Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
kalansuv

Неудобни думи: Наричат ни русофоби, защото сме българофили

Препоръчан отговор

http://www.faktor.bg/bg/articles/politika/hlyab-i-pasti/neudobni-dumi-narichat-ni-rusofobi-zashtoto-sme-balgarofili

Александър Йорданов

Наричат ги РУСОФОБИ, защото са БЪЛГАРОФИЛИ. Те обичат своята държава, помнят заветите на Паисий, Раковски, Левски, Ботев, Захари Стоянов, Стефан Стамболов. Те не славят чужда държава. Не развяват нейните знамена. Но защо? Защото познават националната ни история и тя им дава сериозни аргументи, за да пазят своята държава от Русия. Те знаят, че Русия е против българското Съединение, че тя стои в дъното на терористични атаки срещу българската държава, съдейства на антибългарски сили в страната за осъществяване на преврати, създава и подкрепя антибългарски политики – нападението на Сърбия срещу България през 1885 г., на Румъния – през 1916 г., създава, налага и разпространява антибългарската доктрина на македонизма, окупира България  през есента на 1944 г., монтира на власт най-антибългарската и откровено проруска, партия БКП, а през всичките години на т.нар. „социализъм” – икономическа и политическа система по руски (съветски) модел, разграбва България.
Всъщност БЪЛГАРОФИЛИТЕ знаят, че 

империите не освобождават

Те само поробват. Те затова са империи. Ако не вярвате на българите, питайте народите на бившия Съветски съюз и те ще ви кажат същото. И още една очевидност. Ако една чужда държава ни се "пише" за безкористен приятел, защо тогава ни налага своята очевидно лоша система – комунистическата, а не ни е оставила да се развиваме по нашите си "правила и закони". Нима е случайно, че всички зависими от Русия европейски народи избягаха от нейния комунизъм, от нейната "система"? Нима това ги прави РУСОФОБИ? Напротив, обичат си тези народи своите държави и гледат да нямат много вземане-даване с Русия.
Наистина не е леко да знаеш всичко това и да не изразиш по някакъв начин своето несъгласие или дори "фобство" спрямо Русия. Има защо, нали? Впрочем, самите БЪЛГАРОФИЛИ никога не са се наричали сами РУСОФОБИ. БЪЛГАРОФОБИТЕ така са ги наричали, наричат ги и днес.
След 1989 г. Русия се противопоставяше активно на нашето членство в Европейския съюз и НАТО, провокираше и постоянно заплашва националната ни сигурност, намесва се във вътрешните ни работи, монтира удобни за нейна употреба партии и политици в управлението на страната. Затова и са прави БЪЛГАРОФИЛИТЕ, които проводниците на чуждата на България руска политика наричат РУСОФОБИ. Прави са, защото винаги са предупреждавали и днес предупреждават, 

българите да си пазят отечеството

А какво искат т.нар. РУСОФИЛИ? Искат да бъдем БЪЛГАРОФОБИ, т.е. да мразим своята държава, да ѝ мислим лошото, да бъде тя бедна и изостанала като самата Русия. Искат да обичаме чуждата държава Русия повече от собствената си държава. Ако не съм прав, защо тогава сами се наричат РУСОФИЛИ, създават и организации с такова име? Те искат тази чужда руска държава да хвалим, от нейните политици да се възторгваме, а нашите да хулим. Аргумент им дава едно единствено събитие: т.нар. "освобождение” , което обаче самите руски политици от онова време разглеждат като окупационна акция, наричат войските които са го осъществили "окупационни императорски войски". И не случайно след "освобождението" бързат да монтират свое управление у нас, оставят свой военен корпус на изхранване, правят опити за военни преврати.
Аргументът на РУСОФИЛИТЕ е „убийствен”: без Русия нямаше да има българска държава. Но не е вярно. Пак щеше да я има нашата държава, както я е имало векове наред без Русия и по-голяма дори щеше тя да бъде, защото истински голяма е само тази държава, която народът сам, без чужда помощ, е постигнал. Затова и БЪЛГАРОФИЛИТЕ, т.е. РУСОФОБИТЕ, както някои ги наричат, с право смятат, че идеята на Левски за освобождение със собствени задружни усилия е по-велика и достойна за уважение от руското „освобождение”. Затова и те ценят Левски, а не Александър II. Затова и те славят опълченците на Шипка, и Паисий, и Раковски, и Левски, и Кочо Честименски, и Хаджи Димитър, както ги е учил народният ни поет Иван Вазов. За нас, българите, 

само българи са нашите герои, българи са нашите освободители

Пиша тези редове, защото разбирам, че за мнозина е трудно да се ориентират при срещата си с БЪЛГАРОФИЛИЯТА И БЪЛГАРОФОБИЯТА. Какво да изберат?
Част от по-възрастните поколения са объркани още от времето, когато „русофилството” бе държавна политика, „слънце и въздух за всяко живо същество”. Тогава историята се изучаваше избирателно. На чуждата държава Русия се приписваха само „велики успехи”, а за цели периоди от историята на собствената ни държава се мълчеше позорно, или се отричаха, или дори се обявяваха за „фашистки”. Днес е излишно да спорим.
Бих желал младите хора да изберат БЪЛГАРОФИЛИЯТА. Защото всеки народ трябва да обича своята си родина. Чуждите родини има кой да ги обича, има кой да ги „фили”. Това са си техните народи. Освен ако не става дума за хора, които принадлежат на руското етническо малцинство в България. Тогава те са в правото си да бъдат русофили, но трябва да внимават да не се обръщат срещу моята родина, както направиха русофилите в Украйна, например. Всъщност българофилството, което някои наричат „русофобство”, е естествено присъщата ни като нация защитна реакция срещу всички, които виждат в „чуждото” свое. Така поне аз мисля, а вие ще решите дали съм прав или не. Но дори да решите, че не съм прав, аз си оставам БЪЛГАРОФИЛ.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докато ти постващ глупоси има едно доста по-плашещо и стряскащо ясление. В Чужбина не вярват, че сме българи, защото сме бели. В България казват много "кафяво". Редно е българина върху това да се замисли и да се плаши.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коя друга страна ни е помагала толкова много.Аз знам руски език, но не съм русофил, а българофил.....

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Емил Костов написа:

Докато ти постващ глупоси има едно доста по-плашещо и стряскащо ясление. В Чужбина не вярват, че сме българи, защото сме бели. В България казват много "кафяво". Редно е българина върху това да се замисли и да се плаши.

Вярно е, потвърждавам го!!! А Сашко да каже какъв е бил преди 10 Ноември и къде се е крил такъв виден българофил, демократ и антикомунист!!! Всички са такива!!! Най върлите комунисти станаха най-отявлените противници на комунизма!!!

Редактирано от Джугашвили (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм човека за това, но този потребител си плачи за бан:(

Редактирано от acnekt (преглед на промените)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са наследници на тия безпринципни хора наричани 5 века чорбаджии ,или българи турчеещи се за трохи. Генетично заложено им е да са безпринципни подметки на властта ,аджеба отпусне султана някоя троха. Сюжетът е кажи речи същия ,не се е променил много от тогава. Ще цитирам един чорбаджия от "Под Игото" "Добрувате вий под сянката на султана ,ДОБРУВАТЕ!!! Ама сте мързеливи!" Така на времето чорбаджиите са обяснявали нещастията на изстрадалия български народ. Сега същото се опитвате разни платени тролове да ни обясните ,как добруваме под сянката на англо-саксонския неоколониализъм. 

https://youtu.be/eHOYsdRG72w?t=1413

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, Soviet Soldier написа:

Това са наследници на тия безпринципни хора наричани 5 века чорбаджии ,или българи турчеещи се за трохи. Генетично заложено им е да са безпринципни подметки на властта ,аджеба отпусне султана някоя троха. Сюжетът е кажи речи същия ,не се е променил много от тогава. Ще цитирам един чорбаджия от "Под Игото" "Добрувате вий под сянката на султана ,ДОБРУВАТЕ!!! Ама сте мързеливи!" Така на времето чорбаджиите са обяснявали нещастията на изстрадалия български народ. Сега същото се опитвате разни платени тролове да ни обясните ,как добруваме под сянката на англо-саксонския неоколониализъм. 

