Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Напсувах ги три пъти идиотите в чата. 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз го гледам, тъкмо писах в една друга тема. Следя едновременно стрийма от НАСА, Ройтерс, CNN  и NYT. На НАСА най-много ми хареса, но не излъчват постоянно :( Хубава е образователната част, но да беше поднесено по друг начин :)

Предаваха как настъпва в различни места :)

Редактирано от divna (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично аз наблюдавах слънчево затъмнение, но за жалост не ми стигнаха няколко градуса за пълното, което се виждаше в Силистра, а в Русе бе частично. Направихме си екскурзия до лозето с брат ми и ЗаЗ-а ми, приготвихме си затъмнени(опушени) стъкла и бе нещо супер, но баща ми бе виждал през шейсетте и пълно Слънчево затъмнение, кога кокошките тръгнали да си лягат :P Иначе стана студено. Това трябва да е било 1999-та, но тогава нямах техника за снимане. ИНаче бащата, лека му пръст, е виждал и НЛО, кога всички са го видели. Това пак някъде тия години. 

• Харесва ми 1
  • Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, bildera_ написа:

Лично аз наблюдавах слънчево затъмнение, но за жалост не ми стигнаха няколко градуса за пълното, което се виждаше в Силистра, а в Русе бе частично. Направихме си екскурзия до лозето с брат ми и ЗаЗ-а ми, приготвихме си затъмнение стъкла и бе нещо супер, но баща ми бе виждал през шейсетте и пълно Слънчево затъмнение, кога кокошките тръгнали да си лягат :P Иначе стана студено. Това трябва да е било 1999-та, но тогава нямах техника за снимане. ИНаче бащата, лека му пръст, е виждал и НЛО, кога всички са го видели. Това пак някъде тия години. 

'99-та и аз го гледах през стъкло от  маска на електрожен

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бях на експедиция за полярния кръг с такава мисия, при мен е диагноза :08:

• Харесва ми 3
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, divna написа:

Аз бях на експедиция за полярния кръг с такава мисия, при мен е диагноза :08:

Ааааа, с такива не можем си го мерим. Прости люде сме, работим си за заплатката, чекаме жената да ни пусне, е па като не пусне, траем си. Такива орица сме :P По людско не одим, от Слънце вече се крием, че зъркелите ни ослабнаа. 

Ей като написах предния си пост, се сетих. Слънчевото бе до Мартен някъде, което е на 5 километра от Дунав Мост, но лозенцето на 20 километра в обратна посока.  Шибана история, ама на кой му пука.  Да кажем, 20 километра ме отърваха от пълното Слънчево затъмнение.  За малко бе :P 

Е да, както и България за малко да е рай не за престъпниците и мафиотите, а за нас.

• Ха-ха 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие мъжете сте по меренето, ние жените, просто се радваме :01:

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, divna написа:

О и ние се радваме, особено аз. Радваме се на измеренoто :P

@divna, чувствам, че си сродна душа...стига Айнщайн да не бе открил дупка във времето. Е мамка му и дупка, радост голяма, ама не за нас :P

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Любимец ми е той: "Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса. Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."

За чудесата :cheers:

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако слънчевоото затъмнение е астрономичен феномен - какво е изгрева на слънцето на всеки 24 часа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Затъмнението не се случва всеки ден :)

Иначе, да - просто поредната лунацията е в близост до нодалната ос :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, divna написа:

Любимец ми е той: "Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса. Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."

За чудесата :cheers:

Това е много яко, наистина! Опитвал съм и двата бряга. Определено тоя, с чудесата, ми хареса повече! Но моето чудо е примерно нещо от сорта - съзерцавам скапаната действителност около мен и знам, че всичко това е Боже творение или кой както иска да го разбира! Тоест, радвам се на всичко, дето съществува. Може да е мръсно, скапано, всекидневно...ама като се загледам и това е - електрони, протони, елементарни частици...подредени в ред...това ме прави щастлив, дори тоя ред да е най-обикновена постройка, най-обикновен всекидневен пейзаж...но всичко това като се загледа човек, е нещо, което никога не е виждал и на което никога не е обръщал достатъчно внимание! 

Даааа...това не бе никакъв опит за "свалка", щото казах по-рано - Айнщайн, дупка...а сега да добавя и  "призрак". ОК, шибан мечтател съм, знам, че мечтите са си мечти и знам, че реалността:

1. Е нещо измамно за всички

2. Не е за мен.

3-то. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поздравче, с едно друго любимо явление :)

acfd2358eabeeda5044dcbf53639e363--places

преди 14 минути, bildera_ написа:

Това е ного яко, наистина! Опитвал съм и двата бряга. Определено тоя, с чудесата, ми хареса повече! Но моето чудо е примерно нещо от сорта - съзерцавам скапаната действителност около мен и знам, че всичко това е Боже творение или кой както иска да го разбира! Тоест, радвам се на всичко, дето съществува. Може да е мръсно, скапано, всекидневно...ама кто се загледам и това е - електрони, протони, елементарни частици...подредени в ред...това ме прави щастлив, дори тоя ред да е най-обикновена постройка, най-обикновен всекидневен пейзаж...но всичко това като се загледа човек, е нещо, което никога не е виждал и на което никога не е обръщал достатъчно влияние! 

Точно така, човек има сетива и разум и волево избира как да си настрои сетивата, филтрите, които ползва, кое да се докосва до него - дали изумителната красота или мръсотията.

Винаги съм считала, че енергията, която се влага в мрънкане, негодуване, оплакване, ако се вложи градивно, може да се подкара "реактор" :11: Всичко е въпрос на избор и гледна точка :)  Както е казал пак нашия човек: "Две неща са безгранични: Вселената и човешката глупост. За първото не съм толкова сигурен." :P

За чудесата - добре са го изпели:

Редактирано от divna (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, divna написа:

Винаги съм считала, че енергията, която се влага в мрънкане, негодуване, оплакване, ако се вложи градивно, може да се подкара "реактор" 

Ммм. Не съм първа младост( може би втора), но това е добро. Мрънкаме, но реално мрънкането е и сила и слабост. Когато искаш е слабост, когато искаш е сила. Лично аз кажи речи всеки ден се сблъсквам с това и доста често като се усетя че мрънкам, си мисля  - о Боже,  замина ми животеца ( хаха), веднага мога да се преобразувам и да си кажа - ахаааа, това било значи. Давай нататък!  Е, може за това и шефовете ми да реват - бе ти като си на кеф...а като не си на кеф...За мен това е нещо нормално. Прав път няма, той си е крива просека. Де ще ме изведе/ще ни изведе, не знам/не знаем.

Снощи. Решавам да гледам футболен мач. Падаме 0:1 някъде 20-та минута. Разочарован съм и спирам звука. Викам си, сега е момента да направя нещо, дето никога не бих направил, ако не ни бяха вкарали гол. Е, поставих си няколко мои рекорда, дето днес не можах да подобря, въпреки че се бях подготви, а мача свърши 0:5. Всяко зло за добро, както има една поговорка. Добре че паднахме, та да се нахъсам лично аз да бия, не някой друг, дето нито ми е никакъв, нито знам защо го подкрепям. Е, знам де, но това е друга тема. 

И сега. Рекорди не поставих, ама се заблеях по форума. Добре или не, не знам. може би зле, но никога не бих пуснал тая тема, щото сървъра на играта се прецака, замислих се за затъмнението и ето, реших да споделя. 

Добре. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, divna написа:

на измереното?

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, ExaFlop написа:

на измереното?

Е да, тук жените имат думата. Обаче опита ми показва, че нямат база за сравнение или по-точно, базата винаги е нещо разтегливо или разтегнато. Това е истината де, а и една жена като не иска да каже, че базата е по-голяма, няма да го каже :P

Тоест, аз и викам - не е голям, колкото средното е, тя ми вика - не е, досега такива не съм срещала. Ебаси и живота. 

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както красотата е в очите на гледащия, така и размерът е в очите на гледащата. Всичко е толкова относително. И така е по-добре. С линията - всеки знае, но какво тук зачат някакви си цифри, пред настройката на сетивата :cheers:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, divna написа:

Както красотата е в очите на гледащия, така и размерът е в очите на гледащата. Всичко е толкова относително. И така е по-добре. С линията - всеки знае, но какво тук зачат някакви си цифри, пред настройката на сетивата :cheers:

Въпросът е, дали сензорите или желанието. И точно там се кръстосват две желания - де го тоя големия и ебаси мамата, голям бил. :P Това в последователността - жена/мъж. Иначе да, наздраве. И толкова ли е лошо човек с чашка или кутийка да сподели нещо истинско :P. Верно, истинското само с чашката, фалшивото без.  Утре се бия  в кратуната и викам - никога повече Слънчево :P

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, bildera_ написа:

никога повече Слънчево

Е, тази година само две - догодина цели 3 три (частични) :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.