Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Ще ъпгрейдвам компа за играта, която ще излиза този ноември Call of Duty WWII. Търся предложения за ГПУ, ЦПУ и захранване. За момента съм се спрял на RX 460 4GB и G4600, а за захранване си нямам и идея. РАМ-та и дъното се следните. Очаквам предложенията ви.

Untitled.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, bar3as написа:

Ще ъпгрейдвам компа за играта, която ще излиза този ноември Call of Duty WWII. Търся предложения за ГПУ, ЦПУ и захранване. За момента съм се спрял на RX 460 4GB и G4600, а за захранване си нямам и идея. РАМ-та и дъното се следните. Очаквам предложенията ви.

Untitled.png

От къде ще се поръчва? Какъв е бюджета? 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бюджета близък до тези модели, които споменах. За поръчка варио/никем.. не знам?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, bar3as написа:

Бюджета близък до тези модели, които споменах. За поръчка варио/никем.. не знам?!

Ти сам си си решил бъдещето. Защо питаш? Пита се, ако имаш пари и не знаеш какво да вземеш. В случая нямаш пари и вземаш това, което има за тия пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, bar3as написа:

Тия дето си ги споменал се продават сигурно в поне 10 000 онлайн магазина в момента, отделно други обяви. Като питам за бюджет искам да видя като отговор сума в лева или валута.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, eminem_vr написа:

Тия дето си ги споменал се продават сигурно в поне 10 000 онлайн магазина в момента, отделно други обяви. Като питам за бюджет искам да видя като отговор сума в лева или валута.

Човека каза Варио и Никем, това означава, че си е предопределил бъдещето. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да кажем около 250 за карта и 200 за процесор

Билдера защо се заяждаш? Тук питам и за вашите предложения, защото не съм много запознат с тези неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко Офф ама днес се обаждах във Варио да попитам за карти и казаха,че началото-средата на септември ще имат количества.Ако не бързаш може да вземеш нещо по-добро.
Иначе за WW2,Г4560/4600 и 1050ti предоволно ще ти върши работа.Rx460 приятел взе по рано и ги сравнявахме със моята 1050ti и радеона изоставаше при тежки игри Rise of the Tomb Rider,Gta V,Battlefield и тн.

Редактирано от Horatio Caine (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добро от това какво мога да намеря за 250лв.? Първо гледах за RX 560 2GB, а тя мисля, че излезе средата на май месец. После ги сравних с RX 460 4GB и тя май излезна по-добра, но дали да не се доверя на по-новата изработка, защото 560 е почти чисто нова излязла, а 460 излезна преди година?

Редактирано от bar3as (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено в този бюджет 460 при малко къстъм настройки ще получиш добри резултати.

Без име.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, bar3as написа:

Да кажем около 250 за карта и 200 за процесор

Билдера защо се заяждаш? Тук питам и за вашите предложения, защото не съм много запознат с тези неща.

Ами "заяждам се" е доста пресилено при това, което сподели. Това са най-евтините магазини. Избрал си най-евтиния процесор с 4 нишки, дето що годе става за игри. Определил си си и едни 250 лева за видеокарта. Какво повече да се добави, освен може би модела на тая видеокарта? Знаеш ли аз как избрах между АМД и НВИДИА при бюджет 270 лева? Отворих няколко сайта и погледнах колко кадри ще ми даде дадена карта при играта или игрите, които играя. След това прочетох какви са новостите при новата видеокарта ( тогава избирах между GTX750Ti  и r7 265) и прецених, че новата технология си е нова, както и новите функции. Затова и взех малко по-бавната NVIDIA след клок, въпреки че при играта, която играех, АМД щеше да ми осигури 60  fps. и тук въпросът бе, че намаляйки една единствена графична опция, аз получавах 30% повече кадри. На всичко отгоре тая настройка се вижда само в определени ситуации, а аз така не играех играта. Става въпрос за GRID 2  и настройката за отраженията по автомобилите. Караш ли от кабината, това е без значение. Ей затова и избрах GTX750Ti, едновременно с тогавашната поддръжка на Shadowplay. АМД никакви ги нямаше тогава и нямаха отговор на Shadowplay. Ей такива дребни неща определят избора. Не се сърди, но никой тук няма да знае какво точно искаш. Ти знаеш какво искаш. Прочети и избери. А ако не откриеш разлики, значи и няма смисъл от тема като тая.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както казах не съм запознат много с тези неща камо ли евтини или скъпи са магазините и затова помощта я очаквам от вас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, bar3as написа:

Както казах не съм запознат много с тези неща камо ли евтини или скъпи са магазините и затова помощта я очаквам от вас.

