Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Бихте ли ми препоръчали видео карта за не повече от 400лв. на GTX 1050 ti 4gb. Виждам, че има доста модели според вас коя е най-добра? Предложете ми и захранване 600W до 110 лв. (сайтове - ardes, speedcomputers, jarcomputers)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сайтове, като Jarcomputers, Speedcomputers и Ardes имат надценка. Бих ти препоръчал Sky или Nikem, поне аз използвам тях. За какво са ти 600W? Какви са ти останалите компоненти?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Second to none написа:

Сайтове, като Jarcomputers, Speedcomputers и Ardes имат надценка. Бих ти препоръчал Sky или Nikem, поне аз използвам тях. За какво са ти 600W? Какви са ти останалите компоненти?

дъно h110m-dgs, 8gb ram adata, а сегашното захранване е 350W. избрал съм сайтове, защото те ме устройват за взимане на продуктите на лизинг

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Еркан Ердинчев написа:

дъно h110m-dgs, 8gb ram adata, а сегашното захранване е 350W. избрал съм сайтове, защото те ме устройват за взимане на продуктите на лизинг

Процесор?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Second to none написа:

Процесор?

celeron g3900 и gpu r7 240

Редактирано от Еркан Ердинчев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

celeron g3900  идва слаб за  1050  ti

ако няма да сменяваш скоро процесор си вземи 730 гт или 1030

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Yvan Sergeev написа:

celeron g3900  идва слаб за  1050  ti

ако няма да сменяваш скоро процесор си вземи 730 гт или 1030

да забравих да спомена, че ще взимам и pentium g4600

но все пак искам предложения за карта и за захранване

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

то всъщност  е 730 е по-слаба от  r7 240 

тъй че  1030 за  150 лв  може да погледнеш перформаса в ютюб  с  въпросната карта и процесор има ги доста  видеа.

или пък 1050 без ti  разликата е повечето в парите 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямаш нужда от 600W захранване. Това ще ти върши идеална работа - читаво е! Относно видео карта щом ще вземаш g4600, бих ти препоръчал ето тази. Изчакай да видиш и другите мнения по въпроса.

Редактирано от Second to none (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Second to none написа:

Нямаш нужда от 600W захранване. Това ще ти върши идеална работа - читаво е! Относно видео карта щом ще вземаш g4600, бих ти препоръчал ето тази. Изчакай да видиш и другите мнения по въпроса.

как ти се струва

Untitled.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Еркан Ердинчев написа:

как ти се струва

Untitled.png

Защо се набутваш допълнителнно с 20 лева? 430W за система като твоята са и предостатъчни. Ако мислиш за в бъдеще да правиш някакви ъпгрейди и мислиш, че ще ти трябва по-силно захранване,  говоря за нещо наистина по-силно - ДА.
С 430W захранване можеш без проблеми да си сложиш и 1070.

Редактирано от Second to none (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тя тая Евга струва 87 лв. така че не е по-скъпа просто там където гледа са високи надценките.

http://www.vario.bg/evga-500w-100-w1-0500-k2

Нормалната Gaming на MSI пък е 371 лв. - http://www.vario.bg/msi-geforce-gtx-1050-ti-gaming-4g-v335-012r

Общо 44 лв. разлика от тия две части а спокойно може да се вземе и по-евтин модел на картата.

Разликата е достатъчна да се смени Пентиума с I3-7100 примерно.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо му е да плаща за марка и два фана като се гони бюджет?Gainward или Palit ще му свършат абсолютно същата работа със 2-3фпс разлика какъв е смисъла?Просто питам не се заяждам с никой.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Horatio Caine не четеш:

преди 1 час, Roujin Z написа:

Общо 44 лв. разлика от тия две части а спокойно може да се вземе и по-евтин модел на картата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, Horatio Caine написа:

Защо му е да плаща за марка и два фана като се гони бюджет?Gainward или Palit ще му свършат абсолютно същата работа със 2-3фпс разлика какъв е смисъла?Просто питам не се заяждам с никой.

Не знам аз съм на принципа - щом ще купувам нещо, нека да е качествено. Предпочитам да дам някой лев отгоре, но да знам, че няма да имам проблеми. Gainward и Palit са карти, които лично на мен не ми вдъхват огромно доверие. Много рядко видждам някой да ги използва, точно заради това не ги и препоръчвам.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори така разликата от 44 лв. си остава. Всъщност 52 лв. ако броим и процесора.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@hudyr Грешката е моя ! :) 
@Second to none Да споделя малко лични наблюдение върху мой карти.Имал съм Палитска 9600гт която изкара 7 години и накрая умря от издевателството върху нея.Ползвах на приятел Палитската 9800гт известно време,още я ползва за браузване.После си взех Гигабайт 9800 на старо,ползвах я до май месец тази година и два пъти мина през фурната заради артефакти/факт ще и сега да я закача веднага ще тръгне/.В момента съм със Палитска 1050ти.Донякъде съм съгласен с твоето виждане но има и доза късмет кое колко време ще изкара.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Horatio Caine написа:

Защо му е да плаща за марка и два фана като се гони бюджет?

