Премини към съдържанието
Yvan Sergeev

западните секти, веганството и др измишльотини

Препоръчан отговор

под чадъра  на нпо-та и по-та и нло-та

когато човек се храни , храната попада в стомаха и цамбурва в стомашния сок, неква  солна киселина където разгражда почти всичко и организма от там си взима каквото му трябва 

а останалото изхвърля по голяма и малка нужда .

веганството е измислено от продавачи на плодове и зеленчуци

да им върви стоката и да трупат кинтите в джобчетата.

за мюсулманството и  свинско не се яде щото било мръсно животно

ами то така  свинята  навсякъде  се е изхождала демек  нищо не трябва да ядат .

Редактирано от Yvan Sergeev (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ChemtrailsFrontSmoke.jpg

Американците ръсят с химикали за да изпедерастяват хората

• Харесва ми 2
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, Yvan Sergeev написа:

под чадъра  на нпо-та и по-та и нло-та

когато човек се храни , храната попада в стомаха и цамбурва в стомашния сок, неква  солна киселина където разгражда почти всичко и организма от там си взима каквото му трябва 

а останалото изхвърля по голяма и малка нужда .

да им върви стоката и да трупат кинтите в джобчетата.

за мюсулманството и  свинско не се яде щото било мръсно животно

ами то така  свинята  навсякъде  се е изхождала демек  нищо не трябва да ядат .

Все съм се чудил защо така смело вървим против природата си и собствените си тела. Не трябвало да ядем месо, защото.... не знам си какви причини. Застанете пред огледалото и огледайте лицето си. Къде са ви очите - отпред или отстрани? Хищник ли сте(месояден) или жертва(тревопасно). След това си огледайте зъбите. Зъби на тревопасно ли виждате или зъби на всеядно, което означава и месо, не само трева? В стомасите ни местото разгражда ли се?  С една приятелка наскоро спорихме. Тя ту става вегетарианка, ту започва да яде месо. Сега кърми и не се лишава от нищо. Питах я какво правят тревопасните по цял ден. "Пасат" ми отговори. А защо пасат? Тука запецна. Колко енергия се набавя от трева и колко от месо, пак ппопитах. И взе да й просветва. Ако бяхме вегетарианци щяхме още да висим по дърветата, да ядем плодове и да пасем трева и да се пощим. За друго нямаше да ни остава време. Ама не, аз съм модерен и съм вегетарианец, ако съм по-модерен съм веган.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявайте ама какво е това веган? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, nikssi написа:

Вегетарианци-екстремисти.

преди 2 часа, A.com написа:

Все съм се чудил защо така смело вървим против природата си и собствените си тела. Не трябвало да ядем месо, защото.... не знам си какви причини. Застанете пред огледалото и огледайте лицето си. Къде са ви очите - отпред или отстрани? Хищник ли сте(месояден) или жертва(тревопасно). След това си огледайте зъбите. Зъби на тревопасно ли виждате или зъби на всеядно, което означава и месо, не само трева? В стомасите ни местото разгражда ли се?  С една приятелка наскоро спорихме. Тя ту става вегетарианка, ту започва да яде месо. Сега кърми и не се лишава от нищо. Питах я какво правят тревопасните по цял ден. "Пасат" ми отговори. А защо пасат? Тука запецна. Колко енергия се набавя от трева и колко от месо, пак ппопитах. И взе да й просветва. Ако бяхме вегетарианци щяхме още да висим по дърветата, да ядем плодове и да пасем трева и да се пощим. За друго нямаше да ни остава време. Ама не, аз съм модерен и съм вегетарианец, ако съм по-модерен съм веган.

Уау, тази тема определено е с потенциал. :despicable-me-2-minion-6:

Между другото първият и засега единствен веган, покорил Еверест е българин.

преди 2 часа, A.com написа:

Ако бяхме вегетарианци щяхме още да висим по дърветата, да ядем плодове и да пасем трева и да се пощим.

Човек, аз не знам защо се е морил Дарвин въобще. Толкова просто било. Бамааму.

Редактирано от Мальчик Бананан (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки организъм е различен. Някой могат да ядат свински пържоли изпържени със свинска мас на висока температура до въглен и яйца на очи с много бял хляб. И за десерт халва. И кола за пиене.

Други пък се тъпчат със сладко, чипс. Трети от сутрин са на черешата.

Аз, ако иззям това лично не мога да се възстановя 1 седмица. Ако не и 2.  Промивки, лекарства, клизми, главоболие и ...............

На принципа опит грешка, след време се установява какво е добре за организма. Нека всеки сам си прецени какво да яде или пие?

Относно прасето и исляма. Пилешкото е лесно за пренасяне, не се нуждае от много ядене или вода. Това е много важно за номадите. Къде да пренесеш 20 пилета, къде 20 прасета.

Прасето пие много вода, пилето-не. А и пилето снася яйца.

Редактирано от acnekt (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, nikssi написа:

Модел на Lada май ! Не съм сигурен. Може и нещо от венеричните болести да беше. То много нови думи наизлязоха в последно време не мога да им хвана края.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Мальчик Бананан написа:

Човек, аз не знам защо се е морил Дарвин въобще. Толкова просто било. Бамааму.

Дарвин за едни други работи се е морил. :) Едни други се морят да (до)показват, че напразно се е морил.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Веган. ..вегетарианец,  нали знаете разликата? Иначе:

В сравнение с хората, които обичат да ядат месо, веганите и вегетарианците изпитват съжаление към животните, убивани за месо. Самата мисъл ги отвращава и диетата им не е провокирана от идеята за отслабване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В България не знам какво може да се яде.  Но за месоядните, ако не знаете, то вече навсякъде обикаля като градска легенда и 100 процента се чували или поне сте чели.

Киселото мляко се прави от свински желатин, малко нишесте генно-модифицирано, някакви аромати на химична основа, и млечна кисела остатъчен продукт от киселото истинско мляко. 

Сирене всеки знае, шкембе, тебешир. Сухо мляко, вода и някаква евтина мазнина, примерно палмово масло, може и свинска мас, емулгатори и много, ама много сол. Да не зрее тая помия и да мухляса, да се консервира, а и така тежи повече. 

Кайма не помня, беше отдавна. Когато ми разкриха тайната на каймата. Помня, че беше някакви върнати от магазина меса, много, ама много сол и много, ама много вода. За да тежи повече. Това, което се върне от магазина, уж развалена стока, се прави наденица или кренвирши. Когато идва проверка, всичко се бута в някакъв хладилник, докато проверяващите си заминат.

Редактирано от acnekt (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото е по-голям мозъка на едно животно,толкова по-големи простотии може да измисли.....та в този ред на мисли...май сме най-простите ...сред животните..

Добре че тоя,не е бил

image-3B66_5998364F.jpg

като тия

че много щяха да ядът само "3D"...на 3 ката...То бива да си с промит мозък,ама....почвам да си мисля,че вече така се раждат.....

Редактирано от NIKISHARK (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, A.com написа:

Дарвин за едни други работи се е морил. :) Едни други се морят да (до)показват, че напразно се е морил.

Добре, де, не се ли усети какво каза? Наистина?

Това с веганството не го разбирам, извратено ми е, ма.... хора всякакви. Аз и хората, и особено мъжете де не пият бира също не разбирам. Виж вегетарианството си е нещо съвсем нормално. Има един мит (поне, според мен е такъв), че месото доставя някакъв ензим, който е важен за мозъка и как вегетарианци и вегани били тъпи. Фейк нюз. Жалко, че Алберт Айнщайн не го е знаел. И Едисон, и Кафка. И да Винчи, и Лев Толстой....

Редактирано от Мальчик Бананан (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, Мальчик Бананан написа:

Добре, де, не се ли усети какво каза? Наистина?

Напълно възможно е да съм се объркал. Затова, ако не е проблем, ще ми кажеш ли каквоточно съм казал?

преди 32 минути, Мальчик Бананан написа:

Има един мит (поне, според мен е такъв), че месото доставя някакъв ензим, който е важен за мозъка и как вегетарианци и вегани били тъпи. Фейк нюз. Жалко, че Алберт Айнщайн не го е знаел. И Едисон, и Кафка. И да Винчи, и Лев Толстой....

Това за ензима може и да е мит, ама има едни вегани дето си затриват децата с това вегтанство. Написах го още в първото изречение в първия си коментар в тази тема: " смело вървим против природата си и собствените си тела". Ако е трябвало да сме вегетарианци или вегани сме щели да сме такива. Дали възрастен човек може да живее като не яде месо и всякакви животински продукти - доказано е, че може. Дали човек може да доживее до възраст, в която да провери дали може да живее като не яде месо и всякакви животински продукти? М?

Редактирано от A.com (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, A.com написа:

Напълно възможно е да съм се объркал. Затова, ако не е проблем, ще ми кажеш ли каквоточно съм казал?

Това за ензима може и да е мит, ама има едни вегани дето си затриват децата с това вегтанство. Написах го още в първото изречение в първия си коментар в тази тема: " смело вървим против природата си и собствените си тела". Ако е трябвало да сме вегетарианци или вегани сме щели да сме такива. Дали възрастен човек може да живее като не яде месо и всякакви животински продукти - доказано е, че може. Дали човек може да доживее до възраст, в която да провери дали може да живее като не яде месо и всякакви животински продукти? М?

Ами от това, което цитирах все едно казваш, че причината за прехода между маймуна и човек е месото. Иначе за веганството вече казах, че ми е извратено, като идея. И аз знам за веган, който без малко да си умори детето. Вегетарианството си е нещо съвсем различно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Мальчик Бананан написа:

Ами от това, което цитирах все едно казваш, че причината за прехода между маймуна и човек е месото.

Защо се е случил този преход, ако наистина се е случил, не знам. Обаче, хишниците се нуждаят от по-малко време за да си набавят храна. И храната им е много по-калорична отколкото тревата например. Съответно им остава повече време за други дейности(спане например :) ). Малко грубо звучи, но на тревопасните не им трябва много акъл за да си осигурят храна. Храната им нито бяга, нито се крие, нито се катери по дърветата или потъва в дън земя. Хищниците трябва да са далеч по-изобретателни, за да не умрат от глад. С други думи, това че сме месоядни е карало предците ни да търсят всевъзможни начин да уловят плячка, което е довело и до развитие на мозъците им. Това, че сме лишени от "естествен камуфлаж" също е предпоставка за развитие на мозъците ни. Въобще - търсиш начини да си осигуриш месо, за да оцелееш по-лесно.  При повечето тревопасни начините за оцеляване са им заложени генетично -  като са гладни пасат, като ги грози опасност бягат. И за двете дейности не се изисква особена изобретателност.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сори, но доста опростенческо. Поне в еволюционен план. Чисто психологически, преодоляването на пречка е трупане на опит. И от другата страна, жертвата тревопасно трябва да намира нови и нови начини за укритие от кръвожадните месоядни, нали? Колкото по-изобретателен и по-многоброен става хищникът, толкова по-изобретателен и всъщност повече, трябва да става бозайника.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той слона явно не чатка да се скрие пък къде ще го стори. :D

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Yvan Sergeev написа:

Само не разбрах защо да са западни сектите. Горе-долу всяка култура и религия си имат такива работи. Особено типичен пример е Индия, където 6-7 от 10 са вегетарианци, а има и такива религиозни групи, дето примерно даже картофи и лук не ядат. щото са мръсни.

преди 20 минути, Мальчик Бананан написа:

Колкото по-изобретателен и по-многоброен става хищникът, толкова по-изобретателен и всъщност повече, трябва да става бозайника.