Ами това са евтините магазини + още един-два. Но цените на едно ниво. Това са икономични процесори и видеокарти, та ако те притеснява примерно шум или захранване, няма как да те притеснява повече. 1050Ti  не съм срещал за 250 лева скоро. По-скоро едно 100 лева отгоре. Вече ако намериш по-евтин процесор и добавиш за видеоакарта, може и да стане. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Баща ми е фен на CoD, но компа в момента е доста слаб и искам да намеря нещо, с което да подкарам новата игра. Картата изглежда ОК,  но за процесора не съм сигурен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тия пари няма какво да се чудиш толкова. Вече няма G4560 за 120 лева, така че остава тоя. Ето го с 8 лв. по-евтин, което не е съществена разлика:

https://www.pro-bg.com/product/CPU/CPU-INTEL-G4600-36GHZ3MBOX1151_164889.html

Картата също я имат:

https://www.pro-bg.com/product/Videocard/GIGABYTE-GA-VC-N1050OC-2GD-Videokarta-Gigabyte-GeForce-GTX-1050-OC-2G--GDDR5----kupete-ot----PRO-BG----_160521.html 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Звънни и до Варио и ги питай за http://www.vario.bg/zotac-geforce-gtx-1050-oc-zt-p10500c-10l   все пак е с 5 год. гаранция и безплатна доставка

Редактирано от Kamen Zhelyazkov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Kamen Zhelyazkov написа:

Звънни и до Варио и ги питай за http://www.vario.bg/zotac-geforce-gtx-1050-oc-zt-p10500c-10l   все пак е с 5 год. гаранция и безплатна доставка

След сравнение продукта на гигабайт излезе по-добър. Дали да не избера него, а и във варио го няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, bar3as написа:

След сравнение продукта на гигабайт излезе по-добър. Дали да не избера него, а и във варио го няма.

Как ги сравни , и с какво Гигабайт е по-добра :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, Kamen Zhelyazkov написа:

Как ги сравни , и с какво Гигабайт е по-добра :)

по-добра беше, но минимално гледах в сайтове и клипове

Захранване от същия сайт (ардес), ако може да ми препоръчате. Избирам го заради опцията на лизинг, защото излезнаха малко проблеми. Все пак, ако имате по-добри предложения пишете, докато не съм ги поръчал. (до 500 лева общо за 3-то неща)

Редактирано от bar3as (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

промяна в плана.. и сайта е десктоп.бг

айде само захранване ми остана предложете, че на тази тема нищо не разбирам

Untitled.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тая карта захранване не ти трябва.  Тя си взема своето от PCI-e слота. Препоръчват 300 вата, което на практика ще рече, че и 200 вата що годе качествено стига. Само че такива няма, та се насочи към най-евтиния Fortron например. Тоест, някъде 50-60 лева за захранване. Избягвай разни  за по 20-30-40 лева. Ориентация - колкото по-ниска мощността на захранването и по-скъпо, толкова по-добре ;) Обратното не важи. 500 вата за 50 лева не струват.

Примерно подобно би ти свършило добра работа за тая конфигурация. Естествено, за в бъдеще не. Само че бъдещето то е мъгляво с тоя процесор и с парите, които даваш, та няма какво толкова да се мисли. 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, bar3as написа:

Баща ми е фен на CoD, но компа в момента е доста слаб и искам да намеря нещо, с което да подкарам новата игра. Картата изглежда ОК,  но за процесора не съм сигурен.

преди 2 часа, bar3as написа:

промяна в плана.. и сайта е десктоп.бг

айде само захранване ми остана предложете, че на тази тема нищо не разбирам

Untitled.png

Младеж,не зная на каква възраст си,но има много условности в цялото уравнение.Похвално е,че родителя ти е фен на Call Of Duty сериите,но споменатата от теб игра все още не е излязла.Има бета версия,която ще претърпи промени със сигурност и ще стартира тестове на 25 Август за PS4 , дори не са обявени официалните изисквания за хардуера.Тоест сега ще купуваш части,като има вероятност да се окаже,че не отговарят на необходимото ниво за нормален геймплей.Не зная с какъв монитор разполагаш и каква е резолюцията му.Ако се позова на предните релиизи на Call Of Duty,ще бъде необходим значително по-добър процесор,графичната карта не е лоша когато се намалят настройките в менюто и изключиш част от филтрациите при Full HD.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.