Премини към съдържанието
джо бързия

Проблем при инсталирането на Уиндоус 10

Препоръчан отговор

Здравейте пускам нова тема защото не намерих отговора на моят проблем. При чиста инсталация на уиндоус 10 от двд ми излиза този проблем....и не се сещам от какво е защото правя чиста инсталация, а не ми се е случвало.Ако някой може да каже защо се получава така?

еаояао 009.jpg

Редактирано от джо бързия (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С флашка или диск го инсталираш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Диск. Според мен е по-добре с диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Ивайло Костов написа:

LOL, инсталация с диск 2017-та?

LOL,  кой ползва за инсталиране флашки/dvd-та 2017-та?
А най-лесно става направо от install.wim  файла от твърдия диск. Няма DVD-та, няма флашки...

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм запознат с тези методи, ако искате разяснете по подробно, благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дал съм линкове към ресурс за четене. Четеш и където нещо не разбереш - питаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за линковете. Свършиха ми работа. Използвах показания от вас начин, снимките към текста също бяха полезни. Имам друг въпрос, а той е следния: как да се отърва от всички остатъци от предишната ос: уиндоус 7 ултимат, и да си остане само сегашната 10-ка. Метода със премахването на ,,стартирай инсталация" при влизане в системата го приложих и за уиндоус 7 ултимат, защото ми се появява винаги като опция, но се чудя как да се отърва от всички остатъци от старата система. "Ей така за всеки случай,, както се казва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С помощта на cleanmgr:
http://www.winhelponline.com/blog/disk-cleanup-not-listing-previous-windows-installation-old-windows-10/

Упс, май не разбрах - имаш дял с Windows 7 и дял с Windows 10 и запис за зарежданер (бутване) на Windows 7, да? Изтриваш дела с Windows 7 и ако си ползвал EsyBCD го стартираш, в менюто за редактиране на зареждащото меню, осветяваш реда с Windows 7 и кликвяаш горе бутона Delete (Изтрий)

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не. Аз не се обосновах достатъчно добре. Използвах начина на инсталиране без външен носител но при инсталацията форматирах от опцията дяловете както винаги. Само че после при всяко влизане в Уиндоус ми излизаха три опции:

Уиндоус 10

Уиндоус 7

Стартирай инсталация

И аз използвах преди малко начина показан със изтриването на стартирай инсталация. Просто се чудех ако има някакви остатъци от старата система как да ги премахна, защото съм гледал информативно преди време клипове в нета, обаче беше отдавна и не се сещам къде точно в настройките(които вече прерових но не видях) се изтрива остатък от предишна ос. В смисъл преди преинсталирах винаги от диск, а сега от самия Уиндоус, затова питам. Надявам се да съм бил по ясен. В момента съм със  Уиндоус 10.

Редактирано от джо бързия (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А, и още един въпрос: какво е това постоянно рестартиране което ми изписва на екрана заради хардуерни промени?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталиране/обновяване  на драйвъри...С толкова инфо - толкова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.