,трих регистри и т.н. Това се случи след един ъпдейт на компютъра. Уиндоуса ми е лицензиран.Помогнете!
    • от krasimirson
      Здравейте,
      След препоръка на @DarkEdge и като продължение на темата в раздела на Интернет и Wi-Fi, прикачвам логовете след сканиране с FRST. 
      Накратко, потенциално инфектираната система изпитва проблеми с Wi-fi връзката (бавен интернет, трудно връзване към Wi-fi, чести прекъсвания, висок пинг) като състоянието за последната седмица се влошава, прерастващо от бавна скорост до невъзможност за връзване към Wi-fi и негативно влияние върху интернет връзката на устройства в близост до потенциално заразеното. Пример за последното:
      При свързване на потенциално заразеното устройство (лаптоп) към Wi-fi, пингът на друго устройство (тестови лаптоп) в близост се покачва между 1000 и 3000 пъти като след кратко време пропада и интернет връзката му. Прикачен е скрийншот от Command Prompt тест на пинга: http://prikachi.com/...48/9322348n.jpg
      Предварително благодаря за отделеното време и помощ.

Addition.txt
      FRST.txt
      Моделът на лаптопа е Asus K555L, а OS е Windows 10. 
    • от Stoichev
      Здравейте! Напоследък лаптопът лагва и работи доста бавно. Ще бъда благодарен за помощта.
      Addition.txt
      FRST.txt
    • от Бисер Петков
      В другата тема  писах, че флашката е повредена след включването и в телевизор Самсунг. Има файл с име СМ0013 който си мисля, че е вируса според прояетеното в нета. Бях помолен да пусна тема тук и да прикача логовете за проверка: 

Addition.txt
    • от Бисер Петков
      Уважаеми приятели отново съм пред сага. Трета поредна флашка 64гб- марка Сан диск и Кингстън ми дават проблем. За какво иде реч след като кача видео фаилове гледайки ги на компа са перфектни като качество и бързина  но поставени в уж модерните телевизори започват да забиват и спира картината. въпроса ми е къде е проблема . Благодаря ви предварително.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.