Искаш да кажеш "плячката". Щото най-големите хищници обикновено са бозайници (примерно бели мечки, косатки) Но и това не ми се струва много вярно. Ако погледнеш в природата, обиковено плячката използва други средства. Изобретателността не е толкова полезна за самозащита, освен ако не говорим за вид с пъти по-интелигентен. Като цяло хищниците са по-интелигентни от плячката си. А и то е лесно да се предвиди. Популацията на плячката трябва да е много по-голяма - за да може хем да остава жизнеспособна, хем да изхранва хищниците. Тоест по подразбиране шансът да бъде изяден даден индивид е малък. От друга страна хищникът, дето не си намери жертва ще умре от глад на 100%.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Мальчик Бананан написа:

Сори, но доста опростенческо. Поне в еволюционен план.

Бръснач на Окам. :) Шегувам се. Далеч съм от мисълта, че ми е хрумнало нещо велико, което обяснява каквото и да е. :)

преди 4 часа, Мальчик Бананан написа:

И от другата страна, жертвата тревопасно трябва да намира нови и нови начини за укритие от кръвожадните месоядни, нали?

Но това не се случва. Заекът, зебрата, антилопата, елените, биволите и т.н. тревопасни бягат. Или се крият, опитвайки се да се слеят със заобикалящата ги среда. Има разни изключения, като кафърския бивол например, който освен да бяга знае и как да напада и да убива лъвове и хиени. Ама и той нищо ново не е измислил за собствената си защита. Бизоните пък, образуват кръг, в средата на който се намират малките бизончета, а рогата на възрастните сочат навън. Проблем за вълците, но не и за бледоликите. Следва грозна картинка.

767px-Bison_skull_pile-restored.jpg

Аз поне не съм чул, видял или прочел тревопасните да измислят някакви нови тактики за да се оттърват от преследващите ги хищници. Виж, хищниците трябва да са изобретателни иначе...

преди 4 часа, nikssi написа:

Той слона явно не чатка да се скрие пък къде ще го стори. :D

И от време на време лъвове си похапват по някой слон. Особено нощем. А мамутите и саблезъбия тигър са билии изтребени от едни доста по-дребни хищници.

преди 4 часа, flare написа:

а има и такива религиозни групи, дето примерно даже картофи и лук не ядат. щото са мръсни.

Стана ми интересно. Не ги ядат, защото са ги изкопали от земята ли? Предполагам същото важи за всякакъв друг вид "подземен" зеленчук.

преди 4 часа, flare написа:

Популацията на плячката трябва да е много по-голяма - за да може хем да остава жизнеспособна, хем да изхранва хищниците.

И новородените на плчаката за нула време са готови да следват майките си и стадото. При хищниците този процес отнема месеци и години. Придотата се е погрижила да има баланс, само ние си мислим, че сме по-велики и вървим с рогата напред.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, A.com написа:

Стана ми интересно. Не ги ядат, защото са ги изкопали от земята ли? Предполагам същото важи за всякакъв друг вид "подземен" зеленчук.

Доколкото разбрах да. Това индийци са ми го разказвали, макар че никой от тях не беше точно от тези. Но голяма част от тези, които познавам, наистина не ядат месо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, A.com написа:

767px-Bison_skull_pile-restored.jpg

Със снимки, като тази, разбираш колко е "еволюирал" човек. Най-жестокият бозайник. Иначе по темата, веганството и на мен ми изглежда измишльотина. Да не кажа нещо по-силно. Що се отнася до вегетарианството, ако го кефи човек, що не. Лично аз от време на време си почивам по няколко дни от месото и се чувствам много добре. Препоръчвам на всеки. Недостатък е обаче, че трябва да си готвиш (месни продуктти в готов вид под път и над път), за да ти е вкусно, а аз страдам от хроничен мързел... Иначе съм заклет месояд. От което обаче не смятам, че съм по-умен..:) И с месото и нашите магазини и заведения, винаги има шанс да се прецакаш доста лошо. Вчера един килограм варени воденички отиде за котките. Явно са били дълбоко замразени, след срок, а след това размразени и предлагани, като охладени. :mad:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 20.08.2017 г. в 16:28, Мальчик Бананан написа:

Със снимки, като тази, разбираш колко е "еволюирал" човек. Най-жестокият бозайник.

А, от нас по-тъпи жители на планетата Земя няма.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.