Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Много странен проблем с Media Player Classic

Препоръчан отговор

Имам много странен проблем с Media Player Classic и ако съдя по Google до сега никой друг не се е сблъсквал с него. Демек аз съм откривателя на този бъг.

Проблема е следния: когато се опитам да отворя видео файл, без значение от формата, MPC изкарва съобщение "Opening..." и започва едно дълго и мъчително чакане. В повечето случаи това чакане довежда до крашване на програмата като се чува стандартния Windows звук, съпровождаш съобщенията за грешка, без да се показва прозорец на подобно съобщение. MPC се затваря. Понякога се случва MPC да успее да отвори файла от раз. Отначало си помислих, че има някакъв конфликт с кодеците и вградените филтри на MPC, който пречи на нормалното рендиране на файловете. За това преинсталирах K-Lite Mega 1.53 без никакви ъпдейти, както си беше и по-рано. След деинсталирането рестартирах и чак това качих на нови кодеците, за да се подсигуря от евентуални конфликти. Ефекта бе нулев. Опитах и да кача последния ъпдейт - отново никаква промяна. Интересното е, че с WMP и всеки друг проблем файловете си се отварят на секундата, след като кликна върху тях. Опитах и следния вариант - деинсталирани всички кодеци, пускам само MPC 6.4.8.9, разархивиран в папка. Пробвам да пусна mpeg клипове. Тръгва клип, затварям го, пак го пускам - отново забива на Openning. Следователно определено няма конфликт с кодеци, щом и при липса на такива веднъж работи, веднъж - не.

Досетих се, че щом преди плейъра да се самозатвори се чува "бийп" като за съобщение за грешка, значи наистина има някаква грешка, която не виждам. Влезнах в Event Viewer -> Software. Имаше следния запис за MPC:

Faulting application mplayerc.exe, version 6.4.8.9, faulting module mplayerc.exe, version 6.4.8.9, fault address 0x002b8748.

Съмнява ме някой да успее да ми помогне, но все пак... ако някой по някаква кьорава случайност има подобен печален опит да сподели.

Благодаря предварително.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Плеъра от пакета на кодека ли е?Ако не е пробвай да го махнеш и да деинсталираш кодека,след това инсталирай кодека ама избери да ти се инсталира и плеъра.Не че е нещо ама да не би да е от версията на плеъра нещо.Или ако плеъра е от пакета на кодека пробвай да не го инсталираш и си го намери отделно в нета и го качи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows е ХР (за съжаление)

Не е орязван. Макар, че не веднъж съм си правил олекотени версии и този проблем с MPC не е съществувал.

Още преди dragozow да предложи аз пробвах да заменя МPC с версия, изтеглена от Source Forge. Пробвах и да кача предната версия 6.4.8.8. Просто забравих да спомена това по-горе.

@Kirk Media Player Classic + ffdshow не е лоша комбинация, но както казах по-горе, MPC веднъж отваря файл, веднъж не дори когато работи самостоятелно без да има инсталирани каквито и да е филтри/кодеци на компютъра.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Media Player Classic + ffdshow e най- добрия вариянт

и понеже неразбрах дали преера е от пакета K-Lite (който е отвратителена забивачка)

отиди в папката дето е Media Player Classic и изтрии .ini файла после в регистрито

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Gabest\Media Player Classic

изтрии всичко там

пренастрой си плеера и виж как е

за последни версии на плеера и кодека ТУК

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

saentist, aз по-горе обясних, но явно не си дочел всичко.

Използвам МPC, който си върви с K-Lite Mega, но опитах и с оригиналната версия от sf.net, както и да се върна към предната версия 6.4.8.8

Изчистването на настройките не помага, това съм го пробвал.

Ползвам поне от 2 години този плейър и никога не ми се е случвало подобно нещо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А проверявал ли си дали се е изключил преера от таск менажера?

