Премини към съдържанието
B3M2W0

Преинсталиране на чисто

Препоръчан отговор

Компютърът на мой близък е Lenovo C3 All in one, купен преди няколко години с Уиндоус 8, после надграден до 8.1 и след това до 10. От недотам добра употреба така или иначе уиндоусът се развали ( започна да показва едновременно старт-менюто и началния екран, да лъже, че хъбът на юсб-3 се е развалил и пр.) Всички опити да го поправя с инструментите за поправка не дадоха резултат.Работата отиваше на преинсталиране. Проблемът, заради който се наложи да пиша всичко това е , че при опит да направя в биос да зареди от двд, се оказа, че няма такава възможност.Оставям на страна, че влизането в биос ( уефи в случая) става с бутон F1, което не е важно, но ако не го знаеш, ще се чудиш как да го направиш. Отварям  UEFI-BOOT-BOOT PRIORITY и се оказва, че имам избор само на вида на инсталацията- UEFI   или LEGACI. Как ли не рових във всички настройки-няма друго. Не знам какво  е дъното и защо така е устроено, но как да направя преинсталация на чисто? 

22.JPG

23.JPG

244.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А отиде ли в опцията в биос - Startup -> Boot Priority и да зададеш DVD-то като първо устройство?

За другата опция, ако ще инсталираш windows 8 или по-нов няма нужда да я променяш.

Редактирано от krassleto
правопис (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А пробва ли възможността да направиш ресет на Windows?
При стартирането на машината пробвай F12  за избор на зареждащо устройство .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема вероятно е хардуерен. Като за начало е хубаво да се направи профилактика на машината, защото ако там има проблем ще си загубите времето в опити за преинсталация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

Отварям  UEFI-BOOT-BOOT PRIORITY и се оказва, че имам избор само на вида на инсталацията- UEFI   или LEGACI.

Избираш LEGACI, след което рестарт F12. И си избираш откъде да стартира.

https://support.lenovo.com/bg/en/solutions/ht500207

И все пак, дори с пълно възстановяване ли не става?

Редактирано от darco (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, krassleto написа:

А отиде ли в опцията в биос - Startup -> Boot Priority и да зададеш DVD-то като първо устройство?

За другата опция, ако ще инсталираш windows 8 или по-нов няма нужда да я променяш.

Нали съм написал, че като влезна в това, има само избор на вида инсталация, а не на източника. Опитах всички начини за оправяне, нямаше резултат. Направих разни тестове ( памет, харддиск)-всичко е ок.

преди 43 минути, darco написа:

збираш LEGACI, след което рестарт F12. И си избираш откъде да стартира

За какво ми е Legaci, искам да е Uefi. И накрая направих следното-просто пъхнах инсталационния носител в ДВДто и като се отвориха файловете, натиснах сетуп-а. Инсталационната програма тръгна и протече много добре, дадох и опция да не запази нищо, и дял"С" се изтри нацяло. Не ми иска продуктов ключ, достатъчен беше акаунта , накрая се оказа с най-новата версия. Изчезнаха всички проблеми, десятката работи чудесно. След почистване на диска и дефрагментиране , инсталирах нужните програми. На дял Б на диска се бяха запазили всички персонални файлове( снимки, документи). Значи, инсталация на чисто може да се направи и без биос. Сега компютъра работи отлично. Благодаря на отзовалите се.

Това долу крие някаква надежда, но мисля, че тези менюта се различават много, като видя компа, ще погледна пак.

44.JPG

Редактирано от B3M2W0 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Същия ефек щеше да постигнеш и с ресет. :) 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.