И поне една година гаранция в повече (Zotac са с 5 ). За 20-30 лв. разлика в цената според мен си заслужава. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В случая с Зотак си прав понеже имат и вариант за същите пари като Палит но с плюс от 3 допълнителни години гаранция. Даже гледам перката е по-голяма.

http://www.vario.bg/zotac-geforce-gtx-1050-ti-mini-zt-p10510a-10l

http://www.vario.bg/gainward-geforce-gtx-1050-ti-3828

Само че едната не е налична така че едва ли може да си я купи.

п.с. Ако ще говорим за хардуерно изпълнение като 2 перки то единствено GB имат задна планка от споменатите модели.

http://www.vario.bg/gigabyte-geforce-gtx-1050-ti-windforce-oc-4g-gv-n105twf2oc-4gd

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, Петко К написа:

И поне една година гаранция в повече (Zotac са с 5 ). За 20-30 лв. разлика в цената според мен си заслужава. 

Прекалено много преекспонирате темата с гаранциите, когато иде реч за видеокарта закупена с основна цел игри. Никой уважаващ себе си ''геймър'' няма да ползва една и съща карта 5 години. Дори 2 години са ужасно много време.

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, XECUTIONER написа:

Прекалено много преекспонирате темата с гаранциите, когато иде реч за видеокарта закупена с основна цел игри. Никой уважаващ себе си ''геймър'' няма да ползва една и съща карта 5 години. Дори 2 години са ужасно много време.

Попринцип съм съгласен , но зависи каква е картата , High End GPU като 980ti все още имат много хляб в тях а тя е вече на 2 години.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Azhen написа:

Попринцип съм съгласен , но зависи каква е картата , High End GPU като 980ti все още имат много хляб в тях а тя е вече на 2 години.

Само дето вече е многократно орязана на драйвърно ниво. И проучи все пак какъв процент от кежуал геймърите закупуват видеокарти от най-висок клас като 980Ti. Българите по принцип имат много комплекси и като се опаричат(разбирай продали са нивата и са си купили задължително ''Мерцедес'') идва ред и на видеокартата за синчето. В нормално развитите държави има друго мислене и логично най-купуваната карта през последните 2 години е GTX970. Логика, основана на предварително осмисляне на бюджета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Roujin Z написа:

Тя тая Евга струва 87 лв. така че не е по-скъпа просто там където гледа са високи надценките.

http://www.vario.bg/evga-500w-100-w1-0500-k2

Нормалната Gaming на MSI пък е 371 лв. - http://www.vario.bg/msi-geforce-gtx-1050-ti-gaming-4g-v335-012r

Разликата е достатъчна да се смени Пентиума с I3-7100 примерно.

точно процесора, който търся го няма там, но както и да е вече поръчах нещата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Еркан Ердинчев написа:

точно процесора, който търся го няма там, но както и да е вече поръчах нещата

Та накрая, какво точно поръча?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Second to none написа:

Та накрая, какво точно поръча?

Untitled.png

Редактирано от Еркан Ердинчев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Meтodi Meтodiev
      Здравейте колеги,
      Безкрайно тъжен, ядосан и депресиран съм в последните месеци, и то заради представянето на видеокартите ми на лаптопа. Той е на 2 години и половина. Марката е Lenovo Idaepad y510p. GPU -Nvidia 755m x2. 
      Проблемите са ежедневни, не мога да играя игрите си като хората. Постоянно крашва и пише, че rending device-a спира и се възстановява, видеокартите стигат едни луди температури. Въобще не е възможно да се случи реална работа с тях. А преди година и нещо не беше така. Беше носен понеже беше в гаранция на сервиз и беше отбелязано, че има проблем с видеото, но не е бил пипан изобщо. Мога ли да подам жалба в сервиза при такъв случай? Или въобще посъветвайте ме какво да направя...
      едит 1: в най-лошия случай, кажете колко ще струва ремонтът за смяна на видеокартата ( и дали е възможен с друг вид видеокарта)?
    • от kolib4iata
      Здравейте.Видео картата ми не се товари на 100% в world of tanks.Наскоро направих оверклок на видеото но без резултат, нямам повече кадри в играта.Моля някои ако знае как да накарам видеото да работи на 100% в играта да сподели.Ако има нещо питайте, че не ме бива много в обясненията.
      В ирата: http://i1240.photobucket.com/albums/gg495/kolib4iata/in game_zpsjd4zwuin.jpg
      В gpuz render : http://i1240.photobucket.com/albums/gg495/kolib4iata/render_zpskhrkr1cu.jpg
      Играя и имам само тази игра.
    • от O.o o.O
      Здравейте, бих искал да ми препоръчате оптималното захранване с GOLD сертификат за следната конфигурация до към 200лв +- някой лев.  
    • от pi4a7a
      Здравейте приготвил съм 1700+- лв. за лаптоп, ще се ползва за игри главно, ако ме сдобиете с добра машинка, приготвил съм половинка домашна
      Засега съм хванал на мушка това: https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_VX5_591G-acer_aspire_vx5_591g_NH_GM2EX_019
    • от O.o o.O
      Здравейте, искам да попитам има ли голяма разлика в перформънса на двете карти, тъй като разликата в интернет в разни калкулатори излиза, че е 2-3%, а разликата в цената е близо 100лв...

Благодаря предварително.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.