Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Кое охлаждане за процесор е по-добро?

Препоръчан отговор

Искам да сменя охлаждането на процесора. За сега съм се спрял на две - Thermaltake CL-P0114 или ZALMAN CNPS9500 AT. Кое от двете е по-ефективно? А може и други модели и производители да посочите. Процесора е Pentium D 820 2.8 GHz, дъното ASUS P5WD2 Premium.

Предварително благодаря.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно такова или евентуално такова би свършило добра работа cool.gif

Поздрави :)

П.П.Всъщност BIG Typhon-a е достатъчно добър,ако му се смени перката с по-ефективна.

Редактирано от kokomil (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ТТ-то според мен е по-добрия избор. Този модел на Зелман не съм го тествал лично, но от прочетеното по нета, гледам че хората не са много доволни от него - т.е. не че не охлажда добре, но на тази цена има по-добри решения. Виж и моделите на Тhermalright - мисля че Декада ги внасят. И още един достоен конкурент - Scythe Ninja, но не знам кой ги внася. Все пак зависи дали искаш да истискаш максимума от процесора ти. За умерен клок ще ти свърши работа и един Arctic Cooling Freezer 7 Pro, но за екстремни начинания избери някой от горните - Нинджата, Големия Тайфун или ХР120.

Едит:

Хехе, Коко бърз си. :)

Редактирано от Lyudmil (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих взел Zalman поради простата причина,че стои изправен и води потока въздух директно към задната част на кутията,където по принцип има вентилатор,който го изкарва навън.Недостатъка му е само както каза Lyudmil само цената.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и аз съм за ZALMAN ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този работи добре при мен, даже може и без вентилатор ако само разглеждам страници из Интернет или не натоварвам сериозно процесора.

http://www.noctua.at/inc/imageviewer.php?item=2&pnr=0

изкарал съм даже едно копче отзад на кутията да пускам на вентилатора по 6 или 12 или 0 волта ток. Е тука съм качил една снимка как изглежда вътре в компютъра ми:

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=25232

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Два градуса разлика струват ли 15$ повече?

Очевидно струват. Въпроса е колко хора биха си го позволили. Ако правиш конфигурация без компромиси да, иначе няма смисъл.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От прочетеното до тук по добър е ZALMAN-a. Но есе появява и друг играч - Tuniq Tower 120.

Вижте и тук.

Накой да може да ми каже къде, в коя фирма в София се предлага?

Благодаря!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ти препоръчвам: Тhermaltake Sonic Tower CL-P0071 + Thermaltake A1280 , аз във момента съм със такова и повече от 40 градуса в ненатоварено състояние процесора ми не вдига, а при 100% натовареност на процесора той стига макс 45 градуса.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
Аз ти препоръчвам: Тhermaltake Sonic Tower CL-P0071 + Thermaltake A1280 , аз във момента съм със такова и повече от 40 градуса в ненатоварено състояние процесора ми не вдига, а при 100% натовареност на процесора той стига макс 45 градуса.

Имам го в предвид и него, но ZALMAN CNPS9500 АТ (LED) е по-добър. Поне според няколко рвеюта, едно от които е цитирано и тук.

А, и още, къде евентулано мога да намеря и Scythe Ninja-та, че нещо в Интернет нищо не намирам. А не съм от София.

Редактирано от Ned_Drag (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Този работи добре при мен, даже може и без вентилатор ако само разглеждам страници из Интернет или не натоварвам сериозно процесора.

http://www.noctua.at/inc/imageviewer.php?item=2&pnr=0

изкарал съм даже едно копче отзад на кутията да пускам на вентилатора по 6 или 12 или 0 волта ток. Е тука съм качил една снимка как изглежда вътре в компютъра ми:

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=25232

А коя фирма в София ги продава?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам дали го продават в София и изобщо в България.

Може и от другите да си купиш ако се намират по-лесно, ако са направени по подобен начин ще охлаждат и те добре.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря! И аз ги открих. Има го и на склад. :-)

Но Tuniq Tower 120 май никъде я няма, не само в България.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не знам дали го продават в София и изобщо в България.

Може и от другите да си купиш ако се намират по-лесно, ако са направени по подобен начин ще охлаждат и те добре.

Намерих. Предлага ги "Кунторов ЕООД" http://www.kuntorov.com/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване