Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте имам възможноста да се сдобия със следният ултрабук HP EliteBook Folio 9470M и следните параметри :

Intel Core i7 - 3667U 2.0 GHz / 8GB DDR3 / 256GB SSD  / 14,0" HD

Та въпросът ми е струва ли си за 800 лв. Като ще се ползва за записки, мултимедия и отвреме на време Corel Draw.

Търся ултрабук в този ценови клас и се питам дали си струва.

Приемам и предложения :)

Благодаря предварително :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз за това бих дал максимум 600 лв, и то трябва всичко да му е перфектно, включително и батерията. Бизнес лаптоп, нисък клас, малък дисплей със ниска резолюция и TN матрица, икономичен двуядрен процесор и вградено видео, единствения плюс е това SSD. В продавалник има обяви и под 600 лв. На този дисплей с Corel Draw малко ще ти е трудно да работиш. В нет-а има доста ревюта на тази машина, не е лошо да ги разгледаш, има и клипове. Разгледай и тези сайтове, има интересни оферти, а им дават и 1 година гаранция. Някои са с по-малко рам и без ссд, но мисля, че това може да се коригира при разговор с продавача и след съответна корекция на цената.

Сайт1

сайт2

Редактирано от Радослав Матев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прекалено специфична техника са, натисни надолу цената. Тествай батерията преди да купиш задължително! Взимай от магазин с реална гаранция, защото после именно поради специфичността на този вид техника трудно ще намериш части.

Отделно принципно при проблеми с батерията, заради това, че на лаптопите този клас предимно са им вградени, виждам проблеми най-малкото с намиране на подходяща за смяна, не говоря за монтажа й, което е друг филм, подчертавам, че говоря принципно, за този за, който питаш, батерията се подменя лесно, но се намира трудно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То части и да намери, цената и ремонта няма да му харесат (особено ако изгърми дъното). Но такова нещо без гаранция аз не бих взел, освен ако е в перфектно състояние и на добра цена (и съм много на зор)!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така здравейте първо благодаря за отговорите мисля, че е нужно да добава малко доп. информация относно лаптопа. Лаптопа е реновиран и аз ще му сменя батерията (цената от 800 е след смяната) идва с една година гаранция като по време на доставката преди плащането ще му бъде пуснат стрес тест за да се проверят температурите и ще бъде проверена скороста и живота на ССД-то. 

преди 1 час, Радослав Матев написа:

Аз за това бих дал максимум 600 лв, и то трябва всичко да му е перфектно, включително и батерията. Бизнес лаптоп, нисък клас, малък дисплей със ниска резолюция и TN матрица, икономичен двуядрен процесор и вградено видео, единствения плюс е това SSD. В продавалник има обяви и под 600 лв. На този дисплей с Corel Draw малко ще ти е трудно да работиш. В нет-а има доста ревюта на тази машина, не е лошо да ги разгледаш, има и клипове. Разгледай и тези сайтове, има интересни оферти, а им дават и 1 година гаранция. Някои са с по-малко рам и без ссд, но мисля, че това може да се коригира при разговор с продавача и след съответна корекция на цената.

Сайт1

сайт2

благодаря за предложенията но не намерих нищо подходящо като за мен в тези сайтове търся нещо леко преносимо с възможност за дълга работа на батерия това е причината за да се насоча именно към  ултрабуците за работата с Corel Draw мислях да го връзвам към външен монитор но ще ми се налага мн рядко и то ще само за малки корекции

преди 1 час, dynamo написа:

Прекалено специфична техника са, натисни надолу цената. Тествай батерията преди да купиш задължително! Взимай от магазин с реална гаранция, защото после именно поради специфичността на този вид техника трудно ще намериш части.

Отделно принципно при проблеми с батерията, заради това, че на лаптопите този клас предимно са им вградени, виждам проблеми най-малкото с намиране на подходяща за смяна, не говоря за монтажа й, което е друг филм, подчертавам, че говоря принципно, за този за, който питаш, батерията се подменя лесно, но се намира трудно.

Да батерията по думи на продавача работи 3-4 часа а чисто нова доколкото разбрах минава 11 часа затова е и причината да я сменя след като го закупя.

Отворен съм за предложения и за други ултрабуци вече споменах за какво ще се ползва изискванията ми са само до това да има ССД да е с 13,3 или 14 инча екран за предпочитане е 14 и да е с издръжлива батерия не ме бърка да е реновиран дори батерията да е за смяна намам против да закупя такава и да я сменя стига да влиза в цената от 800 лв +/- 50 лв

Благодаря още веднъж !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aми в тази цена нямаш алтернатива според мен към момента предвид допълнителните уточнения. Гледай как седят въпросите с гаранцията - да е реална и поне 6 месеца и късмет с добра бройка! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, dynamo написа:

Aми в тази цена нямаш алтернатива според мен към момента предвид допълнителните уточнения. Гледай как седят въпросите с гаранцията - да е реална и поне 6 месеца и късмет с добра бройка! :)

Благодаря за преценката :) и съветите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тоя процесор е смешен, затова и батерията държи толкова, има мобилни i3 и i5 дето са по бързи... това че процосера е i7 нищо не значи, защото има  U (от ULV - ultra low voltage = ultra slow) в означенитето си и това че е с 8гб е все тая на трабантче дали резервоара за гориво е 20 или 50 литра все тая по бързо не върви...

http://shop.itr.bg/product-50146019/Лаптопи-Втора-Употреба-DELL-Latitude-E6530-А-клас-Intel-Core-i5-3360M-2800Mhz-3MB-4096MB-So-Dimm-DDR3-320-GB-SATA-15.6-1920x1080-Full-HD-16:9-NO-OD---Finger-Print-Extended-battery-Camera-HDMI-eSATA-2xBattery-с-инсталиран-Windows-10-Home.htm

на тоя слагаш ssd или като го поръчваш можеш да им кажеш да сменят диска и да си доплатиш и пак ще ти излезе по евтино, по бърз е и гаранция 1 година (всички, които са с windows са с 1 г. гаранция)+ лицензен win10 (с фактура за windows-a)

http://shop.itr.bg/product-50144811/Лаптопи-Втора-Употреба-DELL-Latitude-E5420-А-клас-Intel-Core-i5-2540M-2600Mhz-3MB-4096MB-So-Dimm-DDR3-320-GB-SATA-Slim-DVD-RW-14-1600x900-WSXGA-16:9--Camera-HDMI-eSATA.htm

ето ти 14" , но с по слабо видео, като искаш повече рам просто си доплащаш да монтират - това е препоръчителния вариант от колкото да отидеш после някъде и да си поръчаш и да видиш че лаптопа не пали с нея или не я вижда като запали...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, the professor написа:

тоя процесор е смешен, затова и батерията държи толкова, има мобилни i3 и i5 дето са по бързи... това че процосера е i7 нищо не значи, защото има  U (от ULV - ultra low voltage = ultra slow) в означенитето си и това че е с 8гб е все тая на трабантче дали резервоара за гориво е 20 или 50 литра все тая по бързо не върви...

http://shop.itr.bg/product-50146019/Лаптопи-Втора-Употреба-DELL-Latitude-E6530-А-клас-Intel-Core-i5-3360M-2800Mhz-3MB-4096MB-So-Dimm-DDR3-320-GB-SATA-15.6-1920x1080-Full-HD-16:9-NO-OD---Finger-Print-Extended-battery-Camera-HDMI-eSATA-2xBattery-с-инсталиран-Windows-10-Home.htm

на тоя слагаш ssd или като го поръчваш можеш да им кажеш да сменят диска и да си доплатиш и пак ще ти излезе по евтино, по бърз е и гаранция 1 година (всички, които са с windows са с 1 г. гаранция)+ лицензен win10 (с фактура за windows-a)

http://shop.itr.bg/product-50144811/Лаптопи-Втора-Употреба-DELL-Latitude-E5420-А-клас-Intel-Core-i5-2540M-2600Mhz-3MB-4096MB-So-Dimm-DDR3-320-GB-SATA-Slim-DVD-RW-14-1600x900-WSXGA-16:9--Camera-HDMI-eSATA.htm

ето ти 14" , но с по слабо видео, като искаш повече рам просто си доплащаш да монтират - това е препоръчителния вариант от колкото да отидеш после някъде и да си поръчаш и да видиш че лаптопа не пали с нея или не я вижда като запали...

Да разбирам идеята ти но не сте ме разбрали явно търся нещо леко затова искам ултрабук предложенията тук не са напълно уместни по простата причина че  14 инчовия е 2,3 килограма има дисково устройство от което просто нямам нужда а първият просто не търся толкова голям лаптоп както споменах 13,3 или 14 инча благодаря все пак за отделеното време :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човекът явно иска ултрабук с оглед повишена преносимост, явно знае и недостатъците им, аз също не ги харесвам, писал съм и защо. Явно към момента това е положението, не виждам смисъл от офтопици в темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.