Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.

Картата ми Sapphire HD7850 се повреди във възможно най-лошия откъм пазара момент.

Биоса просто спря да я вижда (каквото и да бутам по него) и се задейства вграденото видео. Уиндоуса също не я вижда. Малко преди проблема сложих най-новите драйвери, но не мисля че те са прецакали нещо по картата. Никога не е клоквана, и не съм я засичал да е вдигала температура. Купувана е втора ръка преди около 4 години. Захранването също е ок. Enermax 550w

Процесора е Phenom II x4 965 BE като е планирана смяна с някой от вариантите на Ryzen 7. Дъно, памет...

Играя и преигравам игри от рода на Crysis, Wolfenstein…

Очертава се възможност да купя след около седмица за около 260 евро (стига да не вдигнат цената)

Gigabyte AORUS RX 570 4GB

От няколко години не следя редовно новостите в картите и въпроса ми е:

Заслужава ли си за тези пари (ако останат толкова) картата като производителност/цена и марката?

Ако не, какъв избор имам за около 200 - 300 евро?

Фен съм на АМД, но не е задължително да е радеон.

В чужбина съм така че, линкове към бг сайтове не ми вършат работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата е решена.

Ремонтирах си картата, въпреки планираната смяна, поради липсата на нови карти на разумни цени.

Повредата се оказа банална. Пробит горен транзистор в едната фаза на VRM на чипа + два нулеви резистора на цена около 4 евро за всичко.

След месец чакане за нови части, монтажа им и последван едночасов тест с Furmark, картата си работи нормално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.