Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Каква видео карта ще ми препоръчате за тази конфигурация,нямам претенции на коя марка ще е.
Бюджет 250-300лв.
Ще се ползва За Блурей 3D филми и ако става за UHD 4K телевизор

БЕЗ ДА СЕ ПРЕПОРЪЧВАТ ЗА ИГРИ

ASRock H110M-HDV, H110, LGA1151, DDR4, PCI-E, 4x SATA 6Gb/s?
Intel Pentium G4500, 3.50 GHz, 3MB Intel Smart Cache, Socket 1151?
2 x Kingston 4GB DDR4 2133MHz HX421C14FB/4
Corsair VS350 350W

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих флашнал последния BIOS и директно слагам G4600.

http://nikem-bg.net/computer-components/Intel-Pentium-G4600-3.60GHz-3MB-LGA1151/

Другият вариант е да си купиш GT1030. Под 200 лева е.

Редактирано от hudyr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз го имам G4600 при мен ама не знам как да го поставя,да не объркам нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти линк гледай оттук от 19:00 мин. не е нищо сложно и гледай да не докосваш долната повърхност на процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко по-важна роля играят и оптичните устройства и софтуерите, които поддържат blu-ray. За филми (както ти искаш, а не за игри) повече от 2ГБ видео карта няма да ти трябва.
Ето ти една

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всяко вградено видео от последните 7 години ти върши работа за 1080p (Блу-Рей). 

С 3Д е малко по-сложно.  С G4500 и G4600 (не стана ясно с кой точно си) няма да имаш проблеми.

За 4К обаче вече си трябва съвременна видеокарта като RX 550 или GT 1030 като личната ми препоръка е за АМД-то щом ще се гледа 3Д.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Daenerys написа:

Ето ти линк гледай оттук от 19:00 мин. не е нищо сложно и гледай да не докосваш долната повърхност на процесора.

те така се прави 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Sepia11111 написа:

Ще се ползва За Блурей 3D филми и ако става за UHD 4K телевизор

За всичко това няма по добро от вграденото видео в процесорът ти. Външно видео има смисъл само за игри, приналичието на това GPU. От сайта на Intel:

Цитат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 23.08.2017 г. в 14:12, Daenerys написа:

Малко по-важна роля играят и оптичните устройства и софтуерите, които поддържат blu-ray. За филми (както ти искаш, а не за игри) повече от 2ГБ видео карта няма да ти трябва.
Ето ти една

Имали нещо притеснително относно производителността на тази карта която си ми я препоръчал,гледам че е  PCIe 3.0 x 8 а не е PCIe 3.0 x16 

И каква е разликата между PCIe 3.0 x16 и PCIe 3.0 x 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е тогава минаваме на друга карта като например Zotac GeForce GTX 1050 OC ZT-P10500C-10L тази горе долу е като тази която си ми препоръчал ама е PCIe 3.0 x16

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Sepia11111 написа:

Е тогава минаваме на друга карта като например Zotac GeForce GTX 1050 OC ZT-P10500C-10L тази горе долу е като тази която си ми препоръчал ама е PCIe 3.0 x16

Да, тази Nvidia е по-добра

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Sepia11111 написа:

Имали нещо притеснително относно производителността на тази карта която си ми я препоръчал,гледам че е  PCIe 3.0 x 8 а не е PCIe 3.0 x16 

Ето едно ревю, в което тестват влиянието от различната скорост на PCIe:

PCI Express 3.0 vs. 2.0: Is There a Gaming Performance Gain?

PCIe 2 x16 има почти същата скорост като PCIe 3 x8. В ревюто се тества GTX 980 Ti, която е на нивото на сегашната GTX 1070 и е няколко пъти по-бърза от коментираните видеокарти. Както се вижда, чак на PCIe 3 x4 е спъната, с изключение на една игра - Dying Light, при която е спъната и на PCIe 2 x16. С бавните видеокарти няма да има разлика в производителността.

Няма да давам предложение, за конкретен модел, тъй като не съм сигурен кой от всичките е най-добър избор. Пиша го това само за уточнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Sepia11111 написа:

И как стигна до заключението, че 460 е  pcie x8, след като целият конектор има ел. връзките за х16?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, hudyr написа:

И как стигна до заключението, че 460 е  pcie x8, след като целият конектор има ел. връзките за х16?

Ми тук май се вижда че не е по целият конектор 42ffc7c74a074094.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виждал съм GT710 с физически х8(или х4, не помня) конектор, но карта от този клас само с х8 връзки ми е сефте. Има си я и с пълни х16 връзки, просто трябва да видиш друг модел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 26.08.2017 г. в 12:43, hudyr написа:

Виждал съм GT710 с физически х8(или х4, не помня) конектор, но карта от този клас само с х8 връзки ми е сефте. Има си я и с пълни х16 връзки, просто трябва да видиш друг модел.

RX 460 няма с пълни х16 връзки всички са с х8 това че конектора им е пълен целия с връзки то към картата връзките не стигат.

А какво ви е мнението за тази карта EVGA GEFORCE GTX 1050 TI GAMING 04G - 310лв. струва ли си парите и ще ми свърши ли работа по моя въпрос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Sepia11111 написа:

RX 460 няма с пълни х16 връзки всички са с х8 това че конектора им е пълен целия с връзки то към картата връзките не стигат.

А какво ви е мнението за тази карта EVGA GEFORCE GTX 1050 TI GAMING 04G - 310лв. струва ли си парите и ще ми свърши ли работа по моя въпрос.

да

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Sepia11111 написа:

RX 460 няма с пълни х16 връзки

Грешиш. Има. Давам ти един от много примери: https://youtu.be/m72153Y2pWc?t=4m58s

Огледай хубаво производители различни от Sapphire.

Отделно, прекалено много се впрягаш в "x16 vs x8" при положение, че горе ти обясниха реалната разлика - абсолютно пренебрежима, още повече при среден клас графични карти, които не товариш безбожно.

Редактирано от hudyr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А на тази карта http://www.sapphiretech.com/productdetial.asp?pid=76B1DA6D-2B50-4BAF-BDC6-4B5B869BF277&lang=eng ще ми издържи ли захранването Corsair VS350 350W

Пише в официалният им сайт че харчи 90w и иска захранване 400w

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Препоръчителното е 400W иначе картата ще ти тръгне без проблем с това захранване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ще му върви без проблем даже е възможно да не му прескочи товара над 70% ефективност! А това не е желателно да се случва защото започва разсейване на разпределянето на енергия по системата и другото което е че почва да тормози перката на максимални обороти а и шума се увеличава по този начин което също не е приятно за 30dBA. Но няма място за притеснения всичко е наред просто подчертавам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.