Т.е. като забие там да има два и повече броя заредени

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо ползвате тези кодекпаци :ph34r:

Според мен проблема си е точно омазване с кодеците, а и едва ли при деинсталация се чисти всичко.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Защо ползвате тези кодекпаци :yanim:

Според мен проблема си е точно омазване с кодеците, а и едва ли при деинсталация се чисти всичко.

Мда,и аз имам наблюдения че когато преинсталираш кодек-пакети често,накрая не работи с нито един пакет както трябва.

Моят съвет е да си направиш една сериозна профилактика на ОС,или направо нова инсталация за по-сигурно.

Освен това си слагайте един кодек-пакет,в който сте сигурни,и не слагайте всички нови версии на тоя K-Lite,те излизат едва ли не всеки ден.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
Мда,и аз имам наблюдения че когато преинсталираш кодек-пакети често,накрая не работи с нито един пакет както трябва.

Моят съвет е да си направиш една сериозна профилактика на ОС,или направо нова инсталация за по-сигурно.

Освен това си слагайте един кодек-пакет,в който сте сигурни,и не слагайте всички нови версии на тоя K-Lite,те излизат едва ли не всеки ден.

Интересното е, че същата версия K-Lite 1.53 използвам от 1-2 месеца без проблеми, т.е. от както се появила. Проблема възникна поради неизвестни причини след като преинсталирах Windows и отново качих кодеците. Всичко е същото, бозата още не е имала възможността да се забози. И всички други плейъри си вървят, само MPC се крашва при отваряне на файл. Имам чувството, че не може да го рендира.

П.С. Не смятам да преинсталира отново само заради един плейър. По-скоро временно бих мигрирал към друг.

Редактирано от Sisyphos (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не пробжаш да побърникаш малко в настройките на MPC? В момента съм на работа и го нямам пред мен, но си имаше някои специфични настройки, например за субтитрите. Добре би било и да провериш и в техния форум.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Tapion, CCCP е предвиден предимно за аниме и анимация като цяло, а не за филми и клипове.

Иначе не разбирам какво всички са луднали по разни пакети и странни разработки. Пробвал съм различни неща, но най-доброто като качество си остава оригиналните DivX, XviD и едно AC3Filter-че. С тези 3 кодека вървят 99,99% от филмите. Няма филтри и какво ли още не, няма конфликти, няма проблеми. Всеки кодек си знае работата и си я върши.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Tapion, CCCP е предвиден предимно за аниме и анимация като цяло, а не за филми и клипове.

Иначе не разбирам какво всички са луднали по разни пакети и странни разработки. Пробвал съм различни неща, но най-доброто като качество си остава оригиналните DivX, XviD и едно AC3Filter-че. С тези 3 кодека вървят 99,99% от филмите. Няма филтри и какво ли още не, няма конфликти, няма проблеми. Всеки кодек си знае работата и си я върши.

Напълно съм съггласен! Послушай човека прав е.

Няма нужда според мен от големи пакети. Все пак ако ползваш такива и държиш на тях, не се спирай на Клайт.Просто е проблемен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последната версия на k-lite codec pack 2.72 standart също е достатъчна за гледане на 100% от филмите.САМО НЕ И СЛАГАЙ ЪПДЕЙТИТЕ които се мотаят в нета защото само мажат и усложняват нещата.В посочената версия от мен също има MPC който се инсталира опционално.Пробвай,нищо не губиш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оценявам желанието на всички ви да помогнете, но си мисля, че проблема е някъде другаде, а не в самия пакет кодеци. Факт е, че въпросният пакет кодеци използвам отдавна, версия 1.53 използвам от както е излязла и съм няма проблеми до скоро. А също така всички останали плейъри работят без конфликти и бъгове с въпросният K-lite Mega 1.53, което според мен е сигурно доказателство, че причината за крашването на MPC се корени не в кодеците, а някъде другаде.

Понеже MPC ми забива при отваряне на файла (не всеки път, но доста често) си мислих, че има някакъв проблем с рендирането, но може би греша, може би само така изглежда. Аз пуснах съобщение във форума на MPC, надявам се на отговор.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване