Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Кажете някой бърз и хубаво браузър. Ако може без Хром, Опера, ИЕ и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, KnoX написа:

......Ако може без Хром, Опера, ИЕ и т.н.

Не може. Препоръчвам Chrome. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Можете да опитате Palemoon portable - При мен работи много добре и бързо, независимо че рядко го ползвам.

https://www.palemoon.org/palemoon-win64.shtml

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Nedelcho Nedelchev написа:

Може да пробваш baidu браузър 

В никакв случай! Това е все едно да си инсталирате вирус!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да намериш по-лек от Системния> Тоест IE 11. Всички  други Напр. UC browser Mini  е смесица от Хром и Мозилла. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, ****** написа:

Можете да опитате Palemoon portable - При мен работи много добре и бързо, независимо че рядко го ползвам.

https://www.palemoon.org/palemoon-win64.shtml

Подкрепям Palemoon преди малко го инсталирах и съм много приятно изненадан:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки търси лек и бърз браузър. Но това, което всъщност трябва да търсите , са леки и бързи сайтове. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, bornofash написа:

Но това, което всъщност трябва да търсите , са леки и бързи

Операционни Системи, като Линукс например.

преди 17 минути, bornofash написа:

всъщност трябва да търсите , са леки и бързи сайтове.

Хахаха, Майтапчия :D   Недей да пишеш глупости.

Редактирано от RED ZONE 64 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, RED ZONE 64 написа:
преди 37 минути, bornofash написа:

Но това, което всъщност трябва да търсите , са леки и бързи

Операционни Системи, като Линукс например.

Айде, почна се - към туй копче един балтон.
Моля, не осирайте темата на питащия! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

прав си Иване, голяма изненада от тая портативка
вградени плъгини и бързина, която не съм очаквал от несистемен браузър

преди 46 минути, (_)(_)=====D написа:

Подкрепям Palemoon преди малко го инсталирах и съм много приятно изненадан:)

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, ExaFlop написа:

Айде, почна се - към туй копче един балтон.
Моля, не осирайте темата на питащия! 

Ти я „осра“ повече от нас.

Извода, който може да си извади от опита който споделяме, е че всички браузъри са еднакви и перфектен няма да намери. Днес иска лек и бърз браузър, утре ще пита защо не му вървят видеата и други работи. Понеже тая бързина е взета от някъде.

Може да не сме прави и ако кажеш защо, бих го обмислил и съм склонен да се съглася. Но биологичните нужди, за които повдигаш въпрос, няма нито браузъра, нито операционната му система да направят по-бързи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И кво? Отклоняване към линукс в темата е най-верния път, а, @bornofash. Вярно?

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SeaMonkey също е доста бърз, само че UI-то не ми хареса и затова го зарязах.

Има и по-минималистични като qutebrowser, само че той е за по-напреднали.

http://www.netsurf-browser.org/downloads/windows/

Като гледам и Нетсърф го има за Уиндоус, но с него можеш само пощата да си провериш и други такива дреболии.

Редактирано от bornofash (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, KnoX написа:

Лекотата/бързината върви с ограничена функционалност. Да се създаде двигател за браузър е скъпо удоволствие, затова, значимите проекти са много малко.

Все пак, тествай Qupzilla. Той е със сравнително добро съотношение между функционалност и разход на ресурси.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм с "Линукс" и "Файърфокс" с половин дузина разширения, повечето за сигурност.  Бави ми съвсем малко, но сигурността преди всичко.  На 12 окт щяла да излиза нова, 57-ма версия с нов двигател.  Когато някое от блокиращите допълнения не ми отваря хубаво сайт, ползвам Palemoon - на основата на " Файърфокс", но по бърз наистина!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, KnoX написа:

https://brave.com/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, jojopara написа:

Аз съм с "Линукс" и "Файърфокс" с половин дузина разширения, повечето за сигурност.  Бави ми съвсем малко, но сигурността преди всичко.  На 12 окт щяла да излиза нова, 57-ма версия с нов двигател.  Когато някое от блокиращите допълнения не ми отваря хубаво сайт, ползвам Palemoon - на основата на " Файърфокс", но по бърз наистина!

Не съм забелязал да е по- бърз и не виждам, как ще стане, след, като не поддържа многопроцесния режим. Еквивалентен е на стара версия на Firefox. При мен работи много по- бавно от текущите версии Firefox, въпреки, че консумира и по- малко памет. За което не ме е грижа изобщо, защото работата на паметта е да бъде ползвана. За стари машини е оправдано ползването му. Там е по- важно да работи изобщо, а не да работи бързо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, ExaFlop написа:

И кво? Отклоняване към линукс в темата е най-верния път,

Аз му споделям, как ще му е най-добре. Той си преценява по-нататък.

