Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

С какъв кабел да свържа монитор BenQ Zowie XL2411 144 Hz с видео карта Palit nVidia GeForce GTX 950 StormX, за да получа 144-те херца рефреш рейт, които мониторът ми предлага ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Kanchor написа:

С какъв кабел да свържа монитор BenQ Zowie XL2411 144 Hz с видео карта Palit nVidia GeForce GTX 950 StormX, за да получа 144-те херца рефреш рейт, които мониторът ми предлага ? 

hdmi, като всеки друг монитор. Това не е извънземна техника понеже показва повечко кадри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и да не е извънземна, но с HDMI най-вероятно няма да изкара повече от 120 херца на 1080p (и то ако порта (и кабела) са в. 2.0). 

От спецификацията на монитора: 1920 x 1080 at 144Hz (DVI-DL)‎. Това DL идва от Dual Link, т.е., трябва ти такъв кабел (картата ти има такъв вход). Като го купи, в комплекта нямаше ли кабели? 

Другия вариант е Display Port, но монитора май няма такъв. 

Редактирано от Петко К (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Петко К написа:

Може и да не е извънземна, но с HDMI най-вероятно няма да изкара повече от 120 херца на 1080p (и то ако порта (и кабела) са в. 2.0). 

От спецификацията на монитора: 1920 x 1080 at 144Hz (DVI-DL)‎. Това DL идва от Dual Link, т.е., трябва ти такъв кабел (картата ти има такъв вход). Като го купи, в комплекта нямаше ли кабели? 

Другия вариант е Display Port, но монитора май няма такъв. 

https://en.wikipedia.org/wiki/HDMI#Version_comparison

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да де, с HDMI няма да изкара 144 херца, и аз това казвам :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Петко К написа:

Да де, с HDMI няма да изкара 144 херца, и аз това казвам :)

Е, да де. Трябва трижичен многожичен кабел от сплав от диамантен прах и платинени люспи изтъкани с тънка нишка чиста светлина за да прокара сигнал до твоя BENQ. И аз това казвам.

Редактирано от eminem_vr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, специално за тоя BenQ му трябва DVI-DL. Изрично си го пише на сайта. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, Петко К написа:

Не, специално за тоя BenQ му трябва DVI-DL. Изрично си го пише на сайта. 

Не, специално на тоя ще му свърши работа и hdmi. Иначе ако има изводите на картата може да си купува още кабели и да връзва. Може и в гугъл да пише.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок, явно си по-наясно от производителя на монитора :D 

ТОЧНО този монитор никога няма да изкара 144 херца през HDMI, а и HDMI по принцип не поддържа 144 херца. Даже в линка, който ти си дал, това си го пише, ама няма кой да го чете :D 

Кабели няма нужда да купува, трябва да има такъв в комплекта. 

Редактирано от Петко К (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Питам предварително, защото поръчах монитора и утре идва. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поръчал си xl2411 - единственият от гамата, който няма DisplayPort. Да беше нацелил xl2411p, щеше да си имаш DP 1.2, който без проблем си бута и 1440p на 144Hz(разбира се, ако машината ти може да ги произведе тия кадри на тая резолюция). DVI-D е решението в случая.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До 24 часа ще е тук и ще го пробвам с DVI-D кабел, ако не стане, ще пища тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вързах го с DVI-D и бачкат 144 Hz, мерси пичове. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега да питам понеже тонколоните са в близост до монитора, това безопасно ли е за монитора, някакви магнитни полета разбрах, че има, някакви звукови вълни ??

20170818_183431_Easy-Resize.com.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Kanchor написа:

Сега да питам понеже тонколоните са в близост до монитора, това безопасно ли е за монитора, някакви магнитни полета разбрах, че има, някакви звукови вълни ??

Ами нормално - нали идеята на колоните е точно да произвеждат звукови вълни?... :D 

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Kanchor написа:

20170818_183431_Easy-Resize.com.jpg

Не се притеснявай, но за по-добро звучене свали онова кафяво недоразумение на земята.

• Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

subwoofera li

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мъда...

Тоест да.

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от tishkoz
      Здравейте! Имам следния въпрос към вас.. Как да свържа домашното си кино към телевизора(трябва ми единствено и само да изкарам звук)!Ще покажа снимки на входове и изходи на двете неща 
      П.с телевизора няма 3.5мм букса за слушалки
      Дом.кино Panasonic SA-PT160 http://prikachi.com/images.php?images/779/9457779J.jpg 
      ТВ-LG43uj620v- http://prikachi.com/images.php?images/780/9457780P.jpg
    • от Емилиян Маринов
      Здравейте преди няколко дни се сдобих със стар монитор SyncMaster 753s, който работи, но просто не ми трябва втори монитор, а не искам и да го изхвърлям. Затова се чудех дали не мога да си направя нещо от него. Ако имате някакви идей ще се радвам да ги чуя. 
    • от Пламен Р
      Как да си направя повече HZ монитора , в  момента е 60 , а аз искам 120 или 144 със HDMl кабел съм  и монитора е samsung!
    • от Sharo2
      Здравейте.
      Надявам се да не съм объркал раздела.
      Имам микрофон Audio-Technica AT2022 и рекордер Tascam DR-44WL, но нямам кабел със който да ги свържа и ще ми бъде много полезно, ако ми препоръчате какъв кабел ми трябва. Ето линк към спецификациите на микрофона: http://www.audio-technica.com/cms/wired_mics/a2c67abf775c91bf/index.html и линк към спецификациите на рекордера: http://tascam.com/product/dr-44wl/specifications/ . Нов съм в тази свера и не съм наясно дали има разлика между различни видове кабели, това дали са balanced или unbalanced, и други евентуални характеристики. Микрофонът записва ubalanced сигнал, рекордера може да приема и balanced и unbalanced сигнал. Ето снимки от изхода на микрофона https://image.ibb.co/fU7mVG/20171212_164220.jpg и от входа на рекордера https://shop.musix.ch/images/products/orig/Tascam-DR-44-WL_O.jpg (ако така се наричат). Намирал съм във интернет кабели подобни на тези: Link_1 , Link_2 , Link_3 , Link_4 , и предполагам че на мен ми е необходимо нещо подобно. Отново, нов съм във тази свера и почти нищо не разбирам поне за сега. Също така може да ми е от полза ако сте от там и да ми препоръчате от какъв магазин мога да закупя такъв кабел в Пловдив (разбрах че във Конрад продавали такива кабели) или някакви онлайн магазини (български или чужди). Надявам се да не съм закупил несъвместим хардуер и да могат да се свържат микрофона и рекордера, но дори и да са несъвместими, рекордера все още не е разопакован, така че може да се върне или продаде (и да знам че щеше да е добра идея да питам преди да го купувам, но както и да е). Благодаря предварително за помощта!
    • от Joro Dimitrov
      Здравейте, имам следния проблем мониторът ми ACER V226HQL взе да се изключва до вчера нямаше никакъв проблем, но днес когато си включих компютъра, и когато си браузвах се излключи дава, че няма сигнал,но когато го включа(монитора) дава, че има и така през секунди понякога през минута, когато си поиска.Не знам защо се получава в рамките на няколко секунди се изключва, и когато го включа всичко е наред за около минута.Забелязах, че когато даде черен екран и натисна tab+alt картината се появява, но все пак е доста неприятно.Възможни ли е и да е от видео картата?Тя е RX 470 NA XFX BLACK EDITION.Благодаря преварително!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.