Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Хардиска блокира?

Препоръчан отговор

Здравейте. Днес си включих компютъра и ми излезе това (снимка) мисля, че хардиска е заминал, но вие ще кажете. Защо излиза това и какво означава?

IMG_0212.JPG

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дай подробности за хардуера, интересува ме точен модел на захранването и т.н.

Иначе е нормален проблем поради доста причини, най-често загуба на ток. Избери първо последната опция, ако не сработи, предпоследната, ако и тогава има проблем, ще я мислим.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Доста ме съмнява харда да е заминал.При блокирал хард това меню няма да излезе дори,стартирай го с опцията Start Windows Normally и след това качи HDTune и дай един Health рън.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, dynamo написа:

Дай подробности за хардуера, интересува ме точен модел на захранването и т.н.

Иначе е нормален проблем поради доста причини, най-често загуба на ток. Избери първо последната опция, ако не сработи, предпоследната, ако и тогава има проблем, ще я мислим.

На всяко едно нещо натиснах рестартирва се и пак стои на това меню. Конфигурацията е малко по-стара. Ето го хардиска https://commons.wikimedia.org/wiki/File:ExcelStor_J840_20050128.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това Windows XP ли е?

ПП: Не ти е "заминал" диска, а startup-а на Windows-а. С няколко команди под Recovery Console от инсталационен диск ще се фиксне.

ПП2: Повече ме притеснява лентата с артефакт в десния край на снимката, която, ако не е от монитора, говори за сериозен проблем в дънната платка или поне видео картата.

Редактирано от dynamo (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

sofiatraffic - имаш ли инсталационен диск? Или флашка? На каквато и да е операционна система, може и Linux да е.

Буутни от него/нея, и почни инсталация. Спри в момента, когато ти даде да избираш на кой дял да се инсталира. Целта е да видим изобщо разпознава ли се харддиск. 

Такава грешка може да означава хардуерни проблеми, но може и да са софтуерни. Не може да се каже само от един скрийншот.

ПП. За ExaFlop и другите - да, зная, че може да се провери за диска в BIOS, или по други начини. Съобразявам се с предполагаемата компютърна грамотност на пишещия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, dynamo написа:

Това Windows XP ли е?

ПП: Не ти е "заминал" диска, а startup-а на Windows-а. С няколко команди под Recovery Console от инсталационен диск ще се фиксне.

ПП2: Повече ме притеснява лентата с артефакт в десния край на снимката, която, ако не е от монитора, говори за сериозен проблем в дънната платка или поне видео картата.

Това е от монитора, лентовия кабел. Иначе как мога да ги направя тези команди под Recovery Console.

Конфигурацията не е работила от 7 години. Бях я забравил под леглото, но за брат ми ще е добре, да си сърфира в нета.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти се занимава (и плаща) - в сервиз. Иначе гюмът е твой. Нещо неработило 7 години трябва да мине поне профилактика. Ако можеше сам нямаше да има тъпа тема с още по-тъпо предположение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 55 минути, Филипов написа:

Ако ти се занимава (и плаща) - в сервиз. Иначе гюмът е твой. Нещо неработило 7 години трябва да мине поне профилактика. Ако можеше сам нямаше да има тъпа тема с още по-тъпо предположение.

Пич има ли оправия? И защо темата да е тъпа? питам какво се случва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, sofiatraffic написа:

Това е от монитора, лентовия кабел. Иначе как мога да ги направя тези команди под Recovery Console.

Конфигурацията не е работила от 7 години. Бях я забравил под леглото, но за брат ми ще е добре, да си сърфира в нета.

Не ми отговори дали е XP, но ще ти кажа алгоритъма като предположа, че е предвид картинката.

1- Нужен ти е инсталационен диск с Windows

2- Следвай стъпките от тази тема цък, до влизането в конзолата и логването като администратор.

3- Напиши - chkdisk /r и натисни Enter, ще се наложи да изчакаш порядъчно време да приключи процеса.

4- Напиши - fixboot и натисни Enter, би следвало да стане бързо и да е достатъчно, но ако не стане пробваш следващите команди:

5- Пишеш - bootcfg /rebuild натискаш Enter и изчакаш.

6- След горното набираш - fixboot и натискаш Еnter.

7- Набираш - fixmbr и натискаш Enter.

Действай, трябва да изгрее, а после е добре наистина да направиш пълна профилактика на системата, като изчистване от прахоляк, смяна на термо пасти, състояние на охладителите с проверка на температурите с тестове след това.

Редактирано от dynamo (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 часа, dynamo написа:

Това Windows XP ли е?

точно тогава може диска да се е напълнил с лоши сектори (ако това е лаптоп и е падал или нещо е изтървано върху него докато работи)

преди 17 часа, sofiatraffic написа:

не е от лентовия кабел, а от драйверите на матрицата...

Редактирано от the professor (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, the professor написа:

точно тогава може диска да се е напълнил с лоши сектори (ако това е лаптоп и е падал или нещо е изтървано върху него докато работи)

не е от лентовия кабел, а от драйверите на матрицата...

Аха. Извинявай, тука гледам, че клавиатурата и мишката ми спряха да работят. Иначе, ако вляза в Bios си работят. Как да ги оправя, нещо по настройките трябва да барникам?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, the professor написа:

Прочети пак, какво казва авторът преди да пишеш принципно верни неща, които не касаят този случай обаче. ;) 

преди 50 минути, sofiatraffic написа:

Аха. Извинявай, тука гледам, че клавиатурата и мишката ми спряха да работят. Иначе, ако вляза в Bios си работят. Как да ги оправя, нещо по настройките трябва да барникам?

И какво стана, направи ли каквото ти казах по-горе, докъде стигна изобщо, нова инсталация ли направи, ако си направил нова инсталация, ще трябва да търсиш проблемът в нея - демек в себе си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като за начало трябва да се направи профилактика на компютъра. Трябва да се отвори и хардуера да се почисти от прах и мръсотия, вентилаторите да се смажат и да се погледне за подути или протекли кондензатори. След като се прегледат тези неща, тогава може да пробваш да си правиш инсталации, бутващи флашки или LiveOS.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това се появява , когато  машината е изключена директно от контакта . Ако пак  стои така дай на Last Know Good Configuretion ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, dynamo написа:

Прочети пак, какво казва авторът преди да пишеш принципно верни неща, които не касаят този случай обаче. ;) 

И какво стана, направи ли каквото ти казах по-горе, докъде стигна изобщо, нова инсталация ли направи, ако си направил нова инсталация, ще трябва да търсиш проблемът в нея - демек в себе си.

знам какво съм написал - има хора, които не правят разлика между компютър и лаптоп... ако е компютър с монитор,  значи проблемът на монитора не е от лентов кабел, а от падане/удар...

преди 11 минути, adersa написа:

Това се появява , когато  машината е изключена директно от контакта . Ако пак  стои така дай на Last Know Good Configuretion ...

или ако се рестартира по време на зареждане на о.с. - може да е и от ресетнат биос и контролера на диска просто да се е обърнал от ahci на ide или обратно... а може и да е от хардуерен проблем (надути кондензатори по дъното или по захранването, окислени контакти на ram, работа с блокирал вентилатор на vga или чипсета)...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, sofiatraffic написа:

Кажете това за клавиатурата и мишката, че не мога да включа компютъра без тях?

Kaкво се очаква да ти се каже, като не отговаряш на това, което те питам, при такава липса на информация и по този ти въпрос, който също трудно ти се разбира не очаквай някой да ти отговори каквото и да е.

Описваш ни подробно какво си правил и какво става, ако трябва със снимки, ако и това не можеш - сервиз, някой по-горе вече вече каза.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бе какво не разбра? Нещо, неработило толкова години трябва да мине профилактика. В сервиз. Какво питаш за клавиатура и мишка? Първо трябва да е наред хардуерът и след това да се пипа софтуера.

Не казваш каква е конфикърацията, ОС и други подробности, които те питат. Ами хрупай си доматите с колците.

То и не знам нещо на поне 10 години за какво въобще може да се ползва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване