Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Дъното ми е h110m-dgs на asrock, а процесора celeron g3900, скоро ще имам pentium 4600 и разглеждайки в нета видях, че ще трябва да ъпдейтна БИОС-а, за да разпознае новото гпу. Как ще стане това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като си изтеглиш от сайта на производителя необходимия (точен) файл. Като гледам, за твоето дъно, последната версия на BIOS е 7.40.

След това (и според изтегления файл) имаш три възможни метода: директно от BIOS (instant flash), чрез bootable USB (DOS) или под Windows.

Мисля, че първия метод е най добър. При всички случаи, компа трябва да е захранен през сигурен UPS със заредени батерии - прекъзването на процеса в повечето случаи води до големи преблеми с дъното (често фатални)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как се ъпдейтва BIOS на Asrock под Windows

Изтегляне на BIOS

Version Date Update BIOS Under Size Description How to
Update
Download From
7.40 3/31/2017 Instant Flash 5.86MB Improve DRAM compatibility. How to Update dl-yellow.gif
Asia
dl-green.gif
Europe
dl-green.gif
USA
dl-yellow.gif
China
7.40 3/31/2017 DOS 5.90MB Improve DRAM compatibility. How to Update dl-yellow.gif
Asia
dl-green.gif
Europe
dl-green.gif
USA
dl-yellow.gif
China
7.40 3/31/2017 Windows® 6.46MB Improve DRAM compatibility. How to Update dl-yellow.gif
Asia
dl-green.gif
Europe
dl-green.gif
USA
dl-yellow.gif
China
Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, street racer написа:

Мисля, че първия метод е най добър. При всички случаи, компа трябва да е захранен през сигурен UPS със заредени батерии - прекъзването на процеса в повечето случаи води до големи преблеми с дъното (често фатални)

Това добре, но не всеки има 100 или 200 лева за UPS. То така се обезсмисля конфигурацията, която си е купил. И чак толкова не е фатално да се ъпдейтва BIOS  или Firmware. Винаги се налага и ако всеки път се търси UPS...по-добре изобщо да не се занимаваме с компютри, а да си търкаме телефона. За една минута 200 лева за UPS...ами то по-добре да си купи две резервни дъна като своето и ако нещо стане, директно да сменя ;)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1-во - Свестен UPS за 200 лв. няма

2-ро - Всеки си решава сам за себе си! Аз не префлашвам нищо, различно от телефон/таблет, без да е закачено на UPS

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това дъно струва много по-малко от 200 лв. Според мен трябва да се има известно доверие в електрическата мрежа, но това при условие че не е правила проблеми скоро време. Едно флашване става бързо и вероятността да стане нещо е минимална. Доста пъти съм флашвал дъна и нито веднъж не съм имал проблеми.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

няма ли да му е по лесно да го ъпдейтне през виндовс и после да сменя карантиите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички ангажирали се да помогнат. Пробвах с Instant Flash, всичко зареди и мисля, че стана. Трябва ли да има промяна в облика или не?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Еркан Ердинчев написа:

Благодаря на всички ангажирали се да помогнат. Пробвах с Instant Flash, всичко зареди и мисля, че стана. Трябва ли да има промяна в облика или не?

Aко имаш в предвид "облика" на Windows - не! Няма много общо между двете неща. Облика на самия BIOS, може и да има някои минимални разлики

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, street racer написа:

Aко имаш в предвид "облика" на Windows - не! Няма много общо между двете неща. Облика на самия BIOS, може и да има някои минимални разлики

Имах предвид за този на БИОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В голяма част от случаите, няма никаква разлика. BIOS (Basic Input/Output System) най-общо казано, отговаря за първоначалното инициализиране на наличния хардуер и намирането и стартирането на OS. В този смисъл, визуални разлики в интерфейса почти няма!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, ако имам проблеми в идните дни ще пиша пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, street racer написа:

В голяма част от случаите, няма никаква разлика. BIOS (Basic Input/Output System) най-общо казано, отговаря за първоначалното инициализиране на наличния хардуер и намирането и стартирането на OS. В този смисъл, визуални разлики в интерфейса почти няма!

Напротив, разлики може да има и то големи, ако BIOS  не е ъпдейтван никога, а междувременно са се повили десетина нови версии. Разликите могат да бъдат не само в наличните опции, а и в началния екран. Случвало ми се е при дъна на GB  началния екран дори да си промени цвета на логото. Отделно наличните опции и интерфейса. 

преди 2 часа, street racer написа:

1-во - Свестен UPS за 200 лв. няма

Стига бе, това да не ти е НАСА или Пентагона? Тук се говори за дъно, струващо няколко пъти по-малко от UPS-а ти.  Човека просто иска да си сменя процесора, не да завладява Русия, Сирия или Северна Корея!

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, bildera_ написа:

Напротив, разлики може да има и то големи, ако BIOS  не е ъпдейтван никога, а междувременно са се повили десетина нови версии. Разликите могат да бъдат не само в наличните опции, а и в началния екран. Случвало ми се е при дъна на GB  началния екран дори да си промени цвета на логото. Отделно наличните опции и интерфейса. 

Стига бе, това да не ти е НАСА или Пентагона? Тук се говори за дъно, струващо няколко пъти по-малко от UPS-а ти.  Човека просто иска да си сменя процесора, не да завладява Русия, Сирия или Северна Корея!

Пак казвам, всеки решава според нуждите си и възможностите си! Аз имам техника за десетки хиляди лв и от както се прибрах в бг, ползвам само on-line решения на Eaton, като най ефтиния ми UPS e 320 EUR. Дори помпата на "парното" ми в къщи е през UPS (Малко по-друг тип, естествено)

• Еха 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 8/20/2017 в 17:39, bildera_ написа:

Как бе, ще седя и ще те гледам през прозореца и като видя, че си пуснал ъпдейта ще тичам да ти спирам тока от електромера на улицата... :D:D

Редактирано от Second to none (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.