Премини към съдържанието
jordi

Видео от сателитен приемник

Препоръчан отговор

Здравейте!

Свалих си видео от сателитен приемник Едисон Оптимус.

След записа приемника го възпроизвежда без проблем ,но лаптопа не ще.

Видео файла е формат MPEG-2TS видео.Опитах с конвертиране с програма

Any Video Convertor ,но въобще не иска да го закачи даже.Моля за съвет.

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Остана да кажеш с какъв плеър си. VLC (примерно) работи с всичко. Освен ако не е някакъв кодиран формат.  MediaInfo какво казва за файла? И само един ли е или има и малки помощни?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

VLC не го отваря,пробвах и с други плеъри ,също не става.Има и два отделни файла с инфо.Дава тип на файловете DVR,а на видеофайловете TS.

Подозирам,че е нещо кодирано,но нямам идея как да ги подкарам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е кодирано, най-лесно е да вземеш един кепчър и да си го свалиш/прихванеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А още по-добре е да си купя филма ,който свалих :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправи си кодеците!!! Аз съм с Едисион Миниплюс Комбо и .ts файловете си се възпроизвеждат с всичките ми плеъри! ;) 

Ето гледай:

explorer_2017_08_27_14_35_18.jpg

explorer_2017_08_27_14_35_29.jpg

explorer_2017_08_27_14_35_50.jpg

vlc_2017_08_27_14_36_02.jpg

п.с. Кодировката на филма не се записва при PVR запис! ;) 

Редактирано от plamen74 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за отговора plamen74 !Какви кодеци трябва да сваля?

Редактирано от jordi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, jordi написа:

Мерси за отговора plamen74 !Какви кодеци трябва да сваля?

Аз съм инсталирал ffdshow пакета, но и пълната версия на K-Lite ще ти свърши работа!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирах  ffdshow пакета,също и Windows 7 Codec Pack ,но пак не тръгва.Може би нещо по настройките?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човека или там каквото е, ви говори, че е записал видеото от телевизора, който му изобразява телевизия от сателита. :emoji_smiley-23:

Това видео братчеде Лари никога няма да го възпроизведеш където и с каквото и да е! Защото е криптирано само за възпроизвеждане на телевизор модел dFGTzhjr4587^&#$*

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Mlechko написа:

Човека или там каквото е, ви говори, че е записал видеото от телевизора, който му изобразява телевизия от сателита. :emoji_smiley-23:

Това видео братчеде Лари никога няма да го възпроизведеш където и с каквото и да е! Защото е криптирано само за възпроизвеждане на телевизор модел dFGTzhjr4587^&#$*

Как се изказваш неподготвен??? Знаеш ли въобще що е то PVR запис? При такъв запис няма криптиране на аудио/видео защото действа като кепчър.

Автора на темата не успява да го възпроизведе, не защото е филм (и според теб криптиран, което не е вярно в случая), а защото не е станал записа както трябва (счита се за дефект на Едисионите)!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 24.08.2017 г. в 19:38, jordi написа:

Има и два отделни файла с инфо

Считай че е кодирано. Имам тук една NETA и тя записва така (кодирано) Прави 2 файла - NTREC_Filename.ts и NTREC_Filename.ts.meta Ами няма разкодиране. Поне възпроизвежда на друг от същата марка.

Например ефирен декодер записва некодирано един файл и може да се възпроизвежда на всичко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Филипов написа:

Считай че е кодирано. Имам тук една NETA и тя записва така (кодирано) ...

Виждал ли си някога Edision сателитен приемник? Нищо общо с NETA и който и да било друг приемник (освен Линукс базираните: Dreambox; VU Duо; Vu+; IP Box и т.н. приемници)! PVR запиза им е на принципа на кепчъра т.е. няма кодиране! Това е и причината операторите да отказват модул с карта за тях, както и, че могат да накарат кака ти Шер да запее (две много сериозни причини)! Просто на човека не му е станал записа (дефект на Edision както вече споменах)! ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От FAQ на следващия модел Piccollo:

5. Въпрос: Може ли записите направени на кодирани програми чрез PVR фукцията да се гледат на компютър или само на приемника където са записани?
Отговор: Да. Записите могат да се гледат на компютър, ако в приемника е зададена опцията "Запиши като кодиран - НЕ".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички взели участие в дискусията.Беше полезна за мен.Явно няма да се случи възпроизвеждането на видеото

от Едисона на компютър.(Самият приемник ,обаче го възпроизвежда).Склонен съм да мисля ,че е дефект,както казва plamen74

или липса на опция при възпроизвеждане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.