Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте, след около 2 седмици ще взимам GTX 1080 FE и се чудех дали 4 годишно Thermaltake Smart SE 430W 80+ би издържало за около 2 седмици въпросната 1080-ка, която на хартия е 180W, като се има предвид, че съм ползвал 780-ка(клокната) с 250W TDP без никакви проблеми. Мерси!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пич, не се излагай! Вземаш видео за 1100+ лв, а ти се свидят 150 лв за читаво захранване? Много зависи и от другите компоненти на конфигурацията, но аз не бих рискувал!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Радослав Матев написа:

Пич, не се излагай! Вземаш видео за 1100+ лв, а ти се свидят 150 лв за читаво захранване? Много зависи и от другите компоненти на конфигурацията, но аз не бих рискувал!

Не ми се свидят, но ще ми отнеме седмица, две да събера пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не бих рискувал много, особено и с тази карта в подписа ако си, пак си на ръба. Поне махни клока на процесора, да не търсиш после и дъно или нещо друго. На тези два сайта може да си сметнеш горе-долу консумацията:

тук

и тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, MachineZZ_BG написа:

Не ми се свидят, но ще ми отнеме седмица, две да събера пари.

Ще копаем ли ? :D

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Second to none написа:

Ще копаем ли ? :D

Нем, имам възможност да взема 1080 за под 1000лв. и реших да се възползвам, вместо 1070.

преди 1 час, Радослав Матев написа:

Аз не бих рискувал много, особено и с тази карта в подписа ако си, пак си на ръба. Поне махни клока на процесора, да не търсиш после и дъно или нещо друго. На тези два сайта може да си сметнеш горе-долу консумацията:

тук

и тук.

Не им вярвам на тези калкулатори в Tom's Hardware има измерена консумация на много компоненти.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен, с 1070 консумацията по време на игри беше около 300 вата, с 1080 Ti (която я дават 250 вата) е около 400 вата. 1080 е по-близо до 1070 като консумация (180 вата), така че не би трябвало да имаш проблеми, още повече, че процесора ти е с по-ниска консумация от моя. Захранването е с 34 ампера на 12 в. (408 вата), т.е., би трябвало да работи. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Петко К написа:

При мен, с 1070 консумацията по време на игри беше около 300 вата, с 1080 Ti (която я дават 250 вата) е около 400 вата. 1080 е по-близо до 1070 като консумация (180 вата), така че не би трябвало да имаш проблеми, още повече, че процесора ти е с по-ниска консумация от моя. Захранването е с 34 ампера на 12 в. (408 вата), т.е., би трябвало да работи. 

От около година съм с клокната 970-ка и мисля, че тя харчи около 180-190W в момента заради това си мисля, че няма да има кой знае каква разлика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, MachineZZ_BG написа:

Нем, имам възможност да взема 1080 за под 1000лв. и реших да се възползвам, вместо 1070.

Не им вярвам на тези калкулатори в Tom's Hardware има измерена консумация на много компоненти.

Ами защо пускаш теми, като си решил? Най-вероятно няма да има проблеми, но аз не бих тествал особено с клока както казах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Петко К написа:

Качествените модели на GTX 1080 TI са с променен пауър лимит и много лесно надвишават тези 250 вата.При овърклок ситуацията е още по-впечатляваща що се касае до консумация на енергия.Все пак това си е графична карта на  " стероиди " и отделя сериозно количество топлина.Не е случаен факта,че топ брандовете и поставиха подобрени версии на своите охладители с качествени радиатори покриващи голяма част от PCB ,VRM - те и дори 9 термални сензора при EVGA  1080 TI ICX Gaming , TI SC2 Gaming , TI FTW 3 DT , FTW 3 Gaming , FTW 3 Elite  да не изброявам всички притежаващи тези нововъведения. Ето и какво е потреблението на една от версиите, които харесвам много .

aHR0cDovL21lZGlhLmJlc3RvZm1pY3JvLmNvbS9XL0IvNjkxOTMxL29yaWdpbmFsLzAwLVdhdHRhZ2UtT3ZlcnZpZXcucG5n

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази фигура май показва консумацията на цялата система. Само на картата е по-малко.  Ето тук например са измерили консумацията само на картата (същата като моята), а ето и за 1080

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В сайта на Nvidia си го пише, ама кой да гледа:

Nvidia

Graphics Card Power 180 W

Recommended System Power 500 W

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледали сме го, не се притеснявай ;) Още в първия пост автора го е написал това. 

