Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.

От доста месеци изпитвам страшно главоболие, отпадналост, липса на концентрация. Започнах да усещам една мускулна слабост, не мога да вдигам тежко, някакви супер леки неща сега ми се струват ебаси тежките. Започнах да получавам редовно мускулни крампи и мускулна треска от нищото. Боли ме всичко. И те такива неща. Реших да си направя изследвания на щитовидната жлеза и от резултатите забелязвам, че хем T4 е нисък, хем TSH-то. А не трябва да е така. Това сигнал за проблем ли е ?

shtito.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи отиди на доктор и престани с глупостите. Искаш да умреш или да се влошиш още повече. И къде ги прави тези изследвания? В анонимна лаборатория ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Kaто гледам така, резултатите ти са в нормите. Тоест, нямаш никакви проблеми със щитовидната жлеза. Излизай от филма и може да ти мине и главата. Доктора ще ти каже същото.

Баси, ако за всяко нещо дето ме боли тръгна да правя изследвания, ще трябва да се преместя да живея в лаборатория...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 19.08.2017 г. в 18:58, Atanas Pachov написа:

Здравейте.

От доста месеци изпитвам страшно главоболие, отпадналост, липса на концентрация. Започнах да усещам една мускулна слабост, не мога да вдигам тежко, някакви супер леки неща сега ми се струват ебаси тежките. Започнах да получавам редовно мускулни крампи и мускулна треска от нищото. Боли ме всичко. И те такива неща. Реших да си направя изследвания на щитовидната жлеза и от резултатите забелязвам, че хем T4 е нисък, хем TSH-то. А не трябва да е така. Това сигнал за проблем ли е ?

Интересно - хората са го написали черно на бяло : Моля, обръщайте се за тълкуване само към квалифицирани лекари : 

а първото, което правите е да питате за мнение във форум из интернет  ? 

shtito.jpg.8ad80165c325121661b6622ac3e9972b.jpg

Какво точно очаквате от нас ? 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко над долната граница са ти, което може да означава както, че ти няма нищо, така и че си хванал проблема в зародиш. По принцип, когато и двете са ниски, значи проблем в хипофизата. Иди  на еднокринолог, кажи му какво ти е и му покажи изследването. Няма да навреди да ти проследи състоянието и хормоните за определен период от време.

Редактирано от Гемето (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте пак. От две седмици насам, когато писах тук във форума, продължавам да съм в девета глуха.

Състоянието ми започва да се влошава. Вчера и днес ме изби на световъртеж, болки в стомаха и сърцебиене. Постоянно съм уморен, като парцал, постоянно спя и обикновенно 2-3 часа след като стана, ако не си легна пак, имам чувството, че ще се струполясам. Паралелно с това мускулната слабост още я имам. Сега не мога да вдигна и 5кг. Не мога да вървя, не ме държат и краката вече. 1.5 км ако издържа, ще е цяло чудо.

Опитах се да отида при личния, той ме отсвири, каза ми, че няма направления, и ми изписа хапчета за отделните симптоми, които нямат ефект, а нашите не дават да отидем на частно никъде, защото си мислят, че си самовнушавям и че ги разигравам. Викат ми, да не ги занимавам с глупости. Като цяло не им се занимава много с мене. 

Най-вероятно ще се звъни на 112, ако стане нещо по-сериозно.

Щитовидната жлеза можем да я изключим, защото пробвах да пия Л-тироксин и единствено станах малко по-превъзбуден, и тогава ги спрях. Върху мускулите и главоболието имаше съвсем слаб положителен ефект. Но явно не е от това, защото пак не може да се сравни с предишното състояние.

Не знам как ще бъда на 15 септември и как ще карам училище в такова състояние.

Редактирано от Atanas Pachov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не можем да изключим щитовидната жлеза, защото Л-тироксина не действа от днес за утре. Нужни са седмици, докато се нормализират нещата. Не те съветвам обаче да си правиш експерименти с лекарства на своя глава, особено с хормони. Евала на вашите.17 годишен младеж се чувства като дроб, ама си самовнушавал... Ти всъщност си още в юрисдикцията на педиатрите. Дано не го закъсаш чак дотам да се стига до бърза помощ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Нещата станаха още по-зле. Много ми е зле. Имам шум в ушите, като пищене. Започнах да усещам някакви странни неща - как летя, как все едно не съм стъпил на земята. Постоянно се потя. Преди малко ми прилоша, щях да припадна. И постоянно едно сърцебиене, едно гадене, едно виене на свят ! Не знам вече.

Опитах се да се разнообразя, отидох до Мезек, по пътеката за вр. Шейновец, но съм дроб сърма. Краката ми не ме държат вече.

Отидох до бърза помощ, измериха ми кислорода в кръвта, уредчето показа 98 , но с доста учестен пулс. Това го изключваме като възможност.

Ето снимка и на епикриза, с кръвна картина от престоят ми в болница, преди известно време. Там нещата са нормални ?!  По-точно визирам хемоглибина, кръвната захар, кислорода и т.н. т.е. не трябва да има хипоксия ? Защото всъщност имам симптоми за такава ?

bBvxRUB.jpg

Всяка помощ ще бъде добре приветствана !

Благодаря !

Ако Ви интересува закакво съм скрил някои работи - прекалено лични неща, които не искам хората да разбират. Иначе с една дума : паралелно с това преди години карах фобийно тревожно разстройство, със суициден опит. И сега се предполага, че може да е на психична основа нещата. Но не съм нито тревожен, нито депресиран, нито нищо.

Редактирано от Atanas Pachov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.