Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Описание на леновото :

Процесор: Intel Core i3-3110M /2.40Ghz
RAM Памет: 8GB
Видео Карта: ATI Mobility Radeon HD8750M 2гб-ДДР3
Твърд диск: 1000GB + 8GB SSHD
Размер Дисплей: 15.6' (1366 x 768 Pixels)
Цвят: Черен
производител: Lenovo

CPU: Intel® Core™ i3-3110M Processor (2.40 GHz, 3M Cache) 
Процесор: Intel Core i3 
Graphics: AMD MOBILITY™ Radeon™ HD 8570M 2GB-DDR3 
Видео: AMD Radeon 
Памет: 4096 
Твърд диск: 1TB+8GB SSHD 
Размер на екрана: 15.6'' LED-backlit HD (1366 x 768 resolution) 
Memory Type: DDR III 1600 
Optical: DVD±RW 
LAN: 10/100 
WiFi: 802.11b/g/n
Integrated Bluetooth®: Yes 
USB 2.0: 1 
USB 3.0: 2 
RJ-45 (LAN): Yes 
VGA port: Yes 
HDMI: Yes 
Card Reader: 2-in-1 
Battery: 6-cell 
Integrated camera: 720p HD webcam

Въпросът ми е дали мога да го подобря защото много забива,лагва,засича.Хора моля дайте линкове за видео карта която ще ми свърши работа на  лаптопа ми просто който разбира на ми пише и да ми каже кое мога да подобря по лаптопа . Искам по тежките игри да ми тръгват спокойно без да засичат и моля помогнете !!!!!!!! примери GTA 5 ASASSEN CREED PUGB  по големите игри който си заслужават . много ще съм ви благодарен !!!!!!!!!!

How To Install Folder Mod.png

Редактирано от ivanovr (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, ivanovr написа:

Въпросът ми е дали мога да го подобря защото много забива,лагва,засича.Хора моля дайте линкове за видео карта която ще ми свърши работа на  лаптопа ми просто който разбира на ми пише и да ми каже кое мога да подобря по лаптопа . Искам по тежките игри да ми тръгват спокойно без да засичат и моля помогнете !!!!!!!! примери GTA 5 ASASSEN CREED PUGB  по големите игри който си заслужават . много ще съм ви благодарен !!!!!!!!!!

Ако беше прочел, щеше да разбереш, че видео картите на лаптопите са запоени и не се сменят.
Колкото и УДИВИТЕЛНИ!!!!!! да сложиш, това няма да промени този факт.
Като искаш нови игри, взимаш по-скъп лаптоп.
Един за около 3000лв ще подкарва повечето!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 19.08.2017 г. в 5:24, simtech написа:

Ако беше прочел, щеше да разбереш, че видео картите на лаптопите са запоени и не се сменят.
Колкото и УДИВИТЕЛНИ!!!!!! да сложиш, това няма да промени този факт.
Като искаш нови игри, взимаш по-скъп лаптоп.
Един за около 3000лв ще подкарва повечето!

еее тва с запояването е баси тъпото....и ся тря да савам повече кеш файда но не съм го отварял да вида дали е запоена видео картата

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, ivanovr написа:

еее тва с запояването е баси тъпото....и ся тря да савам повече кеш файда но не съм го отварял да вида дали е запоена видео картата

Прочети тази тема и ще разбереш защо лаптпота не е напарвен за игри.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, ivanovr написа:

еее тва с запояването е баси тъпото....и ся тря да савам повече кеш

Това е лаптоп. Ще даваш. Лаптопите рядко подлежат на ъпгрейди, освен памет,твърд диск и карта за безжична мрежа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност има начин да ъпгрейднеш лаптопа, но до колко това ще е добре - не знам. Има външни PCI слотове, които може да свържеш към лаптопа и към този външен PCI Express слот да вържеш видеокарта. За целта обаче ще се разделиш напълно с мобилността на лаптопа. Иначе ще се нуждаеш от:

1. Захранване (което захранва само и единствено видеокартата).

2. Видеокарта (предлагам ти някоя втора употреба 750ti).

3. Външния PCI Express слот, който обаче едва ли ще намериш в България, затова трябва да чакаш доставки от чужбина.

Едит: Ще трябва да се разделиш и с Wireless картата на лаптопа, тъй като там ще се върже PCI Еxpress слота, тоест няма да имаш Wi-fi. За твое щастие мисля, че имаше едни USB Wireless флашки или нещо подобно, които играят ролята на Wireless картата, те могат да бъдат свързани към външния PCI Express слот.