Въпроса не беше какво пише на сайта, а дали ще работи с конкретното захранване, т.е., колко е реалната консумация на системата. 

Редактирано от Петко К (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автора си е наумил нека да тества, хем ще пише после да знаем и ние дали има фоерверки. Препоръчвам му като ползва компютъра да не го оставя без надзор, въпреки че му е читаво захранването. Аз със стария АМД ФХ 8350 изпатках едно NoName захранване 400 вата (то си беше и на 3-4 години) преди време - бях го пуснал за няколко минути да го тествам малко под товар и със старото видео 8800гт (видеото не го бях натоварил). Имаше фоерверки малко (гръм, светлина и пушек), дръпнах кабела, добре че само захранването замина :)

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Радослав Матев написа:

Автора си е наумил нека да тества, хем ще пише после да знаем и ние дали има фоерверки. Препоръчвам му като ползва компютъра да не го оставя без надзор, въпреки че му е читаво захранването. Аз със стария АМД ФХ 8350 изпатках едно NoName захранване 400 вата (то си беше и на 3-4 години) преди време - бях го пуснал за няколко минути да го тествам малко под товар и със старото видео 8800гт (видеото не го бях натоварил). Имаше фоерверки малко (гръм, светлина и пушек), дръпнах кабела, добре че само захранването замина :)

Сигурен съм, че няма да имам проблеми защото в момента храня клокната 970-ката(~190W), а преди това хранех клокната 780-ката(250W+ TDP). Процесора е I5 6400 на 4.5 много се съмнявам, че стига дори 120W.

Редактирано от MachineZZ_BG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Петко К написа:

Тази фигура май показва консумацията на цялата система. Само на картата е по-малко.  Ето тук например са измерили консумацията само на картата (същата като моята), а ето и за 1080

Не е консумация за цялата система.Има много добре направено и подробно ревю при, което са симулирани различни ситуации.Тестовата им платформа е с 6900 К работещ при 4.3 Гхц.Като при подобна честота процесора консумира занчително количество ел. енергия.Като цяло са тествали основни възможности айдъл , игри, синтетични бенчмаркове, филми, овърклок и промяна на пауър таргет и напрежение.

Test Systems & Measurements
System Intel Core i7-6900K @ 4.3 GHz
MSI X99S XPower Gaming Titanium
Corsair Vengeance DDR4-3200
1x 1TB Toshiba OCZ RD400 (M.2, System SSD)
2x 960GB Toshiba OCZ TR150 (Storage, Images)
be quiet Dark Power Pro 11, 850W PSU
Windows 10 Pro (All Updates)
Cooling Alphacool Eisblock XPX
Alphacool Eiszeit 2000 Chiller
2x be quiet! Silent Wings 3 PWM (Closed Case Simulation)

Of course, the card does tolerate some additional overclocking. In our case, we achieved a stable 2012 MHz under air cooling. To achieve this, though, we had to set Galax's fan control to maximum using the slot panel button, causing the card to run much noisier than its stock configuration. If you plan to overclock, increase the power target to its maximum.

The table below contains results after configuring our card in Afterburner Extreme and a long test run in The Witcher 3.

Clock Rate
Increase
Power Target
(Afterburner)
Voltage
(Afterburner)
Avg. Boost Clock Avg. Voltage Power
Consumption
None 100% Standard 1936 MHz 1.050V 278.2W
None 100% Maximum 1962 MHz 1.062V 287.8W
+30 MHz 128% Maximum 2067 MHz (Average) 1.075V 343.9W

As long as temperatures remained below 65°C during our gaming loop, a 2067 MHz GPU Boost frequency could be maintained pretty well. But all of this is, once again, a matter of getting lucky in the GPU silicon lottery.

Getting a good overclock from your memory requires perseverance and a bit of luck. Seemingly stable settings might work short-term, and then prove dicey after a few hours of gaming. In the case of our sample, an extra 300 to 350 MT/s was feasible. Beyond that, performance started sliding the other direction.

Heat

Readings of up to 66°C from the GPU diode on an open test bench are acceptable indeed. Voltage converter and memory measurements don't give us cause for concern either, despite the fact that Galax doesn't give us a real VRM heat sink.

aHR0cDovL21lZGlhLmJlc3RvZm1pY3JvLmNvbS9X
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.