Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, дано пускам темата в правилния раздел, ако греша, извинете ме. Вчера реших да си преинсталирам уиндолса, лаптопа ми е Asus. Изтеглих си уиндолс 7 ултимейт (с какъвто съм бил винаги), качих го на флашка. 

Махнах харда и го сложих на компютъра, за да си изтегля снимките и песните. Сложих харда в лаптопа, пуснах го, нагласих биос на флашка, тръгна инсталацията, стигнах до там където трябва да форматирам дисковете, но не ми зарежда нито "C", нито "D", изписва ми грешка, че нямам хард диск. Прекъснах инсталацията, извадих харда, сложих го пак, но този път лаптопа въобще не се пуска, от какво може да е? Вчера като махах хард диска и го дръпнах леко за черната лента, за да излезне и беше сложен много добре и трудно излизаше, а сега като го слагам и мърда напред назад и се вади, слагам капак и всичко, но не става, пак се вади напред назад. От какво може да е проблема, защо лаптопа въобще не се пуска? 

*лаптопа е на 7-8 години, не мисля че това е проблем, работеше си перфектно. 

*когато натисна копчето за пускане, зелената лампа свети, че е пуснат, но въобще не зарежда това "ASUS" и мелодията отначалото. Също така издава странни звуци, но не се пуска :no-no:

Ето снимка как съм сложил харда, всичко е както трябва?! 

IMG_4824.JPG

Редактирано от В. Христев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точен модел на лаптопа?
С функционалните клавиши като влезеш в биос вижда ли се харда?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, вече въобще не се пуска лаптопа, явно харда е заминал.

Махам харда и лаптопа се пуска, слагам го и не се пуска. Ето модел на лаптопа, доста е старичък... явно съм за нов хард? Кой ще ми предложите? Трябват ми 200-300гб, но да не е стар и бавен като моя..

IMG_4827.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи си някое SSD, ще мислиш, че имаш нов лаптоп. 250 гб има за около 170 лв. Също като закачиш харда на десктопа не се ли вижда, не дава ли нищо в Disk management?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е разликата между хард и SSD? Като закача харда въобще не се пуска лаптопа :( стои, зарежда, издава някакви звуци, пуска се перката от време на време.. май моя хард яко го мъчи...

Въпроса е, че не ми се дават толкова пари за "ssd", този лаптоп го ползвам за сърфиране в интернет, това искам, и да вървят добре клиповете, друго не ми трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си сигурен, че харда е умрял и дори и на десктоп машината не тръгва, какъвто и да вземеш за лаптоп  ще ти върши работа. Разликите със ССД може да ги намериш в гугъл, а и тука във форума има достатъчно писано.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да мисля че е от харда, ще видя дали ще се пусне на компютъра с устройството. Сега пак махнах харда и се пусна веднага..

Още едно нещо: като сложа харда и натисна копчето за пускане на лаптопа, трябва да държа копчето 3-4 секунди за да светне и да почва да се "пуска лаптопа", а когато махна харда, както натисна копчето загрява веднага и се пуска. Явно е от него? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пусни харда на декстоп машината и с HDTUNES сканирай за лоши сектори .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, В. Христев написа:

Каква е разликата между хард и SSD? Като закача харда въобще не се пуска лаптопа :( стои, зарежда, издава някакви звуци, пуска се перката от време на време.. май моя хард яко го мъчи...

Въпроса е, че не ми се дават толкова пари за "ssd", този лаптоп го ползвам за сърфиране в интернет, това искам, и да вървят добре клиповете, друго не ми трябва.

Тия звуци са от механиката на диска, опитва се да развърти, но не може, затова и лаптопа не успява да го иницализира и зависва. 

преди 24 минути, adersa написа:

Ако не се инициализира, няма как да стане. Ако проблема бяха само лошите сектори, то поне щеше да тръгне да зарежда ОС.

преди 1 час, В. Христев написа:

Кой ще ми предложите? Трябват ми 200-300гб, но да не е стар и бавен като моя..

Който си харесаш, но ти препоръчвам 1 ТБ. Разликата в цената между 500 ГБ и 1 ТБ е под 20 лв.

А, и всички лаптопски дискове са бавни ;)

Редактирано от Петко К (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом компа ти е на 7- 8г, харда ти е стар и за това ти прави проблеми, ще ти цикли при някои по съвременни Приложения/игри/, или там за каквото го ползваш.  Откъм избор на HDD не е зле да се насочваш към по-вискоките Обороти в минута за да не се бави самия диск, и да не усещаш циклене. 

Редактирано от RED ZONE 64 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Радослав Матев написа:

Вземи си някое SSD, ще мислиш, че имаш нов лаптоп. 250 гб има за около 170 лв

На лаптоп за 70-80 лева - диск за 170

преди 1 час, adersa написа:

И как да стане това, след като дискът забива машината по време на POST?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами какво като лаптопа е 70-80 лв? То и нов диск да му вземе пак ще е такава цената (70-80+ лв), друг вариант да си вземе втора употреба, но ако няма гаранция, може да изгори и с парите. ССД-то си е ъпгрейд отвсякъде, ако реши да ъпгрейдва лаптопа с по-нов може да си го запази или да си го ползва на десктопа. Все пак той си решава, но така или иначе, ако харда е заминал пак ще дава пари.

преди 16 минути, ExaFlop написа:

На лаптоп за 70-80 лева - диск за 170

И как да стане това, след като дискът забива машината по време на POST?

Автора не е уточнил кое забива по време на ПОСТ, дали лаптопа или десктопа, преди това е писал, че си е прехвърлил нормално всичко от харда. Ако е така може да не го е включил правилно нещо в лаптопа, от снимките не е ясно.

Редактирано от Радослав Матев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, Радослав Матев написа:

Автора не е уточнил кое забива по време на ПОСТ, дали лаптопа или десктопа

Добре е да се чете:

преди 2 часа, В. Христев написа:

Махам харда и лаптопа се пуска,

Какъв десктоп?

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги при подобни проблеми пускам Линукс на флашка,той е добър разузнавач:) и може да помогне с допълнителна информация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, ExaFlop написа:

Добре е да се чете:

Да де, така и не разбрах да го е закачал на десктопа след като е установил, че не работи. Също и е писал, че нещо като го включва в лаптопа е хлабав, може да не го е натиснал / включил правилно??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С някоя жива дистрибуция на Линукс би трябвало да разбереш къде се корени проблемът.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, благодаря на всички за съветите. 

Да, най-горе съм обяснил леко объркващо, извинявам се. Вчера си прехвърлих нещата и харда работеше, но зареждаше адски бавно. Пусна се лаптопа днес сутринта, изписа че няма хард и повече и не се пусна с този хард, а без хард се пуска. Явно му е дошло в повече и си е отишъл. Ще търся хард. 

Петко благодаря, ще се насоча към 1Т. Проблема е, че не знам каква скорост да търся, по-голяма от колко? 

Още веднъж благодаря на всички, благодаря за помоща и за съветите :). Остана да избера добър хард, до колкото разбрах е 2.5 инча. Лаптопа не държа да е бърз, трябва ми за интернет, сядам през 2-3 дни по 1 час максимум.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи пробвай харддиска на настолната машинка, защото и аз се хвърлих на хард веднага а беше проблема от дъното. Без хард се пуска със хард не иска, а лаптопа беше на месеци и аз се правих на майстор да сменявам дискове та после и гаранцията не ми приеха. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, проблема е открит, хард диска просто си беше заминал, благодаря на всички за отговорите и помоща :) 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.