Малко линкове:

1. Джаджата - https://www.banggood.com/EXP-GDC-Laptop-External-PCI-E-Graphics-Card-p-934367.html

2. Захранване - http://nikem-bg.net/computer-components/DeepCool-400W-80-APFC-GP-BZ-DN400/

3. Видеокарта - https://www.olx.bg/ad/video-karta-msi-geforce-gtx-750ti-ID6U2KP.html#5749719d5d

Редактирано от kyoshinn (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре да продаде лаптопа и да даде тези пари - 300+ лв за тези компоненти, лаптопа струва около 300 лв максимум, общо след продажбата ще има около 600-700 лв за някоя конфигурация втора употреба и монитор втора употреба за около 100лв, ако има LCD тв може и него да ползва за монитор, отколкото да се мъчи с това несигурно начинание, за което ще изхаби доста нерви да го направи, резултата пак няма да е като на десктоп машина с тази видеокарта. Освен това се препоръчва и външен монитор за това нещо, ако ползва дисплея на лаптопа ще има доста по-малко кадри, а и ще му трябват сигурно моднати драйвери. За около 1000 лв може да се намери приличен лаптоп втора употреба, който да става и за игри, за нов е малко съмнително.

Редактирано от Радослав Матев (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

kyoshinn, това е модване, а не ъпгрейд, по-скоро дори извращение за мен, защото губи преносимостта си, а гейминг на мижав лаптопски екран като цяло си е мъка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с последното, освен за екрана - няма как хем да е преносимо, хем да е с 40+ инчов екран :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 23.08.2017 г. в 3:15, kyoshinn написа:

Всъщност има начин да ъпгрейднеш лаптопа, но до колко това ще е добре - не знам. Има външни PCI слотове, които може да свържеш към лаптопа и към този външен PCI Express слот да вържеш видеокарта. За целта обаче ще се разделиш напълно с мобилността на лаптопа. Иначе ще се нуждаеш от:

1. Захранване (което захранва само и единствено видеокартата).

2. Видеокарта (предлагам ти някоя втора употреба 750ti).

3. Външния PCI Express слот, който обаче едва ли ще намериш в България, затова трябва да чакаш доставки от чужбина.

Едит: Ще трябва да се разделиш и с Wireless картата на лаптопа, тъй като там ще се върже PCI Еxpress слота, тоест няма да имаш Wi-fi. За твое щастие мисля, че имаше едни USB Wireless флашки или нещо подобно, които играят ролята на Wireless картата, те могат да бъдат свързани към външния PCI Express слот.

Малко линкове:

1. Джаджата - https://www.banggood.com/EXP-GDC-Laptop-External-PCI-E-Graphics-Card-p-934367.html

2. Захранване - http://nikem-bg.net/computer-components/DeepCool-400W-80-APFC-GP-BZ-DN400/

3. Видеокарта - https://www.olx.bg/ad/video-karta-msi-geforce-gtx-750ti-ID6U2KP.html#5749719d5d

Благодаря ти ще се опитам да напра нещо такова

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 24.08.2017 г. в 23:43, kyoshinn написа:

Щях да пиша още вчера, но забравих :D Ето едно полезно клипче - https://www.vbox7.com/play:f195860939

гледах го аз вчера ! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Намерих този адаптер случайно:

https://www.vali.bg/bg/product/11006/Конвертор-Estillo-Riser-Card-6-Pin-PCI-Е-x-1-към-PCI-Е-x16-USB-3.0

Мисля, че също е подходящ за целта и струва само 15 лв.

Вкъщи имам един стар Sony Vaio, който смятам да тествам с видео картата на настолния ми компютър.

