Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

имам 8 гб рам памет Kingston DDR4 8GB/2133MHz/HyperX CL14 Fury Black HX421C14FB2/8  

искам да си взема още една плочка 8 гб...но никаде няма в наличност, продават ги само по двойки...което струва около 300 лв..другия вариятн е да си купя за 150 лв 2x4gb от абсолютно същия модел.

Проблем ли ще е за компа да работи с една плочка от 8 гб + 2x4 гб ? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Информация за дъното ти? Би трябвало да нямаш проблеми, но някои дъна имаха някаква опция dual channel тя трябва да е активирина, за да работят плочките в твоя случай. Гледай честотата да съвпадне с 8гигабайтовата (тоест 2133 mhz)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, Nikolay Bachvarov написа:

main board ASROCK b150a-x1/lga 1151

dual chanel ako imam 2x8 no pri 2x4 +1x8 gb...stava ne6to kato triple chanel..znam li 

dual chanel има при еднакви модели памети. За това се продават и китове по 2 или 4-ри броя. Трябва да са четен брой.

В редки случай ако са на различни производители, но са с еднакви честоти и тайминги отново тръгват на dual chanel. При всички други варианти ще работи в едноканален режим.

Редактирано от nikolela (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, ZeroG написа:

За можене може, но е тъпо като решение с 3 плочки

Виж това е най-близото до твоето:

http://www.vario.bg/kingston-hyperx-fury-dimm-8gb-hx421c14fb-8

поръчвам ! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

разликата е в цвета, различните цветове са създадени за хора, които например искат PC билда да им е специфичен цвят

и затова някои цветове са по-скъпи, други по-евтини

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Devinbg
      Привет.
      Моля за съвет - Лаптопа ми е Lenovog50 с 4гб рам и се прецаках  като закупих още 4 гб рам с идеята да го подсиля с 8гб  но проблема е ,че на втория слот има прорезчета за рамта но онези "телчета" така да се изразя чрез които щраква ги няма.Не е носен никога в сервиз така е закупен.Как мога да оправя това освен да закупя цяла 8гб, имали вариант някак да се слага или аз не мога да ги сложа?
      Благодаря предварително!

• от Ivanov IP
      Здравейте, имам лаптоп Fujitsu Siemens Amilo Xi2528 p75imo. Компютъра ми показва налични 3 GB рам памет, но понеже от скоро екрана ми започна да замръзва и лаптопа да сече реших да проверя рамта! Отварям и виждам че имам само една плочка рам памет от 1 GB ?!?!?! Извадих я и машината си тръгна гладко без проблеми. Та някой  сеща ли се къде са ми другите 2 GB рам памет никъде не ги открих под капака. 
      Processor Intel Core 2 Duo T7700 Graphics adapter NVIDIA GeForce 8600M GS Идеи ?
    • от Strikera
      Здравейте ! 
      Значи проблема е че,  компа ми е доста стар и вече му трябват  ъпгрейди ,реших да почна с рам памет, понеже има само 1 гб  .
      Преди  2 год ми изгоря дънната платка и  я смених с ASROCK 960GC-GS FX и сега чета в нета че, на тази дънна платка може, да се сложи ддр3  а аз в момента съм  с ддр 2 
      Въпросът ми е може ли да се сложи тази рам памет http://outmax.bg/dmz/index.php?_a=viewProd&productId=66235

• от Келеш Ага
      Здрвейте може ли да ми дадете малко повече информация за тази рам памет от снимката кое поколение е и колко мгхц е  

• от TronDron
      Здравейте!
      В момента имам 2x2GB DDR3 1330MHz памет и искам да си добавя още 4GB рам. Според вас как е по-добре, да си купя направо 4GB или 2x2GB. Имам още 2 свободни слота за рам памет.
      Ще се радвам, ако ми дадете някакви предложение с бюджет до 50 лв. Може и първа ръка, може и втора ръка.
      Благодаря предварително!
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване