Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър вечер!

Утре ще трябва да ходя да ми запълнят каналите на зъба и искам да попитам въобще боли ли при тази процедура защото съм се стресирал още от сега.

В канала още се чувства лека болка

Редактирано от ForzaInter1908 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде да спрем с глупостите. За тази цел има упойка. Освен това нервите са ти извадени. Нещата ще си минат както му е реда. Не мога да ви разбера вече????

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не слагат упойка и не боли.  Поне не много, за да почисти каналите ползва едни спирали, на ръка ги вкарват и ако не чувстваш нищо не може да разбере дали е в зъба или е излязла вече извън него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, ForzaInter1908 написа:

Добър вечер!

Утре ще трябва да ходя да ми запълнят каналите на зъба и искам да попитам въобще боли ли при тази процедура защото съм се стресирал още от сега.

В канала още се чувства лека болка

Болка може да има при ваденето на самия нерв ,въпреки упойката. Обичайно преди да вадят нерв се поставя арсен за ден-два ,за да умъртви възпаления нерв. Ако не е умъртвен добре и упойка не помага. Запълването на канали НЕ е болезнено. Ако в момента Ви боли ,това не е на добре ,може би действа инфекция и е най-добре да направите снимка на зъба ,защото трябва да се излекува преди да се запълнят каналите. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вадиха ми нервите на единия кътник защото кариеса беше опрял нерва, с арсен ги умъртвиха първо, след това вкара доста дълъг накрайник на машинката в каналите явно ми ги пилешее за да премахне някакви остатъци, но не усещах нищо. А и съм със доста чувствителни зъби и знам как боли..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процедурата по запълване на кореновите канали на един зъб не е болезнена. НО е възможна чувствителност в зъба при определени пациенти и в определени случай, която чувствителност се дължи на "лекарствата", с които ендодонта (кореновите канали) биват третирани и запълнени.

Ако имате чувствителност след запълването, която продължава повече от няколко дни може да се третира локално с нискоенергиен лазер. Но най-добре се обърнете към Вашия лекар по дентална медицина!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.