Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Днеска по новините по бТВ казаха да питаме доставчика си дали е криптирана нашата връзка против кибер атаки . Та то  хубаво е да питаш но се замислих това не е ли фирмена тайна и дали ще ми отговорят или ще ми теглят една майна за дето много питам ..

Също така казаха ако не са криптирани данните ми да помоля да ги криптират в отделен защитен комуникационен канал а кой ли знае колко солено ще ми излезе сметката

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, adersa написа:

Днеска по новините по бТВ казаха да питаме доставчика си дали е криптирана нашата връзка против кибер атаки . Та то  хубаво е да питаш но се замислих това не е ли фирмена тайна и дали ще ми отговорят или ще ми теглят една майна за дето много питам ..

Също така казаха ако не са криптирани данните ми да помоля да ги криптират в отделен защитен комуникационен канал а кой ли знае колко солено ще ми излезе сметката

Целта на доставчика е да ти предоставя интернет свързаност по договор и той се задължава да изпълнява тази клауза. Ако си мислиш обаче, че той ще ти защитава компютъра или вътрешната мрежа си се излъгал жестоко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

E ми и аз точно не мажах да разбера за какви данни става въпрос за ипто ли мак адрес ли не можах да чатна

Също така преди четох за оптиката , че и тя по някакъв протокол криптирвала връзката против кражби

Доставчика си доставя услугите отлично но като видях по новините как може да ни хакнат се стреснах през някакви си портове да проверяваме колко са защитени сайтове ала бала

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, adersa написа:

E ми и аз точно не мажах да разбера за какви данни става въпрос за ипто ли мак адрес ли не можах да чатна

Също така преди четох за оптиката , че и тя по някакъв протокол криптирвала връзката против кражби

Доставчика си доставя услугите отлично но като видях по новините как може да ни хакнат се стреснах през някакви си портове да проверяваме колко са защитени сайтове ала бала

Виж сега, доставчика си защитава интернет свързаността, която ти предоставя. Тоест защитава себе си от кибер или хакер атаки, но теб не те защитава. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По БТВ много непроверени глупости свързани с технологиите говорят. Преди няколко години, когато пуснаха voyo, организираха някаква кампания и говореха, че интернета трябвало да бъде със закон ограничен на 6 Mbps, за да се спре пиратството :D

• Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, velislavvasilev написа:

От БТВ наистина се изказват много неподготвени. А колкото до доставчисите, единствено за което предполагам говорят, е криптиране на връзката. Сиреч, някой да не ти снимфи трафика. Някой в мрежата на твоя доставчик. Действително е доста добра идея, но трудна за изпълнение. Ще трябва на всеки потребител да му бъде предоставен ел. ключ или нещо от сорта. Колкото до това как да разбереш дали ти е криптирана връзката, има много начини (катоWireshark) , но 100% не е. Поне аз не знам някой доставчик да предлага такава услуга. По-просто казано, по подразбиране никъде по света никой не предлага криптирана връзка. И всеки с достъп до мрежата ти може да гледа какво върви по нея. Като почнеш от адреси, сайтове, та свършиш с некриптирани чат съобщения, пароли и прочее. Поради тази причина е измислен https за web и т.н.

Доставчика не ти защитава мрежата. Това трябва да си го направиш ти САМ. Ако обаче искаш такова нещо ще ти излезе повече от солено.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, velislavvasilev написа:

Няма как сам да си защитиш предоставен от другиго интернет. Обаче нищо не пречи на доставчика да ти пусне един VPN примерно. Поне ще си 100% сигурен, че до сървърът му всичко ще е абсолютно криптирано. Също, пак не от теб зависи, ако някой си сложи твоето IP и направи комфликт, или и с MAC адрес. Ти нищо не можеш да направиш. Доставчикът е точно този, който е над потребителите и има контрол над услугата. От него зависи по какъв начин ще получаваш интернет, с каква скорост и как ще е подсигурена мрежата. Сам можеш да ползваш услуги, които предлагат криптирана връзка, да си направиш отдалечен сървър който евентуално я предлага и прочее. Например да си пуснеш собствен VPN на друг доставчик.  

Хайде де? Може да се защитиш много добре и то е като имаш елементарна култура за използване на компютър и интернет. Тази култура липсва на 90% от българина. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на мен преди ми изписа че друг в мрежата има като моето ип и нета ми спря сутринта се обадих и те ми казаха къде да вляза и какво да променя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Без умствен капацитет написа:

на мен преди ми изписа че друг в мрежата има като моето ип и нета ми спря сутринта се обадих и те ми казаха къде да вляза и какво да променя

Ха ха нъл уж си бил майстер на компУтрите ве...:D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 17.08.2017 г. в 13:56, nikssi написа:

Ха ха нъл уж си бил майстер на компУтрите ве...:D 

говоря ти отдавна 2007 год. / и кога съм казал че съм " майстер на компУтрите " че много съм руса

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.