Единствено ме тревожи, че процесора на лаптопа ще прегрее при игра, въпреки, че скоро го почистих и му смених термо пастата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от силвия димитрова стефанова
      Здравейте! Може ли да ми помогнете с точка II.6. Това е условието:
      Да се състави клас Страница BookPage Скрити член променливи: Номер на страница‐ число int; Съдържание – низ string; Публични функции: II.1.КОНСТРУКТОРИ – ЕКСПЛИЦИТЕН, ПОДРАЗБИРАЩ СЕ; II.2.ЧЕТЕНЕ/ЗАПИС II.3.ЗА РАЗМЯНА НА СЪДЪРЖАНИЕ НА СТРАНИЦА С ПОДАДЕНАТА КАТО ПАРАМЕТЪР РЕФЕРЕНЦИЯ КЪМ СТРАНИЦА; II.4.OPERATOR == СРАВНЯВА ПО ВСИЧКИ ДАННИ II.5.OPERATOR< ЗА СРАВНЕНИЕ ЗА ПО‐МАЛКО НА ПОДАДЕНИЯ ПАРАМЕТЪР ОБЕКТ С ТЕКУЩИЯ ПО НОМЕР НА СТРАНИЦА II.6.ПРЕОБРАЗУВА / ВРЪЩА НИЗ ОТ ЧЛЕНОВЕТЕ НА КЛАСА II.7.OPERATOR<<(ИЗВЕЖДА В УКАЗАН ИЗХОДЕН ПОТОК) II.8.OPERATOR>>(ЧЕТЕ ОТ УКАЗАН ВХОДЕН ПОТОК) Направила съм това:
      class BookPage { private: int NumberPage; //номер на страница string Contents; //съдържание public: BookPage(int numberPage, string contents) { NumberPage = numberPage; Contents = contents; } BookPage() { NumberPage = 0; Contents = " "; } const int& getNumberPage()const { return NumberPage; } const string& getContents()const { return Contents; } void setNumberPage(const int& sNumPege) { NumberPage = sNumPege; } void setContents(const string& sContents) { Contents = sContents; } bool operator == (const BookPage& book)const { return this->NumberPage == book.NumberPage, this->Contents == book.Contents; } bool operator < (const BookPage& number) { return this->NumberPage < number.NumberPage; } friend ostream& operator <<(ostream& out, const BookPage& book) { out << book.NumberPage << " " << book.Contents; return out; } friend ifstream& operator >> (ostream& in, BookPage& book) { cin >> book.NumberPage >> book.Contents; return in; } };  
    • от Siseayin
      Здравейте! Имам имам нужда от помощ. Някой добър по английски език може ли да ми помогне? Благодаря предварително!

• от Марио Проданов
      Здравейте на всички! Изпитвам проблем с лаптоп Toshiba Satellite L300 - не иска да стартира без батерия. Батерията е проблемна и е за смяна. Собственикът ме помоли да му разреша проблема - да стартира без батерия.   Това, което съм направил до момента: -разглобил целия лаптоп и направил проверка на всеки компоненет и лентови кабели. Всичко е наред с тях! -Проверил зарядното, защото собственика ми е докарал зарядно с 22V 4.5A, като по manual го дават 19V 3.95A. Тествал съм го с универсалното ми зарядно и съм го направил 19V 3.95A. Същата работа - не стартира! -Махнал съм 1 плочка рам памет и стартирах без нея- отново е така. Дори съм ги сменил 2-те пробно с моите. Не успех!     Моля за помощ и съвет! Ще съм благодарен на всеки един от Вас за помощта и изразеното мнение! Благодаря Ви за отделеното време и внимание! Поздрави!      
    • от Марио Проданов
      Здравей, колеги! Днес съседа ми докара лаптоп Asus SonicMaster и моето задължение е да му го преинсталирам на Windows 7. Понеже лаптопа няма външно устройство за DVD, защото общо взето моите инсталационни дискове са на Windows -  реших да си улесня нещата като си записах USB бутваща флашка с помощта на Windows 7 USB/DVD Tool. Всичко е ок. 
      BIOS - първо бутваща у-во на USB и запазих промените и напред. До тук добре. След като зареди надписа "Windows is loading files", когато зареди напълно сивата лентичка ми излиза синия екран, който ще видите на снимката. И до там. Пробвах всичко:
      - изключих всякаква защита на BIOS.
      -проверих бутващата флашка и на моите машини - всичко е точно 
      -опитах да въвеждам най-различни команди от advanced options в command prompt. 
      Лаптопът не е отварян. В момента има инсталирана ОС на Windows 10.
      Понеже не преинсталирам за първи път компютър или лаптоп ще помоля хората, които ще реагират с неадекватни въпроси и коментари - ДО ТУК! Просто излезте от форума. Трябват ми сериозни хора по въпроса.
      Моля Ви за помощ!
      Ако съм забравил нещо да добавя - моля да ме извините!
      Благодаря Ви за вниманието! 

• от mimko
      Купих он-лайн GTA5, как да я прехвърля на друг компютър?
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване