Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Последните 3 месеца не съм следил новостите,така че с отворени ръце приемам препоръки и мнения.Системата ще се използва главно за gaming и editing.Ако скоро излизат нови серии процесори или карти,ще поизчакам,но както казах 3 месеца не съм следил нищо.Предварително мерсак! :)

Еdit:За момента бюджета е без конкретна граница,но държа на качество.

Редактирано от EmskiFPS (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 час, EmskiFPS написа:

Търся добър 1440p монитор за editing + gaming

https://www.pazaruvaj.com/monitori-c3126/aoc/q2781pq-p347192006/ За сега това ми хвана окото,но ще поразгледам още.

Ами успех с търсенето тогава?!

Мнение за този модел ли искаш? Или предложения? Че не се вижда бюджет нито от къде ще се купува. Или просто ни съобщаваш какво правиш в момента - разглеждаш монитори дето не се знае дали ще може да си позволиш да купиш. Отделно в две различни теми питаш за едно и също нещо, с малки допълнения. 

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бюджета е без конкретна граница? Идеално тогава. Ей сега седнах да ти сглобявам конфигурация. Нямам търпение. Знам че със сигурност ще прочетеш и ще купиш. Има смисъл в подобно упражнение. 

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

E то без конкретен бюджет е лесно :D  Понеже за Treadreaper на AMD още няма дъна на пазара, ти предлагам с HEDT платформата на Интел: Перфектен е и за игри и за работа :) 

Clipboard01.jpg

• Харесва ми 2
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Петко К написа:

E то без конкретен бюджет е лесно :D  Понеже за Treadreaper на AMD още няма дъна на пазара, ти предлагам с HEDT платформата на Интел: Перфектен е и за игри и за работа :) 

Clipboard01.jpg

Oh,boy.Като казах без конкретен бюджет,нямах предвид възможно най-доброто на пазара. :D В момента разучавам и сглобих няколко системи.Иначе летвата монитор + PC мога да я сложа м/у 2 000 - 3 500(БЕЗ кутия). Също гледах,че AMD пускат vega най-после през септември,но ми се иска тази система да е intel+nvidia,защото до сега винаги съм бил на AMD и винаги съм бил разочарован.

Примерна система без видео карта,понеже 1070 е на повече от година и цената само се е покачила.Може би е най-добре да изчакам следващата серия? Съвет? :P - http://nikem-bg.net/cart/58049p1r57645p1r54816p1r57568p1r53806p1r53062p1r54844p1rf.html

Редактирано от EmskiFPS (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би е най-добре да изчакам следващата серия? Съвет? :P - http://nikem-bg.net/cart/58049p1r57645p1r54816p1r57568p1r53806p1r53062p1r54844p1rf.html

Ами чакай, ако ти се чака 6-7 месеца до следващото поколение видеокарти на nVidia :D След като се видя, че Вегата не е конкурентна, nVidia едва ли ще си дават зор да изкарват нови карти. 1070 не си струва в момента, за малко повече пари се взима 1080. А Интел в момента не е желателно да купуваш, тъй като скоро излиза 8-то поколение процесори, които ще са 6 ядрени, и ще са горе долу на същите цени като сегашните 4 ядрени.

Ако не ти се чака, купуваш Ryzen. 

R7 1700 (620-640 лв.), Asus B350 Prime (200 лв.), RAM 3000-3200 МХц 16-32 GB 2х8 или 4х8 (270-560 лв.), ССД CRUCIAL MX300 (200 лв), диск 2 ТБ 122 лв., захранване 650 вата някоя качествена марка за ок. 200 лв.и видеокарта MSI Gamin 1080 ок. 1200 лв. 

До тук около 2800 лв. и ти остава да си харесаш 1440p монитор. Трябва да се изгледат ревюта и евентуално да се види на живо, в момента не мога да ти препоръчам такъв.

Не съм дал линкове на всичко, тъй като отделните компоненти са на различни цени в различните магазини, и трябва да се потърси къде е най-изгодно, но мисля, че можеш и сам да ги намериш от къде да ги купиш.  

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Oh,boy.Като казах без конкретен бюджет,нямах предвид възможно най-доброто на пазара. :D В момента разучавам и сглобих няколко системи.Иначе летвата монитор + PC мога да я сложа м/у 2 000 - 3 500(БЕЗ кутия). Също гледах,че AMD пускат vega най-после през септември,но ми се иска тази система да е intel+nvidia,защото до сега винаги съм бил на AMD и винаги съм бил разочарован.

Примерна система без видео карта,понеже 1070 е на повече от година и цената само се е покачила.Може би е най-добре да изчакам следващата серия? Съвет? :P - http://nikem-bg.net/cart/58049p1r57645p1r54816p1r57568p1r53806p1r53062p1r54844p1rf.html

Тая ddr3 дет си я сложил.....

Мога да коментирам монитора който беше избрал в началото: Моят е от румънците(взех го за 809 лв. но го пускат постоянно на промоция със 100 лв. надолу) и за сега е супер,при увеличен 100% контраст имам лек блийдинг в долните ъгли(но това е нормално при IPS матриците),  справя добре при бързи сцени в игри.Довечера ако искаш ще ти снимам клипче за да видиш как е в бързите сцени.

За бюджета който имаш колегите юе ти предложат доста по- добра конфигурация с която ако искаш може и 1080 да вземеш

Редактирано от Kamen Zhelyazkov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

MSI B350M PRO-VDH, B350, DDR4 3200(O.C)+/1866, VGA, DVI, HDMI, M.2 Socket, USB 3.1, AM4

AMD RYZEN 7 1700, 8C/16T, up to 3.70Hz, AM4

KINGSTON 8GB DDR4 3000MHz HyperX Savage, CL15-17-17 /HX430C15SB2/8/ (2х)

SEAGATE 1000GB 7200 64MB SATA III Barracuda, ST1000DM010, 3Y

MSI 8192M GTX1080, GTX 1080 GAMING 8G DDR5X PCI-E

CORSAIR Захранване RM650x Gold, CP-9020091-EU

FRACTAL DESIGN DEFINE S, w/o PSU

BENQ 23.8" BL2420PT, 5ms, 300cd/m2, VGA, DVI, HDMI, DP, Speakers, IPS

SAMSUNG 250GB 2.5" Solid State Drive 850 Evo /SSD/, SATA III /MZ-75E250B/EU/

Крайна цена 3 481,47 лв.

Успях да скалъпя нещо и аз. Можеш да вземеш Pro версията на SSD-то, получаваш 5 години гаранция повече, т.е може да си го ползваш със здраве, но тогава превишаваме и бюджета.
Монитора е 24 инча, не знам дали ще са ти достатъчни, иначе има 27 инчов, но пък е доста по-скъп. Другият вариант е да орежем малко от конфигурацията и да сложим нещо 144 Hz, 1440P - например.
Въпрос на лично предпочитание, аз съм в момента с 27 инчов - 4K монитор за жалост го храня с HD Graphics и честно да ти кажа като седна пред 24 инчов монитор разлика много не усещам, това са 8 см. на диагонал.
Пак казвам има разлика, но не е много голяма. Ако си си намерил или харесал някой монитор сподели го с нас за да можем да се съобразим с него и да преценим какво трябва да орежем от конфигурацията.
Идеята на @Петко К също е доста добра, ако можеш да ги купуваш частите по отделно, за да можеш да спестиш някой лев - супер. Прецени си сам кое е най-добре за теб и го сподели с нас, за да знаем какво да правим.
Ако ти трябва още пространство дискът, който предложи @Петко К е идеален, таман всичко ще ти стъпи около 3500 лв.
Не си и помисляй за Intel, в момента е само набутвация. Това е моето мнение по въпроса изчакай и не бързай. Виж какво ще кажат и
по-компетентните от мен. Поздрави.

Edit:  Не погледнах, че нямаш нужда от кутия, тогава парите от кутията могат да се вложат в монитор, т.е може да си вземеш 27 инчовият монитор, който ти предложих. (Излизаме от рамките на бюджета с около 20-40 лв.)

Редактирано от Second to none (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.