Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте, съобщението по долу получих днес на имейла, и по навик кликнах на Verify Now, антивирусната ми AVG веднага изпищя за Phishing вирус и заключи заплахата. След това като се загледах в имейла на изпращача и ми стана странен адреса от който идва. Дефакто ситуацията е че действително забравих да си потвърдя акаунта и затова директно отидох до съобщението по долу. След това сканирах с 3-4 програми и не намерих нищо като заплаха. Трябва ли нещо да ме притеснява, някой срещал ли е такъв имейл ?

[PayPal] : Your Account Was Suspended.
от:
Support (admin@projekty1.playzone.cz)

дата: 21.08.2017 01:29
до:
...

save

PayPaI

Dear Customer

We suspended your account because we told you to Verify your account but did not complete all Verify steps. 
If you want to use an account again please talk to it now and wait for some time from 30 minutes to 40 minutes until we send you another message informing you that it has activated the account or we need you to answer some questions to complete the verify process. 
Just click the Iink below . 
Verify Now

We requests verification whenever an emaiI address is seIected as an 
Account PayPaI. Your Account cannot be used untiI you verify it.

PayPaI

Copyright @ 2017 All rights reserved   

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е просто фишинг, щом не си се логвал никъде няма от какво да се притесняваш. Verift Now просто те препраща към копие на пей пал и ако си си съвел данните тогава трябва да се притесняваш. Просто като видиш адреса през колко домейна те препраща става ясно, а и името на мейла от който получаваш това съобщение е просто абсурдно.

И да сканирваш нищо няма да открие защото тази атака се прилага най-често през браузър и просто те приканва да кликаш и те праща към фалшивия сайт. Друг е въпроса, че браузъра с който правиш банкиране трябва да го ползваш само за това защото може да се инсталират добавки без твое знание ако не си внимателен и след като въведеш дори адреса на оригиналния сайт те препращат към фишинг домейна.

Но това което споменавам не е в твоя случай, просто казвам, че с онлайн банкирането трябва да се внимава много, че и дори отделен браузър трябва да имаш. Защото повярвай ми кибер крадците са доста креативни.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Постоянно вървят такива e-mail - и. Аз съм ги сложил в спам листата и вече не ме притесняват.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

през ден получавам такъв същия имейл, абевето си ги слага у спама направо

това не е съобщение от Пейпал-а, не кликайте изобщо, искат да ви вземат данните за да източат паричките ви

съобщенията от Пейпал са само ако имате извършена транзакция или отворен диспут

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, haidukpikaso написа:

през ден получавам такъв същия имейл, абевето си ги слага у спама направо

това не е съобщение от Пейпал-а, не кликайте изобщо, искат да ви вземат данните за да източат паричките ви

съобщенията от Пейпал са само ако имате извършена транзакция или отворен диспут

И пише примерно service@paypal.com, а не някакъв чешки сайт:emoji_smiley-01:

Редактирано от acnekt (преглед на промените)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм се логвал никъде, след като AVG-то го локна сайта въобще не се зареди и го затворих, понеже имам сметка в банка, в която влизам онлайн пак от същия браузър затова се притесних.

Редактирано от gogi87 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е те затова и не ползвам Paypal. Що ли ми се струва, че тук опасността да ви завъртя е по-голяма, ако ползвате Paypal? Имам много подобни имейли, но никопга не съм позлвал paypal, щото е една идиотщина за тия, дето не знаят какво точно правят!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свършило вече цъкнал съм и това е... в крайна сметка как да разбера дали съм във фишинг схемата не разбрах, по принцип не съм се логвал и не би трябвало да съм ... ама само по принцип. 

Редактирано от gogi87 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.