Премини към съдържанието
Temandret

Нужда от съвет за избор на микрофон

Препоръчан отговор

Здравейте,

Проблемът е следният - бих искал да ползвам програмата Dragon Naturally Speaking, за да "пиша" с нея неща като статии или книги, тъй като знам, че доста колеги писатели я използват с прилични резултати за целта. Но нямам достатъчно добър микрофон за целта, тъй като не ползвам слушалки, а колони, и досега съм нямал причина да се задълбочавам с точно този елемент от периферията.

Съответно моля за съвет какъв качествен микрофон да си взема, който би ми послужил добре за целта - изискванията ми са да не е част от слушалки, а да си е отделен. Безжичен такъв, който се слага на ухото като Блутуут, или по-конвенционален микрофон от тези, които ползват подкастърите/youtube-рите, twitch играчите, за да записват своите видео/аудио материали. 

В идеалният вариант микрофонът трябва да може добре да улавя звука от разстояние 1-2 метра, за да не ми се налага да го държа пред мен, когато го ползвам.

Бюджета не знам какъв е. Бих се радвал ако 150лв. са достатъчни, но в краен случай бих дал 300-400лв. като горна краница, ако 100-тина долара са недостатъчни за това, което аз търся.

Благодаря предварително в случай, че някой се наеме да отговори. Може да се каже, че съм пълен лаик в хардуерните тематики, така че предпочитам да попитам хора, които разбират от нещата, вместо да се опитвам да отгатна какво точно да купя.

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.