Премини към съдържанието
Ivanov IP

рестартиране на компютър след подмяна на хардуеър

Препоръчан отговор

здравейте, имам интересен проблем. След подмяна на почти целия хардуеър компютъра се рестартира по време на зареждане на ОС. Грешката е на син екран. От старите ми компоненти оставих само хард диска и видео картата, а всичко останало е сменено. Когато поставя диска от старата конфигурация нама проблем, но въпросния диск не е мой за това трябва да установя защо се получава рестарт при моя диск. Диска е изправен и проверен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е покажи каква е грешката при синия екран и ще ти разрешим странния проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Ivanov IP написа:

От старите ми компоненти оставих само хард диска 

А инсталацията на Windows да не би да е старата? 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да инсталацията си е старата не съм преинсталирал понеже предполагам че уин7 има пакет със драйвъри за повечето компоненти или греша. Въпросът ми е по-скоро има ли начин да избегна преинсталация на машината.

WP_20170815_20_03_03_Pro.jpg

Редактирано от Ivanov IP
нова информация (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

0x7B - грешка от липса на драйвър за контролера на твърдия диск. Ако можеш върни диска в старата машина и деинсталирай процесора, а за ide/at контролера задай Standart SerialATA controller. 
Или влез в BIOS и задай Compatible за SATA контролера. И влез в безопасен режим на Windows.
Другият вариант е д си направиш флашка със Sergei Strelec на нея и с помощта на DISM++ изтрий драйвъра за IDE/SATA контролера. Рестартирай.  

А най-лесно става с помощта на sysprep преди сваляне от старото дъно. Виж тук:https://www.sevenforums.com/tutorials/135077-windows-7-installation-transfer-new-computer.html

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

благодаря за насоките. Ще драсна по-късно какво съм сътворил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Ivanov IP написа:

предполагам че уин7 има пакет със драйвъри за повечето компоненти

В известна степен е вярно, останалото е грешка. Драйвърите, които windows 7 и по-нови инсталират, са съвсем базови, колкото да се докара машината до базово работещо състояние. Драйвъри се теглят от сайтовете на производителите на съответните компоненти и се инсталират от потребителя, не от ОС.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

най добре чиста инсталация - като преди това си изтеглиш всички необходими драйвъри от сайтовете на производителите на съответните компоненти !!! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Петроff написа:

най добре чиста инсталация - като преди това си изтеглиш всички необходими драйвъри от сайтовете на производителите на съответните компоненти !!! :)

В случая може и е по-добре да се мине с Inplace Upgrade

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преинсталирах дяла с операционната система че имах важна информация в харда и се опасявах да не я загубя. Проблемът се реши.

Редактирано от Ivanov IP (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.