Родолюб съм, родолюб съм, -
кланяй са пред мене,
моли ми са като на бог,
клякай на колене!
тряба да ма храниш,
от неволи, от теглила
тряба да ма браниш!
ща ям на готово,
не ща да знам, що е хорско
и що е попово!
давайте ми сички;
развежете кесиите
и бройте жълтички!
дай ми и жена си;
ако това ти е тежко,
то ми дай сестра си!
азе ща говора;
а ти мълчи и въздишай,
да не ядеш кола!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, kalansuv написа:

Наричат ги РУСОФОБИ, защото са БЪЛГАРОФИЛИ.

Е, мен ме наричат "русофил", щото съм българофил. Разлика никаква, тема безсмислена. Иначе за бройката постове става. Отново ще ядеш мазния.

преди 1 час, Емил Костов написа:

Ич не се и плаша, след като сърбите си изтеглиха посланика и шофьора от Скопие ;) Напротив, нещата си идват на мястото рано или късно. Това да си русофил не значи, че си и путинофил, както ни определят определени индивиди в тоя форум. 

преди 57 минути, Soviet Soldier написа:

Анджък де. Чужденците ще ме разберат.

преди 1 час, Person написа:

Коя друга страна ни е помагала толкова много.Аз знам руски език, но не съм русофил, а българофил.....

В дъното на душата си си и русофил. Мазнят те паричките, ама по парички всички се мазнят. Блажно е :P

Е айде да изчакаме Миро, че бе русофил, а не путинофил. Да видим какво ще ни каже. Обича Русия и хората и ама не обича чичо Путин. 

Иначе тая тема е все едно аз да пусна тема - аз не съм баба ми.  Е не съм де. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявайте господа русофили но звучите странно и неадекватно . Не представихте един сериозен аргумент с който да опровергаете написаното (по-скоро копи пейстнатото ) от klansuv а ми приказвате тъпотии за "англо-саксонския неоколониализъм" . Явно в главите ви е насадена идеята че задължително трябва да сме нечии васали и не можете да си представите че ако се откъснем от влиянието на Русия може и да останем самостоятелна и независима държава а веднага в болното ви въображение изниква картинката че ще ни е добре под друга сянка . Бе господа другари още Левски го е казал " Ако са борим с турците само за цар то сме глупци - и сега си имаме султан. Нам трябва не господар а свобода и човешко равенство." Така че ако се отрвем от задушаващата прегръдка на Русия за да  се хвърлим в друга такава , упражнението е напълно безсмислено Бъдете русофили в това няма нищо лошо но не се опитвайте да натикате всички българи под нейната опека. Историята е доказала че оттам са дошли повече вреди отколкото ползи за страната ни.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, lsmurf написа:

Извинявайте господа русофили но звучите странно и неадекватно . Не представихте един сериозен аргумент с който да опровергаете написаното (по-скоро копи пейстнатото ) от klansuv а ми приказвате тъпотии за "англо-саксонския неоколониализъм" . Явно в главите ви е насадена идеята че задължително трябва да сме нечии васали и не можете да си представите че ако се откъснем от влиянието на Русия може и да останем самостоятелна и независима държава а веднага в болното ви въображение изниква картинката че ще ни е добре под друга сянка . Бе господа другари още Левски го е казал " Ако са борим с турците само за цар то сме глупци - и сега си имаме султан. Нам трябва не господар а свобода и човешко равенство." Така че ако се отрвем от задушаващата прегръдка на Русия за да  се хвърлим в друга такава , упражнението е напълно безсмислено Бъдете русофили в това няма нищо лошо но не се опитвайте да натикате всички българи под нейната опека. Историята е доказала че оттам са дошли повече вреди отколкото ползи за страната ни.