Редактирано от RED ZONE 64 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, RED ZONE 64 написа:

Аз му споделям, как ще му е най-добре. Той да преценява по-нататък.

Да смениш цялата операционна система си е доста по- радикално действие от това да тестваш нов уеб браузър. А, и човека не е споменавал, че търси нова/различна ОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 час, cybercop написа:

Не съм забелязал да е по- бърз и не виждам, как ще стане, след, като не поддържа многопроцесния режим.

Друго си е да пуснеш 200 нишки като хром и всяка да харчи памет и да ти тормози системата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, simtech написа:

KMeleon. Не зависи само от двигателя, а и от периферията.

Така е. Обкръжението има голямо значение, но без добър двигател не можеш да постигнеш много. Има един браузър - Midori, който ми харесва с опростения си интерфейс и нисък разход на ресурси. Но, въпреки това, заради доста стария си и оптимизиран за конкретна ОС двигател е много по бавен от Chromium или Gecko базираните. Може би към два пъти, субективна оценка. Каква ми е ползата, че заема малка част от 8GB памет, която ползвам. И без това 7 ГБ от нея са си постоянно свободни.

преди 13 минути, simtech написа:

Друго си е да пуснеш 200 нишки като хром и всяка да харчи памет и да ти тормози системата.

Това, че консумира памет за да върши работа, задължително ли означава, че ще ми тормози системата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, cybercop написа:

А, и човека не е споменавал, че търси нова/различна ОС.

Но не е споменавал и че НЕ тръси. Което означава, че е отворен към всякакви идеи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А фактът, че е указал "без ИЕ" какво ли казва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Славчо Хаджийски
      Здравейте приятели с днешна дата! Предупреждавам Ви:
      Внимавайте с Интернет!
      Защо казвам това? Защото днес мой много близък човек си забрави телефона и отиде на работа. Обади ми се с молба да го включа да се зарежда. Започнах да натискам копчетата му, за да видя състоянието на батерията. Появи се надпис „Телефонът се отключва с пръстов отпечатък“. Реших да го погъделичкам с моя.
      Очаквано изписа „Неуспешен опит.“ Но добави един прозорец, където беше публикувана моята снимка , Интернет и името ми. Както знаете аз не съм инкогнито в Интернет, а с физиономията си и с името си. Телефонът ме позна!?!
      БЯХ ИЗУМЕН!
      Вариантите са два:
      1.Моят отпечатък се намира единствено в Националната здравна каса, тъй като го положих веднъж, когато се лекувах в пловдивската болница „Света Мина“, по времето на министър Москов. Вероятно си спомняте, че той въвеждаше такава практика-вместо болният да разнася лични документи от кабинет на кабинет(които лесно може да загуби, най-вече защото априори е притеснен и вероятно разсеян), да се изисква от него само полагане на пръстов отпечатък.
      Вероятно въпросният телефон е направил връзка с касата.
      2.Чрез една от камерите си, телефонът е разпознал физиономията ми. Не познавам в подробности технологията на заключване на телефона с пръстов отпечатък, респективно дали тогава се включват камерите му, затова не съм сигурен дали е това.
      Приятели, ако ми позволите ще перефразирам Апостола: „ИНТЕРНЕТ Е В НАС И НИЕ СМЕ ВЪВ ИНТЕРНЕТа“
      Пазете се от Интернет и бъдете здрави!
    • от Klin411
      Здравейте имам рутер TP-LINK Archer C2 AC900. Тази сутрин ми светна лампичката за интернета в оранжево и няма интернет... какво означава като светне в оранжево?

• от Ivailo Mihalev
      Здравейте! 
      От известно време имам проблем със зареждането на определени страници в интернет.Винаги ми излиза ''няма достъп до интернет'' а реално имам интернет. Имам втори компютър който е на същия интернет и при него няма никакъв проблем със зареждането на определени страници.Реших че имам някакъв вирус и сканирах с Malwarebytes Premium и той откри няколко заплахи след което ги изтрих но нямаше резултат.Долу-горе 50% от страниците не ми ги отваря.

Поздрави!

• от 5FDP
      Здравейте, търся си интернет в София, широк център без договор. Можете ли да препоръчате нещо евтино10-12лв/месец, може и с предплата за няколко месеца?
    • от Станислав Великов
      Здравейте, от известно време имам проблем с wifi на рутера, когато се свържа с интернет ми казва "Ограничен достъп". Проблемът не е от рутера, защото и други хора се свързват, а и аз се свързвам с телефона ми, а при други мрежи нямам проблем. Моля за помощ. Благодаря!
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване