Премини към съдържанието
Mira Evtimova

китайско меню и приложения на леново s960

Препоръчан отговор

Здравейте, след системен ъпдейт на леново S960, изчезнаха всички гугъл услуги. Оказа се, че телефончето е купувано от алиекспрес или нещо такова, явно предназначено за азиатския пазар. Има ли начин да върна предишната версия? Предварително благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да изтеглиш GAPPS. Има такива за AOSP и за базираните - Cyanogen mod.
Със сигурност можеш да върнеш стария ром, но можеш и да го руутнеш, да изтриеш всички китайски приложения и да сложиш GAPPS.

Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мога да и напиша как да флашне стоков ром със  SP Flash Tool, но да къстъм ром ще е много по-добре за устройството.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Mr.n0b0dy написа:

Мога да и напиша как да флашне стоков ром със  SP Flash Tool, но да къстъм ром ще е много по-добре за устройството.

Но има и шанс някои неща да не работят както трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, simtech написа:

Но има и шанс някои неща да не работят както трябва.

Но във всички случеи работата на устройстовото ще е по-олекотана. Аз съм със последната версия на Cyanogen mod защото LineageOS все още нямат къстъм ром за моя модел. И потребителския интерфейс си бъгва понякога което е дразнещо, но търпимо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Mr.n0b0dy написа:

Но във всички случеи работата на устройстовото ще е по-олекотана. Аз съм със последната версия на Cyanogen mod защото LineageOS все още нямат къстъм ром за моя модел. И потребителския интерфейс си бъгва понякога което е дразнещо, но търпимо.

Има една тема за самсунг. Не само това бъгва. Новия Цианоджен няма SIM Контакти - не можеш да ги добавиш в телефонния указател, трябва да ги копираш в телефона и то не ти дава да ги копираш без външна програма, няма възможност в интерфейса.
Освен това няма приложение РАДИО и трябва да слагаш SPIRIT2, като ако го пуснеш без включени слушалки не ти казва да поставиш такива, ами бъгва звука на телефона. Не звъни. Трябва да поставиш и извадиш слушалки, за да се оправи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Mira Evtimova написа:

Изтеглих вече ром и го флашнах със sp flash tool. Никаква промяна

Не съм ви написал упътване как( а и без да следвате стъпки може да си брикнете телефона и да не се включи), първо трябва да се инсталират драйвери след това телефона се изключва и се вкарва във флаш режим с комбинация от бутоните за звука и ако компютъра ви го разпознае тогава пускате програмата и флашвате системата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Драйвър имам. С комбинация от клавишите за звук излиза това:

Capture.JPG

lenovo.jpg

преди 2 часа, simtech написа:

Можеш да изтеглиш GAPPS. Има такива за AOSP и за базираните - Cyanogen mod.
Със сигурност можеш да върнеш стария ром, но можеш и да го руутнеш, да изтриеш всички китайски приложения и да сложиш GAPPS.

Може ли по-подробно инфо, или някъв линк; не съм запозната:shy11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправих го. Изтеглих стара версия ром от 2014г. , в която пише, че има вградени гугъл апс. Благодаря за съдействието.

Редактирано от Mira Evtimova (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.