Оле Божке, оле Божкеееее, затъмни ли ти мисълта Луната?

Иначе аз мисля следното. Лустрация за всички русофоби. Това е изхода ни, както и изхода на света.  

Мдааа, това са изчадия от Ада.  А изчадията от Ада заслужават само едно - да си останат изчадия от Ада :P 

Между другото, нали тая тема е в раздел "Празни приказки и забава"?

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, bildera_ написа:

Оле Божке, оле Божкеееее, затъмни ли ти мисълта Луната? 

Хайде потроли си на воля . Нормална дискусия от теб и не мога да очаквам.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, lsmurf написа:

Хайде потроли си на воля . Нормална дискусия от теб и не мога да очаквам.

Каква дискусия бе, Дяволе :P

С теб да се хилим можем. 

Е те затова требе и лустрация. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, bildera_ написа:

Иначе аз мисля следното. Лустрация за всички русофоби. Това е изхода ни, както и изхода на света.  

Мдааа, това са изчадия от Ада.  А изчадията от Ада заслужават само едно - да си останат изчадия от Ада :P 

Заприлича на ислямски терорист - "всеки който не изповядва моята вяра е изчадие на ада и трябва да бъде унищожен"  По какво се различаваш всъщност от тях?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, lsmurf написа:

Заприлича на ислямски терорист - "всеки който не изповядва моята вяра е изчадие на ада и трябва да бъде унищожен"  По какво се различаваш всъщност от тях?

А не, споменах "Празни приказки и забава". Забавни сте ми. 

Аз да се гръмна? По-скоро смърфовата ти шапка да изтрещи, отколкото аз.  Ако има по-разумен човек от мен, то това определено не си ти. Имаше един смърф, дето пусна тема Левски vs.  ЦСКА. Същия си. Хаха. Само Локо Пд! 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, bildera_ написа:

А не, споменах "Празни приказки и забава". Забавни сте ми. 

Аз да се гръмна? Поскоро смърфовата ти шапка да изтрещи, отколкото аз.  Ако има по-разумен човек от мен, то това определено не си ти. Имаше един смърф, дето пусна тема Левски vs.  ЦСКА. Същия си. Хаха. Само Локо Пд! 

Честно казано ти също доста ме поразвесели . Няма лошо че се мислиш за разумен човек . И в никога не съм искал да се сравнявам с теб. На България и трябват разумни хора така че радвам се за теб. :)

Та много се отклонихме от темата май. Ето декларирам публично че не съм русофоб . Желая страната ни да изгражда равноправни отношения с Русия както с всяка една от останалите държави.

Редактирано от lsmurf (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, lsmurf написа:

Честно казано ти също доста ме поразвесели . Няма лошо че се мислиш за разумен човек . И в никога не съм искал да се сравнявам с теб. На България и трябват разумни хора така че радвам се за теб. :)

Аз пак повтарям. Смятам, че темата е за раздела "Празни приказки и забава", както всички теми на пусналия темата, Калмуков. 

Също така мисля, че всеки човек или в случая българин, трябва да доказва всеки ден ( ако може), че е човек, българин, спомоществовател... Затова аз се и старая всеки ден да прославя Бълагрия в областта, която владея най-добре. А именно SIM racing-a. Опитвам се, Де успявам, де не, но прославям БЪЛГАРИЯ! Питам! Ти какво прославяш с тъпия си аватар на Смърф, дето явно не си и от Локо Пд? 

Ай замълчи, че ми писна от чекиджии като теб. Не че "чикиджия" е нещо лошо, но просто си заслужаваш определението с повечето си постове! Пълни чекиджии сте вие, русофобите. Кофтито е, че разбирате това, ама не се поправяте. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина ми стига "интелектуална" дискусия с теб за тази вечер - млъквам както нареди.:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В тая "интелигентна" тролска тема на калмука кво обсъждане ви гони бре? Той е като бот и пляска каквото му прошепнат ония в кратуната му.:D 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, lsmurf написа:

Наистина ми стига "интелектуална" дискусия с теб за тази вечер - млъквам както нареди.:)

А, налапа ли го най накрая?  И как е? Солен? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ако имаше модератор или глобален такъв в този раздел като модератор Валкирия от другият раздел, всичко безпристрастно би се решило. Още повече, госпожата посочва точката от правилника на форума, която е валидна с пълна сила и за този раздел. Аз такива хора уважавам, а не модератор - подмазвач! И в края на краищата, това ли е основната цел на този форум? Да се разделя населението (народа) на русофили и русофоби. Не живеем ли всички в тази България, че си подаваме посраните ГЪЗОВЕ наляво и на дясно, гонейки само личната изгода?

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, nikssi написа:

Той е като бот и пляска каквото му прошепнат ония в кратуната му

тези,които прошепват и плащат не са толкова прогресивно затъпяващи,повече ми прилича на CV - Образец да го наемат на работа!:lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каланчо пак у градска, администрацията го толерира и той тролира:D Напълно ненужна тема, която съвпада с поне още 2 (две) такива, пак негови:D

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Spoiler
преди 2 часа, lsmurf написа:

Ето декларирам публично че не съм русофоб . Желая страната ни да изгражда равноправни отношения с Русия както с всяка една от останалите държави.

Не се хаби... за гамените ти си "чикиджия" :):) В който термин наистина  няма нищо лошо.... смятам че човек който не маструбира не е нормален. Но това е друга тема.

Въпроса е за отношението и сбърканите разбирания на някои хора, които не правят разлика между русофил, путинист, българин , и т.н. :)

Не съм сигурен каланув с неговите копипейстове дали осънава тезата, но в едно съм сигурен - Сашо Йорданов е прав.

преди 3 часа, bildera_ написа:

Това да си русофил не значи, че си и путинофил, както ни определят определени индивиди в тоя форум. 

Абсолютно. Аз съм русофил, свободно владея руски, чета повече руски  медии дори от българските, учил съм и знам руска литература и т.н. и т.н..

Проблема на такива като теб е че не разбирате това което ви повтарям от много време  - вие, фенове на путинския режим,  четящи руски с гугъл траслейт, абсолютно погрешно се пишет русофили, като всъщност сте едни обикновенни путинисти .

другото красноречиво сравнение което съм правил е със германец и нацист.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, miro20 написа:

Проблема на такива като теб е че не разбирате това което ви повтарям от много време  - вие, фенове на путинския режим,  четящи руски с гугъл траслейт, абсолютно погрешно се пишет русофили, като всъщност сте едни обикновенни путинисти .

другото красноречиво сравнение което съм правил е със германец и нацист.

Аз никога не ползвам Google преводач за руския език. За английски винаги.  Освен това съм учил и технически руски в университета, колкото това да е и за протокола. В университета навремето почти всички хубави учебници бяха на руски. След това като почнах бизнес, пак четях руски учебници от Московски университет от шейсетте. Реално аз и до днес всичко чета или ползвам на руски. Гледам филми по телевизията и не си играя да чета субтитрите. А и ако ги чета виждам, че преводът не е така, както трябва да е. Толкова за руския и русофилите, дето не знаели руски. А и трябва ли да знае човек език? Мисля не.  

Все пак се радвам, че си русофил. 

Германец-нацист...все едно да сравяняваш американец-клу клус клан. Или американец - чернокож. Или американец-китаец. Добре. 

Относо скритото ти съдържание - не ти вярвам. Никой не ти вярва. Ти не желаеш доброто ни на България, ни на Русия!   Ти просто си платен трол и се налага всеки път да се извинявам за думите си. Щото платеното не е само при теб, а и в самия сайт! 

Оооо, сетих се сега, че и теорията на Айнщайн я учих на руски. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки може да види какви принципи изповядвам. Нямам нито едно казано нещо което да е антибългарско, напротив - оборвам много такива . Обидите и празните ви приказки ги знам :) Убедих са че са като Вселената.. - безкрайни :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.